Magyar (Népköztársasági) Kupa

Utoljára frissítve: 2020.05.30. 06:44

A négy brit tagállam, valamint Spanyolország, Hollandia és Belgium után a világon nyolcadikként Magyarországon indult útjára hivatalos, országos jellegű  nemzeti kupaküzdelem.. Az MLSZ 1909. augusztus 13-án írta ki az első Magyar Kupát, amelyre 24 (16 fővárosi és 8 vidéki) csapat nevezett. Az első hivatalos MK-mérkőzést  1909. november 21-én játszották, ezen a Litographia 2:1-re legyőzte a Vívó AC csapatát. Az első kiírást az MTK együttese nyerte meg, a BTC megismételt döntőbeli legyőzésével. A sorozat több alkalommal, különféle okokból szünetelt, a leghosszabb kihagyás a két világháború miatti (1915–1921 és 1945–1950 közötti) és a forradalmat követő (1959–1963) volt, 1964 óta minden évben (egy kivételével, a 1971, a futballnaptár átállítása miatt) átadták  a hatalmas ezüsttrófeát, amely egyébként csak 1923-ban készült el és 1977-ben ellopták az FTC székházából. Azóta az eredeti serleg másolatáért folyik a küzdelem. Egy ízben, 1953-ban a negyeddöntőig lejátszották a mérkőzéseket, de nem fejezték be a kiírást.
A sorozat győztesei 1960–1961-ben és 1965–1966-tól 1998–1999-ig a Kupagyőztesek Európa-kupájában, azóta az UEFA-kupában, majd az Európa-ligában, illetve annak selejtezőiben képviselték-képviselik Magyarországot. (Duplázás, azaz a bajnoki cím és a kupagyőzelem egy klubhoz kerülése esetén a KEK-ben a kupadöntő  vesztese indulhatott.)
A  kupa a leghosszabb ideig egyszerűen a Magyar Kupa nevet viselte, 1951-től 1990-ig Magyar Népköztársasági Kupának nevezték. 1996-től 2001-ig szponzorneveket is kötöttek hozzá, azóta visszaegyszerűsítették az elnevezését.
Eddig összesen 18 csapat nyerte el a kupát, a legutóbbi újonc győztes 2011-ben a Kecskeméti TE volt. A rekord kupagyőztes a Ferencváros. 23 győzelemmel. Mindössze két klubnak sikerült három egymást követő kiírásban győznie, összesen négy alkalommal. Az FTC, illetve annak profi alakulata, a Ferencváros FC háromszor (1942–1944, 1993–1995 és 2015–2017) triplázott, ez a bravúr rajta kívül csak a Győri ETO-nak (1964–1966) sikerült.
Gyűjtésünkben  a korai időszakokból a lehető legteljesebb végeredménylistát közöljük, a modern időszakban általában az első országos "nagytáblától" kezdve adjuk meg az eredményeket. A kupa sorsát eldöntő mérkőzésekről lehetőség szerint teljes jegyzőkönyvet adunk.

Rövidítések. h. u. = hosszabbítás után; i. g.: idegenben szerzett több góllal; t.= 11-es rúgásokkal, V.: vezette, Ø= nem lőtte be a 11-est

 

1. kiírás,  1909–1910

 

Selejtező

Fővárosi Testedzők Köre–Sportkedvelők Köre 3:0, Litographia FC–VAC 1:0

Osztályozó

Nemzeti SC–Főv TK 7:0

1. forduló

„33” FC–MAFC 1:0, Kassai AC–Kassai MTE 7:0, Litographia–BAK 3:2, Postás SE–Terézvárosi TC 5:2, Törekvés SE–ÚRAK 3:2, Újpesti TE–KAOE 4:1

2. forduló

Litographia–Postás 4:1, Törekvés–Győri ETO 2:0, Nemzeti és Újpest erőnyerő   

Minősítő mérkőzések   

Nemzeti SC–Kolozsvári KE 3:0, Törekvés–Győri ETO 2:0, Újpest–Kassai AC (visszalépett), Litographia erőnyerő

Középmérkőzések (negyeddöntő)    

FTC–Nemzeti SC  4:0, MAC–Litographia 5:1, Törekvés–BTC 2:2 és 3:2; MTK–Újpest játék nélkül [az Újpest visszalépett]

Elôdöntő

BTC–MAC 4:1, MTK–FTC 4:0

Döntő

MTK–BTC 1:1 (1:1)

1910. 9. 8., Bp., Millenáris, 3000 néző. V.: Kiss Gyula.
MTK: Domonkos – Nagy F., Révész – Bíró, Kürschner, Kertész III – Sebestyén, Holits, Kertész I, Kertész III, Farkas. Edző: Szűcs Hugó

BTC: Izsó – Bihari, Molnár I – Ficzere, Levicky, Sárközy – Kovács, Újváry, Molnár II, Oláh, Fehéry. Edző: Gillemot Ferenc
Gólszerző: Farkas (10.), ill. Bíró (öngól, 5.)

 

MTK–BTC 3:1 (2:0)

1910. 10. 2. [és 11. 20.*], Bp., Millenáris, 4000 nézô. V.: Reichardt Ottó.
MTK: Domonkos – Nagy F., Révész – Bíró, Kürschner, Kertész III – Sebestyén, Szántó, Kertész I, Kertész II, Farkas. Edző: Szűcs Hugó

BTC: Bihari – Szendrő, ???  – Leitner, Simon, Németh J. – Levák, Horváth, Mészáros, Dobó, Bayer (?). Edző: Gillemot Ferenc
Gólszerző: Kertész I (??), Révész (?? – 11-esből), Kertész I (86.), ill. Szendrő (11-esből)
Kiállítva: Kertész III (??), ill. Simon (??), Levék (??), Horváth J. (70.)
* A mérkôzés a 80. percben félbeszakadt és november 20-án, 2:1-es állástól fejezték be

 

2. kiírás, 1910–1911

 

Középmérkőzések (negyeddöntő)    

BAK–„33” FC 4:3, FTC–BTC 4:1, MAC–Újpet 1:0, MTK–VAC 4:0

Elődöntő

MAC–BAK 4:1, MTK–FTC 1:0

Döntő

MTK–MAC 1:0 (1:0)

1912. 10. 2., Bp., Üllői út, 15 000 néző. V.: Schubert M. Ferenc.
MTK: Knapp – Révész, Csüdör ­– Bíró, Károly, Vágó – Sebestyén, Kertész II, Lane, Kertész I, Szántó. Edző: John Tait „Jack” Robertson.

MAC: Újságh – Ocskay, Krempels – Tóth F., Fodor, Medgyessy – Vangel, Bodnár, Falussy, Ónody, Kunst.          
Gólszerző: Kertész II (44.)
Kiállítva: Szántó (59.), ill. Tóth F. (59.)

 

3. kiírás,  1911–1912

 

Negyeddöntô    

BAK–„33” FC 1:1 és 1:2, BTC–Törekvés 3:0, FTC–MAC 1:0, MTK–Postatakarékpénztár         3:0

Elődöntő

FTC–„33” FC  6:3, MTK–BTC  2:1

Döntő

MTK–FTC játék nélkül*

[A döntőre készülő MTK-csapat: Domonkos – Sebestyén II, Csüdör – Bíró, Ellinger, Kertész II – Rácz, Sebestyén I, Lane, Kertész I, Klein; edző: Robert Holmes]
1913. 12. 15., Budapest. Hungária út

* Az FTC a helyszínkijelölést vitatva nem állt ki

 

4. kiírás,  1912–1913

 

Negyeddöntő    

BAK–Tatabánya 4:2, MAC–ETC 10:0; FTC  ellenfél nélkül, MTK ellenfél nélkül   

Elődöntő

FTC–MTK 1:0, BAK–MAC 1:0

Döntő

FTC–BAK 2:1 (2:0)

1913. 6. 1., Budapest, Üllôi út, 6000 néző. V.: Izsó László.
FTC: Fritz – Rumbold, Payer – Weinber II, Medgyessy, Blum – Weisz, Tóth-Potya, Pataki, Schlosser, Borbás.
BAK: György – Ludwig, Neubrunn – Szury, Károly, Rudas – Cseh J., Salamon, Schaffer, Késmárky, Gállos.
Gólszerző: Tóth-Potya (18.), Schlosser (23.), ill. Schaffer (58.)

 

5. kiírás, 1913–1914

 

Középmérkőzések (negyeddöntő)    

BTC–Kolozsvári AC 5:3, „33” FC–KAOE 2:0, MAC–Törekvés 1:0, MTK–MAFC Budapest 9:3

Elődöntő

„33” FC–MAC 0:0 h. u. és 0:10, MTK–BTC 3:0

Döntő

MTK–MAC 4:0 (2:0)

1914. 6. 7., Budapest, Üllôi út, 8000 néző. V.: Palócz Mátyás.
MTK: Knapp – Zsigó, Csüdör – Nyúl, Hlavay, Vágó – Taussig, Kertész II, Rácz, Kovács, Konrád II. Edző: Robert Holmes.
MAC: Dömötör – Vigyázó, Ocskay – Szűcs I., Fodor, Medgyessy – Rácz Gy., Bodnár, Krempels, Ónody, Kunst.
Gólszerző: Konrád II (10., 65.), Taussig (15.), Rácz (30.)

 

6. kiírás, 1921–1922

 

Selejtező, 1. forduló

            I. kerületi SC–Munkás TE 3:0, Erzsébeti TC–KÉVE SC 3:0, Terézvárosi LK–Fővárosi Testedzők Köre 4:0, Óbudai TE–Testvériség játék nélkül, Pénzintézeti Alkalmazottak–Postás SE  játék nélkül                   

Selejtező, 2. forduló

            Budapest AK–Rákosszentmihályi TK 3:0, ETC–VAC 4:3, Nemzeti SC–„33” FC 1:0, TLK–I. Kerületi SC 6:0, UTSE–Zuglói AC 4:1, BEAC–Pénzintézeti Alkalmazottak játék nélkül, KAOE–Budapest SE játék nélkül, Óbudai TE–MAFC játék nélkül

Osztályozó, 1. forduló

            BTC–UTSE 3:1, ETC–Nemzeti SC 2:2 és 2:1, KAC–BAK 2:2 és 3:1, Vasas–TLK 5:0, BEAC–KAOE játék nélkül, MAC–OTE játék nélkül       

Osztályozó, 2. forduló

            KAC–BEAC 1:0, Vasas–MAC 5:1, BTC és ETC erőnyerő

Minősítő forduló

            ETC–Szolnoki MÁV ???, Győri ETO–Vasas 2:1, Szegedi AK–BTC 1:0, Szombathelyi AK–KAC 3:1

Negyeddöntő    

              FTC–Győri ETO 7:0, III. Kerületi TVE–ETC 2:1, Szombathelyi AK–MTK 2:1, UTE–Szegedi AK 1:0

Elődöntő

             FTC–III. Kerületi TVE 4:0, UTE–Szombathelyi AK 1:0

Döntő

            FTC–UTE 2:2 (1:1)

1922. 6. 18., Budapest, Hungária út, 5000 néző. V.: Vértes Imre.
FTC: Amsel – Hungler I, Hungler II – Wilheim, Szabó J., Wilhelm II – Héger, Schwarz, Pataki, Obitz, Tóth-Potya.
UTE: Klein – Fogl II, Fogl III – Peics, Sokup, Milosovits – Markó, Kósa, Priboj, Schaller, Szidon.
Gólszerző: Pataki (14.), Schwarz (52.), ill. Schaller (1.), Kósa (73.)
Kiállítva: Szabó J. és Fogl III (75.)

 

Megismételt döntő

            FTC–UTE 1:0 (0:0)

1922. 8. 20., Budapest, Hungária út, 8000 nézô. V.: Nagy László.
FTC: Amsel – Takács I, Hungler II – Wilheim, Wilhelm II, Furmann – Héger, Wágner, Tóth-Potya, Obitz, Ivanovszky.
UTE: Klein – Fogl II, Erhatics – Kelecsényi, Peics, Milosovits – Paulusz, Kósa, Priboj, Schaller, Szidon.
Gólszerző: Wágner (48.)

 

7. kiírás, 1922–1923

 

Negyeddöntő    

FTC–III. kerületi TVE 3:2 h. u., MTK–Szegedi Vasutas 4:0, Törekvés–Kecskeméti AC 3:0, UTE–Vasas 1:0

Elődöntő    

            MTK–FTC 3:1, UTE–Törekvés 1:0

A 3. helyért

            FTC–Törekvés 3:2 (2:0)
           1923. 6. 17., Bp., Üllői út

           Gólszerző: Pataki (23.), Héger (45.), Schreiber (47. – 11-esből), ill. Urik (4?., 84.)

Döntő

            MTK–UTE 4:1 (3:0)

1923. 6. 17., Budapest, Üllői út, 5000 néző. V.: Hajós József.
MTK: Kropacsek – Mándi, Senkey I – Kertész II, Nádler, Nyúl II – Braun, Molnár, Opata, Siklóssy, Orth. Edző: Frontz Döme.
UTE: Remete – Fogl II, Fogl III – Kelecsényi, Baubach, Király – Paulusz, Bluchon, Priboj, Schaller, Szidon. Edző: Holits Ödön.
Gólszerző: Opata (14.), Siklóssy (30., 38.), Orth (74.), ill. Paulusz (81.)

 

 8. kiírás, 1924–1925

 

Negyeddöntő    

FTC–VAC 1:1 és 3:0, Törekvés–BTC 1:0, UTE–Vasas 3:1; Kecskeméti AC ellenfél nélkül

Elődöntő    

            FTC–Törekvés 5:2, UTE–Kecskeméti AC 4:3

A döntőbe jutásért

            UTE–FTC                                  3:2

A 3. helyért

           Kecskeméti AC–FTC 1:3 (1:1)
           1925. 10. 11., Kecskemét

           Gólszerző: Blau (18.), ill. Kevitzky (10.), Sándor (66.), Pataki (83.)

Döntő

         MTK–UTE 4:0 (3:0)

1926. 3. 28., Budapest, Hungária út, 12 000 néző. V.: Bíró Sándor.
MTK: Remete – Kocsis, Senkey I – Rebró, Kléber, Nádler – Senkey II, Molnár, Braun, Opata, Jenni. Edző: Frontz Döme
UTE: Szulik – Fogl II, Fogl III – Kelecsényi, Buza, Király – Leitner, Török, Grossmann, Schaller, Szidon. Edző: Holits Ödön
Gólszerző: Opata (15., 63.), Senkey II (22.), Fogl II (öngól, 43.)

 

 9. kiírás, 1925–1926

 

Negyeddöntő    

BEAC–MTK  3:1, III. Kerületi TVE–„33” FC 2:1, Kispesti AC–FTC 2:1, Szombathelyi SE–Vasas 2;4

Elődöntő    

            BEAC–Vasas 3:2, KAC–III. Kerület 4:2

A 3. helyért

            Vasas–III. Kerület 4:2
            1926. 12. 8., Budapest. Hungária út
            Gólszerző: Winkler, Steiner, Ipry, Földes, ill. Mittelmann (2, 11-esből)

Döntő

         KISPESTI AC–BEAC  1:1 (1:1)

1926. 12. 8., Budapest, Hungária út, 500 néző. V.: Baron Vilmos.
KAC: Balla – Csesznák, Grolmusz – Raix II, Gregor, Marton – Balogh, Juhász, Jurácska, Heckl, Mátéffy.
BEAC: Fábián – Horváth dr., Boór – Hidassy, Szántó, Buday – Szüle, Kertész, Pótz, Reinhardt, Borbély.
Gólszerző: Jurácska (7.), ill. Pótz (28.)

 

Megismételt döntő

         KISPESTI AC–BEAC  3:2 (1:1, 2:1, 2:2, 2:2, 2:2, 2:2, 2:2)

1926. 12. 19., Budapest, Postás-pálya, 150 néző. V.: Schissler-Szél László.
KAC: Balla – Csesznák, Grolmusz – Mádi, Gregor, Marton – Borsos, Juhász, Jurácska, Heckl, Mátéffy.
BEAC: Fábián – Horváth dr., Boór – Budai, Szántó, Hidassy – Kertész, Tichy, Pótz, Borbély, Szüle.
Gólszerző: Juhász (5.), Mátéffy (100.), Gregor (157.), ill. Grolmusz (öngól, 12.), Kertész (113.)

 

 10. kiírás, 1926–1927

 

Selejtező

            Attila–Kossuth 2:1, BAK FC–Városi 2–0, BSE–Veszprémi TC 3:1, Dorogi AC–MÁV Gépgyár SK 4:1, Erzsébetvárosi TC–Drogisták 4:3, III. kerületi TVE–BTC 2:1, Kecskeméti AC–Nemzeti SC 6:0, Rákospalota–MTK 3:1, Somogy FC–FTC 2–0, Soroksár FC–Húsos 4:2, Terézváros–BSzKRT SE 1:0, Turul FC–Pálfalvai BTC 3:2, UTE–Vasas 7–1, Békéscsabai Előre–Ékszerész FC játék nélkül, Győri ETO–Soproni FAC játék nélkül, Kispesti AC–Bocskai FC játék nélkül

Osztályozó

            BAK FC–Hungária FC 2:1, Bástya–Dorog 5:1, Budai „33”–Terézváros 7:4, Ferencváros FC–Attila 2:1, III. Kerületi TVAC–Turul 4:3, III. Kerületi TVE–Pesterzsébet 3:1, Kispest FC–Kecskeméti AC 4:1, Nemzeti–UTE 4:1, Rákospalota–BEAC 1:0, Sabaria FC–Somogy FC 7:5, Szolnoki MÁV–Győri ETO 2:2 és 3:0, Újpest FC–Soroksár 2:0, Vasas FC–Erzsébetváros 3:0, BSE–Nagykanizsai TE játék nélkül, Csabai AK–KAC játék nélkül, Postás–Békéscsabai Előre játék nélkül          

Minősítő (nyolcaddöntő)    

Budai „33”–Szolnoki MÁV 3:0, Ferencváros–BAK FC 8:3, III. Kerületi TVE–Postás 8:2, Kispest–III. kerületi TVAC 4:1, Sabaria–Rákospalota 6:1, Újpest–Csabai AK 9:0, Vasas–BSE 3:1, Bástya–Nemzeti játék nélkül     

Középdöntő (negyeddöntő)    

Bástya–Kispest 2:1, Budai „33”– Sabária 4:3, Ferencváros–Vasas 6:1, Újpest FC–III. Kerület 6:3

 Elődöntő    

            Ferencváros–Budai „33”  4:1, Újpest–Bástya 4:2

Döntő

         FERENCVÁROS FC–ÚJPEST FC 3:0 (0:0)

1927. 6. 16., Budapest, Hungária út, 9000 néző. V.: Klug Frigyes.
Ferencváros: Amsel – Takács I, Hungler II – Furmann, Bukovi, Obitz – Rázsó, Turay, Dán, Schlosser, Kohut. Edző: Tóth-Potya István.
Újpest: Szulik – Fogl II, Fogl III – Remmer, Lutz II, Wilhelm II – Ströck, Jakube, Moravcsik, Schaller, P. Szabó. Edző: Pozsonyi Imre
Gólszerzô: Turay (67.), Turay (??), Bukovi (90.)

 

 11. kiírás, 1927–1928

 

1. forduló

            BSzKRT SE–Nyomdász 3:0, BTC–Palotai Remény 2:2 és 9:1, I. Kerületi SC–NFC 3:1, ÉMOSz–Zuglói AC 3:1, EMTK–SzNSE 7:2, „33” FC–Budafoki IK 3:0, Húsos SC–Zuglói SE 5:1, Kispest FC–Kispesti Húsos 14:0, Lipótváros–Kőbányai AC 3:2, Soroksár–Wekerle 2:1, Terézvárosi SC–KAOE 3:1, TLK–VI. Kerületi TK 3:0, Törekvés SE–Kispesti Törekvés 11:0, Turul MOTE–VIII. Kerületi AC 9:2, Vívók AC–JSC 2:1; Budapesti Vasutas SC–Órás játék nélkül, Pesterzsébet–Nemzeti játék nélkül, SzFC–FolyamŐrség TE játék nélkül

2. forduló

            Bástya–Makói TK 6:0, Belváros–LTK 3:1, BLK–Lipótváros 1:0, BTC (BTK?)–RAFC 5:3, Budafoki MTE–Kossuth 1:0, Budai „33”–EMTK 7:0, Compactor SC–TSC 3:2, Csabai AK–Szegedi AK 3:2, Erzsébetváros–„33” FC 1:0, FTC–III. Kerületi MSE 7:0, Kalaposok–Cukrász 4:3, KEAC–Tabán 4:0, Kecskeméti AC–Szolnoki AK 3:2, Kelenföldi FC–Wekerletelepi SE 4:0, Kispest–Újpesti SC 5:1, KMTE–Vérhalom 4:1, KTC–Csepeli MOVE 2:1, MAC–Ferencvárosi SE 3:2, MOVE Valéria TC–Hungária SC 5:3, MTK–Gyermekbarát VI 1:0, NSC–ÉMOSz 4:0, P. Jutagyár–Jutagyári TE 4:3, Pécs-Baranya FC–Pécsi SC 1:1 és 5:1, Pesterzsébet–EFC 7:1, Postás SE–MÁVAG 2:1, RAC–Főv Tkör 4:2, Rákospalota–Pannónia 6:1, RUAC–II. Kerületi FC 4:1, Salgó FC–Miskolci MTE 5:0, Somogy FC–Kanizsa FC 1:0, SzAC–ETSC 1:0, SzFC–ESC 4:1, Terézváros–Fővárosi 2:1, Testvériség–Ganz TE 1:0, X. kerületi SC–Cipész 4:1, TTC–BRSC 1:1 és 2:1, Turul–BSzKRT SE 3:1, Ú. Törekvés–TSE 12:0, ÚFC–OMK 3:0, UMTE–VI. Kerületi SC 5:1, URAK–Fővárosi SC 5:2, UTE–ETC 4:0, Városi–Amatőr 6:1, Vasas–UTSE 2:1, Világosság–Turul MOTE 2:1, WSC–Józsefváros 5:3; BAK FC–Kispesti AC játék nélkül, BVSC–Gyermekbarát 28 játék nélkül, Egyetértés–I. ker. SC játék nélkül, III. Kerületi TVE–P. Törekvés játék nélkül, Húsos–PSC játék nélkül, KSE–PILK játék nélkül, Megyeri TC–Menekültek játék nélkül, Nyíregyházi KISE–Debreceni EAC játék nélkül, OTE–Ékszerész játék nélkül, Siketnémák–MSC játék nélkül, TLK–Ferencvárosi VSK játék nélkül, Törekvés SE–BAK játék nélkül, Váci SE–Kecskemét játék nélkül, Valéria SC–VAC játék nélkül; MTE–ULK mindkettő törölve, NTE–Drogisták mindkettő törölve; Bajai Turul SE erőnyerő, Ceglédi MOVE erőnyerő, Csaba FC erőnyerő, Kaposvári AC erőnyerő, Szemere erőnyerő, Szombathelyi SE erőnyerő, Tataújvárosi AC erőnyerő, Váci TE erőnyerő

3. forduló

            Bástya FC–Makói TK 6:0, BTC–BTK 4:0, Csaba FC–Csabai AK 3:0, FTC–BMTE 3:1, III. Ker. TVE–Törekvés 3:1, Húsos FC–Budai „33” 3:2, Kecskeméti AC–Ceglédi MOVE 3:0, MTK–Compactor SC 3:1, NSC–Erzsébetváros 3:2, OTE–RUAC 3:1, Pécs-Baranya–Kaposvári AC 1:0, Postás SE–Városi 3:1, RAC–Világosság 5:4, Rákospalota–TLK 7:0, Somogy–Bajai Turul 4:1, Soroksár FC–SzFC 3:0, Testvériség–Terézváros 5:1, X. Ker. SC–KTC 3:2, TTC–Vasas 1:1 és 2:1, Turul–SzAC 6:1, UMTE–KEAC 3:1, URAK–MTC 8:2, UTE–Kelenföldi FC 6:2, Váci SE–Váci TE 4:2, WSC–Kalaposok 3:0,  Belváros–BAK TK játék nélkül, BVSC–MTE játék nélkül, Egyetértés–Valéria VTC játék nélkül, Kispest FC–Siketnémák SC játék nélkül, KMTE–Jutagyári TE játék nélkül, KSE–Valéria SC játék nélkül, MAC–BLK játék nélkül, Pesterzsébet–UFC játék nélkül, Szemere–Salgó FC játék nélkül, Ú. Törekvés játék nélkül, Szombathelyi SE erőnyerő, Tatatóvárosi AC erőnyerő

4. forduló

            BTC–Postás SE 3:2, BVSC–KMTE 2:0, Egyetértés–Turul 2:1, III. Ker. TVE–X. Ker. SC 3:1, Húsos–Ú. Törekvés 3:2, Kispest FC–URAK 7:0, Pécs-Baranya–Somogy 1:0, Soroksár–RAC 8:0, Testvériség–Kőbányai AC 2:0, TTC–OTE 3:1, UTE–MAC 3:1, WSC–NSC 4:1; MTK–Belvárosi TVK játék nélkül, Pesterzsébet–UMTE játék nélkül, Rákospalota–FTC játék nélkül

5. forduló

            Egyetértés–Testvériség 5:1, III. Ker. TVE–Húsos 4:1, Kispest–Soroksár 3:2, MTK–Rákospalota 3:0, Pesterzsébet–BVSC 6:0, TTC–WSC 5:1, UTE–BTC 2:2 és 1:0

Minősítők

            Attila FC–Szombathelyi SE 4:1, Bástya FC–Pécsi VSK 8:0, Bocskai FC–TTC 3:2, BSE–Kecskeméti AC 5:0, Dorogi AC–Tatatóvárosi AC 4:1, Ferencváros FC–III. Ker. TVE 11:1, III. Kerületi FC–Váci SE 9:1, Hungária FC–Pesterzsébet 1:1 és 3:1, Pécs-Baranya–BEAC 7:2, Sabária FC–Egyetértés 5:3, Szemere–Szegedi VSE 2:0, Szombathelyi Vasutas–Nyíregyházi KISE 2:1, Újpest FC–Csaba FC 8:0, UTE–Diósgyőri VTK 1:0, Vasas FC–MTK 3:0; Kispest–Nyíregyháti TVE játék nélkül

Osztályozó (nyolcaddöntő)    

Attila–Bocskai 3:1, Ferencváros–Dorog 6:0, III. kerület–Szombathelyi Vasutas 2:1, Hungária–Kispest 4:1, Pécs-Baranya–BSE 3:2, Újpest–Bástya 2:1, Vasas–UTE 1:0, Sabária–Szemere játék nélkül

Elődöntő (negyeddöntő)    

Attila–III. Kerület 2:1, Ferencváros–Pécs-Baranya 9:3, Hungária–Sabária 3:2, Újpest–Vasas 5:2

Középdöntő (elődöntő)    

            Attila–Sabária 2:1, Ferencváros–Újpest 2:1

Döntő

         FERENCVÁROS FC–ATTILA FC 5:1 (1:0)

1928. 6. 24., Bp., Üllői út, 8000 nézô. V.: Schissler-Széll László.
Ferencváros: Amsel – Takács I, Hungler II – Furmann, Bukovi, Berkessy – Koszta, Takács II, Turay, Szedlacsik, Kohut. Edző: Tóth-Potya István.

Attila: Németh – Kutik, Dankó – Maszlonka, Pruha, Janovitz – Friesz, Riff, Siklóssy, Powolny, Pimpi. Edző: Nagy József.
Gólszerző: Kohut (22., 60., 66.), Szedlacsik (80.), Turay (89.), ill. Riff (51.)
Kiállítva: Pruha (61.), Powolny (61.)

 

 12. kiírás, 1929–1930

 

Professzionista Alszövetség

Előselejtező

            Vác–Kossuth 2:1

1. forduló

            Attila FC–Megyer 1:0, Kispest FC–Soroksár FC 3:2, Pécs-Baranya FC–Merkur 2:0, Sabária FC–VAC FC 2:1,  Turul–Terézváros 8:3; Budai „33”–Zala-Kanizsa játék nélkül, Rákospalota–BAK TK játék nélkül, Vasas FC–Józsefváros játék nélkül   

2. forduló

            Budai „33”–Attila 4:2, Pécs-Baranya–Turul 5:2, Sabária–Kispest 4:1, Vasas–Rákospalota 2:1
(A győztesek bekerültek az országos kupaküzdelembe.)

Osztályozó  (csatlakozott a Liga 5-8. helyezettje)

            Bástya FC–Vasas 6:1, III. Kerületi FC–Budai „11” 1:0, Sabária–Nemzeti FC 1:0, Somogy FC–Pécs-Baranya 1:0
 

Budapesti Alszövetség

1. forduló

            BEAC I–Kalapos IV 5:0, BSzKRT I–Spárta IV 5:0, Budafoki IK III–Textília IV 3:1, Budapesti Vasutas SC II–Turul TE II 3–0, Csepeli TK II–ÉMOSz IV 3:1, I. Kerületi SC II–FSE IV 12:0, EMTK II–VI. Kerületi FC III 2:1, Erzsébeti TK III–Soroksári AC IV 1:4, Ferencvárosi SE II–Kőbányai EAC IV 2:1, Ferencvárosi VSK I–FSC IV 9:1, Ganz TE II–Újlaki FC IV 9:1, „33” FC I–Shell SC IV 3:2, III. Kerületi TVE I–Nemzeti TC III 3:2, Herminamezei AC II–TITE IV 14:2, Kelenföldi TE II–Kelenvölgyi SC IV 1:4, MFTR III–Újpest LK IV 4:2, MTK I–Elektromos MTE III 5:2, Műegyetemi AFC III–Jutagyári TE III 3:0, Nyomdász II–Wekerletelepi SC III 2:2 és 2:7, Pestújhelyi SC I–Valéria III 8:1, Postás SE I–Kispesti Húsos IV 10:1, Vasas SC I–Lágymányosi TE 1–1 és játék nélkül; BRSC–VAC játék nélkül, BTC–Compactor SC játék nélkül,Budafoki MTE–LTK játék nélkül, Csepeli MOVE–Menekültek játék nélkül, Egyetértés SC–BOSC játék nélkül, Folyamőrség–NFC játék nélkül, Főv Tkör–TLK játék nélkül, Glóbus TE–Felten SC játék nélkül, Hungária SC–OTE játék nélkül, KAOE–Kispesti MTE játék nélkül, Kispesti AC–BSC játék nélkül,  Kőbányai AC–Kispesti Törekvés játék nélkül, Kőbányai Siemens SE–VII. Kerületi Amatőr játék nélkül, KTC–P. Törekvés játék nélkül, MÁV Gépgyár–III. Kerületi MSE játék nélkül, MTC–SzNSE  játék nélkül, NMSE–BVTK játék nélkül, NSC–Megyeri SC játék nélkül, Orvosi Műszerész–USC játék nélkül, PATO–Kőbányai TK játék nélkül, RAFC–TSC játék nélkül, RTK–Jutagyári TE játék nélkül, RUAC–MOSzTK játék nélkül, SzAC–RAC játék nélkül, Testvériség SE–ULI játék nélkül, Törökőr FC–Cukrász játék nélkül, TTC–Siketnémák SC játék nélkül, UMTE–Uránia játék nélkül, URAK–P. Remény játék nélkül, Vérhalom SC–SzFC játék nélkül, WSE–Kéve SE játék nélkül; mindkét csapatot törölték: BTK–Erzsébeti SC, OFK–MÁV Előre, Szállítók–VI. Kerületi SC, UTSE–Laptejesztők SC, Zuglói AC–X. Kerületi SC, Zuglói SE–BTE 

2. forduló

            BEAC I–Kőbányai TC II 10:0, BTC I–UMTE II 0:1, Budafoki MTE II–Wekerletelepi SC III 6:0, BVSC II–Kőb. Siemens SE III 3:2, Egyetértés SC II–SzAC II 5:4, EMTK II–I. Kerületi SC II 5:0, Ferencváros SE II–NMSE II 2:0, Ferencvárosi VSK I–Wekerletelepi SE III 3:0, III. Kerületi TVE I–Hungária SC III 0:1, KAOE II–Csepeli TK III 3:3, MÁV Gépgyár II–Kelenföldi SC IV 11:1, MTC III–Törökőr FC IV 0:5, MTK I–RUAC II 5:2, Pestújhelyi SC I–Ganz TE II 1:4, NFC III–MAFC III 3:3 és játék nélkül, Postás SE I–MFTR III 7:0, RTK II–RAFC III 1:0, TTC I–Csepeli MOVE III 4:1, Vérhalom SC II–Kispest III 0:1, BRSC–Nemzeti SC játék nélkül, BSzKRT–URAK játék nélkül, Glóbus–Vasas SC játék nélkül, „33” FC–Soroksári AC játék nélkül, Herminamezei AC–Főv Tkör játék nélkül, Testvériség SE–Kőbányai AC játék nélkül; PATO IV erőnyerő

3. forduló

            BEAC I–NFC III 3:2, Herminamezei AC II–Egyetértés SC II 2:2 és játék nélkül, MÁV Gépgyár II–Kispesti AC III 4:2, MTK I–Ferencvárosi VSK I 3:0, Postás SE I–BVSC II 5:0, RTK–PATO IV 6:0, TTC II–Hungária SC III 1:3, UMTE II–Orvosi Műszerészek IV 4:1, Vasas SC II–Ferencvárosi SE II 4:1; BSzKRT SE I–KAOE játék nélkül, Ganz TE II–Törökőri FC IV játék nélkül, „33” FC–BRSC játék nélkül, Testvériség SE–EMTK II játék nélkül; Budafoki MTE II erőnyerő 
4. forduló

            BSzKRT SE I–Herminamezei AC II 1:2, Ganz TE II–MÁV Gépgyár II 1:0, „33” FC–Vasas SC II 4:0, Hungária SC II–UMTE III 3:0, MTK I–Testvériség SE I 2:0, Postás SE I–Budafoki MTE II 3:1; BEAC I–RTK II játék nélkül

5. forduló

            Ganz TE II–Herminamezei AC II 3:2, MTK I–RTK II 3:0, Postás SE I–Hungária SC III 0:1*; „33” FC erőnyerő
* a mérkőzés eredményét megsemmisítették, a Postás jutott tovább
(A győztes csapatok bejutottak az országos kupaküzdelembe.)

 

Nyugat-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Celldömölki SE–Gógánfai Árpád SE 3:0, Dunántúli AC–Komáromi FC 7:1, ETO–Pápai Kinizsi 8:1, Győri AC–Magyaróvári AFC 2:1, Soproni AK–Kőszegi SE 3:0, Soproni VSE–Soproni FAC 5:2, Szombathelyi MÁV–Zalaegerszegi TE 4:0, Veszpémi TC–Veszprémi Vasutas 2:1; Győrsziget–Magyaróvári TE játék nélkül, II. Kerületi SC–Tóváros AC játék nélkül, Pápai FC–Győri RAC játék nélkül, Pápai Testvériség–Győri KSE játék nélkül, Székesfehérvári TC–Veszprémi MOVE játék nélkül, Székesfehérvári DV Előre–ARAK játék nélkül; MOVE Zalaegerszegi SE–Szombathelyi AK mindkettőt törölték; Győri NSC erőnyerő

2. forduló

            Dunántúli AC–Győri NSC 5:3, ETO–II. Ker. SC 1:1, Győrsziget–Győri AC 2:0, Pápai FC–Pápai Testvériség 2:1, Soproni VSE–Soproni AK 8:0, Szombathelyi MÁV–Celldömölki SE 4:0; Székesfehérvári TC–Veszprémi TC játék nélkül, Székesfehérvári DV Előre erőnyerő

3. forduló

            ETO–Dunántúli AC 2:1, Győrsziget–Pápai FC 2:2 és játék nélkül, Székesfehérvári DV Előre–Székesfehérvári TC 4:1, Szombathelyi MÁV–Soproni VSE 6:0

4. forduló

             Szombathelyi MÁV–Győrsziget  2:1, Székesfehérvári DV Előre–Dunántúli AC ??? és játék nélkül

Döntő

            Szombathelyi MÁV–Székesfehérvári DV Előre 4:2

 

Közép-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Balassagyarmati TE–Váci AC 2:2 és 2:1, Ceglédi MOVE–Csillaghegyi FC 3:1, Cinkotai TK–Rákoskeresztúri SE 3:0, Dorogi AC–Kissingtelepi TC 4:0, Dunakeszi Magyarság–Fóti SE 3:0, Kalocsai Vass József LE–Kiskőrösi MOVE 2:1, Kecskeméti TE–Pomázi TK 9:0, Kiskőrösi FC–Soltvadkerti Turul SE 3:0, Kiskunhalasi AC–Jánoshalmi TE 3:2, Pilisvörösvári SC–Dunaharaszti MTK 6:1, Rákospalotai TK–Fóti Testvériség 3:2, Szemeretelepi TE–Békásmegyeri SE 5:2, Váci SE–RIKSE 4:1; Alagi SC–Péceli AC játék nélkül, BKSC (Pilisvörösvár)–Maglódi TC játék nélkül, Gödöllői JK–Váci SE játék nélkül, Kecskeméti AC–Budakalászi SE játék nélkül, Monori SE–Vecsési SC játék nélkül, MOVE Esztergomi SC–Ceglédi Széchenyi SE játék nélkül, Nógrádverőcei Remény–Gyömrői SE játék nélkül, Rákosi VSE–Dunakeszi SE játék nélkül, Szolnoki MTE–Szolnoki AK játék nélkül, Tokodi ABAK–Szentendrei TK játék nélkül, Tokodi ÜSC–Szentendrei MOVE játék nélkül, Váci Reménység–Sashalmi ASC játék nélkül, Váci Törekvés–Kistarcsai SC játék nélkül, Vecsési SC–Soroksárpéteri TK játék nélkül; Nagykőrösi MOVE erőnyerő, Veresegyházi SC erőnyerő

2. forduló

            Ceglédi MOVE–Szemeretelepi TE 4:1, Dorogi AC–BKSC (Pilisvörösvár) 5:0, MOVE Esztergomi SC–Vecsési SC 4:1, Rákoscsabai TK–Szolnoki MTE 4:0; Kalocsai Vass József LE–Monori SE játék nélkül, Tokodi ÜSC–Váci Reménység játék nélkül; Alagi SC erőnyerő.
A selejtezőket nem fejezték be.

 

Közép-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Diósgyőri AC–Egri Dobó István SE 7:0, Gyöngyösi AK–Bánszállási TK 4:2, Hatvani Vasutas SE–Hatvani AC 0:0 és 2:1, Jászberényi Lehel–Miskolci MTE 2:0, Ózdi VTK–Egri Vasas SC 5:0, Salgótarjáni AC–MOVE Egri SE 3:0, Salgótarjáni BTC–Sátoraljaújhelyi MÁV 6:1, Salgótarjáni SE–Szerencsi CCsSE 3:0; Miskolci VSC–Füzesabonyi SE játék nélkül, Pálfalvai BÜSE–Miskolci VTK játék nélkül, Perecesi TK–Szikszói FK játék nélkül; Sátoraljaújhelyi AC–Gyöngyösi KSE mindkettőt kizárták

2. forduló

            Gyöngyösi AK–Jászberényi Lehel 3:2, Miskolci VSC–Salgótarjáni AC 2:0, Ózdi VTK–Hatvani Vasutas SE 4:2; Diósgyőri AC–Pálfalvai BÜSE játék nélkül, Salgótarjáni BTC–Perecesi TK játék nélkül; Salgótarjáni SE erőnyerő 

3. forduló

            Miskolci VSC–Diósgyőri AC 2:1, Gyöngyösi AK–Salgótarjáni BTC 3:1, Ózdi VTK–Salgótarjáni SE 2:1

4. forduló

            Gyöngyösi AK–Miskolci VSC 3:1; Ózdi VTK erőnyerő

Döntő

            Ózdi VTK–Gyöngyösi AK 2:1

 

Kelet-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Debreceni KASE–Debreceni Húsos 4:1, Debreceni VSC–Debreceni EAC 3:2, Debreceni Zerkovitz FC–Debreceni TE 3:2, Nyíregyházi ÓTSE–Nagykállói SE 3:2, Nyíregyházi TVE–Nyíregyházi MTK 2:0
A selejtezőket nem fejezték be.

 

Délnyugat-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Bajai SE–Bátaszéki TC 2:1, Bajai Turul SE–Bajai MTE 3:1, Kaposvári Petőfi AC–Kaposvári Rákóczi SC 2:1, Pécsi SC–FVAC (Pécs) 2:1, Pécsi SC–Pécsi AC 2:0, Simontornyai BTC–Bonyhádi PGCSE 4:2, Szigetvári AK–Dombóvári VOGE 3:2, Szekszárdi Turul SE–Szekszárdi Törekvés SE 2:0; Mohácsi TE visszalépett, Nagykanizsai TE visszalépett

2. forduló

            Bajai Bácska–Bajai Turul SE 2:1, Bajai Posztógyári SK–Bajai SE 2:1, Szekszárdi Turul SE–Simontornyai BTC 3:1, Szigetvári AK–Pécsi SC 2:1

3. forduló

            Bajai Bácska–Bajai Posztógyári SK 1:0
Középdöntő

            Kaposvári Turul SE–Szigetvári AK 4:3 h. u., Szekszárdi Turul SE–Bajai Bácska 4:2

Döntő

            Szigetvári AK (?)–Szekszárdi Turul SE 3:1

 

Dél-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Battonyai TK–Földeáki TC 2:0, Békési ISE–Békéscsabai Sofőrök 2:1, Csabai AK–Csabai ISK 3:0, Kiskundorozsmai PLE–Szeged-Felsővárosi IE 1:0, Kunszentmártoni Törekvés–Kunszentmártoni TE 1:0, Szentesi TE–Szentesi MTK 11:0, Szőregi Rákóczi–Kecskeméti AC 5:2, Tótkomlósi TC–Orosházi TC 6:0; Makó TK–Mezőkovácsházi TE játék nélkül  

2. forduló

            Békési ISE–Tótkomlósi TC 4:2, Csabai AK–Csabai ISK 3:0, Kunszentmártoni Törekvés–Szentesi TE 3:3, Szőregi Rákóczi–Kiskundorozsmai PLE 3:3 és 2:0; Makói TK–Battonyai TK játék nélkül; Csabai AK erőnyerő

3. forduló

            Szőregi Rákóczi–Battonyai TK 6:0

4. forduló

            Békési TE–Csabai MÁV 3:2, Bohn SC–Előre MTE 1:1 és 7:1, Endrődi TK–Kondorosi TE 1:0*, Hódmezővásárhelyi TVE–Hódmezővásárhelyi MTE 2:1, Kecskeméti TE–Kisteleki TE 5:3, Makói AK–Szegedi IKE 3:1, Mezőtúri AFC–Szarvasi Turul SE 2:1, Orosházi MTK–Orosházi TK 3:2, Szegedi AK–Szegedi VSE 4:1, Szegedi TK–Kitartás EAC 1:1 és 3:2, Zrínyi KAC–Újszegedi TC 7:2

* az Endrődi TK-t később törölték

?. forduló

            Hódmezővásárhelyi TVE–Orosházi MTK 3:1, Makói AK–Hódmezővásárhelyi TVE 3:2, Szegedi AK–Szegedi TK 2:1

5. forduló

            Gyulai AK–Gyulai TE 2:1, Szegedi AK–Zrínyi TK 4:3, Makói AK–Kiskunfélegyházi TK játék nélkül; Bohn SC erőnyerő

Alosztályi döntők

            Bohn SC–Gyulai AC 3:2, Szegedi AK–Makói AK 6:2

Döntő

            Bohn SC–Szegedi AK 3:0

 

Amatőrök

            Bohn SC–Szigetvári AK 7:0, BSE–Ózdi VTK 6:2, „33” FC–Postás SE 10:1, Pécsi VSK–Ganz TE 3:0; Diósgyőri VTK–Csabai AK játék nélkül, MTK–FTC játék nélkül; Szombathelyi MÁV SE erőnyerő, UTE erőnyerő

           

Minősítő (nyolcaddöntő)    

            Bástya FC–Szolnoki MÁV 7:1, Bocskai FC–UTE 7:2, Ferencváros FC–BSE 3:2 (0:1, 2:2), III.kerületi FC–MTK 3:0, Hungária FC–Tatabányai SC 1:0, Sabária FC–Törekvés 2:1, Újpest FC–Bohn SC 2:1; Somogy FC–Nyíregyházi KISE játék nélkül     

Elődöntő (negyeddöntő)    

Bocskai–Somogy 4:2, Ferencváros–Újpest 3:2, Sabária–III. Kerület 1:1 és 2:2; Bástya–Hungária játék nélkül

Középdöntő (elődöntő)    

            Bástya–Sabária 3:2, Bocskai–Ferencváros 2:0

Döntő

         BOCSKAI FC–BÁSTYA FC  5:1 (4:0)

1930. 6. 25., Budapest, Hungária út, 1200 néző. V.: Klein Árpád.
Bocskai: Farkas – Fejér dr., Molnár – Villányi, Sághy, Kevitzky – Markos, Vincze, Teleki, Móré, Marosi. Edző: Káldy Zsigmond.

Bástya: Benedek I. – Sirály, Emôdi – Kurunci, Tóth Jenő, Raffai – Hernádi, Kőrösi, Havas, Korányi II, Harmath. Edző: Beck Pál.
Gólszerző: Teleki (5., 7., 78.), Markos (23), Sághy (25.), ill. Kőrösi (50.)

 


 13. kiírás, 1930–1931

 

1. forduló

              Nemzeti FC–Vasas FC 2:0, Maglód FC–Józsefváros 3:3, játék nélkül, Pécs-Baranya FC–VAC FC 5:3, Soroksár–Terézváros 2:1; Attila FC–Kossuth játék nélkül; BAK TK–Somogy FC játék nélkül, Turul FC–Sabária FC játék nélkül; Megyer törölve; Rákospalota erőnyerő  

2. forduló

             Turul FC–Maglód FC 5:2; Nemzeti FC–Attila FC játék nélkül, Pécs-Baranya–Soroksár FC játék nélkül; BAK TK erőnyerő

3. forduló

             Bocskai FC–Kispest FC 1:1, Budai „11”–Turul FC 4:3; BAK TK–­Nemzeti SC játék nélkül, Pécs-Baranya FC–Bástya FC játék nélkül

 

Budapesti Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Folyamőrség–Ganz TE 2:1, Hungária SC–BEAC 4:2, Kelenvölgyi SC–Schmoll 2:1, Turul SE–Orvosi Műszerészek 8:2; Elektromos MTE játék nélkül, Erzsébeti TC játék nélkül, Felten SC játék nélkül, „33” FC játék nélkül, Kőbányai TC játék nélkül, LTE játék nélkül, MTK játék nélkül, Postás SE játék nélkül     

2. forduló

            Erzsébeti TC–Turul TE 2:2, 5:4, Hungária SC–Kelenvölgyi SC 6:1, MTK–Kőbányai TC 5:0, Postás SE–Folyamőrség 4:0; Elektromos TE játék nélkül, LTE játék nélkül; több csapatot töröltek

3. forduló

            Elektromos MTE–MTK 4:3, Hungária SC–Egyetértés SC ?:?; Erzsébet TC játék nélkül, Postás SE játék nélkül

 

Észak-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            Diósgyőri AC–Diósgyőri SE 4:2, Hatvani AC–Jászberényi Lehel 3:0, Miskolci AK–Sátoraljaújhelyi MÁV 1:1, játék nélkül, Salgótarjáni SE–Szerencsi CCsSE 6:1; Gyöngyösi AK–Bánszállási TK játék nélkül, Ózdi VTK–Miskolci MTE játék nélkül, Salgótarjáni AC–MOVE Egri SE játék nélkül, Salgótarjáni BTC–Hatvani Vasutas SE játék nélkül; Miskolci VSC–Újdiósgyőri TE ?:?; Egri Dobó SE, Egri Vasas SC törölve

2. forduló

            Miskolci VSC–Miskolci AK 3:1; Diósgyőri AC–Salgótarjáni AC játék nélkül, Salgótarjáni BTC–Ózdi VTK játék nélkül, Salgótarjáni SE–Gyöngyösi AK játék nélkül; Hatvani AC erőnyerő

3. forduló

            Salgótarjáni SE–Salgótarjáni BTC 2:2, 6:1; DiósgyőriAC–Hatvani AC játék nélkül; Miskolci VSC erőnyerő

4. forduló

            Diósgyőri AC–Miskolci VSC 1:1, 2:2 *; Salgótarjáni SE erőnyerő
*mindkét csapatot kizárták, a Salgótarjáni AC jutott tovább

           

Nyugat-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

            ARAK–Veszprémi MOVE 1:0, Csornai SE–Pápai Testvériség 2:1, DVE (Székesfehérvár)–Székesfehérvári TC 4:1, Győr-Révfalusi AC–Győri KSE 4:1, Győri AC–Dunántúli AC 2:1, Magyaróvári TE–II. Kerületi SC 2:1 és játék nélkül, Pápai Kinizsi–Pápai Perutz SC 8:0, Siófoki SE–Várpalotai Únió TE 4:2, Szombathelyi MÁV–Soproni FAC 4:1, Tóvárosi AC–Győrsziget 8:0, Veszprémi TC–Fűzfői AK 4:0, Zalaegerszegi TE–Celldömölki SE 2:1; Komáromi FC–ETO játék nélkül, Soproni VSE–Soproni MOVE játék nélkül

2. forduló  

           ARAK–Siófoki SE 1:1 és játék nélkül, DVE (Székesfehérvár)–Veszprémi TC 5:2, II. Ker. SC–Győri AC 7:1, Pápai Kinizsi–Győr-Révfalusi AC 3:1, Szombathelyi MÁV–ZTE 3:2, Tóvárosi AC–Soproni VSE 2:0; Csornai SE–Komáromi FC játék nélkül

3. forduló     

           DVE (Székesfehérvár)–Siófoki SE 7:0, Pápai Kinizsi–Csorna 6:0; II. Ker. SC–Tóvárosi AC játék nélkül; Szombathelyi MÁV erőnyerő

4. forduló

           II. Ker. SC–Pápai Kinizsi 3:2, Szombathelyi MÁV–DVE Székesfehérvár ?:?

Döntő

           Szombathelyi MÁV–II. Ker. SC (Győr) 4:3

 

Dél-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

           Békési TE–Békési ISE 6:0, Csongrádi ISK–Szentesi MÁV SE 1:0, Kisteleki TE–Szőregi Rákóczi 7:2, Kunszentmártoni Törekvés–Kunszentmártoni TE 2:1, Szeged-Felsővárosi IE–Szegedi IKE 3:2, Szentesi TE–Szentesi MTK 5:1

2. forduló

          Orosházi FC–Békési TE 2:1, Szeged-Felsővárosi IE–Aignertelepi SE 4:0

3. forduló
          Kiskunfélegyházi TK–Hódmezővásárhelyi TVE 2:1, Makói AK–Makói TK 5:0, Orosházi TK–Előre MTE (Békéscsaba) 2:0, Szentesi TE–Orosházi FC 5:2

4. forduló

          Kiskunfélegyházi TK–Szegedi VSE 5:0, Makói AK–Kiszombori AC 5:3, Mezőkovácsházi TE–Tótkomlósi TC 2:1, Szegedi AK–Újszegedi RC 5:0, Szegedi TK–Zrínyi KAC 2:1, Szentesi TE–Hódmezővásárhelyi TVE 1:0, 

5. forduló

          Kiskunfélegyházi TK–Orosházi TK 2:1, Gyulai TE–Gyulai AC 4:2, Makói AK–Szentesi TE 3:0, Mezőkovácsházi TE–Csabai AK 0:3, Szarvasi Turul SE–Endrődi TK 3:2, Szegedi AK–Szegedi TK 2:1

6. forduló

          Békéscsabai Sofőrök–Csabai AK 0:0 és játék nélkül, Kitartás EAC–Szegedi AK 5:3, Szarvasi Turul SE–Gyulai TE 1:0; Kiskunfélegyházi TK–Makói AK játék nélkül
Csabai AK–Gyulai TE 3:2 (?:?)

Alosztályi döntő

          Kitartás EAC–Kiskunfélegyházi TK 3:2; Csabai AK–Szarvasi Turul SC játék nélkül

Döntő

         Elmaradt (a Csabai Ak-ot és a Kitartás EAC-ot is törölték) 

 

Délnyugat-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

1. forduló

           Bácsalmási SC–Bajai SE 1:0, Bajai MTE–Bajai Turul SE 5:2, Bátaszéki TC–Bajai Bácska 3:2, Dombóvári VOGE–Simontornyai BTC 2:1, KAC–Kaposvári Turul SE 3:1, Kaposvári Rákóczi SC–Nagyatádi Turi SE 5:2, Pécsi SC–Mohácsi TE 4:0, Szekszárdi Turul SE–Szekszárdi Törekvés SE 2:1

2. forduló

           Bajai MTE–Dombóvári VOGE 1:0, DVAC–Pécsi SC 1:0, Kaposvári AC–Nagykanizsai TE 2:1, Szekszárdi TSE–Bácsalmási SC 3:1

3. forduló

           Bajai MTE–Bátaszéki TC 2:1, DVAC–Pécsi AC 1:0, Kaposvári AC–Kaposvári Rákóczi 3:1

4. forduló

          Kaposvári AC–DVAC 2:1; Szekszárdi Turul SE–Bajai MTE játék nélkül

Döntő

          Kaposvári Petőfi AC–Szekszárdi Turul játék nélkül

 

Kelet-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

           Debreceni EAC–Debreceni Villanygyári SE 2:0
           Debreceni EAC–Debreceni VSC 2:1; Nyíregyházi TVE–Mátészalkai TSE játék nélkül

Döntő

           Debreceni EAC–Nyíregyháza 2:0

 

Közép-magyarországi Labdarúgó-alszövetség

I. A-csoport

1. forduló

           Monori SE–Vecsési SC 4:2, Rákoscsabai TK–Péceli AC 6:2, Törökszentmiklósi MOVE–Törökszentmiklósi TE 2:0; Kecskeméti AC–Szolnoki MTE játék nélkül, Maglódi TC–Kecskeméti TE játék nélkül,  Rákosi VSE–Rákoshegyi SE játék nélkül, Rákosligeti AC–Szolnoki AK játék nélkül, RTE–STK játék nélkül, SzTE–Ceglédi TE játék nélkül, Törökszentmiklósi ISE–Gyömrői SE játék nélkül; Dunaharaszti MTK erőnyerő  

2. forduló

           Kecskeméti AC–Dunaharaszti MTK 4:1, Monori SE–Maglódi TC 6:1, Rákoscsabai TK–Rákoskeresztúri TE 1:1 és játék nélkül; Rákosi VSE–Törökszentmiklósi ISE játék nélkül, Szemeretelepi TE–Törökszentmiklósi MOVE játék nélkül; Rákosligeti AC erőnyerő

3. forduló

          Monori SE–SzTE 4:1, Rákosi VSE–Rákoscsabai TK 4:3 (h. u.); Kecskeméti AC–Rákosligeti AC játék nélkül 

4. forduló

           Kecskeméti AC–Monori SE 5:1; Rákosi VSE erőnyerő
Döntő

           Kecskeméti AC–Rákosi VSE 3:1

II. A-csoport

1. forduló

            Dunakeszi Magyarság–Váci Reménység 4:1, Kistarcsai SC–Váci Törekvés 8:0, Váci AC–Nógrádverőcei Remény 2:1, Váci TE–Gödöllői IK 6:0; Alagi SC–Veresegyház játék nélkül, Balassagyarmati TE–Fóti Testvériség játék nélkül, Fóti SE–Felsőgödi TK játék nélkül, Sashalmi ASC–ISE játék nélkül, Váci SE–Cinkotai TK játék nélkül

2. forduló

           Balassagyarmat–Fóti SE 5:0, Kistarcsai SC–Alagi SC 7:1, Váci AC–Dunakeszi Magyarság 4:3, Váci SE–Sashalom 5:2; VTE erőnyerő

3. forduló

           Váci AC–Kistarcsai SC 3:2, Váci SE–VTE 3:1; Balassagyarmat erőnyerő

4. forduló

           Balassagyarmat–Váci AC 6:5, Váci SE–Váci AC 3:1

Döntő

          Váci SE–Balassagyarmat játék nélkül

II. B-csoport

1. forduló

            Dorogi AC–Szentendrei TK 10:1, Esztergomi MOVE–Békásmegyeri TC 5:1, Szentendrei MOVE–Tokod-Altárói BAK 1:0, Tokodi Üveggyári–Kissingtelepi TC 3:2, Pilisvörösvári SC–Csillaghegyi FC játék nélkül, P. MOVE–BKSE játék nélkül

2. forduló

         Dorog–P. MOVE 4:1, Esztergomi MOVE–Szentendrei MOVE 5:2, Tokodi Üveggyár–Pilisvörösvári SC játék nélkül

3. forduló

          Esztergomi MOVE–Tokodi Üveggyár 2:0 *; Dorogi AC erőnyerő
*az eredményt megsemmisítették, az újrajátszást az Esztergom lemondta, a Tokodi ÜSC jutott tovább

Döntő

        Dorog–Tokodi Üveggyár 1:1 és játék nélkül
   
Alszövetségi döntő
          Dorog–Váci SE 3:0, Kecskeméti AC–Kalocsai V. J. LE 3:0
          Dorog–Kecskeméti AC játék nélkül

 

Amatőr alszövetségek országos fordulói

          Kaposvári Petőfi AC–Dorog ?:?

1. forduló

          Elektromos SE–Erzsébeti TC 4:1, FTC–Hungária SC 5:1, BSzKRT–Salgótarjáni SE ?:?, Diósgyőri VTK–Budapest SE?:?, Postások SE–Debreceni AC ?:?, Tatabányai SC–Kaposvári Petőfi AC ?:?

2. forduló

          BSE–FTC 5:0, BSzKRT–Debreceni KASE 4:1, Postások–Elektromos 2:1, Tatabányai SC–Szombathelyi MÁV 5:2
 

Ninős0tő (nyolcaddöntő)   

          Bocskai FC–Szolnoki MÁV ?:?, Budai „11”–Postás 3:0, BSzKRT–Bástya FC 1:1 és ?:?, Ferencváros FC–Pécsi VSK 15:0, III. Kerületi FC–Törekvés 2:1, Hungária FC–BSE 3:1, Tatabányai SC–BAK TK 5:3, Újpest FC–Bohn SC       4:0

Elődöntő (negyeddöntő)    

Bocskai–Tatabánya 3:2, Ferencváros–Újpest 6:1, III. Ker. FC–BSzKRT 3:2; Hungária–Budai „11” játék nélkül [a Budai „11” lemondta]

Középdöntő (elődöntő)    

            Ferencváros–Hungária 6:3 h. u., III. Ker. FC–Bocskai 2:1

A 3. helyért

            Hungária–Bocskai 4:0 (2:0)
            1931. 5. 25., Budapest, Üllői út
            Gólszerző: Hajas (28.), Kalmár (32. és 79. – 11-esből), Sárvári (79.)

 

Döntő

         III. KERÜLETI FC–FERENCVÁROS FC  4:1 (3:0)

1931. 5. 25., Budapest, Üllői út, 3000 néző. V.: Csárdás Gusztáv
III. Kerület: Szulik – Werner, Bíró S. – Steiner, Lutz II, Király – Fenyvesi, Borbély, Zilahi, Győri II, Dömötör. Edző: Senkey Imre.
Ferencváros: Amsel – Korányi, Papp – Furmann, Bukovi, Lázár – Táncos, Toldi, Sárosi dr., Turay, Kohut. Edző: Blum Zoltán.

Gólszerzô: Zilahi (5., 22., 75.), Győri (10.), ill. Steiner (öngól, 58.)

 

14. kiírás,  1931–1932

 

Előkészítő mérkőzések
            Bohn SC–Rákoscsabai TK 4:1, Budapesti SE–Bácsalmási SC 4:2, Diósgyőri VTK–Vác FC 3:2, Pécsi VSK–BSzKRT SE 0:1, Salgótarjáni SE–Postás SE 4:0, Turul FC–Győri ETO 6:3; Pécs-Baranya FC–Nyíregyháza TVE játék nélkül, Szegedi TK–Bástya SzSK játék nélkül

Osztályozó mérkőzések
            BSzKRT–Vasas FC 4:1, Budai „11” FC–Diósgyőri VTK 7:1, Dunakeszi Magyarság SE–Bohn SC 2:6, Kispest FC–Pécs-Baranya 5:1, Miskolci Attila Kör–BSE 1:0; Sabária SE–Salgótarjáni SE játék nélkül, Somogy FC–Szegedi TK játék nélkül, Turul–Nyíregyházi KISE játék nélkül

Minősítő mérkőzések
            Bocskai FC­Budai „11” FC 5:2, Ferencváros FC–Kispest FC 2:0, III. Kerületi FC–Bohn SC 5:3, Hungária FC–Miskolci AK 5:3, Turul–Törekvés SE 3:2, Újpest FC–BSzKRT 3:2, Tatabánya SC–Somogy FC 2:2 és 5:2; Nemzeti FC–Sabária FC játék nélkül

Elődöntő (negyeddöntő)   

Ferencváros–Bocskai 4:3, III. Ker. FC–Nemzeti FC 1:0, Hungária–Turul 8:0, Tatabánya–Újpest 2:1

Középdöntő (elődöntő)  (4. 24.-27.)    

            Ferencváros–III. Ker. FC 4:1, Hungária–Tatabánya 4:2

A 3. helyért

III. Kerületi FC–Tatabánya 3:1

Döntő

            HUNGÁRIA FC–FERENCVÁROS FC 1:1 (0:1)

1932. 6. 5., Budapest, Hungária út, 8000 néző. V.: Juhász Attila dr.
Hungária: Szabó A. – Wéber, Kocsis – Rebró, Kompóti-Kléber, Szaniszló II – Titkos, Cseh II, Kalmár, Barátky, Hirzer. Edző: Senkey Imre.

Ferencváros: Háda – Takács I, Korányi – Lyka II, Sárosi dr., Lázár – Táncos, Takács II, Szedlacsek, Toldi, Kohut. Edző: Blum Zoltán.
Gólszerzô: Titkos (89.), ill. Kohut (13.)
 

Megismételt döntő

HUNGÁRIA FC–FERENCVÁROS FC 4:3 (3:2)

1932. 9. 7., Bp., Hungária út, 9000 nézô. V.: Gombos Géza
Hungária: Szabó A. – Mándi, Kocsis – Barátky, Wéber, Szaniszló II – Ottávi, Cseh II, Kalmár, Titkos, Szabó III. Edző: Senkey Imre.

Ferencváros: Háda – Korányi, Papp – Lyka II, Sárosi dr., Lázár – Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut. Edző: Blum Zoltán.
Gólszerzô: Szabó III (27.), Titkos (31., 80.), Barátky (32.), ill. Toldi (7.), Turay (15.), Táncos (75.)

 

15. kiírás,  1932–1933

 

7. forduló

            Diósgyőri VTK–Salgótarjáni SE 3:1, Püspökladányi MÁV–BSzKRT SE 2:1; BAK TK­–Tatabánya SC ?:?, ETC FC–Bajai Turul SE ?:?, Pécsi VSK–Nyíregyházi KISE ?:?, Postás SE–Törekvés SE ?:?, Szolnoki AK–VAC FC ?:?, Vasas FC–KeAC ?:?

A 16 közé jutásért

            BAK TK–Szeged FC 3:3, Kispest FC–Diósgyőri VTK 5:2, Miskolci Attila Kör–Pécsi Vasuras SK 10:0, Nemzeti SC–Postás SE 3:2, Somogy FC–Püspökladányi MÁV 4:2, Soroksár FC–ETC FC 5:3, Szolnoki AK–Ferencvárosi TC 4:4, Vasas FC–Dorogi AC 1:1 és 2:0

Nyolcaddöntő

            Bocskai FC–Miskolci AK 4:0, Budai „11”–Vasas FC 3:4, Ferencváros FC–Kispest FC 8:1, III. Kerületi FC­–Nemzeti SC 7:2, Szeged FC–Hungária FC 2:1, Újpest FC–Szolnoki AK 2:1; Soroksár–Bohn SC játék nélkül, Somogy–ETO játék nélkül 

Elődöntő (negyeddöntő)     

Ferencváros–Bocskai 3:1, Somogy–Soroksár 4:3 Szeged–Vasas 3:1, Újpest–III. Ker. FC 7:4

Középdöntő (elődöntő)    

            Ferencváros–Szeged 3:2, Újpest–Somogy 8:1

Döntő

            FERENCVÁROS–ÚJPEST 11:1 (6:0)

1933. 5. 25., Budapest, Hungária út, 10 000 néző. V.: Klein Árpád.
Ferencváros: Háda – Korányi, Papp – Lyka II, Turay, Lázár – Táncos, Takács II, Sárosi dr., Toldi, Kohut. Edző: Blum Zoltán.

Újpest: Aknai – Sternberg, Futó – Szalay, Szûcs, Sáros – Sas, Avar, P. Szabó, Kiss G., Déri. Edző: Kiss Gábor.
Gólszerző: Táncos (6., 50.), Sárosi dr. (13., 21., 35.), Takács II (15., 16., 72., 83.), Toldi (70.), Kohut (74.), ill. P. Szabó (78.)

 

16. kiírás,  1933–1934

 

Elődöntő (negyeddöntő)     

BSzKRT SE–Törekvés SE 4:2, Püspökladányi MÁV–SBTC 3:2, Soroksár FC–Vasas SC 8:0, Szolnoki MÁV–Postás SE 4:1

Középdöntő (elődöntő)     

            BSzKRT–Szolnoki MÁV 2:1, Soroksár–Püspökladány 4:1

A 3. helyért

            Szolnoki MÁV–Püspökladány  4:3 (2:2)
            Gólszerző: Kolláth II (2), Sárkány, Kolláth I, ill. Scheiber (2), Riskó

Döntő

         SOROKSÁR FC–BSZKRT 2:2 (1:1)

1934. 5. 31., Budapest, Üllői út, 1000 néző. V.: Gellért György. 
Soroksár: Pécsi – Vadász, Schmidt – Einingen, Szollár, Holczer – Kelemen, Zimonyi, Páli, Horváth, Szeder.
BSzKRT: Régi – Belcsik, Léhner – Ellbogen, Őri, Király – Báder, Staller, Gergely, Weisz, Tóth.

Gólszerző: Vadász (36.), Szeder (60.), ill. Szaller (5.), Király (81.)

 

Megismételt döntô

         BSZKRT–SOROKSÁR FC 1:1 (1:1)

1934. 6. 30., Budapest, Üllői út, 14 000 nézô. V.: Égner Károly.
BSzKRT: Régi – Belcsik, Léhner – Ellbogen, Őri, Király – Báder, Berecz, Gergely, Weisz, Tóth.

Soroksár: Pécsi – Vadász, Schmidt – Kocsis, Szollár, Holczer – Kelemen, Zimonyi, Páli, Horváth, Szeder.
Gólszerző: Báder (28.), ill. Páli (33.) 

 

Megismételt döntő

         SOROKSÁR FC–BSZKRT 2:0 (0:0)

1934. 8. 26., Budapest, Üllői út, 1600 néző. V.: Tihaméry Kálmán.
Soroksár: Pécsi – Vadász, Dudás – Holczer, Szenes, Magyar – Kelemen, Zimonyi, Szecsey, Horváth, Szeder.

BSzKRT: Régi – Belcsik, Léhner – Kránitz, Őri, Király – Nagy, Szaller, Gergely, Weisz, Báder.
Gólszerző: Kelemen (70.), Vadász (75.)
Kiállítva: Király

A profi csapatok a világbajnokság miatt visszaléptek a Magyar Kupától, így ebben a kiírásban csak a második vonal, az amatőr csapatok szerepeltek.

 

17. kiírás, 1934–1935

 

Előkészítő mérkőzések

          Budafok–Gyulai AC 1:2, Nemzeti FC–DGHT Pécs 4:1, Soproni VSE–Debreceni VSC 4:2, Szolnoki MÁV SE–Diósgyőri VTK 3:0, Szombathelyi Haladás VSE–Simontornyai BTC 4:3, Szürketaxi FC–Salgótarjáni BTC 3:1, Törekvés SE–Erzsébet SC 6:2, Újpesti TE–Püspökladányi MÁV 5:2

Osztályozó mérkőzések

          Budai „11” FC–Soproni VSE 5:1, Miskolci Attila–Gyulai AC 2:2 (vagy 1:1?) és játék nélkül, Soroksár FC–Törekvés SE 6:1, Szombathelyi Haladás VSE–Somogy FC 3:2, Szürketaxi–Phöbus SE 2:1, UTE–III. Kerületi FC 4:3; Nemzeti–Elektromos MTE játék nélkül, Szolnoki MÁV SE–Postás SE játék nélkül

Minősítő  mérkőzések (nyolcaddöntő)

          Ferencvárosi FC–Miskolci AK 9:2, Tokodi Üveggyár SC–Nemzeti 4:1, Hungária FC–Budai „11” 4:4 és 4:2, Szeged FC–UTE 5:1, Szürketaxi–Bocskai FC 2:1 (v. 3:2?), Újpest FC–Szombathelyi Haladás 6:2, Kispest FC­–Szolnoki MÁV játék nélkül, Soroksár–Kitartás EAC játék nélkül  

Elődöntő (negyeddöntő)    

Ferencváros–Szürketaxi 4:1, Hungária–Szeged FC 3:1, Kispest FC–Soroksár 3:0, Újpest–Tokod 5:1

Középdöntő (elődöntő)    

            Ferencváros–Újpest 2:1, Hungária–Kispest 3:2 (félbeszakadt), 5:0

A 3. helyért

            Kispest–Újpest                                 játék nélkül

Döntő

         FERENCVÁROS FC–HUNGÁRIA FC 2:1 (1:0)

1935. 6. 10., Budapest, Hungária út, 8000 néző. V.: Iváncsics Mihály.
Ferencváros: Háda – Polgár, Korányi – Lyka II, Sárosi dr., Lázár – Táncos, Kiss Gy., Toldi, Móré, Kemény. Edző: Blum Zoltán.

Hungária: Ujvári – Mándi, Kis-Kalkusz –  Egri, Sebes, Dudás J. – Titkos, Müller, Turay, Cseh II, Szabó III. Edző: Senkey Imre.
Gólszerzô: Toldi (26.), Sárosi dr. (85. – 11-esből), ill. Cseh II (54.)
Kiállítva: Dudás J. (84.), Müller (88.)

 

18. kiírás, 1940–1941

 

1. forduló

            BTK–III. Kerületi TVE 3:1, Budafoki MTE–BRSC 2:2 (tj.: BMTE), Cinkotai TK–Gödöllői IK 4:0, Csabai AK–Gyulai AC 3:2, Dorogi AC–ETO 1:0, Ganz TE–Kerámia SC 6:2, Gázgyár–BVSC 2:1, Hódmezővásárhelyi TVE–Kecskeméti AC 4:0, Kaposvári Turul SE–Pécsi BTC 3:1, Lampart FC–MOVE Ferencvárosi Törekvés 6:3, Magyar Pamut FC–Újlaki FC 4:3, Nemzeti SC–Magyar Posztó 3:2, Pécsi VSK–Kiskunhalasi MOVE 3:1, Perecesi TK–Ózdi VTK 2:1, Rákospalotai AC–Filtex 5:3, Soroksári AC–Pénzügyőr TC 1:1 (tj.: Soroksár), Tatabánya SC­–Hajmáskér 4:2, URAK–Tipográfia 3:2, Wekerletelepi SC–Vasas SC 3:1;
Jászberényi TE–Salgótarjáni SE játék nélkül (tj.: Salgótarján), Rákoscsabai TK–Monori SE játék nélkül; BLK erőnyerő, Debreceni VSC erőnyerő, Kassai AC erőnyerő, Kőbányai AC erőnyerő, Kőbányai TK erőnyerő, Műegyetemi AFC erőnyerő, P. Juta erőnyerő, Pesterzsébeti MTK erőnyerő, Rákoskeresztúri TE erőnyerő, Testvériség SE erőnyerő, Zuglói SE erőnyerő

2. forduló

            BLK–Ganz 2:1, DiMÁVAG–Nagyváradi Törekvés 4:0, DVSC–Rákoscsaba 13:0, Gázgyár–Cinkota 2:0, Hódmezővásárhely–Csabai AK 2:1, Kaposvári Turul SE–Pécsi VSC 2:2 (tj.: Kaposvár), Kassa–Pereces 8:3, Kőbányai AC–Testvériség 1:1 (tj.: KAC), Kőbányai TK–Nemzeti 1:1 (tj.: KTK), Lampart–Zugló 4:1, Nagybányai SE–BSzKRT 4:1, P. Juta–Jászberényi Lehel 1:1 (tj.: P. Juta), Rákoskeresztúr–BMTE 4:1, Rákospalota–URAK 4:3, Soroksári AC–MAFC 4:3, Tatabánya–Dorog 3:2, Wekerletelep–BTK 1:0; Magyar Pamut–PeMTK játék nélkül

3. forduló

            DVSC–Wekerletelep 4:3, Elektromos SE–WMFC 4:2, DiMÁVAG–Kaposvár 4:0, Gamma FC–Kőbányai AC 13:1, Gázgyár–Ferencváros FC 3:2, Kispest FC–Rákospalota 13:0, Lampart–Újpest FC 3:3 (tj.: Lampart), Magyar Pamut–BLK 3:2, P. Juta–Rákoskeresztúr 6:4, Salgótarjáni BTC–Nagybánya 4:3, Szeged FC–Soroksár 2:0, Szolnoki MÁV–Hódmezővásárhely 7:0, Tokodi ÜSC–Kőbányai TK 4:0, Törekvés SE–MÁVAG 3:0,
Nagyvárad AC–Soproni FAC játék nélkül, Tatabánya–Kassa játék nélkül

4. forduló

            Elektromos–DVSC 3:1, Gamma–Lampart 4:1, Gázgyár–P. Juta 2:1, Kispest–Nagyvárad 1:1 (tj.: Kispest), SBTC–Tatabánya 3:0, Szolnoki MÁV–Szeged FC 7:0, Tokod–Magyar Pamut 1:1 (tj.: Tokod), Törekvés–DiMÁVAG 1:0, 

Negyeddöntő    

Kispest–Gamma 3:0, SBTC–Elektromos 1:0, Szolnoki MÁV–Tokod 2:0, Törekvés–Gázgyár 3:0

Elődöntő    

            SBTC–Törekvés 2:1, Szolnoki MÁV–Kispest 2:2 és 3:2

Döntő

         SZOLNOKI MÁV–SALGÓTARJÁNI BTC 3:0 (1:0)

1941. 6. 29., Budapest, Üllői út, 7000 néző. V.: Nagy Lajos.
Szolnok: Horváth – Csabai, Kispéter – Selmeczi, Szűcs, Fazekas – Szántó, Kolláth, Buza, Nagy F., Korom. Edző: Móré János.

SBTC: Géczy – Blaskovics, Tímár – Kiss Gy., Takács IV, Ménich II – Borsányi, Csuberda, Jenôfi, Laczkó, Trenka. Edző: Riff Emil.
Gólszerzô: Kolláth (23.), Szántó (82.), Nagy F. (87.)

 

19. kiírás, 1941–1942

 

1. forduló

            Bajai Türr István SE–Gyulai AC ?:?, BSzKRT SE–Testvériség SE 7:1, Budakalászi Textil–Magyar Acél ?:?, Budapesti Vasutas SC–Pestszenterzsébeti MTK 8:2, Csillaghegyi MOVE–Cinkotai TK 1:4, Dési SE–Kolozsvári Munkás SC ?:?, Drsóaschegyárak SE–Műegyetemi AFC 3:4, Erzsébeti TC–Budapesti LK 3:4, Felten SC–Kerámia SC 3:2, Ganzgyári TE–Pénzügyi TSC 2:1, Hangya SC–Chinoin SC 5:4, III. Kerületi Árpád SE–Gázművek 2:1, Herminamezei AC–Rákospalotai AC 4:2, Hungária Malom–Kammer SE ?:?, Hungária SC–Budafoki MTE 3:0, Hutter és Level–Kábelgyári SC ?:?, Jutagyári TE–Kőbányai EAC 2:4, Kecskeméti AC–Hódmezővásárhelyi TE ?:?, Kiskunmajsai MOVE–Bezdáni SE ?:?, Kispesti Textilgyári RT FC–Nemzeti SC 0:2, Komáromi FC–Krolupper SC 3:0, Lévai TE–Miskolci VSC ?:?, Makói Vasutas SE–Újverbászi CSE ?:?, Marosvásárhelyi MTE–Kolozsvári EAC ?:?, MÁV Előre SC–„33” FC 6:2, MOVE Ózdi BTK–Bánszállás TK 7:2, MOVE Terézvárosi Előre SC–Szentlőrinci RTC ?:?, Orsz. M. Tejsz. Közp.–Precisiós SC ?:?, Pápai Perutz SC–Várpalotai Unió TE 4:4, Pestszentlőrinci FC–Magyar Pamutgyár FC 3:3, Pestszentlőrinci NSE–Budapesti TK 6:2, Rákoskeresztúri TE–Ceglédi MOVE TSE 1:2, Sashalmi ASC–Vasas SC 0:3, Váci SE–Gödöllői IK ?:?, Wander–Oetl SE ?:?, Balassa TSE erőnyerő, Debreceni VSC erőnyerő, Dorogi AC erőnyerő, Győri TC erőnyerő, Szombathelyi Haladás Vasutas SE erőnyerő, Jászberényi Lehel TK erőnyerő, Kaposvári Rákóczi AC erőnyerő, Kaposvári Turul SE erőnyerő, Királyházi MÁV SE erőnyerő, Kistarcsai MOVE SE erőnyerő, Komáromi AC erőnyerő, Kőbányai TK erőnyerő, Magyar Posztógyári SE erőnyerő, Mezőkovácsházi TE erőnyerő, Óbudai TE erőnyerő, Pécsi Bőrgyár TC erőnyerő, Pécsi Vasutas SK erőnyerő, Perecesi TK erőnyerő, Pestszentimrei MOVE erőnyerő, Rákoshegyi MOVE TSE erőnyerő, Rézhenger SC erőnyerő, Soroksári AC erőnyerő, Szabadkai TC erőnyerő, Tatabányai SC erőnyerő, Tipográfia NyTE erőnyerő, Törekvés SE erőnyerő, Ujpest-Rákospalotai AK erőnyerő, Wekerletelepi SE erőnyerő, Zentai AK erőnyerő
Bajai TISE–Zentai AK 2:1, PAETE–SzRTC 10:0, URAK–MOVE TSE 2:1

2. forduló

            BSzKRT–Hangya 2:0, Cinkota–Váci SE 3:0, Dorog–Pesterzsébeti MOVE 2:0, FSC–MÁV Előre 6:2, Ganz TE–Herminamező 3:2, Gyulai AC–Nagyváradi Törekvés 1:1, Szombathelyi Haladás–Tatabánya 1:0, III. Ker. Árpád–BLK 3:1, Jászberény–Kistarcsa 2:1, Kábelgyár–MaSC 2:1, Kaposvári Rákóczi–PVSK 5:1, Komáromi AC–Győri TC 4:1, KTK–KEAC 6:0, Lévai TE–Balassagyarmat 1:0, Magyar Posztó–Tipográfia 5:0, Makó–Hódmezővásárhely 5:3, Marosvásárhelyi PMTE–Dési SE 1:0, Nagybányai SE–Jószerencsét SE 4:0, OMTK–KamSC 4:3, OTE–Törekvés 3:2, PAETE–Magyar Pamut 5:1, PBTC–Kaposvári Turul 1:1, Pereces–Ózd 3:1, Rákoshegy–Cegléd 6:2, Soroksár–URAK 2:0, SzBSE–Hungária SC 4:4, Várpalotai Únió­–Komáromi FC 6:2, Vasas–MAFC 1:1, Wander–RéSC 4:1, Wekerletelep–Kecskeméti AC 2:2, Zenta–Mezőkovácsháza 2:1

3. forduló

            BSzKRT–Szeged AK 5:4, Diósgyőri MÁVAG SE–Kispest FC 8:2, Elektromos MTE–Nagyváradi AC 4:2, Felten–Vasas 4:3, Ferencváros FC–Kaposvári Rákóczi 9:1, Gamma–MOVE Rákoshegy 9:0, Kolozsvári AC–DVSC 5:1, Lampart–PAETE 4:1, Mávag–Szombathelyi Haladás 3:0, Salgótarjáni BTC–Pereces 7:2, Soroksár–Ganz TE 2:2, Szolnoki MÁV–Nagybánya 2:1, Újpest FC–BVSC 7:3, Újvidéki AC–Szegedi VSE 2:2, Wekerletelep–Bajai TISE 2:1, WMFC–Léva 10:0

4. forduló

            DiMÁVAG–BSzKRT 5:1, Elektromos–Lampart 4:2, Gamma–Felten 1:0, Kolozsvár–Mávag 1:0, SBTC–Szolnoki MÁV 5:3, Újpest–Ganz TE 4:1, Wekerletelep–SZVSE 4:0, WMFC–Ferencváros 3:3

Elődöntő (negyeddöntő)    

DiMÁVAG–Kolozsvár 5:3, Ferencváros–Gamma 6:2, Újpest–Elektromos 3:2, Wekerletelep–SBTC 1:1

Középdöntő (elődöntő)  (6. 28.)   

            DiMÁVAG–Újpest 6:3, Ferencváros–SBTC 2:1

A 3. helyért

            Újpest–SBTC 2:1 (0:0)
            6. 30., Hungária út, 10 000 néző
            Gólszerző: Szusza (74.), Berzi (76.), ill. Trenka (73.)

Döntő

         FERENCVÁROS FC–DIÓSGYŐRI MÁVAG SC 6:2 (2:0)

1942. 6. 29., Budapest, Hungária út, 18 000 néző. V.: Égner Károly.
Ferencváros: Csikós – Tátrai, Lázár – Sárosi III, Polgár, Nagy II – Lukács,  Füstös, Jakab, Kiss Gy., Kiszely. Edző: Dimény Lajos.
DIMÁVAG: Gáspár – Soós, Felföldi – Bohus, Turán, Barta – Füzér, Zörgô, Kertész J., Fazekas. Turbéky. Edző: Csapkay Károly.
Gólszerző: Kiszely (5.), Jakab (8., 81.), Lukács (65.), Kiss Gy. (75.), Füstös (84.), ill. Turbéky (51.), Fazekas (60.)
Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

20. kiírás, 1942–1943

 

1. forduló

            Barcsi LE–Pécsi BTC 2:1, BSzKRT SE–Lampart SE 6:1, BTC–„33” FC 1:4, BVSC–HuSC 9:3, Ceglédi VSE–Szentlőrinci AC 3:4, Csabai AK–Békéscsabai Törekvés 1:3, Debreceni VSC–Ungvári AC 4:2, Dunaharaszti Törekvés SE–Erzsébeti TC 1:3, ETO–Pápai Perutz SC 1:2, Ferencvárosi SE–SzNSE 1:4, Füleki VKSE–Alberttelepi MÁVAG 3:1, Gázgyár–Pestszenterzsébeti Rákóczi 3:2, Goldberger SE–Ferencvárosi SC 1:2, VI. Kerületi SC–BTK 3:3, Hatvani VSE–Gyöngyösi AK 5:1, HoSC–WaSC 2:2, Hódmezővásárhelyi TE–Makói AK 6:0, Jászberényi Lehel–Gödöllői IK 1:1, Kalapos–Pesterzsébeti Juta 3:3, Kaposvári Rákóczi–DVAC 1:2, Kassai VSC–Miskolci VSC 2:4, KTC–SzFC 1:0, MAFC–Jutagyári TE 8:1, Magyar Acél SC–Árpád MOVE OTE 2:6, Makói VSE–Újszegedi TC 4:1, MÁV Összetartás Érsekújvár–Lévai TE 3:0, Mezőkovácsházi TE–Békéscsabai MÁV 3:1, MOVE Ferencvárosi Törekvés–PAETE 1:4, MOVE Csillaghegy–Budakalászi TE 1:0, MOVE Isaszegi SE–WoSE 1:1, MOVE Rákoshegyi SE–BLK 2:3 (félbeszakadt), MOVE Rákosszentmihályi TSE–Kőbányai TK 2:3, Nagybányai SE–Jószerencsét SE 0:0, Nagykanizsai VTE–Csáktornyai SC 5:2, Nagyszalontai SC–Nagyváradi Törekvés 2:1, Ózdi VTK–Perecesi TK 2:0, ŐMTK–WMKASE 1:3, Péceli AC–MOVE Maglódi TSE 8:1, Pécsi VSK–Kaposvári Turul SE 5:3, Pénzügyi TSC–MFTR 7:2, Postás SE–Kerámia SC 5:1, Rákoscsabai TK–KáSC 2:2, Rákoskeresztúri TE–MÁVAG 0:3, RéSC–Budafoki MTE 2:4, Sashalmi ASC–MOVE Szent István 4:1, Soproni VSE–Szombathelyi FC 5:1, Szabadkai TC–Szegedi VSE 3:1, SzRTC–RAC 0:1, Tokodi ÜSC–Dorogi AC 3:2, URAK–Rákosv. TSC 3:0, Üllői IDSK–Ceglédi MOVE 6:1, Váci SE–Dunakeszi Magyarság 0:4, Wekerletelepi SC–Ganz TE 7:1, Zentai AK–Bácska Szabadkai AC 5:1; Herminamezei AC–Tipográfia elmaradt

2. forduló

            Barcsi LE–PVSK 2:6, Bezdán SE–Zentai AK 4:2, Budafoki MTE–Kelenföldi FC 1:3, Csepeli MOVE–Sashalmi ASC ?:?, DVAC (Pécs)–Nagykanizsai VTE ?:?, Érsekújvári MÁV–ÉSE Cikta 0:3, Erzsébeti TC–PeMTK 3:1, Felten SC–PTSC ?:?, Gödöllői IK–Péceli AC 4:4, Herminamező–„33” FC 1:8, Hódmezővásárhelyi TE–BVSC 3:9, Kistext SE–MAFC ?:?, Kőbányai TK–BLK ?:?, Pápai Perutz SC–BSzKRT 2:2, Komáromi AC–Soproni VSE 3:2, Magyar Pamut–Árpád MOVE OTE 2:0, Magyar Posztó BTK 2:1, MÁVAG–BTK 5:6,  Mezőkovácsházi TE–Nagyszalontai SC 4:0, Miskolci VSC–Ózdi VTK 4:2, Nagybányai Jószerencsét SE–Debreceni VSC 2:5, PAETE–Hangya ?:?, Pápai MÁV Kinizsi–BSzKRT 2:4, Pestszenterzsébet Juta–URAK, Pestszenterzsébeti MTK–Budafoki IK ?:?, Pestújhelyi SC–„33” FC 3:3, Postás SE–Várpalotai Únió ?:?, Szabadkai TC–Makói VSE 2:2, SzNSE–RAC ?:?, Tokodi ÜSC–MOVE Csillaghegy 3:2, Üllői IDSÖK–SzAC 2:6, Váci Remény–Dunakeszi Magyarság 1:5, WaSC–Gázgyár 0:4, Wekerletelepi SC–WMKaSE ?:?, Wolfner SC–Kábelgyári SC ?:?

3. forduló

            Békéscsabai Törekvés–DVSC 4:3, BLK–Csepeli MOVE 1:1, BVSC–Wekerletelep 0:1, DVAC–PVSK 4:1, ETC–Gázgyár 3:4, Hangya–SzAC 3:2, „33” FC–KTC 5:3, Kelenföld–Pénzügy 2:2, Kistext–Dunakeszi 1:1, Komárom–Tokod 3:2, Magyar Pamut–Pécel 3:0, Makó–Mezőkovácsháza 1:0, MVSC–Hatvan 0:3, URAK–Wolfner SE 2:1

4. forduló

            Békéscsabai Törekvés–Ferencváros FC 0:5, BSzKRT–Törekvés 7:1, Csepeli MOVE–Postás 6:1, DVAC–Gamma FC 3:5, Gázgyár–Salgótarjáni BTC 3:3, Szombathelyi Haladás–Elektromos 2:3, „33” FC–Újpest FC 0:9, Hatvan–DiMÁVAG 0:3*, Kolozsvári AC–Nagyváradi AC 2:2, Komárom–Csepel 2:1, Magyar Pamut–Kistext 0:0, Makó–Szolnoki MÁV 0:3, Pénzügy–Hangya 1:3, Újvidéki AC–Szegedi AK 0:3, URAK–Vasas 0:3, Wekerletelep–Kispest FC 0:2
*a Hatvant kizárták

5. forduló

            BSzKRT–Vasas 3:2, Elektromos–Csepeli MOVE 2:1**, Ferencváros–Gamma 1:0, Hatvan–Szolnoki MÁV 1:0, Komárom–Hangya 7:0, SBTC–Kistext 3:1, Szegedi AK–Kispest 3:0, Újpest–Nagyvárad 3:2,
**óvás után a Csepeli MOVE jutott tovább

Elödöntő (negyeddöntő)   

Ferencváros–BSzKRT 2:0, Hatvan–Csepeli MOVE  3:3, SBTC–Komárom 7:0, Újpest–Szegedi AK  2:1

Középdöntő (elődöntő ) (6. 24.)   

            Ferencváros–Csepeli MOVE 2:1, SBTC–Újpest 2:1

Döntő

         FERENCVÁROS FC–SALGÓTARJÁNI BTC 3:0 (1:0)

1943. 6. 27., Budapest, MOVE-pálya, Hungária út, 20 000 néző. V.: Kiss M. Ernô.
Ferencváros: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Sárosi III, Lázár – Sipos, Sárosi dr., Onódi II, Finta, Gyetvai. Edző: Schaffer Alfréd.

SBTC: Nádasdi – Simonyi, Kiss Gy. – Szabó I, Debreczeni, Bognár – Kovács J., Csuberda, Pákozdi, Laczkó, Vincze II. Edző: Pákozdi László.
Gólszerző: Sárosi dr. (11., 50.), Onódi II (82.)
Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

21. kiírás, 1943–1944

 

Selejtező

1. forduló

            Barcsi LE–Pécsi DVAC 2:4, Bp. Vízművek–Herminamezei AC 1:5, Dunaharaszti Törekvés SE–MOVE BRSC 4:4, Érdi PLE–OMTK ?:?, Erzsébeti TC–MOVE Pestszenterzsébeti Rákóczi 2:2, Gyömrői VOGE–Kerámia SC 3:10, Győri AC–II. Kerületi SC (Győr) 1:1, Görgey ASE–Bp. MÁVAG 0:13, Hálókocsi–Szentlőrinci NSE 8:2, Hangya–FoSC 7:2, III. Kerületi Széchenyi SK (DGTHAK)–MOVE Mercur SC 1:2, Honor SE–Magyar Textil SE 1:9, Kalapos SE–Jutagyári TE 4:4, Kelenföldi TC–MOVE Törökbálinti TC 3:3, Kőbányai TC–MÁV Előre 2:5, Kőbányai TK–Wekerletelepi SC 0:2, Körmendi LE–Szombathelyi Haladás 1:10, NaSC–Rézhenger SC 1:0, MOVE Bagi TSE–Hatvani MÁV SE ?:?, MOVE Csillaghegyi TSE–MOVE Pestszentimrei TK 2:1, MOVE Csömöri SE–MOVE Rákosszentmihályi T? 1:1 (félbeszakadt), MOVE Ecseri SC–Szemeretelepi TE 5:0, MOVE Isaszegi SE–Péceli AC ?:?, MOVE Szentendre–MOVE Budakalászi TSE 2:0, MOVE SzSE–Zentai AK 5:2, MOVE Zalaegerszegi LE–Szombathelyi FC 2:2, Nagyszalontai SC–Nagyváradi MÁV 6:3, PATE–VI. Kerületi SC 2:8, RAC–Pestújhelyi SC 2:4, Rákoscsabai TK–MOVE Rákoshegyi TSE 4:1, Rákoskeresztúri TE–MOVE Rákosliget 2:1, Sárvári SE–Pápai Perutz SC 1:2, Sepsiszentgyörgyi Textil SE–Sepsiszentgyörgyi SE ?:?, Siófoki SE–Kaposvári Turul SE 6:1, Soroksári AC­–Wesselényi NSE 1:4, Szabadkai TC–Bácska Szabadkai AC 0:4, Szarvasi Turul–Szentesi MÁV 5:2, Szécsényi LE–Balassa TSE 2:10, Szenttamási Csaba–MOVE Zombori TK 2:1, Terézvárosi TC–MOVE BLK 1:10, Tipográfia TE–Ganz TE 2:11, Tököli LE–Soroksári AC 0:9, Uhrin SE–Kábelgyár SC 1:2 (félbeszakadt), Újpesti MSE–Pestszenterzsébeti MTK 2:2, WaSC–Postás SE 1:3; Újlaki FC–MOVE Csepeli TSE játék nélkül

2. forduló

            Alberttelepi MÁVAG–Kassai VSC 0:1, ARAK–II. Ker. SC (Győr) 0:0, Bácska Szabadka–MOVE Szabadkai SE 7:0, Bajai TISE–Szabadkai VAK 0:0, Békéscsabai MÁV–Gyulai TE 1:0, Ceglédi MOVE–Ceglédi VSE 0:4, Csabai AK–Újszegedi TC 2:1, Csillaghegy–Ferencvárosi TSE 8:1, DVAC (Pécs)–Kaposvári Rákóczi AK 2:0, Ecser–Wekerletelep 3:3, Fegyvergyár–MOVE Rákosszentmihály 5:3, Füleki VSK–Balassa TSE 1:0, Gödöllő–MOVE Isaszeg ?:?, „33” FC–MÁV Előre 0:2, VI. Ker. SC–BTK 2:0 (?), Hatvani SE–Testvériség 3:0, Herminamező–Ujpest-Rákospalotai AK 1:2, Jánoshalma–Bácsalmási MOVE ?:?, Jászberényi Lehel–BVSC 3:6, Jutagyári TE–Pestújhelyi SC 2:0, Kábelgyári SC–Magyar Pamut SC 7:1, Kecskeméti TE–Kecskeméti AC 2:1, Kelenföld–Budafoki LE (BIK) 4:3, Kerámia–Dorog 2:3, Komáromi FC–Székesfehérvári MÁV Előre 2:2, Makói AK–Makói  VSE 3:1, Martfűi Cikta–Szatmárnémeti VSE 9:1, Mezőberényi SE–Békéscsabai Törekvés 3:5, MOVE BRSC–HoSC 3:2, MOVE GLK–Bethlen GSE 1:1, MOVE Monor–MaSC ?:?, MOVE Ózdi VTK–Miskolci Vasutas SC ?:?, MTSE–MAFC 5:5, MFTR–Ganz TE 1:12, Nagyszalontai SC–Nagyváradi NMKTE 5:1, Nagyszöllősi SE–Királyházi MÁV 2:1, Nemzeti Munkaközpont TE–Nagybányai SE 2:1, OMTK–PATE 3:1, Pápai Perutz–ETO 2:0, Párkányi TE–Érsekújvári MOVE ?:?, Pécsi BTC–Pécsi VSK 2:1, PeMTK–SzAC 0:2, Postás SE–MaSC 3:3, Rákoscsabai TK–Tokodi Üveggyár ?:?, Rákoskeresztúri TE–FeSC 0:3, Rimaszombati Törekvés SE–Losonci  AFC 1:1, Sepsiszentgyörgyi Textil–Marosvásárhelyi SE 1:8, Soproni VSE–Szombathelyi Haladás 3:1, Soroksári AC–MOVE P. Rákóczi 6:2, Szarvasi Turul–Hódmezővásárhelyi TVE 9:0, Szegedi HASE–Szegedi AK 0:9, Szentendrei MOVE–­Komáromi AC 1:0, Szenttamási Csaba–Zombori MÁV SE 1:7, Szombathelyi FC–Soproni FAC 2:1, SzRTC–Hálókocsi 3:1, Tatabányai SC–Hungária SC 3:0, Törekvés SE–MÁVAG 2:1, Újlaki FC–Gázművek 4:0, Újpesti Törekvés SE–VI. Ker. SC 0:5, Újvidéki VAK–Topolyai SC 7:0, Ungvári AC–Csapi MÁV SE 6:0, Váci Reménység–Váci SE 3:3, Wesselényi­–Kistext SE 2:2, Zrínyi Miklós Nagykanizsai TE–Nagykanizsai VTE 1:1; Várpalotai Únió–Siófoki SE játék nélkül; MOVE Mercur SC–Hangya elmaradt

3. forduló

            ARAK–Szombathelyi FC 1:3, Békéscsabai Törekvés–Szarvasi Turul ?:?, Bethlen GSE–Kelebföld ?:?, BVSC–MOVE Mercur 3:0, Ceglédi VSE–Kecskeméti TE ?:?, Cikta LE–Hatvan 0:1, Csabai AK–Nagyszalonta ?:?, Dorog–Tokod 5:1, Dunakalász Fegyvergyár–MOVE Szentendre 3:0, DVAC (Pécs)–Pécsi BTC 3:1, Felten–MOVE Csillaghegy 2:2, Ganz TE–Soroksári AC ?:?, Gödöllő–Kábelgyár 1:2, Kassai VSC–MVSC 3:1, Losonc–Fülek 5:2, MAFC–SzRTC 3:3, Makói AK–Békéscsabai MÁV 5:1, MaSC–­MOVE BRSC 0:3, MOVE Érsekújvár–Újlaki FC 9:1, Nagybánya–Marosvásárhely 3:0, Nagykanizsa–Siófok 6:3, Pápai Perutz–Soproni VSE 4:1, Szabadka VAK–MOVE Bácsalmás 10:2, Szeged AK–Bácska Szabadka 4:1, Székesfehérvári MÁV Előre–Jutagyár 9:0, Tatabánya–VI. Ker. SC 2:2, Törekvés–Kistext ?:?, Ungvár–Nagyszöllős ?:?, URAK–OMTK 8:3, Váci SE–MÁV Előre ?:?, Wekerletelep–SzAC 2:2, Zombori MÁV–Újvidéki AC 1:2

4. forduló

            Békéscsabai Törekvés–Csabai AK 0:1, Dorog–Fegyvergyár 3:2, Ganz TE–Kecskeméti TE 4:2, VI. Ker. SC–Bethlen GSE 4:1, Hatvan–Losonc 3:4, Kábelgyár–BVSC 1:1, MOVE Csillaghegy–URAK 0:0, MOVE Érsekújvár–Váci SE 3:3, Nagykanizsa–DVAC (Pécs) 1:0, Szeged AK–Makó 14:0, Székesfehérvári MÁV Előre–Pápai Perutz 4:2, SzAC–SzRTC 10:1, SzFC–MOVE BRSC 10:0, Törekvés–Kassai VSC 2:2, Újvidéki AC–Szabadkai VAK 2:4, Ungvár–Nagybánya 0:0

5. forduló (12. 19., 2.20.)

            Diósgyőri MÁVAG SC–Losonc 3:0, Csepel FC–Szabadkai VAK 4:2, Dorog–Váci SE 3:0, Ferencváros FC–URAK 6:2, VI. Ker. SC–Elektromos MTE 1:0, Kolozsvári AC–Csabai AK 2:0, Nagybánya–Nagyváradi AC 3:2, Szeged AK–DVSC 1:1, Székesfehérvári MÁV Előre–BVSC 1:0, Szentlőrinci AC–Gamma FC 1:1, Szombathelyi FC–BSzKRT 2:1, Tisza–Szolnoki MÁV 2:1, Törekvés–Ganz TE 7:1, Újpest FC–Kispest FC 4:1, Újvidék–Nagykanizsa 3:1, Vasas SC–Salgótarjáni BTC 1:1

6. forduló (5. 18., 6. 1.)

            DiMÁVAG–Törekvés 5:2, Dorog–Székesfehérvári MÁV Előre 4:0, Ferencváros–DVSC 5:2, Gamma–SBTC 1:0, VI. Ker. SC–Újvidék 1:1, Kolozsvár–Nagybánya 5:4, Szombathely–Csepel 3:3, Tisza–Újpest 0:0,

Elődöntő (negyeddöntő) (6. 8.)   

Csepel–Újvidék 3:2, DiMÁVAG–Ferencváros 0:1, Kolozsvár–Dorog 4:3, Újpest–Gamma 3:2

Középdöntő (elődöntő) (6. 18.)   

            Ferencváros–Újpest 5:2, Csepel–Kolozsvár 0:1

 

Döntő

         FERENCVÁROS FC–KOLOZSVÁRI AC 2:2 (1:0)

1944. 6. 25., Budapest, Hungária út, 28 000 néző. V.: Székely Árpád.
Ferencváros: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Sárosi III, Lakat – Sipos, Pesti, Onódi II, Sárosi dr., Lukács. Edző: Schaffer Alfréd.
KAC: Márky –  Szaniszló II, Vass – Radnai, Páll, Csákány – Farkas, Kovács IV, Füstös, Váczi, Bonyhádi. Edző: Opata Zoltán.
Gólszerző: Onódi II (6., 52.), ill. Bonyhádi (53., 72.)

 

Megismételt döntő

         KOLOZSVÁRI AC–FERENCVÁROS FC 1:3 (1:0)

1944. 7. 2., Kolozsvár, Egyetemi pálya, 10 000 néző. V.: Székely Árpád.
KAC: Márky – Szaniszló II, Vass – Radnai, Páll, Csákány – Farkas, Kovács IV, Füstös, Váczi, Bonyhádi. Edző: Opata Zoltán.

Ferencváros: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Kéri, Lakat – Sipos, Sárosi dr., Sárosi III, Onódi II, Lukács. Edző: Schaffer Alfréd. 
Gólszerzô: Bonyhádi (1.), ill. Sárosi dr. (51.), Sipos (56., 89.)

Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

22. kiírás (MNK), 1951–1952

 

2. forduló, a 32 közé jutásért (12. 16.)

            Bajai Építők–Ceglédi Lokomotív 0:2, Békéscsabai Építők–Szegedi Petőfi 3:2, Budapesti Szikra–Kinizsi Dohánygyár 1:1, Debreceni Lokomotív–Debreceni Honvéd 2:1, Előre Autótaxi–Csepeli Szikra 4:1, Győri Vörös Lobogó–Dorogi Bányász 1:7, Gyulai Építők–Budapesti Bástya SE 2:9, Kapuvári ÁMG–Szombathelyi Vörös Lobogó 1:0, Kinizsi Sörgyár–Vörös Lobogó Magyar Pamut 1:0, Kiskunfélegyházi Vasas–Szolnoki Szikra 4:4, Komlói Bányász–Pécsi Zrínyi Honvéd 4:4, Lőrinci Vasas–Csepeli Vasas 0:11, Mecseki Bányász–Bonyhádi Vasas 1:1, Miskolci Építők–Miskolci Lokomotív 2:0, Miskolci Honvéd–Salgótarjáni BTC 1:2, Nagyhalászi Vörös Lobogó–Egri Fáklya 4:4, Nagyatádi Vörös Lobogó–Nagykanizsai Bányász 2:2, IV. Kerületi Vörös Lobogó–III. Kerületi Vörös Lobogó 1:3, Ózdi Vasas–Diósgyőri Vasas 0:2, Pécsbányatelepi Bányász–Pécsújhegyi Bányász 1:5, Salgótarjáni Vasas–Perecesi Bányász 3:2, Soproni Vörös Lobogó Sotex–Szombathelyi Lokomotív 1:9, Szegedi Honvéd–Szegedi Dózsa 7:0, Szegedi Lokomotív–Budapesti Előre 5:6, Székesfehérvári Építők–Pápai Vörös Lobogó 2:0,  Szikra Gázművek–Budapesti Építők 3:2, Szolnoki Lokomotív–Budapesti Kinizsi SK 0:6, Tatabányai Bányász–Tatabányai Építők 5:0, Váci Vörös Lobogó–Vörös Lobogó Sortex 0:1, Vasas Elektromos–Szikra Hungária 4:2, Vasas Ganz-Vagon–Vörös Meteor Nemzeti Bank 0:2 

 

3. forduló, a 16 közé jutásért (12. 24.)

            Békéscsaba–Szegedi Honvéd 1:4, Bonyhádi Vasas–Székesfehérvári Építők 0:2, Bp. Előre–Budapesti Honvéd SE 1:8, Debreceni Lokomotív­–Bp. Bástya 4:5, Egri Fáklya–Salgótarjáni Vasas 1:1, III. Kerületi Vörös Lobogó–Kinizsi Sörgyár 1:0, Kapuvár–Cegléd 1:1, Kinizsi Dohánygyár–Budapesti Gyárépítők 2:1, Miskolci Építők–Csepeli Vasas 3:3, Pécsi Lokomotív–Bp. Kinizsi 2:1, Salgótarjáni BTC–Diósgyőri Vasas 3:0, Szombathelyi Lokomotív–Nagykanizsai Bányász 1:1, Tatabányai Bányász­–Bp. Dózsa 2:4, Vasas Elektromos–Szikra Gázművek 1:0, Vörös Lobogó Keltex–Dorog 1:10, Vörös Lobogó Sortex–Budapesti Postás 1:1, VM Nemzeti Bank–Előre Autótaxi 4:0

             

Nyolcaddöntő (12. 26.)

            Bp. Bástya–Salgótarjáni Vasas 12:1, Bp. Dózsa–Dorog 1:2, Bp. Honvéd–Kinizsi Dohánygyár 2:1, Cegléd–VM Nemzeti Bank 2:0, Csepel–SBTC 2:0, Nagykanizsa–Pécsi Lokomotív 0:1, Szegedi Honvéd–Bp. Postás 2:1, Vasas Elektromos–III. Kerületi Vörös Lobogó 1:2*
*óvás után az Elektromos jutott tovább

Negyeddöntő (12. 31.) 

Dorog–Cegléd 4:0, Elektromos–Bp. Bástya 0:10, Pécsi Lokomotív–Bp. Honvéd 2:0, Szegedi Honvéd–Csepel 1:0

Elődöntő (1. 6.)   

Bp. Bástya–Pécsi Lokomotív 6:0  (Győrben játszották), Dorog–Szegedi Honvéd 4:2 h. u.  (Kispesten játszották)

Döntő

         BUDAPESTI  BÁSTYA SE–DOROGI BÁNYÁSZ 3:2 (3:1)

1952. 6. 1., Budapest, Latorca utca, 14 000 néző. V.: Siklósi Gyula
Bp. Bástya: Gellér – Kovács II, Börzsey, Lantos – Peller, Zakariás – Láng, Hidegkuti, Palotás (Gondos, 83.), Szolnok, Molnár J. Edző: Bukovi Márton.
Dorog: Kamarás (Ilku, 46.) – Buzánszky, Dacsev, Kinczel – Pálmai, Hargitai – Pozsonyi, Varga J., Molnár J., Aspirány, Kántor (Klausz, 46.). Edző: Sós Károly.
Gólszerző: Zakariás (16.), Molnár J. (18.), Palotás (41.), ill. Aspirány (8.), Pozsonyi (57.)
Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

23. kiírás (MNK),  1952–1953

 

A  16 közé jutásért (2. 21.-22.)

            Budapesti Bástya–Kinizsi Dohánygyár 6:2, Csepeli Szikra–Budapesti Postás 0:1, Dorogi Bányász–Budapesti Haladás 1:1, Győri Vasas–Budapesti Előre 3:3, Gyulai Építők–Orosházi Kinizsi 3:1*, Kaposvári Vasas–Pécsi Lokomotív 0:3, Ózdi Vasas–Salgótarjáni BTC 2:2, Pápai Vörös Lobogó–Szombathelyi Lokomotív 3:2, Pénzügyőrök–Csepeli Vasas 0:6, Piliscsabai Honvéd–Budapesti Honvéd SE 0:12, Sajószentpéteri Bányász–Diósgyőri Vasas 1:1, Szolnoki Kinizsi–Szegedi Honvéd 1:3, Váci Vörös Lobogó–Budapesti Dózsa 0:4, Vasas Ganz-Vagon–Budapesti Kinizsi SK 1:1, Vasas-Mávag–Budapesti Vasas 2:6, Veszprémi Bástya–Nagykanizsai Bányász 5:0 (Csepelen játszották)
*jogosulatlan szerepeltetés miatt a Gyulát kizárták, az Orosháza jutott tovább

Nyolcaddöntő (2. 28., 3. 1.-5.)

            Bp. Dózsa–Bp. Postás 2:1, Bp. Előre–Bp. Honvéd 1:11, Bp. Haladás–Bp. Bástya 0:8, Bp. Kinizsi–Csepeli Vasas 1–2, Diósgyőr–Salgótarján 2:1, Kőbányai Bástya–Bp. Vasas 2:1, Pécsi Lokomotív–Pápa 3:1, Szegedi Honvéd–Orosháza 1:1

Negyeddöntő (3. 11.)  

Bp. Dózsa–Kőbányai Bástya 6:1, Bp. Honvéd–Orosháza 18:1, Pécsi Lokomotív–Csepeli Vasas 2:4, Diósgyőr–Bp. Bástya 1:3

 

Az elődöntőket és a döntőt nem játszották le.

Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

24. kiírás (MNK),  1954–1955

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (2. 13.)

            Budapesti Honvéd–Nagybátonyi Bányász 11:2, Budapesti Dózsa–SORTEX 10:1, Celldömölki Lokomotív–Győri Vasas 2:9, Csepeli Szikra–Budapesti Vörös Lobogó 0:16, Csepeli Vasas–Berettyóújfalusi Vörös Meteor 23:0, Debreceni Honvéd–Nyíregyházi Építők 0:0, Diósgyőri Vasas–Gyöngyösi Bányász 10:0, Egri Petőfi–Salgótarjáni Bányász TC 1:3, 1. Számú Autójavító–Kecskeméti Honvéd 0:1, Komlói Bányász–Somogyi Kinizsi 4:2, Mezőtúri Traktor–Gyulai Traktor 3:2, Miskolci Lokomotív–Vörös Lobogó Duna Cipőgyár 3:1, Mosoni Vasas–Szombathelyi Lokomotív 1:8, Nagykanizsai Bányász–Kaposvári Dózsa 4:0, Nyírádi Bányász–Ercsi Kinizsi 4:2, Pécsi Lokomotív–Dombóvári Lokomotív 6:3, Polgárdi Honvéd–Józsefvárosi Szállítók 1:1, Salgótarjáni Vasas–Budapesti Lokomotív 2:3, Soltvadkert–Budapesti Petőfi VTSK 1:2, Szegedi Dózsa–Szolnoki Légierő 1:2, Szentgotthárdi Vörös Lobogó–Hegyeshalmi Lokomotív 10:2, Szőnyi Szikra–Dorogi Bányász 0:12, Tatabányai Bányász–Vasas Gamma 19:0, Tiszalöki Építők–Somsályi Bányász 1:2, Tolnai Vörös Lobogó–Pécsi Dózsa 3:6, Vasas Izzó–Csepel Autó 4:2, Vasas Kaliber–Gödöllői Dózsa 1:4, Vasas Turbó–Budapesti Kinizsi 0:11, Veszprémi Haladás–Budapesti Vasas 2:7, Vízművek–Bázakerettyei Bányász 2:2; Hazai Pamutszövő SE–Szolnoki Kinizsi (igazolás híján a Szolnok nem léphetett pályára, tj.: HPS), Hunyai SK–Szegedi Haladás (ki nem állás miatt a Szeged jutott tovább)

A 16 közé jutásért (2. 20.)

            Bp. Kinizsi–Gödöllő 8:2, Bp. Vasas–Dombóvár 20:0, Bp. Lokomotív–Diósgyőr 0:5, Bp. Vörös Lobogó–Nagykanizsa 4:0, Dorog–Józsefvárosi Szállítók 3:1, Győri Vasas–Ercsi 9:0, Kecskeméti Honvéd–Bp. Dózsa 0:5, Mezőtúr–HPS 6:1, Miskolci Lokomotív–Bp. Honvéd 2:5, Nyíregyházi Építők–Vasas Izzó 3:2, Pécsi Dózsa–Komló 5:0, Somsály–SBTC 2:6, Szegedi Haladás­–Csepel 2:2, Szolnoki Légierő–Petőfi VTSK 3:0, Szombathelyi Lokomotív–Szentgotthárd 9:0, Tatabánya–Bázakerettye 3:0     

Nyolcaddöntő (5. 26., 6. 22.)

            Bp. Honvéd–Diósgyőr 3:1, Bp. Kinizsi–Szombathelyi Törekvés 2:4, Bp. Vasas–Pécsi Dózsa 2:0, Dorog–Győri Vasas 3:1, Mezőtúr–Csepel 1:3, SBTC–Nyíregyháza 4:1, Szolnoki Légierő–Bp. Dózsa 2:1, Tatabánya–Bp. Vörös Lobogó 1:4  

Negyeddöntő (6. 22., 8. 13.)

Bp. Honvéd–SBTC 9:2, Bp. Vasas–Szombathelyi Törekvés 7:1, Bp. Vörös Lobogó–Dorog 5:0, Csepel–Szolnoki Légierő  2:2 

Elődöntő (8. 13-17.)

            Bp. Vasas–Bp. Vörös Lobogó 5:2, Szolnoki Légierő–Bp. Honvéd 2:3

Döntő

            BUDAPESTI VASAS SC–BUDAPESTI HONVÉD SE 3:2 (2:1)

1955. 8. 20., Budapest, Népstadion, 40 000 néző. V.: Kamarás-Klein Árpád.
Bp. Vasas: Kamarás – Sárosi, Kontha, Bodzsár – Bundzsák, Berendy – Raduly, Csordás, Szilágyi I, Teleki, Illovszky. Edző: Baróti Lajos.

Bp. Honvéd: Faragó – Rákóczi, Palicskó, Kotász – Törőcsik, Bányai – Budai II, Kocsis, Machos, Puskás, Czibor. Edző: Kalmár Jenő.
Gólszerző: Teleki (8.), Raduly (29.), Bundzsák (74.), ill. Kocsis (23.), Budai II (77.)
Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

25. kiírás (MNK), 1955–1956 (1958)

 

1. forduló (2. 5.)

            Balatonboglári Traktor–Budapesti Dózsa 0:12, Budapesti Kinizsi–Budapesti Szikra 4:0, Csorvási Traktor–Csepeli Vasas 0:6, Dégi Traktor–Siófoki VM Bányász 4:4, Dorogi Bányász–Tatabánya-Újvárosi Építők 3:1, Dombóvári Törekvés–Budapesti Honvéd 0:7, Egri Bástya–Salgótarjáni Bányász TC 1:3, Füzesgyarmat–Szolnoki Bástya 4:1, Garai Traktor–Komlói Bányász 2:5, 3. Számú Dózsa–Törekvés Autótaxi 0:1, Hódmezővásárhelyi Építők–Szőregi Törekvés 2:4, Józsefvárosi Szállítók–Óbudai Építők 3:0, Lovászi Bányász–Tatabányai Bányász SC 0:7, Miskolci Törekvés–Budapesti Vörös Lobogó 1:3, Monori Bástya–Kecskeméti Dózsa 3:2,  Nyírádi Szikra–Mosonmagyaróvári Timföld 1:4, Pécsi Vörös Lobogó–Pécsi Dózsa 1:4, Pesterzsébeti Vasas–Építők Hárosifa 5:0, Pestimrei Építők–Budapesti Vörös Meteor 0:3, Sárvári Kinizsi–Várpalotai Bányász 1:4, Szegedi Haladás–Vasas Turbó 9:0, Szegedi Törekvés–Hódmezővásárhelyi Honvéd 4:2, Székesfehérvári Bástya–Szombathelyi Törekvés 1:3, Szombathelyi Vasas–Soproni Pamutipar 2:1, Tatabányai Bányagépgyár–Óbudai Hajógyár 2:2, Tiszalöki Építők–Debreceni Tatarozó 4:0, Tolnai Vörös Lobogó–Bázakerettyei Bányász 1:6, Váci Törekvés–Budapesti Vasas 1:9, Vasas Jászberényi Lehel–Perecesi Bányász 1:2, Zagyvapálfalvi Építők–Egri Vasas 2:1; Salgótarjáni Vasas–Szállítók játék nélkül

2. forduló (2. 12.)

            Bázakerettye–Pécsi Dózsa 0:3, Bp. Dózsa–Bp. Vörös Meteor 3:0, Bp. Vasas–Bp. Vörös Lobogó–Debreceni Törekvés 3:1, Csepel–Salgótarjáni Vasas 9:0, Füzesgyarmat–Oesterzsébet 8:2, Szegedi Törekvés 1:8, Józsefvárosi Szállítók–Zagyvapálfalva 2:1, Komlói Bányász–Dorog 1:3, Monori Bástya–Bp. Honvéd 1:9, Pereces–Tiszalök 4:0, SBTC–Törekvés Autótaxi 3:0, Siófok–Bp. Kinizsi 0:11, Szombathelyi Törekvés–Szombathelyi Vasas 4:0, Szőreg–Szegedi Haladás 1:1, Tatabánya–Mosonmagyaróvár 7:0; Várpalotai Bányász–Óbudai Hajógyár játék nélkül                   

Nyolcaddöntő (2. 18.-26.)

           Bp. Dózsa–Csepel 4:0, Bp. Kinizsi–Tatabánya 4:0, Bp. Vörös Lobogó–Pereces 12:1, Pécsi Dózsa–Dorog 5:3, SBTC–Józsefvárosi Szállítók 3:1, Szegedi Törekvés–Szegedi Haladás 4:5, Várpalota–Szombathelyi Törekvés 0:1, Vasas SC–Bp. Honvéd 3:2

Negyeddöntő  (56. 8.7., 57. 1. 27.)

FTC–Szombathelyi Haladás 3:0, Bp. Dózsa–Bp. Vörös Lobogó 1:1, SBTC–Vasas 3:0, Szegedi Haladás–Pécs 1:0

Elődöntő (57. 2. 17., 58. 2. 22.)

            FTC–Szegedi EAC 5:0, Ú. Dózsa–SBTC 1:2 

Döntő

         FERENCVÁROSI TC–SALGÓTARJÁNI BTC 2:1 (1:1)

1958. 8. 20., Budapest, Népstadion, 10 000 néző. V.: Virág Ferenc.
FTC: Horváth – Thomann, Mátrai, Berta – Vilezsál, Gerendás – Kertész, Orosz, Friedmanszky, Rákosi, Fenyvesi. Edző: Tátrai Sándor.
SBTC: Oláh I – Oláh II, Jancsi, Jedlicska – Szojka, Dávid – Jagodics, Vasas, Csáki, Bodon, Taliga. Edző: Turai András.
Gólszerző: Friedmanszky (10., 59.), ill. Csáki (44. – 11-esből)
Kiállítva: Orosz (58.)
Döntetlen esetén mindig a vendégcsapat jutott tovább

 

26. kiírás (MNK), 1964

 

1. forduló (7. 8.-25.)

          I. csoport: Csepreg–Soproni VSE 3:2, Győri ETO–Soproni Textiles 3:1, Kapuvár–Győri Dózsa 1:3, Mosonszentjános–MÁV DAC II 0:7
         II. csoport: Andráshidai Medosz–Zalaegerszegi TE 1:5, Lenti–Nagykanizsai VTE 1:1, Nagykanizsai Bányász–Szombathelyi Haladás 2:5, Zalaegerszegi Előre–Nagykanizsai Dózsa 1:2
        
III. csoport: Szombathelyi Cipőgyár–MÁV DAC 3:0, Szombathelyi Dózs­a–Szombathelyi Vasas 3:2, Szombathelyi Postás–Kőszegi Textiles 1:1, Szombathelyi Spartacus–Szombathelyi Pamutipar 0:0
         IV. csoport: Barcsi VSE–Kaposvári Honvéd 0:3, Kaposvári Dózsa–Dombóvári VSE 3:1, Kaposvári Kinizsi–Pécsi Dózsa 1:3, Lábodi MEDOSZ–Taszári Honvéd 3:1
         V. csoport: Bólyi Medosz–Pécsi VSK 2:0, Mohácsi TE–Komlói Bányász 1:2, Nagymányoki Bányász–Pécsi Szofiana 4:2, Pécsi Ércbányász–Pécsszabolcsi Bányász 4:0
         VI. csoport: Ajkai SE–Veszprémi Haladás Petőfi 2:5, Nyírád–Ajkai Bányász 4:4, Péti MTE–Várpalotai Bányász 1:2, Veszprémi Vasas–Vasas SC 1:11
        
VII. csoport: Bonyhádi Vasas–Máza-Szászvári Bányász 3:1, Faddi Tsz SK–Szekszárdi Dózsa 1:5, Paksi Kinizsi–Dunaújvárosi Kohász (a Paks visszalépett), Tamási Tsz SK–Szekszárdi Petőfi 1:1
         VIII. csoport: Enying–Siófoki Bányász 1:1, Sárszentmiklósi Tsz SK–Székesfehérvári MÁV Előre 3:4, Székesfehérvári Alba Regia–Balinkai Bányász 2:8, Székesfehérvári Honvéd–Tatabányai Bányász 1:3
        
IX. csoport: Ácsi Kinizsi–Almásfüzítői Timföld 1:2, Győri Textiles–Pápai Textiles 2:0, Győrsövényházi Tsz SK–Mosoni MTE 2:4, Mosoni Vasas–Dorogi Bányász 1:8
         X. csoport: Komáromi Textiles–Csepeli Vasas 0:2, Piliscsév–Pilisi Bányász 1:1, Tatai Honvéd–Esztergomi Vasas 5:1, Tatai SZSE–Nyergesújfalui Viscosa 0:8
         XI. csoport: Marcali VM–Keszthelyi Haladás 2:3, PEAC–Pécsi Bányász (a PEAC visszalépett), Pécsi Vasas–Pécsi BTC 0:3, Zalaszentgróti Medosz–Zalaegerszegi Dózsa 1:5
        
XII. csoport: Budaörsi SC–Annavölgyi Bányász 1:4, Dunakeszi VSE–Váci Vasas 2:1, Pápai Spartacus–Oroszlányi Bányász 0:3, Sárisápi Bányász–Tokodi Bányász 2:0
         XIII. csoport: Bácsalmási Medosz–Bajai Építők 0:3, Dunaújvárosi Kinizsi–Kalocsai Honvéd 2:1, Kiskunhalasi Medosz–Bp. Honvéd 1:4, Soltvadkerti SC–Kalocsai Kinizsi 2:3
         XIV. csoport: Csongrádi Petőfi–Újpesti Dózsa SC 0:3, Dorozsma–Újszegedi TC 1:3, Makói Spartacus–Szegedi VSE 4:3, Szegedi Textilművek–Makói Vasas 1:3
         XV. csoport: Békéscsabai Agyagipar–Hódmezővásárhelyi Medosz 3:3, Gyulai Medosz–Szegedi EAC 3:2, Mezőkovácsházi Petőfi–Mezőhegyesi Medosz 5:1, Sarkadi Medosz–Békéscsabai Medosz 0:1
        
XVI. csoport: Honvéd Kilián SE Szolnok–Mezőtúri Honvéd 1:1, Kunszentmárton–Szolnoki MÁV 1:3, Martfű–Ferencvárosi TC 1:4, Szolnoki Olajbányász–Törökszentmiklósi Vasas 1:1
         XVII. Csoport: Debreceni Előre–Debreceni EAC 10:0, Hajdúszoboszlói Spartacus–Debreceni VSC 1:4, Nádudvari Tsz SK–Debreceni Honvéd 1:2, Sárrétudvari Tsz SK–Debreceni Dózsa 5:2

         XVIII. csoport: Honvéd Asztalos János SE–Nyíregyházi MTE 3:1, Mátészalkai Medosz–Nagykállói Medosz 2:1, Nagyhalászi Textiles–Nyíregyházi Spartacus 2:2, Vásárosnaményi SE–Kisvárdai Vasas 3:2
        
XIX. csoport: Bélapátfai Építők–Egercsehi Bányász 0:2, Gyöngyösi Spartacus–Diósgyőri VTK 2:2, Gyöngyösoroszi Bányász–Gyöngyösi Honvéd 0:4, Siroki Vasas–Egri Dózsa 2:1
         XX. csoport: Alberttelepi Bányász–Rudabánya 4:1, Felsőzsolca–Edelényi Bányász 2:2, Miskolci Honvéd–Kazincbarcikai MTK 3:0, Somsályi Bányász–Ózdi Kohász 1:3
         XXI. csoport: Debreceni Kinizsi–Nyíregyházi VSC 3:1, Miskolci MTE–Borsodi Bányász 1:1, Szuhavölgyi Bányász–Miskolci Bányász 1:0, Tiszaszederkény–Debreceni Gördülőcsapágygyár 3:0
        
XII. csoport: Hatvani MÁV–Jászberényi Vasas 1:3, Jászberényi Lehel–MTK 0:1, Kenderesi Medosz–Szolnoki MTE 2:2, Pilis Községi SK–Ceglédi VSK 1:1
         XXIII. csoport; Balassagyarmat–Salgótarjáni BTC 1:3, Salgótarjáni Üveggyár–Salgótarjáni Kohász 1:4, Salgótarjáni Zománcgyár–Baglyasaljai Bányász 2:0, Zagyvapálfalvai Bányász–Kisterenyei Bányász 4:2
         XXIV. csoport: Bagi Tsz SK–Rákoscsaba 4:2, Egri Honvéd–Miskolci VSC 3:7, Mizserfai Bányász–Petőfibányai Bányász 0:4, Nagybátonyi Bányász–Zagyvapálfalvai Építők 1:0
        
XXV. csoport: Békéscsabai Honvéd–Békéscsabai VTSK 1:4, Kiskunfélegyházi Vasas–Kecskeméti Dózsa 2:1, Szarvasi Spartacus–Orosházi Kinizsi 2:2, Szegedi Spartacus–Szegedi Építők 1:3
         XXVI. csoport: Kartali Medosz–Budapesti Spartacus 0:0, Kecskeméti Fémmunkás–Kecskeméti TE 0:1, Nagykőrösi Kinizsi–Budapesti Előre 3:2, Sörgyár–Kistext 2:1
         XXVII. csoport: Április 4. Vasas–Statisztika 3:1, Ercsi–Székesfehérvári VT Vasas 0:1, Fővárosi Autóbusz–Budafoki MTE 2:2, Honvéd Budai Nagy Antal SE–BEAC ?:?
        
XXVIII. csoport: Budapesti Vegyiművek–Goldberger 1:3, Erzsébeti Spartacus–Csepel Autó 1:1, HN Épületkarbantartó Vállalat–Elektromos 2:6, Pénzügyőrök–Egyetértés 2:1
         XXIX. csoport: Ép. Gépgyár–Hajógyár 6:1, Ikarus–BVSC 2:2, Magyar Pamut–Magyar Acél 3:0, Telefongyár–Chinoin 5:5
        
XXX. csoport: Erdért–Autótaxi 2:1, TFSE–Újlaki FC (a TFSE visszalépett), Újpesti Cérna–Sashalom 2:3, Vasas Dinamó–Szállítók 0:5
         XXXI. csoport: Budapesti 1. Számú Épfu–Kőbányai Lombik 0:3, Testvériség–K. Tűzálló ?:?, Törökőr Fémbútor SC–EVTK 3:1, Tűzoltó Dózsa–Ganz-Mávag 0:2
        
XXXII. csoport: ÉM Gép–Vasas Izzó 1:2, III. Kerületi TTVE–Láng SK 0:2, Teherautójavító–Traktorgyár 4:3, Zuglói Danuvia–Budai Spartacus 2:5              

 2. forduló (7. 26.-27.-29.-30., 8. 3.)

           I. csoport: Csepreg–Győri Vasas ETO 0:5, Győri Dózsa–MÁV DAC II (a MÁV DAC II nem jelent meg, továbbjutott a Győri Dózsa)
          II. csoport: Lenti–ZTE 0:1, Nagykanizsai Dózsa–Szombathelyi Haladás 0:3
          III. csoport: Szombathelyi Postás–Szombathelyi Dózsa 1:0, Szombathelyi Spartacus–Szombathelyi Cipőgyár 0:2
          IV. csoport: Kaposvári Dózsa–Pécsi Dózsa 0:2, Lábodi Medosz–Kaposvári Honvéd 1:3
          V. csoport: Bólyi Medosz–Nagymányoki Brikett 7:2, Pécsi Ércbányász–Komló 0:0
          VI. csoport: Várpalotai Bányász–Nyírád 1:1, Veszprémi Haladás Petőfi–Vasas 2:4
          VII. csoport: Bonyhádi Vasas–Tamási Tsz SK 8:1, Szekszárdi Dózsa–Dunaújvárosi Kohász 1:6
          VIII. csoport: Balinka–Tatabánya 4:3, Enying–Székesfehérvári MÁV Előre 1:2
          IX. csoport: Almásfüzítő–Mosonmagyaróvár 0:4, Győri Textiles–Dorog 1:9
          X. csoport: Piliscsév–Nyergesújfalu 1:6, Tatai Honvéd–Csepel a 67. percben 1:1-nél félbeszakadt, továbbjutó: a Csepel                      
          XI. csoport: Keszthely–Pécsi BTC 0:5, Zalaegerszegi Dózsa–Pécsi Bányász 2:1
          XII. csoport: Budaörs–Sárisáp 2:0, Dunakeszi–Oroszlány 0:3
          
XIII. csoport: Bácsalmás–Kalocsai Kinizsi 2:0, Dunaújvárosi Kinizsi–Bp. Honvéd 0:8
          
XIV. csoport: Makói Spartacus–Makói Vasas 0:3, Újszegedi TC–Ú. Dózsa 2:2
          XV. csoport: Békéscsabai Agyagipar–Békéscsabai Előre 1:4, Mezőkovácsháza–Gyula 1:1
          XVI. csoport: Honvéd Kilián FSE Szolnok–Ferencvárosi TC 2:13, Szolnoki Olajbányász–Szolnoki MÁV 2:3
          XVII. csoport: Debreceni Honvéd–DEAC 2:1, Sárrétudvari–DVSC 2:8

          XVIII. csoport: Honvéd Asztalos SE–Vásárosnamény 2:0, Mátészalka–Nagyhalászi 5:0
          XIX. csoport: Egercsehi–Sirok 2:1, Gyöngyösi Honvéd–Gyöngyösi Spartacus 0:0
          XX. csoport: Alberttelep–Honvéd Papp J. SE 0:2, Felsőzsolca–Ózd 1:0
          XXI. csoport: Szuhavölgy–Debreceni Kinizsi 2:2, Tiszaszederkény–MÉMTE 2:4
          
XXII. csoport: Kenderes–MTK 1:10, Pilis–Jászberényi Vasas 2:2
          XXIII. csoport: Salgótarjáni Kohász–SBTC 0:4, Salgótarjáni Zománcgyár–Zagyvapálfalva 2:0
          XXIV. csoport: Bag–MVSC 0:0, Petőfibánya–Nagybátony 1:5
          XXV. csoport: Békéscsabai VTSK–Kiskunfélegyháza 2:2, Szarvas–Szegedi Építők 2:2
          XXVI. csoport: Nagykőrös–Kartal 3:2, Sörgyár–KTE 4:1        
          
XXVII. csoport: Április 4. Vasas–Székesfehérvári Vasas 0:1, Honvéd BNA SE–Autóbusz 5:0
          XXVIII. csoport: Elektromos–Goldberger 2:3, ESMTK–Pénzügyőrök 2:1
          XXIX. csoport: Építőgépgyár–Ikarus 1:2, Telefongyár–Magyar Pamut 3:1
          XXX. csoport: Erdért–Sashalom 1:0, Újlaki FC–Szállítók 1:1
          XXXI. csoport: Testvériség–Kőbányai Lombik 0:0, Törökőri Fémbútor–Ganz-Mávag 1:6
          
XXXII. csoport: Láng SK–Bp. Spartacus 2:1, Vasas Izzó–Teherautójavító 5:1

3. forduló, a 32 közé jutásért (8. 3.-5.-6.)

            Almásfüzítő–Dorog 0:3, Bácsalmás–Bp. Honvéd 0:8, Bag–Nagybátony 0:1, Balinka–Székesfehérvári MÁV Előre 1:4, Bóly–Pécsi Ércbányász 1:1, Bonyhád–Dunaújvárosi Kohász 3:3, Budaörs–Oroszlány 1:2, Debreceni Honvéd–DVSC 0:6, Erdért–Újlaki FC 3:1, Erzsébeti Spartacus–Goldberger 3:2, Felsőzsolca–Miskolci Honvéd 0:2, Gyöngyös–Egercsehi 0:1, Győri Dózsa–Győri Vasas ETO 2:6, Honvéd Asztalos J. SE–Mátészalka 1:0, Honvéd Budai NASE–Székesfehérvári VT Vasas 0:0, Kaposvári Honvéd–Pécsi Dózsa 1:1, Kiskunfélegyháza–Szegedi Építők 5:0, Makói Vasas–Újszeged 1:2, Mezőkovácsháza–Békéscsabai Előre 1:2, Nyergesújfalu–Csepel 1:3, Nyírád–Vasas 1:4, Pécsi BTC–Zalaegerszegi Dózsa 1:1, Pilis–MTK 1:11, Salgótarjáni Zománcgyár–SBTC 0:6, Sörgyár–Nagykőrös 1:4, Szolnoki MÁV–FTC 0:6, Szombathelyi Postás–Szombathelyi Cipőgyár 1:0, Telefongyár–Ikarus 1:3, Testvériség–Ganz-Mávag 0:0, Tiszaszederkény–Debreceni Kinizsi 0:1, Vasas Izzó–Láng SK 1:1, ZTE–Szombathelyi Haladás 4:3

4. forduló, a 16 közé jutásért (8. 10.-12.)

            Bonyhád–Kaposvári Honvéd 0:7, Debreceni Kinizsi–Békéscsaba 1:1, Egercsehi–Miskolci Honvéd 0:2, Erdért–Oroszlány 1:2, ESMTK–Vasas 0:6, Honvéd Budai NASE–Nagybátony 1:0, Ikarus–Csepel 1:6, Nagykőrös–FTC 0:5, Nyírtelek–DVSC 0:3, Pécsi Ércbányász–ZTE 0:0*, Székesfehérvári MÁV Előre–Bp. Honvéd 1:4, Testvériség–SBTC 1:1, Kiskunfélegyháza–MTK 2:2, Újszeged–Vasas Izzó 2:2, Zalaegerszegi Dózsa–Győri Vasas ETO 2:3

Nyolcaddöntő (8. 19.)

            Pécsi Ércbányász–Győri Vasas ETO 3:6, Kaposvári Honvéd–Dorog 4:5, Miskolci Honvéd–DVSC 2:2, Debreceni Kinizsi–FTC 1:5, Újszeged–Csepel 0:0, Honvéd Budai NASE–Bp. Honvéd 0:4, Testvériség–Kiskunfélegyháza 2:0, Oroszlány–Vasas 1:3.

Negyeddöntő (9. 9.-19.)

Győri Vasas ETO–Dorog 1:0, Miskolci Honvéd–FTC  2:5, Testvériség–Vasas 1:0, Újszeged–Bp. Honvéd 0:2

Elődöntő (11. 1.)

            Győri Vasas ETO–FTC  2:0 h. u., Testvériség–Bp. Honvéd 0:3

A 3. helyért

            FTC–Testvériség 6:1 (2:0)
            11. 8., Hungária körút, 4000 néző
            G.: Friedmanszky (1., 63.), Albert (37., 66., 70. – 11-esből), Varga (61.), ill. Halász (60. – 11-esből)

Döntő

         BUDAPESTI HONVÉD SE–GYŐRI VASAS ETO 1:0 (1:0)

1964. 11. 7., Budapest, Népstadion, 8000 néző. V.: Balla Gyula.
Bp. Honvéd: Takács – Marosi, Sipos, Dudás – Nógrádi, Vági – Nagy A., Komora, Tichy, Tóth K., Katona. Edző: Kispéter Mihály.
Gyôr: Barna – Koós, Orbán, Tamás – Palotai, Máté – Szaló, Orosz, Povázsai, Korsós, Keglovich. Edző: Hidegkuti Nándor.
Gólszerző: Komora (15.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályban szereplők közül a vendégcsapat jutott tovább

 

27. kiírás (MNK), 1965

 

1. forduló, a 128 közé jutásért (6. 21.-27.-30., 7. 3.-4.-7.)

            I. csoport: Ácsi Kinizsi–Mosoni Vasas 3:2, Fertődi Medosz–MÁV DAC 2:3, Győri Gardénia–Mosonmagyaróvári TE 3:2, Komáromi Olajmunkás–Győri Dózsa 4:1, Mosonszolnok–Soproni VSE 0:0, Sárvári Medosz–Győri Vasas ETO 1:11, Soproni Vasas–Soproni Textiles 2:3, Szombathelyi Dózsa–Nagykanizsai VTE 4:2
            
II. csoport: Andráshidai Medosz–Zalaegerszegi TE 1:1, Jáki Medosz–Szombathelyi Haladás VSE 1:8, Lenti Honvéd–Lovászi Bányász 0:1, Sárvári Kinizsi–Szombathelyi Vasas 3:0, Szombathelyi Cipőgyár–Szombathelyi Pamut 3:0, Vasvári KSK–Kőszegi Textiles 1:2, Zalaegerszegi Építők–Ferencváros 2:1, Zalaegerszegi Honvéd–Zalaegerszegi Dózsa 2:2
            III. csoport: Beremendi Építők–Pécsi EAC 2:1, Csurgói Spartacus–Nagykanizsai Dózsa 0:4, Kaposvári Építők–Kaposvári Honvéd 1:1, Kaposvári Vasas–Pécsi Dózsa 0:6, Marcali Honvéd–Nagykanizsai Spartacus 3:2, Pécsi Honvéd–VM Egyetértés 0:3, Pécsi Vasas–Pécsi Ércbányász 0:0, Szentegáti Traktor–Kaposvári Kinizsi 0:1
            IV. csoport: Bonyhádi Vasas–Pécsi BTC 0:0, Dombóvári Spartacus–Komlói Bányász 0:4, Gyönki Medosz–Sárbogárdi Petőfi 2:0, Máza-Szászvári Bányász–Dombóvári VSE 7:1, Mohácsi TE–Pécsi VSK 4:0, Nagymányoki BSK–Pécsi Bányász 2:4, Sárszentmiklós–Dunaújvárosi Kohász 3:8, Tolnai Vörös Lobogó–Szekszárdi Dózsa 2:3
            
V. csoport: Balatonboglári Medosz–Siófoki Bányász 2:0, Devecseri Spartacus–Dorogi Bányász 0:13, Pápai Vasas–Pápai Textiles 1:2, Péti MTE–Veszprémi Haladás 2:3, Székesfehérvári Vasas–Tűzoltó Dózsa 0:0, Tapolcai Honvéd–Keszthelyi Haladás 1:3, Veszprémi Vasas–Oroszlányi Bányász 0:1, Zirc-Dudari Bányász–Ajkai Bányász 3:2
            VI. csoport: Almásfüzítői Timföld–Szállítók 2:0, Esztergomi Marógépgyár–Tatai Honvéd 2:0, Nyergesújfalu–Tokodi Bányász 1:1, Pusztaszabolcsi Vasutas–Ercsi Kinizsi 1:0, Sárisápi Bányász–Esztergomi Vasas 0:6, Székesfehérvári Spartacus–Várpalotai Bányász 1:1, Tatabányai Építők–Vasas 0:8, Veszprémi Aköv–Székesfehérvári MÁV Előre 5:2
            VII. csoport: Bajai Hajóépítők–Bajai MTE 0:5, Jánoshalma–Kalocsai Honvéd 1:1, Kalocsai Kinizsi–Szegedi EAC 0:7, Kecskeméti TE–Kiskunfélegyházi Vasas 6:0, Kiskőrösi Medosz–Fővárosi Autóbusz 2:3, Kiskunhalasi Medosz–BVSC 1:3, Szegedi AK–Újszegedi TC 1:0, Szegedi Kinizsi–Szegedi Honvéd 1:1
            VIII. csoport: Békéscsabai Agyagipar–Békéscsabai Előre 0:1, Békéscsabai MÁV–Mezőkovácsházi Petőfi 0:3, Csongrádi Petőfi–Ganz-Mávag 0:2, Hódmezővásárhelyi Medosz–Kecskeméti Dózsa 2:2, Makói Vasas–Szegedi VSE 0:0, Medgyesegyházi Medosz–Orosházi Kinizsi 2:2, Szegedi Felsőfokú Vasútforgalmi Technikum–Szegedi Építők 0:0, Szentesi Vízmű–Csepel 0:5
            IX. csoport: Békéscsabai Honvéd–Gyulai Medosz 3:0, Békéscsabai VTSK–Szolnoki MÁV 2:1, Ceglédi VSE–Bp. Honvéd 1:4, Jászberényi Vasas–Szolnoki MTE 0:4, Kenderesi SK–Jászberényi Lehel 2:5, Mezőberényi Spartacus–Mezőtúri Honvéd 0:2, Rákóczifalva–Szolnoki Honvéd 1:0, Szolnoki Vegyiművek–Martfűi MSE 3:0

            X. csoport: Debreceni ASE–Magyar Gördülőcsapágygyár 2:2, Debreceni EAC–Debreceni Honvéd elmaradt (a Honvéd 7 játékosának nem volt érvényes igazolása), Debreceni Elektromos–Debreceni Dózsa 2:0, Debreceni Kinizsi–Debreceni VSC 1:1, Fehérgyarmati Medosz–Mátészalka 1:1, Kabai Medosz–Újpesti Dózsa 1:4, Nyírbátori Dózsa–Nagykállói Medosz 1:1, Nyíregyházi Dimitrov–Nyíregyházi MSE 0:0
            XI. csoport: Bödönházi Medosz (Újszentmargita)–Nyíregyházi Spartacus 1:8, Edelényi Bányász–Borsodi Bányász 0:3, Kazincbarcikai MTK–Somsályi Bányász 2:2, Nagyhalászi Textiles–Kisvárdai Vasas 3:1, Ormosbányai Bányász–Rudabányi Bányász 4:2, Putnoki Bányász–Ózdi Kohász 0:2, Tállyai Építők–Miskolci Bányász 2:1, Tiszaszederkényi MTK–Miskolci Honvéd 1:0
            XII. csoport: Abasári Bányász–Nagybátonyi Bányász 3:2, Bélapátfalvi Építők–Egercsehi Bányász 0:7, Feldebrői Tsz SK–Egri Dózsa 1:6, Gyöngyösi Honvéd–MTK 2:5, Jászkíséri SK–Hatvani Kinizsi 0:1, Miskolci ÉMTE–Diósgyőri VTK 1:3, Romhányi Építők–Petőfibányai Bányász 2:4, Selypi Kinizsi–Gyöngyösi Spartacus 1:2

            XIII. csoport: Csepel Autó–Tököl 2:2, Dunakeszi Vasutas–Budafoki MTE Kinizsi 2:2, Mizserfai Bányász–Kisterenyei Bányász 1:0, Rétsági Honvéd–Balassagyarmati Dózsa 1:2, Salgótarjáni Kohász–Zagyvapálfalvi Építők 1:0, Salgótarjáni Zománcművek–Baglyasalja 3:1, Vecsési SK–Budapesti Spartacus 1:1, Zagyvapálfalvi Bányász–Salgótarjáni BTC 3:7
            XIV. csoport: Bányagépgyár–Kőbányai Lombik 2:1, FIM Mogürt–Láng SK 2.2, Kőbányai Acél–Kistext 0:2, Lőrinci Fonó–Magyar Acél 2:0, Magyar Posztó–III. Kerületi TTVE 4:3, Pilisi Bányász–Budapesti Előre 2:2, Rákospalotai Bőrkonfekció–Magyar Kábel 0:1, Torbágy–Tatabányai Bányász SC 0:9
            XV. csoport: Akkumulátorgyár SE–Ikarus 1:1, Émgép SE–Elektromos 4:3, Erzsébeti Spartacus MTK–Gázgyár 3:2, Honvéd Budai Nagy Antal SE–Rákoscsaba 2:2, Medicor Művek–Traktorgyár 3:2, XV. Kerületi Vasas–Kőbányai Tűzálló 0:2, Vasas Dinamó–Miskolci VSC 1:1, Vegyszer SK–Statisztika 3:2
            XVI. csoport: Állatorvostudományi Egyetem SE–Pénzügyőr SE (az ÁESE visszalépett), Budapesti Vegyiművek–BEAC 3:0, Erzsébeti VTK–Sashalmi Elektronikus 5:2, Finommechanika–Székesfehérvári VT Vasas 1:8, Hajógyár–Kelenföldi Goldberger 0:2, Kinizsi Húsos–Kőbányai Sörgyár 2:1, Postajavító SC–Budai Spartacus 1:3, Tüker SC–Vasas Izzó 0:0

 

2. forduló, a 64 közé jutásért (7. 10.-11.-13.-14.)

            I. csoport: Ács–Komáromi Olajmunkás 1:5, Fertőd–Soproni Textiles 0:1, Mosonszolnok–Győri Gardénia 2:2, Szombathelyi Dózsa–Győri ETO 1:5
            
II. csoport: Andráshida–Lovászi 2:1, Kőszegi Textiles–Szombathelyi Haladás 1:3, Sárvár–Szombathelyi Cipőgyár 2:5, Zalaegerszegi Honvéd–Zalaegerszegi Építők 5:2
            III. csoport: Beremend–VM Egyetértés 1:6, Kaposvári Építők–Pécsi Dózsa 0:3, Marcali Honvéd–Nagykanizsai Dózsa 2:3, Pécsi Vasas–Kaposvári Kinizsi 0:2
            IV. csoport: Bonyhád–Szekszárdi Dózsa 1:4, Gyönk–Dunaújvárosi Kohász 1:7, Máza-Szászvár–Komló 1:3, Mohács–Pécsi Bányász 3:1
            V. csoport: Balatonboglár–Pápai Textiles 2:4, Székesfehérvári Honvéd–Veszprémi Haladás 1:0, Tapolcai Honvéd–Dorog 0:4, Zirc–Dudar–Oroszlány 1:4
            VI. csoport: Almásfüzítő–Esztergomi Vasas 1:1, Pusztaszabolcs–Székesfehérvári Spartacus 1:0, Tokod–Esztergomi Marógépgyár 0:1, Veszprémi Aköv–Vasas 0:8
            VII. csoport: Fővárosi Autóbusz–BVSC 1:5, Jánoshalma–Bajai MTE 0:6, Kecskeméti TE–Szegedi EAC 1:6, Szegedi Kinizsi­–Szegedi AK 1:1
            VIII. csoport: Hódmezővásárhely–Ganz-Mávag 0:2, Medgyesegyháza–Csepel 1:9, Mezőkovácsháza–Békéscsabai Előre 1:0, Szegedi FVT–Makói Vasas 0:2
            IX. csoport: Békéscsabai VTSK–Bp. Honvéd 1:0, Mezőberény–Békéscsabai Honvéd 0:2, Rákóczifalva–Jászberényi Lehel 0:4, Szolnoki Vegyiművek–Szolnoki MTE 1:2
            X. csoport: Debreceni ASE–Ú. Dózsa 0:12, Debreceni Elektromos–Debreceni Kinizsi 1:2, Fehérgyarmat–DEAC 1:2, Nyíregyházi Dimitrov–Nyírbátor 1:0
            
XI. csoport: Nagyhalászi–Nyíregyházi Spartacus 0:1, Ormosbánya–Borsodi Bányász 1:3, Somsály–Ózd 1:2, Tiszaszederkény–Tállya 0:2
            
XII. csoport: Abasár–Hatvan 1:0, Egercsehi–Egri Dózsa 2:2, Gyöngyös–DVTK 1:6, Petőfibánya–MTK 0:5
            XIII. csoport: Balassagyarmat–SBTC 2:5, Dunakeszi–Salgótarjáni Kohász 1:2, Salgótarjáni Zománcgyár–Mizserfa 2:2, Vecsés–Csepel Autó 1:1
            XIV. csoport: Bányagépgyár–Kistext 2:0, FIM Mogürt–Magyar Posztó 2:2, Lőrinci Fonó–Tatabánya 1:6, Pilis–Magyar Kábel 1:1
            XV. csoport: Émgép–ESMTK 2:0, Honvéd BNA SE–Vasas Dinamó 4:3, Medicor–Kőbányai Tűzálló 0:2, Vegyszer–Akkumulátorgyár 0:3
            XVI. csoport: Budai Spartacus–Székesfehérvári VT Vasas 0:1, EVTK–Bp. Vegyiművek 2:1, Kelenföldi Goldberger–Pénzügyőr 3:5, Kinizsi Húsos–Tüker 6:1                 

             

3. forduló, a 32 közé jutásért (7. 17.-19.-20.-24.)       

            I. csoport: Győri Gardénia–Soproni Textiles 0:2, Komáromi Olajmunkás–Győri ETO 0:4
            II. csoport: Szombathelyi Cipőgyár–Szombathelyi Haladás 1:1, Zalaegerszegi Honvéd–Andráshida 1:1
            
III. csoport: Nagykanizsi Dózsa–Pécsi Dózsa 0:0, Kaposvári Kinizsi–Egyetértés 2:6
            IV. csoport: Bonyhád–Dunaújvárosi Kohász 1:1, Mohács–Komló 0:0   
            V. csoport: Pápai Textiles–Dorog 0:4, Székesfehérvári Honvéd–Oroszlány 2:0
            
VI. csoport: Esztergomi Marógépgyár–Almásfüzítő 1:0, Pusztaszabolcs–Vasas 0:6
            VII. csoport: Bajai MTE–BVSC 0:0, Szegedi AK–Szegedi EAC 0:1
            VIII. csoport: Makói Vasas–Ganz-Mávag 2:4, Mezőkovácsháza–Csepel 0:2Ű
            
IX. csoport: Békéscsabai Honvéd–Békéscsabai VTSK 0:2, Szolnoki MTE–Jászberényi Lehel 1:1
            X. csoport: DEAC–Debreceni Kinizsi 1:0, Nyíregyházi Honvéd–Ú. Dózsa 1:9  
            XI. csoport: Borsodi Bányász–Ózd 1:1, Tállya–Nyíregyházi Spartacus 2:2
            XII. csoport: Abasár–MTK 0:6, Egercsehi–DVTK 1:3
            XIII. csoport: Salgótarjáni Zománcgyár–SBTC 0:7, Vecsés–Salgótarjáni Kohász 1:0
            
XIV. csoport: Magyar Kábel–Tatabánya 1:4, Magyar Posztó–Kistext 0:0
            XV. csoport: Akkumulátor–Honvéd BNA SE 3:1, Émgép SE–Kőbányai Tűzálló 0:1
            XVI. csoport: EVTK–Székesfehérvári VT Vasas 0:0, Kinizsi Húsos–Pénzügyőr 2:2

4. forduló, a 16 közé jutásért (7. 26.-28.-31.)

            Akkumulátor–Kőbányai Tűzálló 1:1, Andráshida–Szombathelyi Cipőgyár 2:1, Bajai MTE–SZEAC 1:0, Békéscsabai VTSK–Szolnoki MTE 1:1, Bonyhád–Mohács 2:1, DEAC–Ú. Dózsa 2:4, DVTK–MTK 0:0, Ganz-Mávag–Csepel 0:1, Kinizsi Húsos–EVTK 0:1, Magyar Posztó–Tatabánya 1:1, Nagykanizsai Dózsa–Egyetértés 0:3, Soproni Textiles–Győri ETO 0:3, Székesfehérvári Honvéd–Dorog 0:2, Tállya–Borsodi Bányász 2:0, Vasas–Esztergomi Marógépgyár 11:0, Vecsés–SBTC 2:1

Nyolcaddöntő (8. 10.)

            Akkumulátor–EVTK 1:7, Andráshida–Győri Vasas ETO 0:8, Bajai MTE–Csepel 1:2, Bonyhád–Egyetértés 3:1, Tállya–DVTK 1:2, Ú. Dózsa–Békéscsabai VTSK 5:1, Vasas–Dorog 5:0, Vecsés–Magyar Posztó 2:2  

Negyeddöntő  (9. 8.-30., 10. 20.)  

Bonyhád–Győri Vasas ETO 0:5, DVTK–Ú. Dózsa 1:1 (Egerben játszották), Magyar Posztó–EVTK 1:3, Vasas–Csepel 1:2

Elődöntő (10. 3.-27.)

            Csepel–Győri Vasas ETO 1:3, EVTK–DVTK 1:2

Döntő

         GYŐRI VASAS ETO–DIÓSGYŐRI VTK 4:0 (4:0)

1965. 11. 14., Bp., Népstadion, 3000 néző. V.: Radó János.
Gyôr: Tóth – Kiss Z., Orbán, Tamás – Palotai, Máté – Szaló, Győrfi, Soproni, Varsányi, Keglovich. Edző: Hidegkuti Nándor.
DVTK: Tamás – Werner, Gál, Szigeti – Pócsik, Szucsányi – Oláh, Vári, Kiss I L., Deák, Sikora. Edző: Preiner Kálmán.
Gólszerző: Keglovich (19., 30.), Soproni (32. – 11-esből), Varsányi (42.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályban szereplők közül a vendég csapat jutott tovább

 

28. kiírás (MNK), 1966

 

1. forduló, a 128 közé jutásért (7. 10.-17.-20.-22.-23.-24.-27.-28.-31, 8. 1.-3.-4.-11.)

          I. csoport: Andráshidai Medosz–Szombathelyi Haladás VSE 1:3, Baki Medosz–Zalaegerszegi Dózsa 1:6, Zalaegerszegi Honvéd–Lovászi Bányász 2:1, Zalaegerszegi VSE–Nagykanizsai Bányász 1:1
          II. csoport: Horvátnádalja–Szombathelyi Pamutipar 0:4, Körmendi Építők–Szombathelyi Cipőgyár 1:5, Nagykanizsai Dózsa–Tatabányai Bányász SC 1:5, Nagykanizsai VTE–Zalaegerszegi TE 2:2
          
III. csoport: Magyarfalva–Sárvári Kinizsi 1:2, Pápai Spartacus–MÁV DAC 2:2, Szombathelyi SE–Kőszegi Textiles 1:1, Szombathelyi Vasas–Szombathelyi Dózsa 0:2
          IV. csoport: Győrszentiváni Tsz SK–Fertődi Medosz 1:0, Mosonszolnoki Medosz–Dorogi Bányász 1:13, Petőházi Kinizsi–Soproni Textiles 4:0, Soproni VSE–Győri Dózsa 3:0
          V. csoport: Bábolnai Medosz–Komáromi Textiles 3:1, Komáromi Olajmunkás–Oroszlányi Bányász 0:5, Mosoni Vasas–Mosonmagyaróvári TE 4:2, Tatabányai Építők–Almásfüzítői Timföld 3:2
          VI. csoport: Nyergesújfalui Viscosa–Győri Vasas ETO 2:7, Pilisi Bányász–Esztergomi Vasas 0:0, Sárisápi Bányász–Tatabányai Honvéd 1:7, Sárosdi Medosz–Veszprémi Aköv 2:2
          VII. csoport: Kaposvári Dózsa–Kaposvári Kinizsi 1:2, Marcali Vörös Meteor–Kaposvári Honvéd 1:2, Somogyudvarhely–Lábod 0:6, Tabi Vörös Meteor–Siófoki Bányász 0:3
          VIII. csoport: Pápai Vasas–Zalaegerszegi Építők 4:2, Székesfehérvári Alba Regia–Pápai Textiles 1:1, Veszprémi Haladás Petőfi–Dunaújvárosi Kohász 3:5, Veszprémi Vasas–Keszthelyi Haladás 3:1
          IX. csoport: Fűzfői AK–Várpalotai Bányász 2:2, Péti MTE–Székesfehérvári MÁV Előre 4:2, Székesfehérvári Honvéd–Székesfehérvári VT Vasas 0:2, Úrkúti Bányász–Ajkai Bányász 0:1
          X. csoport: Bonyhádi Vasas–Dunaújvárosi Építők 2:1, Faddi TSz SK–Ercsi (a Fadd lemondta a mérkőzést), Nagymányoki Bányász–Vasas Láng 1:0, Szekszárdi Petőfi–Újpesti Dózsa SC 0:10
          XI. csoport: Beremendi Építők–Pécsi Ércbányász 0:1, Pécsi Honvéd–Máza-Szászvári Bányász 2:1, Szekszárdi Dózsa–Dombóvári VSE 0:2, Villányi Medosz–Pécsi Dózsa 1:7
          
XII. csoport: Mohácsi TE–Pécsi Bányász 1:2, Pécsi BTC–Pécsi Helyiipar 7:0, Pécsi EAC–Komlói Bányász 2:3, Szigetvári Kinizsi–Pécsi VSK 2:4
          XIII. csoport: Bajai Bácska Posztó–Bajai Vasas MTE 2:3, Budapesti Postás­–Kecskeméti Dózsa 3:0, Kecskeméti TE–Ikarus 4:0, Lajosmizse–Csepeli Vasas 1:4
          XIV. csoport: Budapesti Elektromos–Kistext 2:2, Kalocsai VTSK–BVSC 0:7, Kiskőrösi Medosz–Kalocsai Honvéd 6:3, Kiskunfélegyházai Honvéd–Kiskunhalasi Medosz 3:2
          XV. csoport: Baracska–Vasas Izzó 3:3, Duna Cipőgyár–Egyetértés 0:3, Nagytétényi Kohász–Vasas Dinamó 4:3, Tüker–Gázművek 1:2
          
XVI. csoport: Alumínium–Pénzügyőr 1:2, Csepeli Papírgyár–BEAC 4:1, Ékszerészek–Szállítók 2:2, Pénzverő–Budapesti Vegyiművek 2:4
          XVII. csoport: Bagi TSz SK–Váci SE 3:3, Ceglédbercel–Ceglédi VSE 3:3, Diósdi Csapágygyár–Fővárosi Autóbuszüzem 0:0, Tipográfia–Jászberényi Lehel 1:2
          XVIII. csoport: 25. Számú Építők–Sashalmi Elektronikus 2:1, Magyar Kábel–Tűzoltó Dózsa 0:1, 43. Számú Építők–Testvériség 1:0, Vasas HTG–Diósgyőri VTK 1:3
          XIX. csoport: Budai AC–Budafoki MTE 0:4, GAFU–Vörös Csillag Traktorgyár 0:14, K. Élgép–Honvéd ETI 1:6, Siketek–III. Kerületi TTVE 1:1
          XX. csoport: Flottilla–Erzsébeti VTK 0:4, Kőbányai Sörgyár–Budapesti Spartacus 1:5, Kőbányai Tűzálló–Tököli SK 1:1, Rákoscsabai TK–Budapesti Előre 0:1
          XXI. csoport: Érsekvadkert–Rétsági Honvéd 0:2, Karancskeszi–Balassagyarmati Dózsa 0:6, Mizserfai Bányász–Nagybátonyi Bányász 1:2, Pásztó–Salgótarjáni BTC 0:6  
          XXII. csoport: Cered–Salgótarjáni Kohász 2:1, Gyöngyösi Vasas Izzó–Miskolci VSC 0:0, Hatvani Honvéd–Hatvani MÁV 1:1, Kisterenyei Bányász–Zagyvapálfalvai Építők 1:0
          
XXIII. csoport: Rudolftelepi Bányász–Kazincbarcikai MTK 6:0, Sajószentpéteri Építők–Borsodi Bányász 0:7, Rudabányai Bányász–Ormosbányai Bányász 3:1, Somsályi Bányász–Ózdi Kohász 1:2
          XXIV. csoport: Alsózsolca–Miskolci Honvéd 2:1, Edelényi Bányász–Miskolci ÉMTE 0:0, Nagyhalász–Miskolci Bányász 2:3, Tállyai Építők–Nyíregyházi Spartacus 4:2
          XXV. csoport: Biharnagybajom–Debreceni VSC 2:16, Csenger–Mátészalkai Medosz 2:3, Nyíregyházi Honvéd–Kisvárdai Vasas 4:2, Balkány–Nyíregyházi VSC (2:1-es állásnál félbeszakadt, továbbjutott: Balkány)
          XXVI. csoport: Debreceni Agráregyetem–MGM Debrecen 0:2, Debreceni Dózsa–Debreceni Kinizsi (D. Dózsa visszalépett), Debreceni Elektromos–Debreceni EAC 3:3, Hajdúszoboszlói Medosz–Ferencvárosi TC 0:9
          XXVII. csoport: Martfűi MSE–Vasas 1:3, Szolnoki Gépjavító–Debreceni Honvéd 1:0, Szolnoki Honvéd–Mezőtúri Honvéd 1:2, Újszász–Szolnoki MÁV 0:1
          
XXVIII. csoport: Békéscsabai VTSK–Ganz-Mávag 1:2, Mindszenti Tiszavirág TSz SK–Szolnoki MTE 3:1, Mezőhegyesi Medosz–Mezőhegyesi Kinizsi 4:0, Szolnoki Vegyiművek–Tiszaföldvári TSz SK 3:2
          XXIX. csoport: Békéscsabai Agyagipar–Békéscsabai Honvéd 0:2, Békéscsabai MÁV–Mezőkovácsházi Petőfi 1:1, Gyulai Medosz–MTK 0:4, Sarkadi SZMSE–Békéscsabai Előre 0:5
          XXX. csoport: Autótaxi–Kinizsi Húsos 0:0, Szegedi Építők–Szegedi EAC 0:2, K. Goldberger–Budai Spartacus 1:1, Szegedi Spartacus–Kiskunfélegyházi Vasas 1:3
          XXXI. csoport: Csongrádi Petőfi–Budapesti Honvéd 1:11, Kiskundorozsma–Szegedi Honvéd 2:1, Makói Vasas–Szegedi VSE 1:3, Szegedi Dózsa–Orosházi Kinizsi 3:1
          XXXII. csoport: Bekölce–Egercsehi Bányász 1:4, Petőfibányai Bányász–Gyöngyösi Honvéd 1:0, Sirok–Egri Dózsa 0:3, Zsámbéki TSz SK–Hatvani Kinizsi 2:0

2. forduló, a 64 közé jutásért (8. 8.-10.-17.-18.-24.)

          I. csoport: Zalaegerszegi Honvéd–Szombathelyi Haladás 1:3, Zalaegerszegi Vasutas–Zalaegerszegi Dózsa 3:3
          II. csoport: Nagykanizsa–Tatabányai Bányász 0:9, Szombathelyi Pamutipar–Szombathelyi Cipőgyár 1:2
          
III. csoport: Pápai Spartacus–Szombathelyi Dózsa 3:0, Szombathelyi SE–Sárvári Kinizsi 1:1
          
IV. csoport: Győrszentiván–Soproni VSE 0:1, Petőháza–Dorogi Bányász 1:0
          V. csoport: Bábolna–Tatabányai Építők 1:3, Mosoni Vasas–Oroszlány 1:2
          VI. csoport: Pilis–Győri Vasas ETO 1:6, Sárosd–Sárisáp 1:1
          VII. csoport: Lábod–Kaposvári Honvéd 1:6, Siófok–Kaposvári Kinizsi 2:0
          VIII. csoport: Pápai Vasas–Dunaújvárosi Kohász 1:0, Veszprémi Vasas–Székesfehérvári Alba Regia 4:1
          IX. csoport: Ajka–Fűzfő 5:1, Pét–Székesfehérvári VT Vasas 1:1
          X. csoport: Bonyhád–Ercsi 4:1, Nagymányok–Ú. Dózsa 0:12
          
XI. csoport: Pécsi Ércbányász–Pécsi Dózsa 1:2, Pécsi Honvéd–Dombóvár 3:2
          XII. csoport: Pécsi Bányász–Pécsi VSK 4:3, Pécsi BTC–Komló 0:0 
          XIII. csoport:
Bajai Vasas–Csepel 3:2, Kecskeméti TE–Bp. Postás 4:1
          
XIV. csoport: Elektromos–BVSC 2:4, Kiskőrös–Kiskunfélegyháza 1:1
          
XV. csoport: Baracska–Gázművek 1:3, Nagytétény–Egyetértés 1:1
          XVI. csoport: Csepeli Papírgyár–Pénzügyőr 1:1, Ékszerészek–Bp. Vegyiművek 1:1
          XVII. csoport: Bag–Jászberényi Lehel 0:3. Diósd–Ceglédbercel 3:2
          XVIII. csoport: 43. Számú Építők–25. Számú Építők 5:2, Tűzoltó Dózsa–DVTK 0:1
          XIX. csoport: Honvéd ETI–Budafok 1:2, Siketek–VCS Traktorgyár 1:6
          XX. csoport: EVTK–Bp. Spartacus 0:1, Tököl–Bp. Előre 0:3

          XXI. csoport: Balassagyarmat–Rétság 2:0, Nagybátony–SBTC 1:9
          
XXII. csoport: Cered–Kisterenye 1:2, Hatvan–Gyöngyös 2:0
          XXIII. csoport: Rudabánya–Borsodi Bányász 1:2, Rudolftelep–Ózd 2:10
          XXIV. csoport: Alsózsolca–Miskolci Bányász 0:3, Tállya–MÉMTE 1:2
          XXV. csoport: Balkány­–DVSC 0:3, Nyíregyházi Honvéd–Mátészalka 5:2
          XXVI. csoport: Debreceni Elektromos–MGM Debrecen 0:1, Debreceni Kinizsi–FTC 0:4
          XXVII. csoport: Mezőtúr–Vasas 1:5, Szolnoki Gépjavító–Szolnoki MÁV 0:1
          XXVIII. csoport: Mezőhegyes–Ganz-Mávag 5:3, Mindszent–Szolnoki Vegyiművek 3:0
          
XXIX. csoport: Békéscsabai Honvéd–MTK 1:0, Békéscsabai MÁV–Békéscsabai Előre 1:2
          
XXX. csoport: Autótaxi–K. Goldberger 1:3, Kiskunfélegyháza–SZEAC 1:4
          XXXI. csoport: Dorozsma–Szegedi Dózsa 0:1-nél félbeszakadt, megismételt mérkőzésen 0:2, Szegedi VSE–Bp. Honvéd 0:1 
          XXXII. csoport:
Petőfibánya–Egri Dózsa 0:1, Zsámbék–Egercsehi 1:2

3. forduló, a 32 közé jutásért (8. 15.-17.-24., 9.14.)

            Balassagyarmat–BVSC 0:0, Békéscsabai Honvéd–Békéscsabai Előre 0:0, Bonyhád–Ú. Dózsa 2:4, Borsodi Bányász–Ózd 1:2, Bp. Spartacus–Bp. Előre 0:6, Csepeli Papírgyár–Ékszerészek 1:1, Diósd–Jászberényi Lehel 2:3, Egercsehi–Egri Dózsa 2:3, Hatvani Honvéd–Kisterenye 0:0, Kecskeméti TE–Bajai Vasas 1:4, Kelenföldi Goldberger–SZEAC 1:7, Kiskunfélegyháza–BVSC 2:2, MÉMTE–Miskolci Bányász 4:2, MGM Debrecen–FTC 0:4, Mindszent–Mezőhegyes 0:1, Nagytétény–Gázművek 2:0, 43. Számú Építők–DVTK 0:3, Nyíregyházi Honvéd–DVSC 0:2, Pápai Spartacus–Szombathelyi SE 1:2, Pécsi BTC–Pécsi Bányász 1:1, Pécsi Honvéd–Pécsi Dózsa 0:11, Pét–Ajka 2:0, Petőháza–Soproni VSE 4:4, Sárosd–Győri Vasas ETO 0:10, Siófok–Kaposvári Honvéd 0:6, Szegedi Dózsa–Bp. Honvéd 1:2, Szolnoki MÁV–Vasas 0:4, Szombathelyi Cipőgyár–Tatabányai Bányász 1:8, Tatabányai Építők–Oroszlány 1:0, VCS Traktorgyár–Budafok 2:2, Veszprémi Vasas–Pápai Vasas 4:0, ZTE–Szombathelyi Haladás 0:1

4. forduló, a 16 közé jutásért (9. 7.-14.-21.-28., 10. 5.-12.)

            Békéscsabai Honvéd–SZEAC 2:1, DVSC–FTC 3:6, Egri Dózsa–Bp. Honvéd 1:3, Ékszerészek–Nagytétény 2:0, Hatvani Honvéd–Balassagyarmat 0:4, Jászberényi Lehel–DVTK 0:0, Kiskunfélegyháza–Bajai Vasas 3:2, MÉMTE–Ózd 1:0, Mezőhegyes–Vasas 2:12, Pécsi BTC–Pécsi Dózsa 1:3, Pét–Ú. Dózsa 1:6, Petőháza–Szombathelyi SE 2:1, Szombathelyi Haladás­–Tatabányai Bányász 2:1, Tatabányai Építők–Győri Vasas ETO 1:5, VCS Traktorgyár–Bp. Előre 6:1, Veszprémi Vasas–Kaposvári Honvéd 1:4,      

Nyolcaddöntő (10. 19., 11. 2.-9.)

            Balassagyarmat–Győri Vasas ETO 0:2, Békéscsabai Honvéd–Ú. Dózsa 0:4, Jászberényi Lehel–Vasas 0:5, Kaposvári Honvéd–Ékszerész 3:0, Kiskunfélegyháza–FTC 0:10, Miskolci ÉMTE–Bp. Honvéd 0:4, Petőházi Kinizsi–Szombathelyi Haladás 1:6, VCS Traktorgyár–Pécsi Dózsa 0:0

Negyeddöntő  (11. 9.-16., 12. 4.)

Kaposvári Honvéd–Vasas  2:2, Szombathelyi Haladás–Bp. Honvéd 3:3, Ú. Dózsa–FTC 3:6, VCS Traktorgyár–Győri Vasas ETO  0:2

Elődöntő (11. 23., 12. 18.)

            Kaposvári Honvéd–FTC 1:3, Szombathelyi Haladás–Győri Vasas ETO 0:2

Döntő

         FERENCVÁROSI TC–GYŐRI VASAS ETO  1:1 (0:1, 1:1, 1:1)

1967. 4. 4., Budapest, Népstadion, 10 000 néző. V.: Gere Gyula.
FTC: Géczi – Novák, Mátrai, Páncsics – Juhász, Szűcs – Karába, Varga, Branikovits, Rákosi, Szőke. Edző: Lakat Károly dr.
Győr: Tóth – Szániel, Orbán, Izsáki – Palotai, Kiss – Stolcz, Varsányi, Szaló, Nell, Keglovich. Edző: Szusza Ferenc
Gólszerző: Karába (85.), ill. Szaló (9.)

 

         GYŐRI VASAS ETO–FERENCVÁROSI TC  3:2 (1:1)

1967. 4. 26., Budapest, Népstadion, 17 000 néző. V.: Emsberger Gyula
Győr: Tóth – Keglovich, Orbán, Izsáki – Palotai, Kiss – Stolcz, Varsányi, Győrfi, Nell,  Szaló. Edző: Szusza Ferenc.

FTC: Géczi – Novák, Mátrai, Páncsics – Perecsi, Vajda – Szőke, Varga, Albert, Rátkai, Fenyvesi. Edző: Lakat Károly dr.
Gólszerző: Győrfi (20.), Izsáki (67.), Vajda (öngól, 75.), ill. Rátkai (10.), Novák (59.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályban szereplők közül a vendégcsapat jutott tovább

 

29. kiírás (MNK), 1967

 

1. forduló, a 64 közé jutásért (6. 7.-12.-14.-21.)

          I. csoport: Csepregi Medosz–Soproni Textiles 3:2, Csornai Medosz–Győri Dózsa 3:3, Győri Textiles–MÁV DAC 0:1, Kapuvári SE–Győri Vasas ETO 0:7
          II. csoport: Lovászi Bányász–Zalaegerszegi TE 1:2, Nagykanizsai Bányász–Szombathelyi Haladás 2:3, Szombathelyi Vasas–Szombathelyi Cipőgyár 0:7, Zalaegerszegi Építők–Zalaegerszegi Dózsa 1:0
          III. csoport: Görcsönyi TSz SK–Pécsi Bányász 2:7, Kaposvári Vasas–Pécsi Dózsa 0:7, Mohácsi TE–Pécsi VSK 2:0, Pécsi BTC–Pécsi Ércbányász 3:1
          IV. csoport: Dombóvári VSE–Komlói Bányász 1:1, Máza-Szászvári Bányász–Táncsics SE 0:1, Nyírádi Bányász–Várpalotai Bányász 1:0; Kaposvári Kinizsi ellenfél nélkül
          V. csoport: Fűzfői AK–Székesfehérvári VT Vasas 1:2, Padragi Bányász–Pápai Textiles 2:1, Schönherz SE–Veszprémi Vegyész 5:0, Székesfehérvári MÁV Előre–Ferencvárosi TC 3:4
          VI. csoport: Almásfüzítői Timföld–Dorogi Bányász 0:2, Bábolnai Medosz–Tatabányai Bányász SC 3:9, Nyergesújalui Viscosa–Esztergomi Vasas 3:0, Rákóczi SE–Oroszlányi Bányász 0:3
          VII. csoport: Bajai Bácska Posztó–Kecskeméti Dózsa 0:1, Erzsébeti VTK–Budafoki MTE 1:0, Honvéd Kun Béla SE–Kiskunfélegyházi Vasas 0:1, Kecskeméti TE–Vasas SC 1:2
          VIII. csoport: Gyulai Medosz–Békéscsabai Előre 5:0, Medgyesegyházai Vasas–Mezőkovácsházi Petőfi 1:1, Újszegedi TC–Szegedi VSE 3:3, Szarvasi Spartacus–Szegedi EAC 2:7
          IX. csoport: Bárándi TSz SK­–Debreceni VSC 1:5, Nagyrábéi Petőfi–MGM Debrecen 0:3, Sátoraljaújhelyi Spartacus–Diósgyőri VTK 1:3, Tyukodi TSz SK–Nyíregyházi Spartacus 2:5
          X. csoport: Hódmezővásárhelyi Medosz–Szolnoki MÁV 2:2, Honvéd Szabó Lajos SE–Szolnoki MTE 4:2, Jászberényi Lehel–Martfű 2:2, Szolnoki Vegyiművek–Újpesti Dózsa SC 1:3
          XI. csoport: Kazincbarcikai MTK–Egri Dózsa 0:0, Rudabányai Ércbányász–Ormosbányai Bányász 1:0, Sajószentpéteri Építők–Borsodi Bányász 3:1, Kirádi Bányász–Ózdi Kohász 4:3
          XII. csoport: Balassagyarmati Dózsa­­–Salgótarjáni BTC 1:2, Salgótarjáni Kohász–Ganz-Mávag Somoskőújfalui Építők–Nagybátonyi Bányász 1:1, Zagyvapálfalvi Bányász–Kisterenyei Bányász 3:6
          XIII. csoport: ETI SE–III. Kerületi TTVE 6:1, Gránit SE–Szállítók 1:1, Gyöngyösi Spartacus–Miskolci VSC 0:5, Hevesi Medosz–Budapesti Honvéd SE 0:6
          XIV. csoport: Ceglédi VSE–MTK 1:2, Honvéd Biksza Miklós SE–Fővárosi Autóbusz 1:5, Láng SK–Kistext 3:2, Vasas Izzó–BVSC 1:2
          XV. csoport: Budai Spartacus–Dunaújvárosi Kohász 1:1, Dunaújvárosi Építők–Budapesti Spartacus 2:3, Rákoskeresztúri MTK–VM Egyetértés 1:2, Vasas Turbó–Sárisápi Bányász 1:1
          XVI. csoport: BEAC–Pénzügyőr 2:1, ÉM Csőszerelő–Kelenföldi Goldberger 1:1, Honvéd Köteles SE–Budapesti Előre 0:0, Szabadkikötő SE–Csepel SC 0:6           

2. forduló, a 32 közé jutásért (6. 21.-28.-29., 7. 1.-2.-6.-9.-12.-13.-15.-16,)

          I. csoport: Csorna–Csepregi 2:3, MÁV DAC–Győri Vasas ETO 1:5
          
II. csoport: Szombathelyi Cipőgyár–Szombathelyi Haladás 1:4, Zalaegerszegi Építők–Zalaegerszegi TE 0:5
          
III. csoport: Mohácsi TE–Pécsi VSK 0:1, Pécsi BTC–Pécsi Dózsa 0:3
          IV. csoport: H. Táncsics SE–Dombóvári VSE 6:2, Nyírád–Kaposvári Kinizsi 1:0
          V. csoport: Padrag–Székesfehérvári VT Vasas 1:4, Schönherz SE–FTC 0:13
          VI. csoport: Nyergesújfalu–Tatabánya 0:1, Oroszlány–Dorog 3:3
          VII. csoport: EVTK–Vasas 0:1, Kiskunfélegyháza–Kecskeméti Dózsa 3:2
          VIII. csoport: Medgyesegyháza–Újszeged 3:0, Gyula–SZEAC 0:3
          IX. csoport: MGM Debrecen–DVSC 0:0, Nyíregyháza–DVTK 0:4
          X. csoport: Hódmezővásárhely–H. Szabó Lajos SE 0:0, Martfű–Ú. Dózsa 3:5
          XI. csoport: Királd–Rudabánya 2:0, Sajószentpéter–Kazincbarcika 4:1
          XII. csoport: Kisterenye–SBTC 1:11, Somoskőújfalu–Salgótarjáni Kohász 0:5
          XIII. csoport: Gránit–ETI 0:3, MVSC–Bp. Honvéd 2:4
          XIV. csoport: BVSC–MTK 0:1, Láng SK–Fővárosi Autóbusz 3:1
          XV. csoport: Egyetértés–Bp. Spartacus 2:0, Vasas Turbó–Budai Spartacus 1:2
          XVI. csoport: BEAC–Csepel 0:2, Csőszerelő–H. Köteles SE 1:2   

3. forduló, a 16 közé jutásért (7. 19.-20.)

             Bp. Honvéd–ETI 5:1, Budai Spartacus–Egyetértés 4:1, Csepreg–Győri Vasas ETO 2:11, H. Köteles SE–Csepel 0:6, Hódmezővásárhely–Ú. Dózsa 1:6, Kecskeméti Dózsa–Vasas 1:2, Láng–MTK 1:2, Medgyesegyháza–SZEAC 0:2, MGM Debrecen–DVTK 1:3, Nyírád–H. Táncsics SE 2:1, Oroszlány–Tatabánya 1:2, Pécsi Bányász–Pécsi Dózsa 0:2, Sajószentpéter–Királd 1:1, Salgótarjáni Kohász–SBTC 1:6, Székesfehérvári VT Vasas–FTC 1:3, ZTE–Szombathelyi Haladás 2:3        

Nyolcaddöntő (7. 22.-23.)

            Budai Spartacus–Csepel 0:5, Bp. Honvéd–MTK 4:1, FTC–Tatabánya 4:1, Győri Vasas ETO–Szombathelyi Haladás 6:2, Nyírád–Pécsi Dózsa 1:2, Sajószentpéter–SBTC 2:11, Ú. Dózsa–DVTK 6:2, Vasas–SZEAC 3:0

Negyeddöntő (7. 26.)

            Csepel–FTC 2:2, Győri Vasas ETO–Bp. Honvéd 6:0, SBTC–Vasas 1:0, Ú. Dózsa–Pécsi Dózsa  2:0

Elődöntő (8. 2.)

            FTC–Győri Vasas ETO 2:3, SBTC–Ú. Dózsa 3:2

Döntő

         GYŐRI VASAS ETO–SALGÓTARJÁNI BTC 1:0 (1:0)

1967. 11. 7., Budapest, Népstadion, 3000 néző. V.: Hegyes Gyula.
Győr: Tóth – Keglovich, Orbán, Izsáki – Nell, Kiss – Stolcz, Varsányi, Győrfi, Somogyi, Szaló. Edző: Szusza Ferenc.
SBTC: Szőke – Kmetty, Ferencz, Vertig – Toldi, Répás – Kriskó, Szalay, Németh M., Básti, Jeck. Edző: Mészáros József.
Gólszerzô: Nell (14. – 11-esből)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályban szereplők közül a vendégcsapat jutott tovább

 

30. kiírás (MNK), 1968

 

1. forduló, a 64 közé jutásért (5. 6.-15.-16.-22.)

           I. csoport: Ácsi Kinizsi–Almásfüzítői Timföld 2:1, Esztergomi Vasas–Tatabányai Bányász SC 1:8, Honvéd Rákóczi SE–Oroszlányi Bányász  5:1. Honvéd Sallai SE–Dorogi Bányász 0:7
          II. csoport: Kapuvári SK–Soproni Textiles 2:0, MÁV DAC–Győri Dózsa 2:1, Öttevényi SK–Mosonmagyaróvári Vasas 1:1, Pápai Textiles–Győri Vasas ETO 2:6
          III. csoport: Nagykanizsai VTE–Nagykanizsai Bányász 0:1, Nyírádi Bauxitbányász–Veszprémi Vegyész 3:1, Pusztavám-Móri Bányász–Várpalotai Bányász 0:3, Tapolcai Mereszjev SE–Videoton 1:9
          IV. csoport: Lovászi Bányász–Zalaegerszegi TE 0:2, Szentgotthárdi Vasas–Szombathelyi Haladás 0:6, Szombathelyi 12. Számú Autó–Szombathelyi Cipőgyár 1:1, Zalaegerszegi Katona J. SE–Zalaegerszegi Dózsa 2:7
          V. csoport: Mágocsi TSz SK–Máza-Szászvári Bányász 1:0, Mohácsi TE–Pécsi Dózsa 0:4, Pécsi VSK–Pécsi Bányász 2:3, Pécsi Szikra–Pécsi Ércbányász 0:2
          VI. csoport: Barcsi SC–Komlói Bányász 1:1, Hőgyészi Medosz–Dunaújvárosi Kohász 0:7, Kaposvári Kinizsi–Honvéd Táncsics SE 5:0, Siófoki Bányász–Budafoki MTE 0:1
          VII. csoport: Fővárosi Autóbusz–Vasas SC 1:9, Hídépítők­–Budapesti Vasutas SC 1:2, Honvéd Köteles SE–Budapesti Spartacus 0:1, Pénzügyőr–Ganz-Mávag 2:1
          VIII. csoport: Ikarus–Budapesti Előre 1:4, Kistext–Újpesti Dózsa SC 1:7, Kőbányai Tűzálló–Tűzoltó Dózsa 2:2, Vasas Turbó–Kelenföldi Goldberger 0:0
          IX. csoport: Csőszerelők–Erzsébeti VTK 3:5, Kőbányai Textiles–Szállítók 1:2, Peremartoni SC–Székesfehérvári MÁV Előre 1:5, Zalka Főiskola SE–Budapesti Honvéd SE 0:7
          X. csoport: Alpári TSz SK–Szegedi EAC 2:4, Apátfalvi SK–Hódmezővásárhelyi Medosz 1:3, Csávolyi SK–Kiskunfélegyházi Vasas 2:3, Szegedi Dózsa–Szegedi VSE 0:0
          
XI. csoport: Békéscsabai Kinizsi–Békéscsabai Előre 1:1, Gázművek–Egyetértés 2:8, Kecskeméti TE–Kecskeméti Dózsa 0:2, Orosházi Határőr Dózsa–Gyulai Medosz 0:0
          
XII. csoport: Hajdúdorogi TSz SK–MGM Debrecen 2:2, Honvéd Papp József SE–Diósgyőri VTK 0:3, Nyíregyházi VSC–Nyíregyházi Spartacus 1:2, Petőfi SE–Debreceni Elektromos 0:1
          XIII. csoport: Ceglédi VSE–Szolnoki MTE 3:3, Pomázi KSK–MTK 0:4, Szolnoki Cukorgyár–Szolnoki MÁV 0:3, Tiszaföldvár TSz SK–Debreceni VSC 0:1
          XIV. csoport: Borsodnádasdi Vasas–Ózdi Kohász 1:2, Edelényi Bányász–Kazincbarcikai MTK 2:2, Jászberényi Lehel–Csepel SC 2:8, Ormosbányai Bányász–Borsodi Bányász 1:3
          XV. csoport: Dejtári TSz SK–Balassagyarmati MÁV 2:6, Rónabányai Bányász–Nagybátonyi Bányász 1:6, Salgótarjáni Kohász–Salgótarjáni BTC 1:5, Szűcsi Bányász–Kisterenyei Bányász 2:3
          XVI. csoport: III. Kerületi TTVE–Ferencvárosi TC 0:3, Mátraderecskei TSz SK–Egri Dózsa 1:4, Tállyai Építők–Miskolci VSC 2:7, Volán SC–BEAC 3:0

2. forduló, a 64 közé jutásért (5. 22.-29.-30.)

           I. csoport: Ács–Győri Vasas ETO 0:1, Rákóczi SE–Dorog 0:6
          II. csoport: Kapuvári SK–MÁV DAC 0:0, Öttevény–Tatabánya 0:4
          
III. csoport: Nagykanizsai Bányász–Videoton 1:3, Nyírád–Várpalotai 0:2
          
IV. csoport: ZTE–Haladás 2:1, Szombathelyi 12. Számú Autó–Zalaegerszegi Dózsa 2:0
          V. csoport: Mágocs–Pécsi Dózsa 0:3, Pécsi Ércbányász–Pécsi Bányász 3:2
          VI. csoport: Barcs–Kaposvári Kinizsi 2:4, Budafok–Dunaújvárosi 1:1
          VII. csoport: Bp. Spartacus–Vasas 0:5, Pénzügyőr–BVSC 0:1
          VIII. csoport: Ú. Dózsa–Kőbányai Tűzálló 11–0, Vasas Turbó–Bp. Előre 3:0
          IX. csoport: EVTK–Bp. Honvéd 1:0, Székesfehérvári MÁV Előre–Szállítók 0:2
          X. csoport: Kiskunfélegyháza–SZEAC 2:2, Hódmezővásárhelyi–Szegedi VSE 1:2
          XI. csoport: Orosháza–Békéscsaba 1:1, Kecskeméti Dózsa–Egyetértés 3:1
          XII. csoport: Hajdúdorog–Debreceni Elektromos 0:6, Nyíregyházi Spartacus–DVTK 3:3
          XIII. csoport: DVSC–Ceglé 5:1, Szolnoki MÁV–MTK 1:4
          XIV. csoport: Edelény Bányász–Csepel 1:6, Ormosbánya–Ózdi 1:3
          
XV. csoport: Balassagyarmat–SBTC 0:3, Kisterenye–Nagybátony 1:1
          XVI. csoport: Eger–MVSC 4:1, Volán–FTC 1:3

3. forduló, a 16 közé jutásért (6. 1.-5.-12.)

             Budafok–Csepel 1:5, BVSC–Videoton 1:0, Debreceni Elektromos–Nyíregyházi Spartacus 1:1, DVSC–Ú. Dózsa 0:4, Eger–FTC 0:1, Kaposvári Kinizsi–­Bp. Honvéd 0:2, Kapuvár–Tatabánya 0:4, Orosháza–Kiskunfélegyháza 0:0, Ózd–Vasas 1:2, Pécsi Ércbányász–Pécsi Dózsa 0:3, SBTC–Kisterenye 6:2, Szállítók–MTK 4:6, Szegedi VSE–Kecskeméti Dózsa 1:1, Szombathelyi 12. Sz. Autó–ZTE 3:2, Vasas Turbó–Dorog 2:5, Várpalota–Győri Vasas ETO 1:1

Nyolcaddöntő (6. 20.)

            BVSC–Ú. Dózsa 0:4, Debreceni Elektromos–Csepel 1:5, Dorog–Bp. Honvéd 1:3, Orosháza–MTK 0:4, Szegedi VSE–FTC 1:0, Szombathelyi Autó–Pécsi Dózsa 1:3, Tatabánya–SBTC 1:1, Várpalota–Vasas 0:8

Negyeddöntő (7. 27.-28.)

            MTK–Ú. Dózsa 4:3, Pécsi Dózsa–Csepel 2:1, SBTC–Bp. Honvéd 0:1, Szegedi VSE–Vasas 1:1

Elődöntő (7. 31.)

            Pécsi Dózsa–Bp. Honvéd  0:1, Szegedi VSE–MTK 1:2

Döntő

         MTK–BUDAPESTI HONVÉD SE 2:1 (1:1)

1968. 8. 20., Bp., Népstadion, 8000 néző. V.: Soós Gábor.
MTK: Hajdú – Szántó, Dunai L., Jenei – Strasszer, Csetényi – Török, Sárközi, Oborzil, Szuromi, Kékesi. Edző: Hidegkuti Nándor.

Bp. Honvéd: Bicskei – Kelemen, Ruzsinszky, Marosi – Tóth Gy., Vági – Fekete, Kocsis, Szendrei, Komora, Tóth K. Edző: Preiner Kálmán.
Gólszerző: Szuromi (8.), Oborzil (60. – 11-esből), ill. Fekete (28.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályban szereplők közül a vendégcsapat jutott tovább

 

31. kiírás (MNK), 1969

 

1. forduló (5. 21.-28.-29.)

            I. csoport: Barcsi SC–Kaposvári Táncsics SE 0:0, Kaposvári Vasas MTE–Kaposvári Kinizsi 1:1, Nagykanizsai Sáska Petőfi–Zalaegerszegi TE 0:1, Szombathelyi 12. Számú Autó–Savaria Cipőgyár 0:1
            II. csoport: Mohácsi TSz TE–Pécsi Bányász 2:3, Paksi Kinizsi­–Szekszárdi Dózsa 1:0, Pécsi Vasas–Pécsi Ércbányász 0:2, Szentegát–Pécsi VSK 1:1
            III. csoport: Győri Mezőgép–MÁV DAC 1:6, Honvéd Rákóczi SE–Oroszlányi Bányász 2:7, Mosonszentjánosi TSz SK–Győri Dózsa 1:5, Petőházi Kinizsi–Almásfüzítő 3:1
            
IV. csoport: Ajkai Alumínium–Tapolcai Bauxitbányász 1:0, Balatonboglári Medosz–Nagykanizsai Olajbányász 2:2, Honvéd Kiss J. SE Kapoly–Siófoki Olajbányász 1:1, Honvéd Schönherz SE–Várpalotai Bányász 2:3
            V. csoport: Ikarus Alba Regia–Fűzfői AK 4:1, Pusztavám-Móri Bányász–Kossuth KFSE 1:0, Székesfehérvári Köfém–Veszprémi Vegyész 1:2, Székesfehérvár SZKG–Videoton SC 2:9

            VI. csoport: Dunabogdányi SK–Dorogi Bányász 0:1, Máza-Szászvári Bányász–Székesfehérvári MÁV Előre 6:3, Pápai Spartacus–Pápai Textiles 1:8, Sárisápi Vasas–Esztergomi Bányász 2:0
            VII. csoport: Csávoly–Szegedi Dózsa 3:4, Honvéd Szamuely SE–Szegedi EOL 1:4, Kiskundorozsma–Szegedi VSE 1:3, Váci SE–Ganz-Mávag 5:3  
            VIII. csoport: Alpári Búzakalász TSz SK–Kecskeméti Dózsa 0:3, Kiskőrösi Gépjavító–Kiskunfélegyházi Vasas 1:4, Mindszenti TSz SK–Mezőkovácsházi Petőfi 3:5, Orosházi Határőr Dózsa–Gyulai Medosz 4:2
            IX. csoport: Fegyvernek–Szolnoki MÁV 1:2, Kilián FSE–Kecskeméti TE 3:1, Szarvasi Medosz–Békéscsabai Előre 2:5, Szolnoki Vegyiművek–Ceglédi VSE 1:1
            
X. csoport: Debreceni Elektromos–Szolnoki MTE 1:1, Hajdú Vasas Téglás–Bocskai SE 4:4, Hajdúböszörményi Bocskai–Debreceni VSC 0:0; Balkányi Medosz–MDM Debrecen – a Balkány lemondta
            
XI. csoport: Borsodnádasdi Vasas–Ózdi Kohász 0:1, Edelényi Bányász–Ormosbányai Bányász 1:0, Mátészalkai VM–Nyíregyházi Spartacus 0:1, Tiszaszederkényi MTK–Sátoraljaújhelyi Spartacus 3:2
            
XII. csoport: Gyöngyösi Spartacus–Borsodi Bányász 3:1, Honvéd Mező Imre SE–Honvéd Papp József SE 1:2, Miskolci EAFC–Miskolci VSC 0:2, Novaji TSz SK–Kazincbarcikai Vegyész 1:2
            XIII. csoport: Balassagyarmati SE–Salgótarjáni Kohász 0:0, Etesi SK–Kisterenyei Bányász 0:3, Jászapáti TSz SK–Jászberényi Lehel 0:5, Zagyvapálfalvai Építők–Nagybátonyi Bányász 2:2
            XIV. csoport: Kiskunlacháza II. Kerület–BKV Előre 0:2, Középítők SE–Budafoki MTE Kinizsi 3:6, Soroksári Medosz–Volán SC 1:2, Üllői TSz SK–Budapesti VSC 2:2
            XV. csoport: Budapesti Polgári Védelem–Kőbányai Tűzálló 1:4, III. Kerületi TTVE–BEAC 3:2, Keltex–Erzsébeti VTK 2:1, Nagytétényi Kohász–Szállítók 6:1
            XVI. csoport: Budapesti Szerszámgépgyár–Pénzügyőr 3:3, Chinoin–Vasas Ikarus 1:5, Vasas Transvill–Kistext 2:2, Vasas Izzó–Budapesti Spartacus 3:3

 

2. forduló (6. 4.)

            I. csoport: Kaposvári Vasas–Barcs 1:1, Savaria Cipőgyár–ZTE 1:0
            II. csoport: Paks–Pécsi Bányász 0:1, Szentegát–Pécsi Ércbányász 1:0
            III. csoport: MÁV DAC–Oroszlány 1:1, Petőháza–Győri Dózsa 2:5
            IV. csoport: Ajka–Várpalota 1:0, Balatonbogár–H. Kiss J. SE 0:1
            V. csoport: Ikarus Alba Regia–Videoton 1:7, Pusztavám-Mór–Veszprémi Vegyész 0:2Ű
            
VI. csoport: Máza-Szászvár–Pápai Textiles 4:1, Sárisáp–Dorog 2:2
            VII. csoport: Szegedi VSE–SZEOL 1:1, Váci SE–Szegedi Dózsa 3:2
            VIII. csoport: Mezőkovácsháza–Kiskunfélegyháza 1:1, Orosháza­–Kecskeméti Dózsa 3:2
            IX. csoport: Kilián FSE–Szolnoki MÁV 1:3, Szolnoki Vegyiművek–Békéscsaba 2:0 
            X. csoport: Hajdú Vasas–MGM Debrecen 1:1, Hajdúböszörmény–­Debreceni Elektromos 1:1
            XI. csoport: Edelény–Ózd 2:7, Tiszaszederkény–Nyíregyháza 1:0
            XII. csoport: Gyöngyös–H. Papp J. SE 2:0, Kazincbarcika–MVSC 0:0
            XIII. csoport: Balassagyarmat–Kisterenye 2:1, Zagyvapálfalva–Jászberényi Lehel 1:0
            XIV. csoport: Üllő–BKV Előre 1:2, Volán–Budafok 3:1
            XV. csoport: III. Ker. TTVE–Kőbányai Tűzálló 6:0, Nagytétény–Keltex 3:1  
            XVI. csoport: Bp. Szerszámgépgyár–Vasas Izzó 2:3, Vasas Transvill–Ikarus 0:0

3. forduló (6. 11.)

            Balassagyarmat–Zagyvapálfalva 1:3, Barcs–Savaria Cipőgyár 0:3, Debreceni Elektromos–Hajdú Vasas 0:0, Gyöngyös–Kazincbarcika 2:2, H. Kiss J. SE–Ajka 1:1, Kiskunfélegyháza–Kecskeméti Dózsa 2:2, MÁV DAC–Győri Dózsa 4:0, Nagytétény–III. Kerületi TTVE 4:0, Sárisáp–Máza-Szászvár 1:6, Szentegát–Pécsi Bányász 1:5, Szolnoki Vegyiművek–Szolnoki MÁV 1:4, Tiszaszederkény–Ózd 0:1, Vác–SZVSE 3:1, Vasas Transvill–Vasas Izzó 0:1, Veszprémi Vegyész–Videoton 1:0, Volán–BKV Előre 3:1     

4. forduló (6. 18.)

            Ajka–Rába ETO 0:3, Gyöngyös–Újpesti Dózsa SC 1:3, Hajdú Vasas–Egri Dózsa 0:1, Kiskunfélegyháza–Budapesti Honvéd SE 0:9, MÁV DAC–Csepel SC 0:5, Máza-Szászvár–Haladás 1:2, Nagytétény–Ferencvárosi TC 0:4, Ózd–Egyetértés 4:0, Pécsi Bányász–Pécsi Dózsa 1:3, Savaria Cipőgyár–Salgótarjáni BTC 2:2, Szolnoki MÁV–Komló 0:2, Vác–Diósgyőri VTK 1:0, Vasas Izzó–MTK 0:3, Veszprémi Vegyész–Tatabányai Bányász SC 0:3, Volán–Vasas SC 2:2, Zagyvapálfalva–Dunaújvárosi Kohász SE 0:1

Nyolcaddöntő (6. 25., 7. 20.)

            Bp. Honvéd–Eger 8:0, Ózd–Komló 1:0, Pécsi Dózsa–Savaria Cipőgyár 3:1, Rába ETO–Csepel 1:1, Haladás–Tatabánya 2:1, Ú. Dózsa–Dunaújváros 4:0, Vác–MTK 0:5, Volán–FTC 2:1

Negyeddöntő (7. 23.-27.)

            Csepel–Pécsi Dózsa 2:1, MTK–Szombathelyi Haladás 2:1, Ózd–Bp. Honvéd 0:4, Volán–Ú. Dózsa 2:4

Elődöntő (7. 30.)

            Bp. Honvéd–Csepel 2:1, Ú. Dózsa–MTK 4:0

Döntő

         ÚJPESTI DÓZSA SC–BUDAPESTI HONVÉD SE 3:1 (2:0)

1969. 8. 20., Budapest, Népstadion, 15 000 néző. V.: Biróczky János.
Ú. Dózsa: Szentmihályi – Káposzta, Solymosi, Noskó, Bánkuti – Dunai III (Horváth J., 65.), Göröcs –  Fazekas (Juhász P., 65.), Bene, Dunai II, Nagy L. Edző: Baróti Lajos.

Bp. Honvéd: Bicskei – Kelemen, Ruzsinszky, Marosi, Tajti – Tussinger, Komora – Pusztai (Vági, 55.), Tichy, Szurgent (Tóth K., 46.), Karakas. Edző: Preiner Kálmán.
Gólszerző:  Dunai II (40.), Bene (43.), Nagy L. (47.), ill. Tussinger (83.)
Döntetlennél a vendégcsapat jutott tovább

 

32. kiírás (MNK), 1970

 

1. forduló (5. 13.-14.-20.)

            I. csoport: Borsodi Volán–Leninvárosi MTK 2–1, Rudabányai Ércbányász–Miskolci VSC 2–0, Sajószentpéteri Üveggyári MSE–Borsodi Bányász 1–0,
Sátoraljaújhelyi Kinizsi–Sátoraljaújhelyi Spartacus 0–1
            II. csoport: Bárnai SK–Salgótarjáni Kohász 1–5, Jobbágyi TSz SK–Nagybátonyi  Bányász 1–4, Kazincbarcikai Vegyész–Ózdi Kohász 2–0, Moharai TSz SK–Kisterenyei Bányász 1–3
            
III. csoport: Gergényi TSz SK–Nyíregyházi Spartacus 1–0, Hajdúszoboszlói Bocskai–MGM Debrecen 0–4, Hosszúháti Medosz–Debreceni EAC 2–5, Kocsordi TSz SK–Honvéd Bocskai SE 0–1
            IV. csoport: Békéscsabai Vasas–Gyulai Medosz 3:6, Hortobágyi Medosz–Debreceni VSC 0–8, Kunágotai Bercsényi TSz SK–Szarvasi Spartacus 2–0, Tisza Cipő SE Martfű–Békéscsabai Előre 2–1
            
V. csoport: Padragi Bányász–Bakony Vegyész 0–0, Péti MTE–Zalaegerszegi Dózsa 3–0, Szombathelyi Spartacus–Zalaegerszegi TE 0–0, Zalaegerszegi Volán–Savaria Cipőgyár 2–3
            VI. csoport: Balatonedericsi TSz SK–Ajkai Bányász 1–3, Győri Kinizsi–Nike Fűzfői AK 2–0, Győrsövényházi TSz SK–Pápai Textiles 1–0, Soproni Postás–Győri Dózsa 3–1
            
VII. csoport: Görcsönyi TSz SK–Pécsi Bányász 2–2, Pécsi VSK–Máza-Szászvári Bányász 3–1, Pusztaszabolcs–Siófoki Bányász 1–0, Véméndi TSz SK–Szekszárdi Dózsa 1–1
            VIII. csoport: Balatonfenyvesi Medosz–Táncsics SE 1–1, Barcsi SC–Kaposvári Rákóczi 3–1, Nagyatádi Kinizsi–Pécsi Ércbányász 3–2, Paksi Kinizsi–Pécsi BTC 1–2
            IX. csoport: Apci Vasas–Budafoki MTE 0–1, Budapesti XIV. Kerületi Építők–Vasas Izzó 1–4, Dobó SE–Volán SC 1–5, Siroki Vasas–Egri Dózsa 1–4
            X. csoport: Ceglédi Medosz–Vecsési Vízép 0–0, Délegyháza–Ikarus 3–1, Szentendrei MTSz SK–Egyetértés 1–7, Veresegyház–BKV Előre 1–1
            XI. csoport: Erzsébeti Spartacus–Budapesti VSC 1–2, Fővárosi Vízművek–BEAC 2–5, Hazai Pamut–Keltex 1–5, Műanyag SC–Vasas Láng 1–2   
            
XII. csoport: Ceglédi VSE–Ganz-Mávag 1–1, Cinkotai Autó–Kossuth KFSE 0–3, Kistext–Fősped Szállítók 3–2, Középítők SE–Budapesti Spartacus 0–1
            
XIII. csoport: Bábolnai SE–MÁV DAC 0–2, Dunaújvárosi Volán–Dorogi Bányász 0:9, Lajoskomárom–Tapolcai Bauxitbányász 1–3, Székesfehérvári Köfém–Székesfehérvári MÁV Előre 2–5
            XIV. csoport: Budapesti HTG Vasas–Várpalotai Bányász 0–1, Budapesti Postás SE–Almásfüzítői Timföld 1–1, Esztergomi Vasas–Oroszlányi Bányász 3–1, Komép SC–Pénzügyőr 3–0
            
XV. csoport: Bácsbokod–Szegedi Dózsa 1–4, Bajai Vasas MTE–Szegedi VSE 1:1, Honvéd Szamuely SE–Kecskeméti Dózsa 1–2, Tiszaújfalu–Kiskunfélegyházi Vasas 1–1
            XVI. csoport: Jászapáti TSz SK–Szolnoki MÁV 0–3, Rákóczifalvai TSz SK–Szolnoki MTE 0–4, Szegedi Textiles–Csongrádi SC 0–1, Tiszaburai TSz SK––Lehel SC 0–1       

2. forduló (6. 3.-10.)

            I. csoport: Borsodi Volán–Rudabánya 2–0, Sajószentpéteri–Sátoraljaújhely 1–3
            II. csoport: Nagybátony–Salgótarjáni Kohász 8–2, Kisterenye–Kazincbarcika 1–0
            
III. csoport: MGM Debrecen–DEAC 0–1, Gergényi TSz SK–H. Bocskai SE 0–5
            IV. csoport: Gyula–DVSC 3–2, Kunágota–Tisza Cipő SE 1–0 
            
V. csoport: Padrag–Péti MTE 0–0, Szombathelyi Spartacus–Savaria Cipőgyár 0–1
            VI. csoport: Győri Kinizsi–Ajkai Bányász 3–1, Győrsövényháza–Soproni Postás 2–4

            VII. csoport: Görcsöny–Pusztaszabolcs 2–2, Véméndi TSz SK–Pécsi VSK 0–0
           
VIII. csoport: Balatonfenyves–Pécsi BTC 0–1, Kaposvári Rákóczi–Pécsi Ércbányász 0–3
            
IX. csoport: Budafoki MTE–Vasas Izzó 4–2, Volán SC–Egri Dózsa 4–1
            X. csoport: Cegléd–Egyetértés 0–0, Délegyháza–Veresegyház 0–2
            XI. csoport: Keltex–BEAC 2–1, Vasas Láng–BVSC 3–2
            XII. csoport: Kistext–Bp. Spartacus 0–3, Kossuth KFSE–Cegléd 1–2
            XIII. csoport: Dorogi–Székesfehérvári MÁV Előre 0–0, Bauxitbányász–MÁV DAC 2–2
            XIV. csoport: Bp. Postás–Esztergomi Vasas 0–0, Komép–Várpalota 1–1
            XV. csoport: Bajai Vasas–Kecskeméti Dózsa 2–1, Tiszaújfalu–Szegedi Dózsa 0–3
           
XVI. csoport: Csongrád–Szolnoki MTE 0–4, Lehel–Szolnoki MÁV 3–0

3. forduló (6. 15.-17.)

            Bajai Vasas–Szegedi Dózsa 0–0, Borsodi Volán–Sátoraljaújhely 1–1, Bp. Postás–Komép 0–1, Budafok–Volán 1–1, Cegléd–Bp. Spartacus 2–0, Debreceni Bocskai SE–DEAC 3–1, Dorog–Tapolca 0–0, Görcsöny–Véménd 1–5, Kunágota–Gyula 1–1, Lehel–Szolnoki MTE 1–1, Nagybátony–Kisterenye 1–1, Pécsi BTC–Pécsi Ércbányász 1–3, Pét–Savaria Cipőgyár 1–2, Soproni Postás–Győri Kinizsi 3–2, Vasas Láng–Keltex 1–0, Veresegyháza–Cegléd 1–2          

4. forduló a 16-ba jutásért (6. 24.)

            Bajai Vasas–Dunaújváros 2–2, Borsodi Volán–Diósgyőri VTK 0–2, Cegléd–Ferencvárosi TC 0–3, Cegléd–MTK 1–5, Debreceni Bocskai–Bp. Honvéd 0–11, Görcsöny–Pécsi Dózsa 1–10, Jászberényi Lehel SC–Vasas 1–10, Kisterenye–Salgótarjáni BTC 1–1, Kunágota–SZEOL SC 0–7, Pécsi Ércbányász–Komló 1–2, Savaria Cipôgyár–Szombathelyi Haladás 0–5, Soproni Postás–Rába ETO 0–4, Tapolca–Videoton 2–1, Tatabányai Komép–Tatabányai Bányász 0–0, Vasas Láng–Újpesti Dózsa SC 2–6, Volán SC–Csepeli Vasas 0–3

Nyolcaddöntő (6. 28., 7. 1.-26.)

            Baja–Csepel 0–3, Kisterenye–DVTK 0–2, Komló–FTC 2–0, Rába ETO–Bp. Honvéd 3–2, SZEOL–Ú. Dózsa 1–3, Tapolca–Pécsi Dózsa 0–3, Komép–MTK 0–1, Vasas–Szombathelyi Haladás 3–1

Negyeddöntő (7. 29.)

            Csepel–DVTK 2–2, MTK–Ú. Dózsa 1–2, Rába ETO–Komló 1–1, Vasas–Pécsi Dózsa   5–0

Elődöntő (8. 5.)

            DVTK–Komló  1–2, Vasas–Ú. Dózsa 2–4

Döntő

         ÚJPESTI DÓZSA–KOMLÓI BÁNYÁSZ SE  3–2 (2–1)

1970. 8. 20., Budapest, Népstadion, 5000 néző. V.: Bircsák Gusztáv.
Ú. Dózsa: Borbély – Káposzta (Nagy L., 70.), Solymosi, Noskó, Juhász P. – Dunai III, Göröcs (Tóth A., 70.) – Fazekas, Bene, Dunai II, Zámbó. Edző: Baróti Lajos.

Komló: Erdősi – Zimonyi – Kótai, Horváth L., Makray, Lazaridisz – Solymosi II (Angeli, 70.),  Mohácsik – Bordács, Juhász T., Csordás II (Egri, 70.). Edző: Lantos Mihály.
Gólszerzô: Dunai II (7.), Fazekas (35., 64.), ill. Juhász T. (14.), Horváth L. (90.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat, azonos osztályúaknál a vendégcsapat jutott tovább

 

33. kiírás (MNK), 1971–72

 

1. forduló (6. 24.-30., 7. 5.)

            BVSC–Oroszlányi Bányász 0–2, Csepeli Papírgyár–Székesfehérvári MÁV Előre 1–0, Diósdi TC–Budapesti MÁV Előre 4–2. Hejőcsabai Építők–Nagytétényi Kohász 5–2,  Honvéd Budai Nagy Antal SE–Kecskeméti Dózsa 3–0, Karádi TSz SK–Pécsi Ércbányász 0–3, Komép Tatabánya–Tapolcai Bauxitbányász 2–2, Medgyesegyháza–Szegedi Dózsa 0–1, Nyíregyházi Spartacus–Debreceni VSC 1–3, Paksi Kinizsi–Pécsi Bányász 4–2, Petőházi Kinizsi–Pápai Vasas 2–0, Sajóbábony–Apci Vasas 2–1, Salgótarjáni Zománcgyár–Volán SC 2–2, Szolnoki MTE–Békéscsabai Előre Spartacus 1–0, Szombathelyi Afit–Győri Dózsa 3–2, Titász Elektromos Debrecen–Sátoraljaújhelyi Spartacus 0–5

           

2. forduló, a 16 közé jutásért (7. 22.-24.-25.-26.-28.-31., 8. 1.)

            Csepeli Papír–Tatabánya 1–14, Diósd–DVTK 1–7, DVSC–Komló 2–1, H. Budai NASE–Ú. Dózsa 0–9, Hejőcsaba–Dunaújvárosi Kohász 0–2, Komép–SBTC 0–5, Pécsi Ércbányász–Csepel 2–2, Oroszlány–Bp. Honvéd 2–7, Paks–FTC 2–7, Petőháza–Vasas 0–5, Sajóbábony–Szombathelyi Haladás 0–7, Salgótarjáni ZIM–Rába ETO 1–4, Sátoraljaújhelyi Bányász–Pécsi Dózsa 1–1, Szegedi Dózsa–SZEOL AK 3–5, Szombathelyi Afit–Videoton 0–1

Nyolcaddöntő (10. 6., 11. 11., 2. 26.-27.)

            Dunaújváros–Rába ETO 0–2, DVSC–MTK 0–5, Pécsi Ércbányász–Vasas 1–1, Sátoraljaújhely–FTC 1–3, SZEOL–DVTK 0–2, Szombathelyi Haladás–Ú. Dózsa 1–2, Tatabánya–SBTC 3–0, Videoton–Bp. Honvéd 1–0

Negyeddöntő (3. 15.)

MTK–FTC 0–0, Pécsi Ércbányász–Videoton  3–4, SZEOL–Tatabánya  1–1, Ú. Dózsa–Rába ETO 4–1      

Elődöntő (4. 12.)

            FTC–Videoton  3–2, Tatabánya–Ú. Dózsa 2–1

Döntő

         FERENCVÁROSI TC–TATABÁNYAI BÁNYÁSZ SC 2–1 (1–0)

1972. 7. 12., Budapest, Megyeri út, 4000 néző. V.: Katona József.
FTC: Géczi – Martos, Bálint, Füsi – Vépi, Horváth Á. – Szőke, Branikovits, Albert, Kű, Mucha. Edző: Csanádi Ferenc.

Tatabánya: Rothermel – Kovácshegyi, Kovács I., Laczkó, Horváth L. – Szabó, Arany, Lódi – Takács, Kőműves, Tóth K. Edző: Lakat Károly dr.
Gólszerző: Vépi (18.), Albert (84.), ill. Kőműves (47.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályúak esetében a vendégcsapat jutott tovább

 

34. kiírás (MNK), 1972–73

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (10. 4.)

            Ajkai Alumínium–Savaria Cipőgyár 1–4, Bábolnai SE–Dunaújvárosi Kohász 0–1, Barcsi SC–Pécsi Helyiipar 0–0, Bárnai TSz SK–Budapesti Vasutas SC 0–1, Debreceni Kinizsi–Szolnoki MTE 2–0, Gödöllői Vasas–Medosz Erdért 1–1, Gránit SK–Egri Vasas 0–3, Győri Textiles–Dorogi AC 2–3, Hajdúböszörményi Gépjavító Vasas–Fehérgyarmati Medosz 2–1, Kazincbarcikai Vegyész–Budafoki MTE Kinizsi  4–2, Miskolci Üveggyár–Honvéd Ságvári SE 1–2, Orosházi Kinizsi–Kecskeméti Dózsa 3–1, Szegedi VSE–Békéscsabai Előre Spartacus 1–2, Szigetvári 12. Számú Volán–Szekszárdi Dózsa 0–1, Tállyai Építők–Budapesti Spartacus 1–3, Zalaszentgróti Spartacus–Nike Fűzfői AK 1:1

2. forduló, a 16 közé jutásért (2. 21.-22.)

            Barcs–Diósgyőri VTK 0–2, Békéscsaba–Vasas SC 0–1, Bp. Spartacus–Csepel SC 4–2, BVSC–Pécsi MSC 3–1, Dorog–Videoton SC 0–4, Dunaújváros–FTC 3–1, Egri Vasas–Újpesti Dózsa SC 1–3, Gödöllő–Zalaegerszegi TE 0–6, H. Ságvári SE–Budapesti Honvéd SE 0–4, Hajdúböszörmény–Rába ETO 1–10,  Kazincbarcika–Komlói Bányász 1–1, Orosháza–Tatabányai Bányász SC 0–5, Sabaria–MTK 1–3, Szekszárdi Dózsa–Szegedi EOL 2–4, Szolnoki MTE–Salgótarjáni BTC 2–2, Zalaszentgrót–VM Egyetértés 0–3  

Nyolcaddöntő (2. 25.)

            Bp. Spartacus–MTK 0–0, BVSC–Bp. Honvéd 0–2, Dunaújváros–Rába ETO 1–2, Kazincbarcika–VM Egyetértés 1–0, SZEOL–Tatabánya 1–4, Szolnoki MTE–ZTE 1–0, Ú. Dózsa–Videoton 1–2, Vasas–DVTK 5–2  

Negyeddöntő (2. 28.)   

Bp. Honvéd–Tatabánya 2–1, Bp. Spartacus–Vasas  2–3, Kazincbarcika–Videoton 0–2, Szolnoki MTE–Rába ETO  0–0

Elődöntő (3. 14.)

            Bp. Honvéd–Videoton 1–1 h. u. (t.: 3-0), Szolnoki MTE–Vasas 0–1

Döntő

         VASAS SC–BUDAPESTI HONVÉD SE 4–3 (2–1, 3–3, 4–3)

1973. 5. 1., Bp., Népstadion, 10 000 néző. V.: Somlai Lajos.
Vasas: Tamás – Török, Fábián, Lakinger, Ihász – Müller (Bazsánt, 105.), Kovács F., Vidáts – Szabó S., Várady, Gass (Szőke, 84.). Edző: Baróti Lajos.

Bp. Honvéd: Bicskei – Kelemen, Egervári, Szűcs L., Lukács – Pál, Kocsis L., Pintér – Pusztai, Kozma, Morgós (Bódi, 64.). Edző: Mészáros József és Faragó Lajos.
Gólszerző: Várady (7., 40., 98.), Kovács F. (77.), ill. Pál (14.), Kozma (55., 83.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat jutott tovább

 

35. kiírás (MNK), 1973–74

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (11. 7.)

                Ácsi Kinizsi–Épgép SE 0–2, Bóly–Faddi TSz SK 0–3, Ferencvárosi Vasutas FK–MÁV
Tapolcai IAC 3–3, Hajdú Vasas Téglás–Diósgyőri VTK 0–1, Hejőcsabai Építők–Salgótarjáni Kohász 1–3, Hercegszántói Tsz SK–Szolnoki MÁV 0–0, Honvéd Thury SE Nagykanizsa–Körmendi MTE 1–3, Ikarus Alba Regia AK–Csorna 2–1, Kaposvári Hunyadi Vasas SE–Komlói Bányász 0–3, Mofém Hubertus Mosonmagyaróvár–Nike Fűzfői AK 3–4, Pénzügyőr SE–Dunaújvárosi Kohász SE 2–0, Rakamazi Spartacus–Kazincbarcikai Vegyész 0–1, Recski Bányász–Sátoraljaújhelyi Spartacus 0–2, Szegedi VSE–Békéscsabai Előre Spartacus 1–1, Tárnok–Vasas Izzó 0–1, Veresegyházi SK–Bábolnai SE 1–2

2. forduló (2. 17.)

            Alba Regia–Haladás VSE 0–1, Bábolna–Újpesti Dózsa SC 0–2, DVTK–Tatabányai Bányász SC 0–2, Épgép–MTK 0–5, Fadd–Szegedi EOL 1–5, Ferencvárosi Vasutas–FTC 0–2, Fűzfő–VM Egyetértés  2–3, Hercegszántó–Budapesti Honvéd SE 0–15, Kazincbarcika–Zalaegerszegi TE 0–1, Komló–Videoton 1–1, Körmend–Rába ETO 0–5, Pénzügyőr–Vasas SC 0–2, Salgótarjáni Kohász–Pécsi MSC 0–3, Sátoraljaújhely–Csepel SC 0–1, Szegedi VSE–Salgótarjáni BTC 0–0, Vasas Izzó–Dorog 0–0

Nyolcaddöntő (2. 20.)

            Bp. Honvéd–Pécsi MSC 2–4, Egyetértés–Ú. Dózsa1–1 (t.: 3-1), Komló–Haladás 0–0, Rába ETO–Vasas 6–2, Szegedi VSE–MTK 1–1, SZEOL–Csepel 2–3 h. u., Vasas Izzó–Tatabánya 1–1, ZTE–FTC   2–3 

Negyeddöntő (2. 27.)   

Komló–Egyetértés 3–0, Pécsi MSC–Rába ETO 3–1, Szegedi VSE–FTC 0–1, Vasas Izzó–Csepel 1–2

Elődöntő (4. 24.)

            FTC–Csepel 2–1, Komló–Pécsi MSC 0–0

Döntő

         FERENCVÁROSI TC–KOMLÓI BÁNYÁSZ  3–1 (0–1)

1974. 5. 1., Budapest, Népstadion, 10 000 néző. V.: Palotai Károly.
FTC: Géczi – Vépi, Bálint, Eipel (Magyar, 30.), Megyesi – Juhász, Kű – Kelemen, Branikovits, Máté, Mucha. Edző: Dalnoki Jenő

Komló: Erdősi – Tallósi, Kovács, Pál, Csordás – Lahó, Kiss M. (Steib, 58.), Dárdai P. – Cs. Kovács, Kolesánszky, Hohmann. Edző: Lantos Mihály
Gólszerző: Mucha (70.), Magyar (77.), Kelemen (90.), ill. Eipel (öngól, 21.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú, azonos osztályúak esetében a vendégcsapat jutott tovább

 

36. kiírás (MNK), 1974–75

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (11. 20.-27.)

            Bábolnai SE–MTK 4–2, Balmazújvárosi Lenin TSE–Lehel SC 1–, Barcsi SC–Pécsi MSC 2–2 (t.: 1-2), BKV Előre–Csepel SC 1–1 (t.: 0-2), Budafoki MTE–Budapesti Honvéd SE 0–2, Debreceni VSC–Salgótarjáni BTC 0–0 (t.: 4-3), Diósdi TC–Balassagyarmati SE 2–2 (t.: 4-3), Dombóvári Spartacus–Komlói Bányász 0–4, Drávafok–Nagykanizsai Olajbányász 1–8, Dunaújvárosi Építők–Videoton SC 1–1 (t.: 4-5), Fertőszentmiklósi Medosz–Tatabányai Bányász SC 1–3, Gyomai Spartacus TK–Békéscsabai Előre Spartacus 0–4, Gyöngyösi Spartacus–Vasas SC 0–2, Győri Dózsa–Szekszárdi Dózsa 3–2, Honvéd Malinovszkij SE–Borsodi Volán 0–0 (t.: 2-3), Honvéd Szamuely SE–Bajai Tsz SK 2–2 (t.: 3-5), Kossuth KFSE–Újpesti Dózsa SC 1–3, MÁV DAC–Zalaegerszegi TE 0–0 (t.: 3-5), Nyíregyházi Mezőgép Medosz–Kazincbarcikai Vegyész 0–6, Orosházi Honvéd Dózsa–Szolnoki MÁV 4–0, Pécsi BTC–VM Egyetértés 1–0, Péti MTE–Rába ETO 1–2, Rakamazi Spartacus–Diósgyőri VTK 1–4, Répcelaki Bányász–Honvéd Táncsics SE Kaposvár 3–1, Sabaria Cipőgyár–Haladás VSE 0–4, Salgótarjáni ZIM Vasas–Edelényi Bányász 1–2, Soltvadkerti TE–Csongrádi SC 4:3, Szegedi Dózsa–Volán SC 2–0, Tállyai Építők–Egri Dózsa 1–1 (t.: 4-5), Vasas Izzó–Ferencvárosi TC 1–1 (t.: 5-3), Velencei NVSK–Komép 0–1 (t.: 4:3), Zalaegerszegi Dózsa–Bakony Vegyész 1–0                                             

2. forduló, a 16 közé jutásért (2. 16.)
            Bábolna–Csepel SC 1–3, Baja–Békéscsaba 0–4, Balmazújváros–Vasas 0–3, Borsodi Volán–Kazincbarcika 0–1, Diósd–Tatabánya 0–8, DVSC–Ú, Dózsa 0–2, Edelény–Eger 2–1, Győri Dózsa–Vasas Izzó 2–0, Komló–Bp. Honvéd 2–0, Nagykanizsa–Haladás VSE 1–1 (t.: 3-4), Orosháza–Soltvadkert 1–0, Pécsi BTC–Rába ETO 1–2, Répcelak–Pécsi MSC 0–3, Szegedi Dózsa–DVTK 0–2, Velence–ZTE 0–2, Zalaegerszegi Dózsa–Videoton 0–5

Nyolcaddöntő (2. 19.)

            DVTK–ZTE 2–0, Edelény–Komló 1–3, Győri Dózsa–Ú. Dózsa 0–2, Haladás–Videoton 2–1, Kazincbarcika–Vasas 1–1 (t.: 3-5), Orosháza–Békéscsaba 0–1, Pécsi MSC–Csepel 2–0, Tatabánya–Rába ETO 1–0

Negyeddöntő (2. 26.)

            Békéscsaba–Haladás 0–0 (t.: 0-3), DVTK–Ú. Dózsa 0–0 (t.: 5-6), Komló–Tatabánya 1–1 (t.: 2-4), Vasas–Pécsi MSC 4–1

Elődöntő (4. 23.)

            Haladás–Tatabánya 2–1, Vasas–Ú. Dózsa 0–2

Döntő

         ÚJPESTI DÓZSA SC–HALADÁS VSE 3–2 (0–1)

1975. 5. 1., Budapest, Népstadion, 3000 néző. V.: Palotai Károly.
Ú. Dózsa: Szigethi – Kolár, Harsányi, Horváth J., Juhász P. – Dunai III, Fazekas, Tóth A.(Kellner, 79.) – Fekete, Dunai II, Nagy L. (Zámbó, 46.). Edző: Várhidi Pál.

Haladás: Pálinkás – Fischer, Horváth Á., Kereki, Kovács L. (Németh L., 74.) – Halmosi, Bokor (Kulcsár, 82.), Farkas, Horváth Z. – Király, Hauzer. Edző: Sárosi László.
Gólszerző:  Horváth J. (62., 68., 70.), ill. Farkas (35.), Kereki (58.)
Döntetlennél minden találkozón hosszabbítás nélkül 11-es rúgások döntöttek

 

37. kiírás (MNK), 1975–76

 

1. forduló (11. 19.-20.)

            Bajai Tsz SK–Pécsi VSK 1–3, Bp. Előre–Dorogi Bányász 2–2 (t.: 3-2), Dömsödi KSK–Jánoshalmai Spartacus 1–1 (t.: 4:1), Edelényi Bányász–Volán SC 1–3, Egri Dózsa–Nagybátonyi Bányász 2–1, Ganz-Mávag–Oroszlányi Bányász 2–4, Győri Dózsa–Körmendi FMTE 1–0, Hajdúböszörményi Bocskai–Szolnoki MÁV 1–3, Hódgép Metripond–BVSC 2–0, Honvéd Bem SE–Lehel SC 4–2, Honvéd Rákóczi SE–Fősped Szállítók 0–1, Honvéd Schönherz SE–Nagykanizsai Olajbányász 0–5, Honvéd Szondy SE–Sabaria SE 2–1, Honvéd Táncsics SE–Pécsi MSC 1–1 (t.: 1-4), Honvéd Thury SE–Honvéd Katona SE 2–0, Kaposvári Vasas–Szekszárdi Dózsa 1–3, Kisdorogi Medosz–Várpalotai Bányász 1–2, Komép–Bábolnai SE 3–2, Magnezit SE–Kossuth KFSE 1–4, Miskolci ÉMTE–Vasas Izzó 1–1 (t.: 3-4), Mosoni Vasas–MÁV DAC 4–0, Nagyhalászi Textiles–Balmazújvárosi TSE 3–3 (t.: 5-2), Nike Fűzfői AK–Dunaújvárosi Kohász 2–4, Paksi SE–Véméndi Tsz SK 2–1,  Pásztói KSE–Egri Vasas 3–0, Pénzügyőr SE–Budapesti Spartacus 4–2, Rétsági Vörös Csillag SE–Kazincbarcikai Vegyész 1–1 (t.: 4-3), Sülysáp–Békéscsabai TASK 2–2 (t.: 3-1), Szarvasi Főiskola Spartacus SC–Budafoki MTE 2–1, Szegedi Dózsa–Szolnoki MTE 0–0 (t.: 3-4), Székesfehérvári MÁV Előre–Komlói Bányász 3–1, Záhonyi Spartacus–Debreceni VSC 0–3 

2. forduló (12. 3.)

            Dömsöd–Ganz-Mávag 1–4, Győri Dózsa–Moson 4–1, H. Bem SE–Kossuth KFSE 2–3, H. Szondy SE–Várpalota 2–2 (t.: 3-5), H. Thury SE–Nagykanizsai Olajbányász 0–0 (t.: 4-3), Hódgép Metripond–Szolnoki MTE 0–1, Komép–Dunaújváros 2–1, Nagyhalászi–DVSC 2–1, Paks–Szekszárd 2–3, Pásztó–Egri Dózsa 0–2, Pénzügyőr–Volán SC 0–0 (t.: 2-4), PVSK–PMSC 1–0, Rétság–Székesfehérvári MÁV Előre 0–2, Sülysáp–Szonoki MÁV 1–4, Szarvas–Bp. Építők 1–0, Vasas Izzó–Fősped 4–1

3. forduló, a 16 közé jutásért (2. 18.-19.-22.-25.)

            Egri Dózsa–Salgótarjáni BTC 1–2, 0–6 [1–8], Ganz-Mávag–Csepel 1–5, 1–2 [2–7], Győri Dózsa–Rába ETO 1–2, 1–4 [2–6], H. Thury SE–Zalaegerszegi TE 1–4, 0–3 [1–7], Komép–MTK-VM 1–3, 0–12 [1–15], Kossuth KFSE–Újpesti Dózsa SC 1–4, 0–6 [1–10], Nagyhalászi–Diósgyőri VTK 0–3, 1–5 [1–8], PVSK–Kaposvári Rákóczi  2–1, 1–3 [3–4], Szarvas–Békéscsaba 0–3, 0–2 [0–5], Székesfehérvári MÁV Előre–Tatabánya 1–1, 2–1 [3–2], Szegedi EOL AK–Szolnoki MTE 1–0, 1–1 [2–1], Szekszárd–Videoton SC 1–2, 0–1 [1–3], Szolnoki MÁV–Budapesti Honvéd SE 1–0, 1–8 [2–8], Várpalota–Haladás VSE 0–1, 0–1 [0–2], Vasas Izzó–Vasas SC 1–1, 1–5 [2–6], Volán SC–Ferencváros TC 1–1, 0–7 [1–8]

Nyolcaddöntő (3. 3.-14.-17.)

            Csepel–Bp. Honvéd 2–2, 0–2 [2–4], Kaposvár–Haladás 2–0, 1–3 [3–3, i. g.), Rába ETO–ZTE 2–0, 0–4 [2–4], SBTC–DVTK 3–0, 0–3 [3–3, t.: 3-4], SZEOL–Békéscsaba 0–2, 0–0 [0–2], Székesfehérvári MÁV Előre–FTC 2–3, 0–3 [2–6], Ú. Dózsa–Videoton 0–0, 2–2 [2–2, i. g.], Vasas–MTK-VM 3–0, 0–3 [3–3, t.: 2-4]

Negyeddöntő (3. 24., 27., 4. 5.-6.-13.)

            Békéscsaba–Kaposvár 2–1, 0–3 [2–4], FTC–DVTK 0–1, 2–1 [2–2, i. g.], Ú. Dózsa–Bp. Honvéd  5–1, 1–6  [6–7], ZTE–MTK-VM 2–3, 1–3  [3–6]    

Elődöntő (4. 17.-26.)

            Bp. Honvéd–MTK-VM 2–4, 2–1 [4–5], Kaposvár–FTC 0–2, 2–5  [2–7]

Döntő  

         FERENCVÁROSI TE–MTK-VM SK 1–0 (0–0)

1976. 5. 1., Budapest, Népstadion, 15 000 néző. V.: Hámori László.
FTC: Hajdú – Martos, Bálint, Rab, Viczkó – Juhász (Vépi, 57.), Mucha –  Pusztai (Kelemen, 80.), Nyilasi, Szabó F., Magyar. Edző: Dalnoki Jenő.

MTK: Bicskei – Palicskó, Csetényi, Csorna, Nyírő – Kovács B., Kőhalmi, Borsó – Takács (Polyák, 70.), Tulipán (Kiss T., 70.), Kunszt. Edző: Keszthelyi Mihály.
Gólszerző:  Szabó F. (20.)
Kiállítva: Kiss T. (89.), Csetényi (a mérkőzés után)
Döntetlennél minden találkozón hosszabbítás nélkül 11-es rúgások döntöttek

 

38. kiírás (MNK), 1976–77

 

1. csoportkör (10. 27., 11. 3.-10.-17.-24., 12. 1.-8.-15.-22.)
            I. csoport: Mogyoród–Vasas SC 0–6, Pásztó–Egri Dózsa 2–4, Mogyoród–Pásztó elmaradt, Pásztó–Vasas 1–4, Mogyoród–Eger 3–4, Eger–Pásztó 1–0, Vasas–Mogyoród 16–0, Pásztó–Mogyoród 3–0, Vasas–Pásztó 8–0, Eger–Mogyoród 6–2, Eger–Vasas 0–0, Vasas–Eger 4–0. A végeredmény: 1. Vasas 11 pont, 2. Eger 9. 3. Pásztó 2 (5 mérk.), 4. Mogyoród 0 (5 mérk.)
            II. csoport: Kartal–Újpesti Dózsa SC 0–3, Budapesti Építők–Aparhanti Tsz SK 3–1, Aparhant–Ú. Dózsa 0–6, Kartal–Bp. Építők 0–2, Bp. Építők–Ú. Dózsa 0–6, Aparhant–Kartal 2–3, Aparhant–Bp. Építők 2–4, Ú. Dózsa–Kartal 6–0, Ú. Dózsa–Aparhant 15–0, Bp. Építők–Kartal 4–2, Ú. Dózsa–Bp. Építők 7–0, Kartal–Aparhant 4–1. A végeredmény: 1. Ú. Dózsa 12 pont, 2. Bp. Építők 8. 3. Kartal 4, 4. Aparhant 0.

            III. csoport: Honvéd Kun Béla SE–Csepel SC 0–3, Budapesti VSC–Volán SC 1–1, Volán–Csepel 2–0, H. Kun B. SE–BVSC 1–2, BVSC–Csepel 1–1, H. Kun B. SE–Volán 1–1, Volán–BVSC 2–1, Csepel–H. Kun B. SE 2–0, Csepel–Volán 4–2, Csepel–BVSC 2–0, Volán–H. Kun B. SE 2–2, BVSC–H. Kun B. SE 4–2. A végeredmény: 1. Csepel 9 pont, 2. Volán 7, 3. BVSC 6, 4. H. Kun B. SE 2
            IV. csoport: Honvéd Papp József SE–Dorogi Bányász 0–0, Budafoki MTE–Ganz-Mávag 3–1, Ganz-Mávag–Dorog 2–4, H. Papp J. SE–Budafok 2–2, Budafok–Dorog 1–2, H. Papp J. SE–Ganz-Mávag 1–5, Ganz-Mávag–Budafok 2–3, Dorog–H. Papp J. SE 7–0, Dorog–Ganz-Mávag 4–0, Budafok–H. Papp J. SE 6–1, Dorog–Budafok 3–1, Ganz–Mávag–H. Papp J. SE 0–1. A végeredmény: 1. Dorog 11 pont, 2. Budafok 7, 3. H. Papp J. SE 4, 4. Ganz-Mávag 2
            
V. csoport: Komép–Tatabányai Bányász 1–5, Oroszlányi Bányász–Kossuth KFSE 1–1, Kossuth KFSE–Tatabánya 0–3, Komép–Oroszlány 1–1, Oroszlány–Tatabánya 1–1, Komép–Kossuth KFSE 2–1, Tatabánya–Komép 2–0, Kossuth KFSE–Oroszlány 4–2, Oroszlány–Komép 2–2, Tatabánya–Kossuth KFSE 5–0, Tatabánya–Oroszlány 7–1, Kossuth KFSE–Komép 0–2. A végeredmény: 1. Tatabánya 12 pont, 2. Komép 6, 3. Oroszlány 3 (7–16), 4. Kossuth KFSE 7 (6–15)
            VI. csoport: Szegedi VSE–Békéscsabai Előre 0–5. Gyulai SE–Szolnoki MÁV 1–0, Gyula–Bákádcsba 0–3, SZVSE–Szolnoki MÁV 2–1. Szolnoki MÁV–Békéscsaba 0–0, SZVSE–Gyula 2–2, Békéscsaba–SZVSE 3–1, Szolnoki MÁV–Gyula 2–1, Békéscsaba–Gyula 2–1, Szolnoki MÁV–SZVSE 8–0, Békéscsaba–Szolnoki MÁV 9–1, Gyula–SZVSE 4–4. A végeredmény: 1. Bákáscsaba 11 pont. 2. Szolnok 5, 3. Gyula 4 (9–13), 4. SZVSE 4 (9–23)
            VII. csoport: Zalaegerszegi Építők–Zalaegerszegi TE 0–2, Nike Fűzfői AK–Vasas Izzó 0–3, Vasas Izzó–ZTE 3–0, Z. Építők–Fűzfő 0–0, Fűzfő–ZTE 1–2, Z. Építők–Vasas Izzó 1–1, Vasas Izzó–Fűzfő 1–2, ZTE–Z. Építők 7–0, ZTE–Vasas Izzó 3–0, Fűzfő–Z. Építők 4–2, ZTE–Fűzfő 3–0, Vasas Izzó–Z. Építők 2–0. A végeredmény: 1. ZTE 10 pont, 2. Vasas Izzó 7, 3. Fűzfő 5, 4. Zalaegerszegi Építők 2
            VIII. csoport: Szeghalmi Medosz–Szegedi EOL AK 1–3. Szegedi Dózsa–Szolnoki MTE 3–3, Szegedi Dózsa–SZEOL 3–2, Szeghalom–Szolnoki MTE 1–3, Szolnoki MTE–SZEOL 1–3, Szeghalom–Szegedi Dózsa 3–0, SZEOL–Szeghalom 7–2, Szolnoki MTE–Szegedi Dózsa 0–1, SZEOL–Szegedi Dózsa 2–2, Szolnoki MTE–Szeghalom 0–0, SZEOL–Szolnoki MTE 3–0, Szegedi Dózsa–Szeghalom 0–2. A végeredmény: 1. SZEOL 9 pont, 2. Szegedi Dózsa 6, 3. Szeghalom 5, 4. Szolnoki MTE 4.
            IX. csoport: Jászapáti–Salgótarjáni BTC 2–10, Gyöngyösi Spartacus–Ózdi Kohász 0–0, Ózd–SBTC 4–4, Jászapáti–Gyöngyös 0–1, Gyöngyös–SBTC 1–2, Jászapáti–Ózd 1–0, Ózd–Gyöngyös 2–1, SBTC–Jászapáti 5–0, SBTC–Ózd 5–3, Gyöngyös–Jászapáti 1–2, SBTC–Gyöngyös 5–0, Ózd–Jászapáti 11–0- A végeredmény:  1. SBTC 11 pont, 2. Ózd 6, 3. Jászapáti 4, 4. Gyöngyös 3
            X. csoport: Győrszentiváni Tsz SK–Rába ETO 1–4, Csornai SE–MÁV DAC 2–4, MÁV DAC–Rába ETO 3–0, Győrszentiván–Csorna 1–3, Csorna–Rába ETO 0–3, Győrszentiván–MÁV DAC 0–3, Rába ETO–Győrszentiván 7–0, MÁV DAC–Csorna 3–1, Rába ETO–MÁV DAC 0–2, Csorna–Győrszentiván 2–1, Rába ETO–Csorna 1–1, MÁV DAC–Győrszentiván 6–5. A végeredmény: 1. MÁV DAC 12 pont, 2. Rába ETO 7, 3. Csorna 5, 4. Győrszentiván 0
            
XI. csoport: Siófoki Bányász–Dunaújvárosi Kohász 0–3, Komlói Bányász–Szekszárdi Dózsa 0–0, Szekszárd–Dunaújváros 0–2, Siófok–Komló 2–5, Siófok–Szekszárd 4–3, Komló–Dunaújváros 2–3, Szekszárd–Komló 0–1, Dunaújváros–Komló 5–2, Dunaújváros–Szekszárd 2–2, Komló–Siófok 2–2, Dunaújváros–Komló 3–3, Szekszárd–Siófok 0–1. A végeredmény: 1. Dunaújváros 10 pont, 2. Komló 7, 3. Siófok 5, 4. Szekszárd 2
            
XII. csoport: Mohácsi TE–Pécsi MSC 0–2, Mohács–Kaposvári Rákóczi 0–2, Sellye–PMSC 1–1, PMSC–Kaposvár 2–0, Sellye–Mohács 2–2, Sellye–Kaposvár 1–3, PMSC–Mohács 4–0, Kaposvár–Mohács 1–2, PMSC–Sellye 1–0, Kaposvár–PMSC 0–1, Mohács–Sellye 4–1, Kaposvár–Sellye 3–2. A végeredmény: 1. PMSC 11 pont, 2. Kaposvár 6, 3. Mohács 5, 4. Sellye 2
            
XIII. csoport: Edelényi Bányász–Záhonyi VSC 3–0, Józsai Haladás–Debreceni VSC 1–0Diósgyőri VTK–Józsa 11–1, DVSC–Edelény 3–3, DVTK–Záhony 7–0, Edelény–Józsa 6–1, DVSC–Záhony 2–1, Edelény–DVSC 1–4, DVTK–DVSC 3–0, Záhony–Józsa 4–1,  Záhony–Edelény - nem játszották le, DVSC–Józsa 7–1, Józsa–DVTK 0–4, Edelány–DVSC 2–2, Józsa–Edelény 1–2, Záhony–DVTK 2–5, Záhony–DVSC 2–2, DVTK–Edelény 2–2, DVSC–DVTK 2–1, Józsa–Záhony 1–7. A végeredmény: 1. DVTK 13 pont, 2. Edelény 9 (7 mérk., 19–13), 3. DVSC 9 (18–14), 4. Záhony 6, 6. Józsa 2
            
XIV. csoport: Répcelaki Bányász–Nagykanizsai Olajbányász 3–0, Ajkai Alumínium–Várpalota4–1, Haladás VSE–Ajka 3–0, Várpalota–Répcelak 3–0, Haladás–Nagykanizsa 2–3, Répcelak–Ajka 1–1, Várpalota–Nagykanizsa 2–3, Répcelak–Haladás 0–2, Haladás–Várpalota 4–0, Nagykanizsa–Ajlka 5–2, Nagykanizsa–Répcelak 7–0, Várpalota–Ajka 3–3, Répcelak–Várpalota 1–1, Ajka–Répcelak 3–2, Várpalota–Haladás 1–1, Ajka–Haladás 1–0, Haladás–Répcelak 3–0, Nagykanizsa–Haladás 2–1, Nagykanizsa–Várpalota 2–2, Ajka–Nagykanizsa 4–3. A végeredmény: 1. Nagykanizsa 11 pont, 2. Ajka 10, 3. Haladás 9, 4. Várpalota 6, 5. Répcelak 4
            
XV. csoport: Lehel SC–Ferencvárosi TC 1–1, 22. Számú Volán Szállítók–Lehel 2–0, FTC–Lehel 8–1, Lehel–22. Sz. Volán 0–1, FTC–22. Sz. Volán 8–0, 22. Sz. Volán–FTC 1–4. A végeredmény: 1. FTC 7 pont, 2. 22. Sz. Volán 4, 3. Lehel 1
            
XVI. csoport: Nagyhalászi Textiles–Székesfehérvári MÁV Előre 0–2, MÁV Előre–MTK-VM SK 0–3,  Nagyhalászi–MTK-VM 2–1, MÁV Előre–Nagyhalászi 0–1, MTK-VM–MÁV Előre 4–2, MTK-VM–Nagyhalászi 3–0. A végeredmény: 1. MTK-VM 6 pont, 2. Nagy0halászi 4, 3. MÁV Előre 2
            
XVII. csoport: Tállyai Építők–Budapesti Honvéd SE 0–3, Debreceni Kinizsi–Tállya 4–1, Debreceni Kinizsi–Bp. Honvéd 1–0, Bp. Honvéd–Tállya 14–0, Tállya–Debreceni Kinizsi 1–1, Bp. Honvéd–Debreceni Kinizsi 4–0. A végeredmény: 1. Bp. Honvéd 6 pont, 2. Debreceni Kinizsi 5, 3. Tállya 1
            
XVIII. csoport: Dunaújvárosi Építők–Videoton SC 0–4, Pénzügyőr SE–D. Építők 6–1, Videoton–D. Építők 6–1, D. Építők–Pénzügyőr 2–4, Videoton–Pénzügyőr 3–0, Pénzügyőr–Videoton 1–0. A végeredmény: 1. Videoton 6 (13–2), 2. Pénzügyőr 6 (11–6), 3. D. Építők 0.
 

Középdöntő (12. 11.-15.-18.-22., 1. 30., 3. 9.)

            I. csoport: PMSC–SBTC 2–2, SBTC–FTC 0–3, FTC–MTK-VM 0–2, SBTC–PMSC 3–1, MTK-VM–FTC 0–3, FTC–SBTC 1–0, PMSC–MTK-VM 2–0, FTC–PMSC 3–0, SBTC–MTK-VM 0–2, MTK–PMSC 6–1, MTK-VM–SBTC 6–1, PMSC–FTC 2–2. A végeredmény: 1. FTC 9 pont, 2. MTK-VM 8, 3. PMFC 4, 4. SBTC 3          
            
II. csoport: MÁV DAC–Videoton 2–0, Nagykanizsai Olajbányász–MÁV DAC 1–0, Videoton–Nagykanizsa 4–0, MÁV DAC–Diósgyőri VTK 1–4, Videoton–MÁV DAC 4–1, DVTK–Nagykanizsa 2–0, Nagykanizsa–Videoton 3–1, DVTK–MÁV DAC 5–0, Nagykanizsa–DVTK 0–1, DVTK–Videoton 1–0, Videoton–DVTK 5­–0, MÁV DAC–Olajbányász 6–2. A végeredmény: 1. DVTK 10 pont, 2. Videoton 6, 3. MÁV DAC 4 (10–16), 4. Nagykanizsa 4 (6–14).
            III. csoport: Ú. Dózsa–Dunaújváros 1–0, Szegedi EOL–Békéscsaba 2–1, Ú. Dózsa–SZEOL 3–1, Tatabánya–Békéscsaba 1–1, Békéscsaba–Ú. Dózsa 2–0, Dunaújváros–Tatabánya 2–1, Ú. Dózsa–Tatabánya 2–0, SZEOL–Dunaújváros 1–1, Tatabánya–SZEOL 6–1, Békéscsaba–Dunaújváros 2–0, Ú. Dózsa–Dunaújváros 2–1, Békéscsaba–SZEOL 0–0, Dunaújváros–SZEOL 1–2, Tatabánya–Dunaújváros 6–1, SZEOL–Ú. Dózsa 0–1, Békéscsaba–Tatabánya 1–1, Dunaújváros–Békéscsaba 1–2, Tatabánya–Ú. Dózsa 2–1, Ú. Dózsa–Békéscsaba 8–2, SZEOL–Tatabánya 2–3. A végeredmény: 1. Ú. Dózsa 12 pont, 2. Tatabánya 10, 3. Békéscsaba 9, 4. SZEOL 6, 5. Dunaújváros 3.
            IV. csoport: Dorog–ZTE 0–2, Bp. Honvéd–Csepel 1–2, Csepel–Bp. Honvéd 3–2, ZTE–Dorog 0–0, Bp. Honvéd–ZTE 2–0, Dorog–Csepel 0–0, ZTE–Honvéd 2–1, Csepel–Dorog 2–2, Bp. Honvéd–Dorog 5–1, ZTE–Csepel 1–0, Vasas–Bp. Honvéd 1–2, ZTE–Vasas 1–2, Csepel–ZTE 1–0, Vasas–Dorog 3–2, Dorog–Vasas 1–2, Vasas–Csepel 1–1, Vasas–ZTE 2–1, Csepel–Vasas 1–2, Dorog–Bp. Honvéd 0–2, Bp. Honvéd–Vasas 2–0. A végeredmény: 1. Vasas 11 pont, 2. Bp. Honvéd 10, 3. Csepel 9, 4. ZTE 7, 5. Dorog 3.

 

Négyes döntő

            FTC–Újpesti Dózsa 3–2 (1–1)
4. 6., Szolnok, 17 000 néző. V.: Pádár László.

Gólszerző: Pogány (15., 78.), Nyilasi (55.), ill. Fekete (33., 66.)

           Vasas–FTC 5–0 (3–0)
6. 13., Veszprém, 13 000 néző. V.: Bana.

Gólszerző: Gass (14.), Müller (20., 54.), Török P. (32.), Várady (62.)

          DVTK–Újpesti Dózsa  4–1 (3–0)
6. 13., Gyöngyös, 5000 néző. V.: Müncz György.

Gólszerző: Tatár (8.), Görgei (10.), Görgei (45.), Oláh (80.), ill. Bíró (64.)
DVTK:  Szabó – Szántó (Teodoru, 83.), Salamon, Váradi O., Kutasi – Oláh, Kerekes (Feledi, 75.), Tatár – Szalai, Fekete, Görgei.

            Újpesti Dózsa–Vasas 5–3 (3–2, 3–3, 5–3)
6. 14., Kecskemét, 12 000 néző. V.: Lauber Gyula.

Gólszerző: Bene (8.), Nagy L. (24.), Kellner (33.), Kerekes Gy. (97.), Fazekas (101.), ill. Várady (4., 47.), Gass (27.)
Kiállítva: Várady (97.), Kovács I. (105.)

            FTC–DVTK 3–0 (1–0)
6. 15., Eger, 15 000 néző. V.: Nagy Béla.

Gólszerző: Mészöly (32.), Magyar (59., 85.),
DVTK:  Szabó – Szántó (Teodoru, 62.), Salamon, Váradi O., Kutasi – Oláh, Kerekes (Hajas, 68.), Tatár – Szalai, Fekete, Görgei.

            DVTK–Vasas 1–0 (0–0)
6. 19., Hatvan, 7000 néző. V.: Mohácsi Lajos.

Gólszerző: Tatár (85.)
DVTK:  Veréb – Szántó (Teodoru, 70.), Salamon, Váradi O., Kutasi – Oláh, Tatár, Kerekes (Hajas, 70.) – Szalai, Fekete, Görgei. Edző: Szabó Géza.

A végeredmény:           1. DVTK                        3          2          –          1          5–  4     4
                                       2. FTC                           3          2          –          1          6–  7     4
                                       3. Vasas                        3          1          –          2          8–  6     2
                                       4. Ú. Dózsa                   3          1          –          2          8–10     2


           

39. kiírás (MNK), 1977–78

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (10. 5.)

            Ajkai Bányász–Dunaújvárosi Kohász 1–2, Bábolnai SE–Rába ETO 1–2, Bajai SK–Budapesti Honvéd SE 2–2 (t.: 7-8), Budafoki MTE Kinizsi–Videoton SC 1–6, Budapesti VSC–Csepel SC 3–5, Debreceni MTE–Eger SE 0–1, Dunaszeg–Csorna 1–3, Gyulai SE–Szegedi EOL AK 2–3, Dunaújvárosi Építők–Kaposvári Rákóczi 2–1, Honvéd Bem József SE–Vasas Izzó 1–1 (t.: 1-4), Honvéd Rákóczi SE–MÁV DAC 4–1, Honvéd Szondy SE–Újpesti Dózsa SC 1–5, Körmendi Dózsa–Jánosháza 3–1, Miskolci VSC–Debreceni VSC 3–2, Motim TE–Soproni Vasas 3–1, Nagyatádi VSE–Pécsi MSC 1–10, Nagybátonyi Bányász–Salgótarjáni BTC 1–0, Pécsi VSK–Komlói Bányász 6–0, Perbáli TSz SK–Szegedi VSE 1–2, Siroki Vasas–Kazincbarcikai Vegyész 0–5, Szabadegyháza–Ferencvárosi TC 2–6, Szegedi Dózsa–Békéscsabai Előre 1–1 (t.: 0-3), Szekszárdi Dózsa–Székesfehérvári MÁV Előre 0–1, Szolnoki MÁV–Szolnoki  MTE 1–1 (t.: 2-4), Tapolcai Buxitbányász–Haladás VSE 1–3, Tabi SE–Zalaegerszegi TE 1–8, Tassi KSK–Vasas SC 0–5, Tiszavasvári Lombik–Borsodi Volán 2–0, Tyukodi TSz SE–Diósgyőri VTK 3–3 (t.: 9-8), Vasas Ikarus–MTK VM-SK 1–3, Volán SC–Tatabányai Bányász SC 1–2, Zalaegerszegi Építők SE–Sabaria SE 0–0 (t.: 4-5)

2. forduló, a 16 közé jutásért (10. 12., 11. 9.)

            Bp. Honvéd–H. Rákóczi SE 4–0, 3–0 [7–0], Dunaújvárosi Kohász–Kazincbarcika 0–3, 1–2 [1–5], Haladás–Csorna 3–2, 4–1 [7–3], Körmend–Rába ETO 0–7, 0–11 [0–18], Nagybátony–Vasas 2–6, 0–2 [2–8], PMSC–MVSC 3–2, 2–0 [5–2], Sabaria–Videoton 3–5, 2–2 [5–7], Szegedi VSE–Békéscsaba 1–3, 0–5 [1–8], Székesfehérvári MÁV Előre–Eger 2–4, 2–2 [4–6], Szolnoki MTE–MTK-VM 1–1, 2–5 [3–6], Tatabánya–Dunaújvárosi Építők 7–1, 5–1 [12–2], Tiszavasvári–SZEOL 1–1, 0–4 [1–5], Tyukod–FTC  1–2, 1–8 [2–10], Ú. Dózsa–Motim 4–0, 4–1 [8–1], Vasas Izzó–Csepel 4–4, 2–3 [6–7], ZTE–PVSK 0–0, 1–6 [1–6]

Középdöntő (12. 7., 7. 26.-29., 8. 2.-8.-9.-12.-16.)

            A-csoport: SZEOL–Békéscsaba 2–2, Ú. Dózsa–Eger 9–1, Eger–SZEOL 2–0, Békéscsaba–Ú. Dózsa 2–2, Ú. Dózsa–SZEOL 4–1, Eger–­Békéscsaba 2–1, Ú. Dózsa–Békéscsaba 2–0, SZEOL–Eger 1–2,
Eger–Ú. Dózsa 0–5, Békéscsaba–SZEOL 2–0, SZEOL–Ú. Dózsa 1–6, Békéscsaba–Eger 2–0. A végeredmény: 1. Ú. Dózsa 11 pont, 2. Békéscsaba 6 (8–8), 3. Eger (7–18), 4. SZEOL 1  

            B-csoport: FTC–Pécsi VSK 2–0, Csepel–Rába ETO 3–2, Rába ETO–FTC 1–0, Csepel–PVSK 0–1, FTC–Csepel 1–1, Rába ETO–PVSK 1–1, FTC–Rába ETO 1–0, PVSK–Csepel 1–1, PVSK–FTC 1–1, Rába ETO–Csepel 2–0, Csepel–FTC 0–1, PVSK–Rába ETO 2–1. A végeredmény: 1. FTC 8 pont, 2. PVSK 7, 3. Rába ETO 5, 4. Csepel 4
            
C-csoport: Vasas–Kazincbarcika 5–0, Tatabánya–Videoton 0–0, Videoton–Vasas 2–2, Kazincbarcika–Tatabánya 2–2, Vasas–Tatabánya 1–1, Kazincbarcika–Videoton 1–2, Tatabánya–Kazincbarcika 3–4, Vasas–Videoton 2–2, Kazincbarcika–Vasas 0–2, Videoton–Tatabánya 2–0, Tatabánya–Vasas 1–3, Videoton–Kazincbarcika 3–0. A végeredmény: 1. Vasas 9 pont (15–6), 2. Videoton 9 (11–5), 3. Tatabánya 3 (7–12), 4. Kazincbarcika 6, 5. Dunaújváros 3 (7–17) 
            D-csoport: Bp. Honvéd–­Pécsi MSC 1–0, Haladás VSE–MTK-VM 2–2, PMSC–Haladás 3–0, MTK-VM–Bp. Honvéd 1–1, Bp. Honvéd–Haladás 4–0, PMSC–MTK-VM 3–0, Bp. Honvéd–MTK 2–1, PMSC–Bp. Honvéd 4–1, MTK–Haladás 2–0, PMSC–Haladás 2–0, MTK–PMSC 0–0, Haladás–Bp. Honvéd 1–2. A végeredmény: 1. Pécsi MSC 9 pont (12–2), 2. Bp. Honvéd 9 (11–7), 3. MTK-VM 5, 4. Haladás 1

Elődöntő (8. 19.)

            FTC–Újpesti Dózsa 3–2, Pécsi MSC–Vasas  3–2 (h. u.)

A 3. helyért 

            Vasas–Újpesti Dózsa 5–3 (1–1)
            8. 20., Népstadion, 5000 néző
             Gólszerző: Gass (15. – 11-esből, 58., 87. – 11-esből), Becsei (46.), Birinyi (50.), ill. Fazekas (9. – 11-esből), Fekete (82.), Kerekes Gy. (89.)

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–PÉCSI MSC 4–2 (0–2, 2–2, 3–2)

1978. 8. 20., Budapest, Népstadion, 15 000 néző. V.: Pádár László.
FTC:  Zsiborás – Tepszics, Bálint, Major, Vépi – Martos, Nyilasi, Ebedli (Mészöly, 54.) – Pusztai, Szokolai, Takács (Pogány, 36.). Edző: Friedmanszky Zoltán.

PMSC: Katzirz – Iványi, Tapaszti, Schulteisz, Kincses – Lutz (Zsolt, 60.), Dárdai P., Pál, Gallai – Lingl, Varga (Pogány, 60.). Edző: Szőcs János.
Gólszerző: Bálint (52.), Pogány (73. – 11-esből), Szokolai (94.), Martos (119.), ill. Dárdai P. (3. – 11-esből), Varga (35.)
Kiállítva: Nyilasi (55.)

 

40. kiírás (MNK),  1978–79

 

1. forduló, a 32 közé jutásért (11. 29., 12.13.)

            Baki Medosz–Zalaegerszegi TE 0–6, 1–8 [1–14], Bakony Vegyész–Várpalotai Bányász 2–1, 0–0 [2–1], Balassagyarmati SE–MTK-VM SK 2–0, 0–0 [2–0], Battonyai SZSE–Békéscsabai Előre Spartacus 0–5, 1–8 [1–13], Bicskei Spartacus–Kaposvári Rákóczi 1–4, 1–4 [2–8], Bólyi Medosz–Pécsi VSK 3–0, 0–2Budapesti Spartacus–Budafoki MTE Kinizsi 0–0, 5–1 [5–1], Celldömölki Vasutas–Körmendi Dózsa FMTE 1–2, 3–0 [4–2], Dunaújvárosi Építők–Székesfehérvári MÁV Előre 0–5, 2–2 [2–7], Győri Dózsa–MÁV DAC 0–0, 2–3 [2–3], Hódgép Metripond SE–Szegedi EOL AK 1–2, 1–3 [2–5], Honvéd Rákóczi SE (Tata)–Komép SC (Tatabánya) 2–3, 1–2 [3–5], Honvéd Táncsics SE (Kaposvár)–Komlói Bányász 1–2, 2–2 [3–4], 22. Számú Volán–Tatabányai Bányász SC 1–1, 0–2 [1–3], Jánoshalmi Spartacus–Honvéd Mezőfi SE (Kecskemét) 1–0, 0­–3 h. u. [1–3], Móri SE–Budapesti Honvéd SE 0–2, 0–8 [0–10], Nagybátonyi Bányász–Salgótarjáni TC  4–6, 0–11 [4–17], Novaji TSz SK–Ferencvárosi TC 0–3, 0–11 [0–14], Nyíregyházi Vasutas Spartacus SC–Debreceni MTE 0–1, 1–4 [1–5], Óbudai TSz SK–Videoton SC 1–0, 0–8 [1–8], Ózdi Kohász–Leninvárosi MTK 1–3, 2–4 [3–7], Paksi SE–Dunaújvárosi Kohász 1–3, 2–3 [3–6], Rábatótfalusi SK–Haladás VSE 1–5, 1–4 [2–9], Romhány–Budapesti Vasas Izzó 1–3, 2–3 [3–5], Sellye–Pécsi MSC 2–3, 1–1 [3–4], Soproni Postás–Rába ETO 0–5, 0–14 [0–19], Szentesi Kinizsi–Honvéd Szabó Lajos SE (Mezőtúr) 1–7, 2–8 [3–15], Szokolyai SE–Vasas SC 2–4, 1–13 [3–17], Szolnoki MTE–Diósgyőri VTK 0–0, 1–3 [1–3], Tállyai Építők–Újpesti Dózsa 2–2, 3–8 [5–10], Tápiószecsői SK–Csepel SC 2–3, 1–9 [3–12], Tapolcai Bauxitbányász–Ajkai Alumínium 2–2, 1–1 [3–2]

2. forduló, a 16 közé jutásért (2. 11.-21.)

            Bakony Vegyész–Videoton 0–5, 1–7 [1–12], Balassagyarmat SE–FTC 1–0, 2–6 [3–6], Bp. Spartacus–Tatabánya 1–4, 1–4 [2–8], Bóly–PMSC 1–3, 2–8 [3–11], Celldömölk–Rába ETO 1–2, 0–7 [1–9], Csepel–Bp. Vasas Izzó 1–1, 2–1 [3–2], Debreceni MTE–STC 1–0, 1–4 [2–4], H. Szabó Lajos SE–Békéscsaba 0–0, 0–3 [0–3], Komép–Bp. Honvéd 0–0, 1–5 [1–5], Kaposvár–ZTE 0–1, 2–1 [2–2, i. g.], Komló–Dunaújváros 2–1, 0–1 [2–2, i. g.], Leninváros–DVTK 0–0, 1–1 [1–1, i. g.], MÁV DAC–Haladás 3–1, 0–3 [3–4], Székesfehérvári MÁV Előre–Bauxitbányász 2–1, 1–4 [3–5], SZEOL–Vasas 2–2, 1–6 [3–7], Ú. Dózsa–H. Mezőfi SE 7–1, 1–0 [8–1]

Nyolcaddöntő (3. 7.-21., 4. 11.)

            Békéscsaba–Tatabánya 3–3, 1–2 [4–5], Bp. Honvéd–Bauxitbányász 1–1, 1–0 [2–1], Kaposvár–Videoton 3–0, 0–2 [3–2], Leninváros–Dunaújvárosi 0–3, 0–5 [0–8], PMSC–FTC 3–4, 3–3 [6–7], STC–Rába ETO 3–3, 1–1 [4–4, i. g.], Ú. Dózsa–Csepel 2–3, 1–1 [3–4], Vasas–Haladás 5–1, 1–2 [6–3]

Negyeddöntő (4. 14., 5. 9.)

            Csepel–Kaposvár 2–0, 1–0  [3–0], Dunaújváros–Rába ETO 0–1, 1–0  [1–1, t.: 1-3], FTC–Bp. Honvéd 4–1, 1–1  [5–2], Tatabánya–Vasas  4–0, 2–1  [6–1]

Elődöntő (6. 19.-21.)

            Tatabánya–FTC  3–1, 1–5  [4–6], Rába ETO–Csepel 7–2, 0–0  [7–2]

Döntő  

         RÁBA ETO–FERENCVÁROSI TC 1–0 (0–0)

1979. 6. 23., Budapest, Népstadion, 10 000 néző. V.: Pádár László.
Rába ETO: Palla – Szíjjártó, Pozsgai, Pásztor, Magyar – Lipót, Füzi, Onhausz – Szabó O., Glázer (Pénzes, 64.), Pölöskei (Horváth D., 81.). Edző: Kovács Imre.

FTC: Zsiborás – Martos, Bálint, Rab, Vépi – Takács, Ebedli (Mészöly, 73.), Magyar (Koch, 73.) – Pusztai, Nyilasi, Pogány. Edző: Friedmanszky Zoltán.
Gólszerző: Szabó O. (17.)

 

41. kiírás (MNK), 1979–80

 

1. forduló (12. 12.-15.-16.-19.-22.)

            Balmazújvárosi Lenin TSz SK–Szarvasi Főiskola Spartacus 2–4, Bárna KSK–Diósgyőri VTK 1–6, Délép SE–Vasas 1–3, Fertőszentmiklósi Medosz–Honvéd Schönherz SE 2–2 (t.: 4-5), Kecskédi TSz SK–Dunaújvárosi Kohász 0–2, NIKE Fűzfői AK–Tapolcai Bauxitbányász 2–0, Gamma–Újpesti Dózsa 0–4, Gyöngyösi SE–Ferencvárosi TC 3–3, Haladás VSE–Pécsi VSK 3–1, Hódmezővásárhelyi MSE–Bp. Honvéd 1–1, Honvéd Bottyán SE–Bátaszék 1–0, Kaposvári Rákóczi–MÁV DAC 3–1, Kaposvári Vasas–Répcelak 0–1, Kecskeméti SC–MTK-VM 3–2, Komlói Bányász–Pécsi MSC 2–2, Lovasberényi TSz SK–Csepel SC 0–1, Mátranovák–Debreceni MVSC 1–1, Mázaszászvári Bányász–Rába ETO 1–1, Mohács-Véméndi TE–Videoton 1–1, Motim TE–Ajkai Alumínium 1–1, Pécsi Zsolnay–Tatabányai Bányász 1–3, Romhányi Kerámia SK–Volán SC 0–1, Sabaria SE–Zalaegerszegi TE 1–0, Sárosdi TSz SK–Dömsödi Vízügy 0–3, Székesfehérvári MÁV  Előre­–Bajai SK 0–3, Szolnoki Cukorgyár–Putnok 1–0, Szolnoki MÁV MTE–Nyíregyházi Vasutas SSC 3–4 h. u., Üllői KSK–Szegedi EOL AK 1–1

 2. forduló (2. 27.)

            Baja–Hódmezővásárhely 1–0, Budafok–DVTK 0–3, Csepel–Kecskeméti SC 3–0, Dömsöd–Békéscsaba 0–8, Fűzfő–Tatabánya 0–2, H. Bottyán SE–Haladás 1–2, H. Schönherz SE–Sabaria 1–2, Mátranovák–Gyöngyös 0–1, Mázaszászvár–Volán 3–4, Mohács-Véménd–Vasas 1–5, Motim–Kaposvári Rákóczi 1–0, Nyíregyháza–Ú. Dózsa 1–1, Répcelak–Komló 1–2, Szolnoki Cukorgyár–STC 1–5, Tordas–Dunaújváros 0–6, Üllő–Szarvas 0–0

Nyolcaddöntő (3. 5.)

            Csepel–DVTK 0–1, Gyöngyös–Békéscsaba 3–2, Haladás–SBTC 0–1, Komló–Tatabánya 1–0, MOTIM–Vasas 0–1, Nyíregyháza–Volán 2–0, Sabaria–Dunaújváros 3–1, Üllő–Baja 2–2

Negyeddöntő (4. 16.)

            Gyöngyös–Vasas 0–5, Komló–SBTC 2–0, Sabaria–Nyíregyháza 1–0 (h. u.), Üllő–DVTK 0–2      

Elődöntő (4. 23.)

            Komló–DVTK 1–2, Sabaria–Vasas 0–1

Döntő  

         DIÓSGYŐRI VTK–VASAS SC 3–1 (1–0)

1980. 5. 21., Veszprém, 15 000 néző. V.: Palotai Károly.
DVTK: Veréb – Szántó, Salamon, Kutasi – Oláh, Kerekes, Görgei, Kádár – Borostyán (Teodoru II, 86.), Fükő, Fekete L. (Szalai, 75.). Edző: Szabó Géza.

Vasas: Mészáros – Török, Híres, Komjáti, Rácz – Birinyi, Hegedűs, Müller (Somogyi, 57.), Zombori – Kiss L., Várady (Szebegyinszky, 57.). Edző: Mészöly Kálmán.
Gólszerző: Kutasi (42.), Fekete L. (54.), Szalai (85.), ill. Kiss L. (82.)
Döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat jutott tovább

 

42. kiírás (MNK), 1980–81

 

1. forduló (10. 1.-8.)

            Ajkai Alumínium–Ajkai Bányász 4–1, Borsodi Volán–Honvéd Szabó Lajos SE 2–5, Budapesti VSC–Budafoki MTE 1–1 (t.), Debreceni Kinizsi–Kazincbarcikai Vegyész 2–1, Debreceni MVSC–Hejőcsaba 5–0, Dorogi AC–Halásztelek 4–1, Dunaújvárosi Építők–Hatvani Kinizsi 2–2 (t.), Etyek–Kossuth KFSE 3–3 (t.), Haladás VSE–Zalaegerszegi TE 3–4, Hartai SE–Nagybátonyi Bányász 3–0, Honvéd Latinca SE–Siófoki Bányász 3–4, Jánoshalma–Csepel SC 0–3, Jászkisér–Honvéd Asztalos SE 2–0, Kaposvári Rákóczi–Rába ETO 2–1, Kaposvári Vasas–Motim TE 4–1, Keszthelyi Haladás–Bátaszéki Spartacus 3–2, Kisterenyei Bányász–Dunaújvárosi Kohász 1–4, Komlói Bányász–Sabaria SE 4–1, Nagyszénás–Hódmezővásárhelyi MSE 1–1 (t.: Nahyszénás), MÁV DAC–Sellyei Spartacus 3–1, MTK-VM–Honvéd Rákóczi SE 6–0, Nyíregyházi VSSC–Békéscsabai Előre SSC 1–1 (t.), Pécsi VSK–Nike Fűzfői AK 2–0, Postás SE–Iváncsa 6–1, Ráckeve–Bábolnai SE 8–2, Rákóczifalva–Délép SC 4–1, Répcelak–Mohács-Véméndi TE 0–2, Salgótarjáni TC–Kecskeméti SC 3–1, Szegedi EOL AK–Ferencvárosi TC 1–3, Tatabányai Bányász–Soproni SE 3–1, Várpalota–Pécsi MSC 0–3, Videoton–Volán SC 2–0

2. forduló (10. 22.)

            Ajkai Alumínium–Pécsi MSC 1–3, Budafoki MTE–Postás 1–0, Dunaújvárosi Kohász–Mohács-Véméndi TE 2–0, FTC–Dunaújvárosi Építők 6–2, Harta–Ráckevei Aranykalász SE 2–3, Jászkisér–Debreceni Kinizsi 1–0, Keszthelyi Haladás–Komló 3–0, Kossuth KFSE–Dorog 3–0, MÁV DAC–Videoton 2–1, MTK-VM–Csepel 2–1, Nagyszénás–Nyíregyháza 3–3 (t.: 4-5), Rákóczifalva–Debreceni MVSC 1–4, Salgótarjáni TC–Honvéd Szabó Lajos SE 1–2, Siófok–Kaposvári Rákóczi 1–2, Tatabánya–Kaposvári Vasas 11–1, ZTE–PVSK 4–0

Nyolcaddöntő (11. 5.)

            Dunaújváros–Budafok 4–1, H. Szabó L. SE–FTC 1–2, Kaposvári Rákóczi–Keszthely 5–1, Kossuth KFSE–DMVSC 3–0, MÁV DAC–ZTE 3–0, MTK-VM–Jászkisér 3–0, Nyíregyháza–Ráckeve 0–0 (t.: 5-4), PMSC–Tatabánya 1–0  

Negyeddöntő/I. (11. 19.-26.)

            Dunaújváros–Nyíregyháza 2–2 (11-esekkel: 0-3), FTC–PMSC 3–1, Kaposvár–MÁV DAC 0–1, MTK-VM–Kossuth KFSE 4–4 (t.: 3-2)   

Negyeddöntő/II.* (3. 18.)

            DVTK–FTC 1–0, MÁV DAC–Bp. Honvéd 0–5,  Nyíregyháza–Vasas 1–2, Ú. Dózsa–MTK-VM  2–1

*a nemzetközi kupákban résztvevő négy csapat (DVTK, Bp. Honvéd, Vasas, Ú. Dózsa) csak ebben a fázisban csatlakoztak a mezőnyhöz

Elődöntő (6. 20.)

            DVTK–Ú. Dózsa 2–1, Vasas–Bp. Honvéd 2–1

A 3. helyért 

            Bp. Honvéd–Ú. Dózsa 2–0 (1–0)
            6. 21., Makó, 3000 néző 
            Gólszerző: Dajka (10.), Gyimesi (74. – 11-esből)

Döntő

         VASAS SC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0)

            1981. 6. 21., Szeged, 10 000 néző. V.: Kuti Sándor.
Vasas: Mészáros – Szabó, Híres, Hegedűs, Kántor – Birinyi, Halász, Zombori, Rixer –
Izsó, Kiss L. Edző: Bundzsák Dezső.
DVTK: Szabó – Szántó, Oláh, Teodoru I – Kádár, Tatár, Görgei, Szemere – Borostyán, Teodoru II, Fekete (Szlifka, 80.). Edző: Szabó Géza.
Gólszerző: Izsó (72.)

 

43. kiírás (MNK),  1981–82

 

1. forduló (12. 1.-5.-8.-9.)

            Ajkai Alumínium–Bajai SK 2–0, Ajkai Bányász–Újpesti Dózsa 1–4, MHD Balatonfüredi SE–Sabaria SE 1–0 h. u., Borsodi Volán–Balassagyarmati SE 1–0, Csongrád–Rába ETO 1–4, Dányi TSZ SK–Békéscsabai Előre SSC 2–3, Debreceni Universitas SE–Kecskeméti SC 2–0, Délép SC–Honvéd József Attila SE 3–0, Dorog–Honvéd Bottyán SE 5–1, Építők SC–Dunai Kőolaj 2–2 (t.: 3-1), Dunaújvárosi Kohász–Csepel SC 3–2, Gyulai SE–Nyíregyházi VSSC 2–0, Hernádi TSZ SK–Salgótarjáni Síküveg 1–0, Hódmezővásárhelyi MSE–Szegedi EOL AK 2–1, Honvéd Asztalos János SE–Jászkiséri TFSE 0–1, Honvéd Kun Béla SE–Tatabányai Bányász 1–1 (t.: 8-7), Honvéd Osztapenko SE–Vasas SC 4–6, Katymár–Diósgyőri VTK 1–3, Komlói Bányász–Pécsi VSK 1–0, Mezőfalva–Videoton 1–2 h. u., Malév SC–Ózdi Kohász 1–3, Mohács-Véméndi TE–Tapolcai Bauxitbányász 3–0, Motim TE–Zalaegerszegi TE 0–0 (t.: 4-2), MTK-VM–Ferencvárosi TC 2–0, Recski Ércbányász–Salgótarjáni TC 2–2 (t.: 5-4), Répcelaki Bányász–Kaposvári Rákóczi 1–0 h. u., Siklós–Pécsi MSC 1–2 h. u., Siófoki Bányász–Bp. Honvéd 1–1 (t.: 4-5), Soproni SE–Debreceni MVSC 1–0, Szarvas–Haladás VSE 2–2 (t.: 3-4), Szekszárdi Dózsa–Mány 5–0, Szombathelyi Spartacus Styl–Volán SC 0–1

2. forduló (2. 17.-18.-20.-21.)

            Ajkai Alumínium–Ú. Dózsa 0–1, Balatonfüred–Répcelak 1–1 (t.: 4-5), Borsodi Volán–DVTK 1–6, Délép–Debreceni USE 3–2 h. u., Dorog–Haladás VSE 2–2 (t.: 2-4), Dunaújváros–Videoton 0–2, Gyula–Építők SC 1–3, Hódmezővásárhely–Békéscsaba 1–2, Honvéd Kun Béla SE–Hernád 0–3, Jászkisér–Ózd 1–3 h. u., Komló–PMSC 2–1, MTK-VM–Bp. Honvéd 1–1 (t.: 4-2), Mohács-Véménd–Rába ETO 1–0, Recsk–Vasas SC 1–1 (t.: 5-6), Soproni SE–Motim 0–0 (t.: 3-4), Szekszárd–Volán SC 0–4

Nyolcaddöntő (2. 24.)

            Délép–DVTK 1–1 (t.: 3-4), Építők SC–Békéscsaba 0–2, Hernád–Ú. Dózsa 0–6, Komló–Haladás 2–1 h. u., Mohács-Véménd–Videoton 1–1 (t.: 2-3), Motim–Vasas 0–0 (t.: 4-2), MTK-VM–Ózd 3–2, Répcelak–Volán 0–3

Negyeddöntő (3. 10.)    

DVTK–Békéscsaba 1–1 (t.: 2-4), MTK-VM–Komló 1–0, Ú. Dózsa–Volán 2–1, Videoton–Motim 3–0

Elődöntő (3. 31.)

            Ú. Dózsa–Békéscsaba 1–0, Videoton–MTK-VM 1–0

Döntő

         ÚJPESTI DÓZSA SC–VIDEOTON SC 2–0 (1–0)

1982. 4. 4., Szekszárd, 18 000 nézô. V.: Nagy Miklós.
Ú. Dózsa: Szendrei – Herédi, Kovács J., Kardos, Tóth J. – Kolár (Jurácsik, 85.), Kisznyér, Steidl, Nagy L. – Bodnár, Birkás. Edző: Temesvári Miklós.
Videoton: Disztl P. – Végh, Disztl L., Horváth G. – Palkovics, Csongrádi (Novath, 73.), Csuhay, Vadász – Májer (Nagy T., 64.), Szabó J., Tieber. Edző: Szentmihályi Antal.
Gólszerzô: Birkás (45., 78.)

 

44. kiírás (MNK), 1982–83

 

1. forduló (10. 6.-12.-13.-27.)

            Ácsi Kinizsi–Motim TE 0–2, Ajkai Alumínium–Mezőfalva 2–0, Bábolnai SE–Várpalotai Bányász 4–1, Bag–MTK-VM SK 2–5, Bajai TSz SK–Siklós 1–3, Barcs–Pécsi MSC 3–8, Békéscsabai Agyagipar–Hódmezővásárhelyi MSE 0–3, Bélapátfalva–Diósgyőri VTK 4–3 (h. u.), Bólyi Medosz–Pécsi VSK 2–3, Borsodi Bányász–Nagybátony 1–0, Borsodi Volán–Honvéd Asztalos János SE 1–0 (h. u.), Budapesti Postás–Ganz-Mávag 1–5, Csurgó–Nagykanizsai Olajbányász SE 3–5 (h. u.), Dány–Budapesti VSC 2–1, Debreceni Universitas–Debreceni Volán 5–1, Dombrád–Edelényi Bányász 0–3, Dunavarsány–Dorogi Bányász 2–3, Égszöv Medosz–Volán SC 2–7, Fehérgyarmati SE–Debreceni Kinizsi 1–3, Fehérvárcsurgó–Zirc-Dudari Bányász 1–­5, Győrszentiván–Tatabányai Bányász SC 0–5, Halásztelek–Vasas Ikarus 0–3, Hatvani KVSC–Ferencvárosi TC 0–5, Heréd–Jászkisér 3–1, Hévíz–Buxitbányász 1–0, Honvéd Osztapenko SE–Kossuth KFSE 1–4, Honvéd Papp József SE–Nyíregyházi VSSC 0–1 h. u., Honvéd Rákóczi SE–Váci Izzó 1–2, Honvéd Steinmetz SE–Videoton SC 1–7, Honvéd Táncsics SE–Mohács-Véménd TE 1–0, 22. Számú Volán–Honvéd Köteles János SE 4–2, Jánoshalma–SZEOL AK 1–5, Kapuvári SE–Haladás VSE 1–2, Kecskeméti TE–Lehel SC 0–3, Kiskőrös–Honvéd Szabó Lajos SE 1–5, Komlói Bányász–Siófoki Olajbányász 4–6 h. u., Makói SVSE–Békéscsabai Előre Spartacus SC 2–3, Nagymágocs–Orosháza 0–5, Mátranováki Vasas–Olefin SC 0–1 (h. u.), MÁV Nagykanizsai TE–Kaposvári Rákóczi 2–1 (h. u.), Medosz Erdért–III. Kerületi TTVE 5–1, Ópályi TSz SE–Hajdúszoboszlói Bocskai 1–0, Pásztói SE–Eger SE 1–3, Pénzügyőr SE–Budapesti Honvéd SE 0–5, Péti MTE–Dombóvári MVSE 0–2, Ráckeve–Újpesti Dózsa SC 2–4 (h. u.), Rakamazi Spartacus–Kazincbarcikai Vegyész 0–3, Répcelaki Bányász–Rába ETO 1–3, Romhányi Kerámia–Ózdi Kohász 2–1, Sabaria SE–Keszthelyi Haladás 0–1, Sárvári Kinizsi–Zalaegerszegi TE 1–2, Sellye–Bajai SK 0–2, Simaság–Petőháza 3–0, Szarvasi Főiskola Spartacus–Kecskeméti SC 3–1, Szolnoki MÁV MTE–Debreceni MVSC 1–2, Szombathelyi Spartacus Styl–MÁV DAC 3–1, Tab–Vasas SC 0–4, Tamási Medosz–Székesfehérvári MÁV Előre 3–1 (h. u.), Tisza Új KSK–Gyula 5–4, Tordas–Paksi SE 0–4, Törekvés–Csepel SC 1–5, Vasvár–Honvéd Katona SE 2–1, Veresegyháza–BKV Előre 1–2, Veszprémi Volán–Dunaújvárosi Kohász SE 0–4  

 

2. forduló (11. 17.)

            Ajkai Alumínium–Keszthely 1–3 (h. u.), Bábolna–Ganz-Mávag 2–0, BKV Előre–Tatabányai Bányász 1–3, Borsodi Bányász–Nyíregyházi VSC 2–1, Borsodi Volán–Bélapátfalva 3–1, Dány–Ú. Dózsa 3–6, Debreceni Universitas–Debreceni MVSC 1–0, Dorog–Csepel 2–3, Dunaújváros–Paksi SE 11–0, Edelény–Kazincbarcika 4–4 (t.: 3-4), Heréd–Lehel 1–1 (t.: 4-5), Honvéd Táncsics SE–Olajbányász SE 0–2, H. Szabó L. SE–Debreceni Kinizsi 4–2, Kossuth KFSE–Volán 4–1, MÁV TE–Haladás VSE 0–4, Medosz Erdért–FTC 1–4, Ópályi–Olefin SC 1–2, Orosházi MTK–SZEOL AK 0–3 (h. u.), PVSK–Baja 1–1 (t.: 2-3), Romhány–Eger 1–1 (t.: 4-2), Simaság–Motim TE 1–2, Siklós–PMSC 0–4, Siófoki–Dombóvár 2–1 h. u., Szarvas–Hódgép-Metripond SE 2–0, Szombathelyi Spartacus Styl–Rába ETO 0–1, Tamási–Videoton 0–1, Tisza Új KSK–Békéscsaba 0–5, Vác–Bp. Honvéd 1–2 (h. u.), Vasas Ikarus–Vasas 0–4, Vasvár–Hévíz 3–1, 22. Számú Volán–MTK-VM 3–2, Zirc-Dudar–ZTE 0–3

3. forduló (2. 19.)   

            Borsodi Bányász–SZEOL AK 1–1 (t.: 3-4), Borsodi Volán–Csepel 0-1 h. u., Debreceni Universitas–Bp. Honvéd 1–2, Dunaújváros–Baja 3–2 (h. u.), Honvéd Szabó L. SE–Vasas 0–1 h. u., Keszthely–Rába ETO 2–3 h. u., Kossuth KFSE–PMSC 0–2, Lehel SC–Ú. Dózsa 1–3 (h. u.), Motim–Bábolna 1–0, Nagykanizsai Olajbányász–ZTE 3–2, Olefin SC–Békéscsaba 1–2, Romhány–Kazincbarcika 1–6, Siófok–Tatabánya 0–0 (t.: 3-4), Szarvas–FTC 3–7, Vasvár–Haladás 0–1, 22. Sz. Volán–Videoton 2–1

Nyolcaddöntő (3. 9.)

            Békéscsaba–Rába ETO 3–1, Dunaújváros–Vasas 2–5, Kazincbarcika–Csepel 0–0 (t.: 4-5), Motim TE–PMSC 1–3, Olajbányász–Ú. Dózsa 2–2 (t.: 4-5), SZEOL AK–Bp. Honvéd 0–2, Tatabánya–Haladás 1–0, 22. Sz. Volán–FTC 2–5

Negyeddöntő (4. 6.)   

Békéscsaba–Vasas 1–0, Bp. Honvéd­–FTC 2–2 (t.: 12-11), Csepel–PMSC 3–1, Ú. Dózsa–Tatabánya 2–2 (t.: 4-1)

Elődöntő (5. 1.)

            Csepel–Bp. Honvéd  0–4, Ú. Dózsa–Békéscsaba 6–3 (3–3, h. u.)

Döntő

            ÚJPESTI DÓZSA SC–BUDAPESTI HONVÉD SE  3–2 (2–0)

1983. 5. 4., Budapest, Népstadion, 5000 néző. V.: Palotai Károly.
Ú. Dózsa: Szendrei – Szűcs, Sarlós, Tóth J., Árky (Herédi, 83.) – Kisznyér, Szebegyinszky, Szabó A. – Horváth K., Törőcsik (Steidl, 46.), Kiss S. Edző: Temesvári Miklós.

Bp. Honvéd: Andrusch – Paróczai, Nagy A., Garaba, Varga J. – Gyimesi (Csehi, 46.), Kerepeczky, Détári – Gere, Dajka (Kozma, 46.), Esterházy. Edző: Komora Imre.
Gólszerző: Törőcsik (5.), Kisznyér (35. – 11-esből), Kiss S. (78.), ill. Gere (48.), Kozma (76.)

 

45. kiírás (MNK), 1983–84

 

1. forduló (11. 16.)

            Ajkai Bányász–Rába ETO 0–3 (h. u.), Bagi SC–Nógrádi SE 4–1, Barcs–Sellye 0–1, Bélapátfalvi Építők–Salgótarjáni TC 0–1, Beremend–Bajai SK 0–1 h. u., Bodajki Bányász–Tapolcai Bauxitbányász 1–2, Bodrogkeresztúr–Kisvárdai SE 1–1 (t.: 2-4), Bóly–SZEOL AK 2–1, Budafoki MTE–Tatai AC 2–0, Budaörs–TFSE 1–0, Ceglédi VSE–Újpesti Dózsa SC 1–6, Debreceni Haladás–Baktalórántházi TSz SE 0–1, Emőd–Honvéd Szabó Lajos SE 3–1 (h. u.), Farkasfa–Honvéd Katona SE 1–3, Gödi Dunamenti TSZ SK–Dorogi AC 2–0, Gyöngyös–Jászkisér 1–3, Győr-Szentiváni TSz SE–Ajkai Alumínium 4–2, Győr-Ménfőcsanaki TSz SE–Zirc-Dudari Bányász 2–0, Hajdúböszörményi Bocskai–Nyíregyházi VSSC 1–3, Hejőcsaba–Tiszavasvári 1–0, Hevesi SE–Diósgyőri VTK 0–1, Honvéd Bottyán SE–Haladás VSE 2–1, Honvéd Kiss János SE–Kisdorog 1–0, Honvéd Köteles József SE–Budapesti VSC 0–0 (t.: 5-6), Honvéd Osztapenko SE–Budapesti Honvéd SE 0–5, Jánoshalma–Szegedi VSE 1–5, Jászladányi TSz SK–Olefin SC 2–4, Kaposgép VL–Pécsi MSC 1–4, 2. Számú Volán–Kazincbarcikai Vegyész 1–2, Kiskunmajsa–Mohács 1–5 h. u., Kondorosi TSz SK­–Hódmezővásárhelyi Metripond 0–4, Kőrösszegapáti–Szarvasi Főiskola Spartacus 1–1 (t.: 2-3), Mányi TK–Oroszlányi Bányász 0–1, Mátranováki Vasas–Honvéd Papp József SE 1–3, Medgyesegyháza–Szegedi Dózsa 2–1, Medicor–Dunaújvárosi Kohász SE 1–2, Mende–BKV Előre 0–1, Miske–Pécsi BTC 4–2 (h. u.), Nagydorogi KSK–Kaposvári Rákóczi 1–2, Nagykőrösi Kinizsi–22. Számú Volán 0–6, Nemesgulács–Keszthelyi Haladás 0–4, Pécel–Építők SC 0–2, Pénzügyőr–Dunavarsány 3–2, Rábagyarmat–Soproni SE 1–3, Répcelaki Bányász–Soproni VSE 3–1, Romhányi Kerámia–Recski Ércbányász 1–0, Siklós–Honvéd Táncsics SE 1–0, Soltvadkert–Volán SC 2–4, Szabadegyháza–Siófoki Bányász 0–7, Szamossályi TSz SK–Debreceni MVSC 1–1 (t.: 3-4), Szegedi Egység SE–Békéscsabai Előre Spartacus SC 0–2, Székesfehérvári Ikarus–Ferencvárosi TC 1–4, Szentesi Vízmű–Csepel SC 1–4, Szentgotthárd–Zalaegerszegi TE 0–2, Szigetvár–Nagykanizsai Olajbányász 2–1, Szolnoki Vegyiművek–MTK-VM SK 0–1, Tamási Medosz–Videoton SC 0–3, Tatabányai Bányász SC–III. Kerületi TTVE 4–1, Uraiújfalu–Motim TE 0–0 (t.: 5-3), Vasas Ikarus–Kecskeméti SC 3–1, Veresegyház SC–Vasas SC 1–5, Viscosa–Bakony Vegyész 0–2, Záhonyi VSC–Borsodi Bányász 0–1, Zalatej–Sárvári Kinizsi 2–3

2. forduló (11. 23.-30.)

            Baktalórántháza–Csepel 0–4, BKV Előre–Ú. Dózsa 0–2, Bóly–Mohács 2–0, Borsodi Bányász–Debreceni MVSC 0–1, Budafok–Bakony Vegyész 2–1, Budaörs–Tatabányai Bányász  1–2 h. u., BVSC–22. Sz. Volán SE 1–1 (t.: 6-5), Dunaújváros–Vasas 3–2, Emőd–Olefin SC 0–3, Göd–Bag 3–0, Győr-Ménfőcsanak–Bauxitbányász 2–1, Győr-Szentiván–Rába ETO 1–3, Hejőcsaba–Diósgyőri VTK 0–2, H. Bottyán SE–H. Katona SE 2–2 (t.: 4-3), Honvéd Kiss J. SE–Siófoki Bányász 2–4 (h. u.), H. Papp J. SE–Kazincbarcika 1–0, Jászkisér–MTK-VM 0–4, Kaposvári Rákóczi–Videoton 1–2, Kisvárda–Nyíregyháza 0–3, Medgyesegyháza–Békéscsaba 2–3, Miske–Szigetvár 1–2, Oroszlány–FTC 1–5, Pénzügyőr SE–Bp. Honvéd 0–1 h. u., Répcelak–ZTE 0–1, Romhányi–STC 0–2, Sárvár–Keszthely 0–2, Sellye–Baja 4–1, Siklós–PMSC 1–2, Szarvas–Hódgép Metripond 3–0, Szegedi VSE–Volán 2–1, Vasas Ikarus–Építők SC 2–1 (h. u.), Uraiújfalu–Soproni SE 3–2

3. forduló (2. 25.-26.)

            Bóly–Szigetvár 3–2, Budafok–FTC 0–8, BVSC–Ú. Dózsa 0–4, Debreceni MVSC–Nyíregyháza 1–2 h. u., Dunaújváros–STC 0–0 (t.: 4-5), Göd–Tatabánya 3–5 (h. u.), Győr-Ménfőcsanak–Rába ETO 1–9, Honvéd Bottyán SE–Keszthely 1–2, Honvéd Papp J. SE–MTK-VM 3–4, Olefin SC–DVTK 1–0, Sellye–PMSC 0–1 (h.u.), Siófok–Videoton 1–0 h. u., Szarvas–Csepel 0–5, Szegedi VSE–Békéscsaba 0–6, Uraiújfalu–ZTE 0–7, Vasas Ikarus–Bp. Honvéd 1–4

Nyolcaddöntő (2. 29.)

            Békéscsaba–Nyíregyháza 5–0, Bóly–Rába ETO 1–3, FTC–PMSC 3–1, MTK-VM–Csepel 1–0, Olefin–Salgótarján 1–1 (t.: 6-5), Siófok–Keszthely 2–0, Tatabánya–ZTE 2–1, Ú. Dózsa–Bp. Honvéd 1–2

Negyeddöntő (5. 2.)

            Békéscsaba–Bp. Honvéd  2–1, MTK-VM–Tatabánya  0–0 (t.: 1-4), Olefin SC–Rába ETO  2–5, Siófok–FTC 4–2 2–2, (h. u.)

Elődöntő (5. 9.)

            Békéscsaba–Rába ETO 3–3 (t.: 3-4), Siófok–Tatabánya 1–0

Döntő

            SIÓFOKI BÁNYÁSZ–RÁBA ETO 2–1 (0–1)

1984. 6. 9., Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 17 000 néző. V.: Németh Lajos.
Siófok: Horváth II – Brettner, Olajos, Takács L., Virágh – Szajcz, Bódi, Belényesi – Szabó J., Horváth I, Tieber. Edző: Szőke Miklós.

Rába ETO: Kovács L. – Csonka, Judik, Szíjjártó, Magyar (Horváth Z., 46.) – Hannich, Szepessy (Hlagyvik, 71.), Mile –  Szabó O., Szentes, Hajszán. Edző: Verebes József.
Gólszerző:  Szabó J. (55.), Horváth I (88.), ill. Szentes (20.)

 

46. kiírás (MNK), 1984–85

 

1. forduló (8. 29., 9. 19.)

            Bagi SE–Ganz-Mávag 2–1, Balassagyarmati SE–Ózdi Kohász 2–0, Békésszentandrási Hunyadi–Szegedi VSE 2–1, BKV Előre–Vasas SC 2–3 (h. u.), Celldömölki VSE–MÁV DAC 2–2 (t.: 4-3), Csetény–Dunaújvárosi Kohász 2–5, Dány–Budapesti Honvéd SE 0–8, Budaörs–Budafoki MTE 1–4, Építők SE–Salgótarjáni BTC 3–0, Etyek–Dorogi Bányász 0–1, Füzesabonyi SC–Diósgyőri VTK 1–3, Geresdlak–Bonyhádi MSC 2–4, Győrsövényháza–Haladás VSE 2–5, Halásztelek–Lajosmizse 0–3, Hatvani Kinizsi VSC–Salgótarjáni Síküveggyár 3–0, Hejőcsaba–Mátészalka 1–1 (t.: 3-1), Honvéd Katona SE–Balatonberény 3–0, Honvéd Táncsics SE–Pécsi MSC 0–5, Ibrány–Honvéd Papp József SE 0–8, Izsáki Medosz–SZEOL AK 0–5, Kartal–Újpesti Dózsa SC 1–2, Kéthely–Keszthelyi Haladás 0–5, Kiskunhalasi AC Medosz–Hódgép Metripond SE 1–4, Kisteleki SE–Szolnoki MÁV MTE 0–10, Kőszegszerdahely–Győr-Ménfőcsanaki TSz SE 0–5, Lippói SE–Csurgó 3–0, Mádi Ércbányász–Hajdúböszörményi Bocskai 2–1, Makó–Orosházi Határőr Dózsa  0–5, Marcali–Zalaegerszegi TE 0–10, Máza-Szászvár–Bajai SK 1–3, Mélykút–Szegedi Dózsa 2–3, Mezőkövesd–Debreceni Kinizsi 0–3, Miske–Csepel SC 0–1, Miskolci VSC–MTK-VM 0–4, Nagyecsedi TSz SE–Honvéd Szabó Lajos SE 3–2, Nagykálló–Eger SE 0–3, Nagykanizsai Olajbányász–Nagyatád 3–1, Olefin SC–Nyíregyházi Vasutas Spartacus SC 0–3,  Ozora–Siófoki Bányász 0–8, Pécel–Erzsébeti SMTK 0–1, Petőházi Kinizsi–Sabaria SE 1–2, Pusztavám–Bakony Vegyész 0–3, Rábatótfalui SE–Rába ETO 0–10, Rákóczifalva–Békéscsabai Előre Spartacus 1–4, Recski Ércbányász–Sajóbábony 3–1, Sajószentpéteri Üveggyár–Debreceni MVSC 2–10, Salgótarjáni Ötvözetgyár–Kazincbarcikai Vegyész SE 0–4, Sárszentágota–Tatabányai Bányász SC 1–11, Seregélyes–Bábolna 1–0, Somberek–Mohácsi TE 0–0 (t.: 3-0), Sülysáp–Nagybátonyi Bányász 0–2, Szentendrei Petőfi–Budapesti VSC 0–2, Szentgotthárd–Honvéd Bottyán SE 1–1 (t.: 6-5), Tápéi TSz SK–Gyulai SE 2–0, Tapolcai Bauxitbányász–Szombathelyi Spartacus Styl 2–0, Tuzséri Medosz SE–Balmazújvárosi TSz SE 1–2, Universitas PEAC–Kaposvári Rákóczi 2–0, Várpalotai Bányász–Videoton SC 0–7, Vasas Ikarus–Volán SC 0–2, Vasvár–Soproni SE 2–3, Velence–Kossuth KFSE 1–2, Zsámbék–Ferencvárosi TC 0–3  

2. forduló (10. 31.)

            Bag–Bp. Honvéd 0–2, Balassagyarmat–Volán 2–11, Balmazújváros–Eger 2–1, Békésszentandrás–Szolnok 0­­–5, Bonyhád–Csepel 3–2, Budafok–Váci Izzó MTE 2–1, BVSC–Videoton 2–1, Celldömölk–Rába ETO 0–3, Dorog–Siófok 1–2, Építők SC–Dunaújváros 3–0, ESMTK–Vasas 1–3 (h. u.), Győr-Ménfőcsanak–Bauxitbányász 1–3, Hatvan–Ú. Dózsa 1–3, Hejőcsaba–Nyíregyháza 1–2, H. Katona SE–Keszthely 0–1, H. Papp J. SE–DVTK 1–1 (t.: 2-4), Kossuth KFSE–Tatabánya 1–2, Lajosmizse–FTC 0–2, Lippó–Nagykanizsa 1–4, Mád–DMVSC 0–1, Motim TE–Haladás VSE 2–0, Nagybátony–Kazincbarcika 1–1 (t.: 6-5), Nagyecsed–Debreceni Kinizsi 0–1 (h. u.), Orosháza–Békéscsaba 1–5, Recsk–MTK-VM 1–2, Sabaria–Soproni SE 2–3, Seregélyes–Bakony Vegyész 0–1, Somberek–Baja 0–2, Szegedi Dózsa–Metripond 2–2 (t.: 5-4), Szentgotthárd–ZTE 1–3, Tápé–SZEOL AK 2–6, Universitas PEAC–PMSC 0–2

3. forduló (11. 28.)

            Baja–Siófok 0–1, Bakony Vegyész–Tatabánya 0–1, Balmazújváros–Nyíregyháza 2–1, Bauxitbányász–Rába ETO 1–1 (t.: 2-4), Bonyhád–Ú. Dózsa 0–3, Budafok–Vasas 1–0, BVSC–FTC 0–2, Debreceni Kinizsi–DMVSC 1–3 (h. u.), Építők SC–Bp. Honvéd 0–4, Keszthely–ZTE 0–2, Motim–Sopron 4–1 h. u., Nagybátony–DVTK 0–4, Olajbányász–PMSC 1–0, Szegedi Dózsa–SZEOL 3–2, Szolnok–Békéscsaba 3–2, Volán–MTK-VM 2–4 (h. u.)

Nyolcaddöntő (2. 27.)

            Balmazújváros–Szegedi Dózsa 1–3, Budafok–Bp. Honvéd 2–3 (h. u.), FTC–DMVSC 4–1 (h. u.), Motim–ZTE 0–1, Olajbányász–Tatabánya 1–2, Siófok–Rába ETO 2–2 (t.: 4-5), Szolnoki MÁV MTE–DVTK 1–4, Ú. Dózsa–MTK-VM 4-5

Negyeddöntő (4. 10.)

            Bp. Honvéd–FTC  2–1, DVTK–Rába ETO 2–1, Szegedi Dózsa–Tatabánya 1–5, ZTE–MTK-VM  0–1    

Elődöntő (5. 1.)

            DVTK–Bp. Honvéd 0–1, Tatabánya–MTK-VM 1–0

Döntő

            BUDAPESTI HONVÉD–TATABÁNYAI BÁNYÁSZ SC 5–0 (3–0)

1985. 6. 5., Budapest, Népstadion, 3000 néző. V.: Jaczina György.
Bp. Honvéd: Andrusch – Sallai, Nagy A. (Tóth J., 31.), Garaba, Varga J. – Sikesdi, Gyimesi, Détári – Bodonyi (Kerepeczky, 67.), Dajka, Kovács K. Edző: Komora Imre.

Tatabánya: Dombai – Tepszics, Lakatos, P. Nagy, Szalma – Hermann (Simon, 70.), Emmer, Schmidt – Kiprich, Zircher (Szabó Gy., 46.), Vincze I. Mb. edző: Lakat Károly dr.
Gólszerző:  Dajka (13.), Kovács K. (17., 90.), Détári (20., 71.)

 

47. kiírás (MNK), 1985–86

 

1. forduló (8. 20.)

            Bag–Erzsébeti SMTK 1–3, Balmazújvárosi Lenin TSz SK–Nyíregyházi Vasutas SSC 1–1 (t.: 2-4), Barcsi SC–Honvéd Katona SE 3–2, Bátaszéki SZVSE–Dunaújvárosi Kohász SE 2–6, Békési SE–Hódgép Metripond SE 1–3, Bögöte–Veszprémi SE 1–7, Budapesti VSC–Eger SE 2–6, Csengőd–Ferencvárosi TC 0–4, Csepreg–Soproni Postás 1–5 h. u., Csurgói Spartacus–Szigetvár 0–1, Dány–Budafoki MTE 1–5, Debreceni Kinizsi–Edelényi Bányász 2–0, Dömsöd–Budapesti Honvéd SE 3–8, Dunai Kőolaj–Ganz-Mávag 3–5, Fehérvárcsurgó–Oroszlányi Bányász 0–3, Gajamenti SE (Csetény)–MÁV DAC 1–2, Győr-Ménfőcsanak–Répcelak 2–2 (t.: 4-2), Hajdúhadházi Bocskai–Olefin SC 0–2, Hatvani Kinizsi VSC–Kecskeméti SC 0–1, Hédervár–Haladás VSE 0–8, Hévíz–Pécsi MSC 0–1, Hollóháza–Debreceni MVSC 1–2, Honvéd Asztalos SE–Diósgyőri VTK 0–2, Honvéd Bottyán SE–Komlói Bányász 0–10, Kakucs–Kecskeméti TE 1–3, Kartal–Romhányi Kerámia 3–4 h. u., Kiskundorozsma­–Szarvasi Vasas 1–4, Körmendi Dózsa MTE–Motim TE 4–1, Lajosmizse–Szolnoki MÁV MTE 1–3 h. u., Létavértes–Honvéd Papp József SE 1–2, Lovasberény–Váci Izzó 0–4, Mádi Ércbányász–Újpesti Dózsa SC 2–0, Makói SVSE–Honvéd Szabó Lajos SE 0–3, Mákvölgyi Bányász SE–Bélapátfalva 3–2, Mány–Tatabányai Bányász SC 0–1, Marcali VSE–Zalaegerszegi TE 0–4, Medgyesegyháza–Szegedi Dózsa 2–4, Mezőfalva–Mázaszászvár 0–4, Mezőhegyes–SZEOL-Délép SE 0–2, Mohács–Bácsalmás 2–1, Nagybátonyi Bányász–Kazincbarcikai Vegyész SE 1–4 (h. u.), Nagyecsed–Sajószentpéteri ÜMSE 1–1 (t.: 5-3), Nagykanizsai Olajbányász–Pécsi VSK 0–0 (t.: 4-2), Pecöl–Rába ETO 0–10, Pécsi BTC–Bajai SK 3–4, Peremarton SCB–Siófoki Bányász 3–1, Pilis–Vasas Ikarus 1–2, Pilisvörösvári Terranova SC–Csepel SC 0–6, Polgárdi–Tapolcai Bauxitbányász 0–2, Rakamazi Spartacus–Salgótarjáni BTC 2–3, Rákosmenti TK–Eger SE 3–6, Salgótarjáni Kohász SE–Gyöngyös 1–0, Sárbogárdi Videoton–Kaposvári Rákóczi 1–4, Elco Somsály–Budapesti Volán SC 0–2, Soproni VSE–Keszthelyi Haladás 0–2, Spartacus Styl–Soproni SE 0–1, Tamási Medosz–Videoton SC 0–4, Tápiószele–III. Kerületi TTVE 0–1, Tessedik TSz SE–MTK-VM SK 0–2, Tiszalöki Medosz–Vasas SC 1–6, Torony–Kapuvár 3–1, Tyukod–Sajóbábony 2–3, Varsánygyürei TSz SK–Békéscsabai Előre SSC 0–4, Zalaegerszegi Dózsa–Sabaria SE 3–5  

2. forduló (10. 16.)

            Barcs–ZTE 0–5, Budafok–Csepel 0–0 (t.: 3-5), DVTK–Kazincbarcika 1–2, ESMTK–Bp. Honvéd 0–9, Győr-Ménfőcsanak–Tatabánya 1–1 (t.: 5-4), III. Kerület–Váci Izzó 1–0, H. Papp J. SE–Békéscsaba 2–4, H. Szabó L. SE–Szolnok 3–2, Kaposvár–Videoton 1–2, Kecskeméti TE–FTC 0–2, Kecskeméti SC–Eger 2–4, Körmend–Rába ETO 0–5, Mákvölgyi Bányász–Volán 1–0, MÁV DAC–Soproni SE 1–1, Mázaszászvár–Dunaújváros 1–2, Mohács–Baja 0–2, Nagyecsed–Mád 1–0, Nagykanizsa–Komló 2–1, Olefin–Debreceni Kinizsi 2–2 (t.: 4-2), Oroszlány–Ganz-Mávag 1–3, Peremarton–Bauxitbányász 1–0, Romhány–SBTC 1–2, Sabaria–Veszpém 0–2, Sajóbábony–DMVSC 0–2, Salgótarjáni Kohász–MTK-VM 0–12, Soproni Postás–Keszthely 0–3, Szarvas–Metripond 4–2, Szegedi Dózsa–Nyíregyháza 1–2, SZVSE–SZEOL-Délép 0–5, Szigetvár–MSC 0–4, Torony–Haladás 0–4, Vasas Ikarus–Vasas 3–5 (h. u.)

3. forduló (10. 30.)

            Baja–SZEOL-Délép 2–4, Dunaújváros–H. Szabó L. SE 5–1, Eger–DVTK 1–0, Ganz-MÁVAG–Vasas 2–3, Győr-Ménfőcsanak–Videoton 0–3, III. Kerület–MTK-VM 1–1 (t.: 3-1), Keszthely–Rába ETO 0–0 (t.: 5-3), Mákvölgyi Bányász–Bp. Honvéd 0–3, MÁV DAC–Haladás 2–1, Nagyecsed–DMVSC 0–1, Olajbányász–PMSC 0–0 (t.: 2-4), Olefin–Békéscsaba 2–0, Peremarton–FTC 0–2, SBTC–Csepel 1–0, Szarvas–Nyíregyháza 2–3, Veszprém–ZTE 2–3

Nyolcaddöntő (11. 20.)

            Dunaújváros–PMSC 3–2, Eger–SBTC 2–0, FTC–DMVSC 2–0, III. ker. TTVE–Nyíregyháza 0–1, MÁV DAC–Keszthely 2–1, Olefin–Bp. Honvéd 0–2, SZEOL-Délép–ZTE 3–1, Vasas–Videoton 2–0

Negyeddöntő (2. 15.)

            Dunaújváros–Vasas  2–3, Eger–Bp. Honvéd 1–0, MÁV DAC–SZEOL-Délép 1–2, Nyíregyháza–FTC 1–3

Elődöntő (2. 22.)

            Eger–FTC 1–4, SZEOL-Délép–Vasas 0–3

Döntő

            VASAS SC–FERENCVÁROSI TC 0–0, 11-esekkel: 5-4

1986. 4. 30., Budapest, Népstadion, 20 000 néző. V.: Huták László.
Vasas:  Kakas – Farkas, Rácz, Balog T., Csorba – Szíjjártó, Birinyi, Teodoru – Borostyán, Kovács I., Izsó (Híres, 110.). Edző: Illovszky Rudolf.

FTC: Zsiborás – Hámori, Pintér, Strausz, Zsivótzky – Takács, Szántó, Kincses – Kvaszta, Palkovics (Keller, 112.), Zsinka (Bánki, 61.). Edző: Dalnoki Jenő.
11-esek: Pintér (0-1), Teodoru (1-1), Strausz (1-2), Borostyán (2-2), Szántó (Ø, 2-2), Birinyi (3-2), Kincses (3-3), Kovács I. (4-3), Takács (4-4), Csorba (5-4)

 

48. kiírás (MNK),  1986–87

 

1. forduló (8. 13.-20.)

            Abádszalók–Olefin SC 0–2, Ajkai Alumínium–Siófoki Bányász 1–0, Balatonszentgyörgy–Sabaria SE 0–5, Borsodi Bányász–DMVSC 0–4, Borsodsziráki MgTSz SE–Recski Ércbányász 1–2, Büki TK–Tapolcai Bauxitbányász 0–8, Csákvár–Dorogi Bányász 0–6, Csengeri TSz SK–Debreceni Universitas SE 3–2, Csornai SE–Szentgotthárdi MSE 3–4 h. u., Csurgói Spartacus–Honvéd Katona SE 1–0, Dabasi Fehér Akác SE–Ferencvárosi TC 2–5, Dombóvári Vasas–Bólyi Medosz 1–2, Dunavarsányi KSK–Budapesti VSC 2–3, Elek–Honvéd Szabó Lajos SE 1–2, Építők SC–Dunaújvárosi Kohász SE 1–2 h. u., Esze Tamás SE (Vác)–Vasas SC 1–10, Galgavölgye–Nagybátonyi Bányász 1–4, Hantosi TSz SK–Bonyhádi SE 2–3, Hernádnémeti MgTsz SE–Balmazújvárosi Lenin Tsz SE 2–1,  Honvéd Gáspár SE–Ózdi Kohász 0–4, Honvéd Kiss János SE–Zalaegerszegi TE 0–5, Honvéd Sallai SK–Ráckevei Aranykalász TSz SE 0–2 h. u., Honvéd Steinmetz SE–Nagykanizsai Olajbányász SE 1–0, Honvéd Szőnyi SE–Mohácsi TSz SE 0–5, Ják–Veszprémi SE 0–3, Kakucs–MTK-VM SK 3–6, Kaposgép VL–Siklós 1–0, Kaposvári Univerzum–Sellye 1–0, Kartal–Ganz-Mávag 0–1, Kerekegyháza–Szarvas 1–1 (t.: 4-5), Körmendi Dózsa MTE–Ajkai Bányász 0–1, Lepsény-Mezőszentgyörgy–Péti MTE 0–9, Mákvölgyi Bányász SE–Nyíregyházi VSSC 1–6, Marcali–Pécsi MSC 0–3, Mélykút–Metripond SE 0–2, Mezőkovácsháza–SZEOL-Délép 1–2, Miskei TSz–Budapesti Honvéd SE 1–2, Móri SE–MÁV DAC 1–2, Nagybajom–MÁV Nagykanizsai TE 0–1 h. u., Nagyhalászi Textiles–Kazincbarcikai Vegyész 1–1 (t.: 4-3), Nagykállói KSE–Borsodi Építők Volán 3–1, Nagykőrös–Békéscsabai Előre SSC 1–3, Nagyszénás–Kecskeméti TE 2–0, Nézsa–Váci Izzó MTE 0–2, Padragkút–Haladás VSE 0–4, Peremarton-Berhida–Videoton SC 0–4, Ricsei U. TSz–Hajdúszoboszlói Bocskai 2–4, Sajóbábonyi Vegyész–Eger SE 2–1, Salgótarjáni Öblösüveg–Bálapátfalva 1–2, Sárvári Kinizsi–Rába Vasas ETO 1–2, Szabadszentkirályi TSz SE–Nagyatád 2–1, Szajk–Bajai SK 2–8, Szatymazi SE–Kecskeméti SC 1–11, Szegedi Dózsa–Komlói Bányász 2–3, Székesfehérvári MÁV Előre–Tatabányai Bányász SC 0–2, Szigetvár–Szekszárdi Dózsa 2–0, Tiszavasvári Lombik–Salgótarjáni Síküveggyár 1–2 h. u., Tordasgyuró–Újpesti Dózsa SC 0–6, Törökbálint–Budafoki MTE 0–4, Uraiújfalu–Motim TE 0–2, Varsánygyürei TSz SK–Diósgyőri VTK 1–2, Vasas Ikarus–Szolnoki MÁV MTE 2–3, Vasasi Bányász–Kaposvári Rákóczi 0–3, Veresegyházi KSK–BKV Előre 3–2   

2. forduló (9. 3.)

            Ajkai Bányász–ZTE 1–0, Bélapátfalva–Váci Izzó 0–2, Bóly–Kaposvári Rákóczi 0–3, Bonyhád–Pécsi MSC 0–4, BVSC–Bp. Honvéd 0–6, Csenger–Szolnoki MÁV MTE 1–4, Csurgó–Szigetvár 0–4, Dorog–Budafok 2–0, Hajdúszoboszlói Bocskai–Békéscsabai Előre SSC 1–5, Hernádnémeti–Debreceni MVSC 0–4, H. Steinmetz SE–T. Bauxitbányász 0–3, H. Szabó L. SE–SZEOL-Délép SE 2–2 (t.), Kaposgép–Videoton 0–3, Kaposvári Univerzum–Baja 1–2, Kecskeméti SC–Szarvas 1–0, MÁV DAC–FTC 0–3, Mohács–Ajkai Alumínium 1–1 (t.: 5-3), Motim TE–Veszprém 4–2, MÁV NTE–Haladás VSE 0–2, Nagybátony–MTK-VM 1–3 h. u., Nagyhalász–DVTK 2–4, Nagykálló–Sajóbábony 1–1 (t.: 5-6), Nagyszénás–Metripond 1–2, Olefin–Ganz-Mávag 0–3, Pét–Rába ETO 1–3, Ráckeve–Ú. Dózsa 0–4, Recsk–Nyíregyházi VSSC 2–5, Sabaria–Komló 1–0, Salgótarjáni Síküveggyár–Ózd 0–3, Szabadszentkirály–Dunaújváros 0–3, Szentgotthárd–Tatabánya 0–4, Veresegyház–Vasas 1–7

3. forduló (10. 8.)

            Ajkai Bányász–Haladás 1–5, Bauxitbányász–Bp. Honvéd 0–3, Dorog–FTC 1–2, Ganz-MÁVAG–Békéscsaba 1–2, Honvéd Szabó L. SE–Vasas 2–2 (t.: 5-6), Kaposvári Rákóczi–Dunaújváros 1–1 (t.: 2-4), Kecskeméti SC–DVTK 2–0, Metripond–PMSC 0–2, Mohács–MTK-VM 1–3 h. u., Motim–Tatabánya 1–0 h. u., Ózd–Ú. Dózsa 0–3, Sabaria–Rába ETO 2–1, Sajóbábony–Nyíregyháza 1–2, Szigetvár–Baja 0–1, Szolnoki MÁV MTE–DMVSC 3–3 (t.: 0-3), Vác–Videoton 0–1

Nyolcaddöntő (10. 29.)

            Baja–FTC 0–2, Kecskeméti SC–Vasas 0–2, Motim–Haladás 0–0 (t.: 3-4), MTK-VM–Dunaújváros 6–2, Nyíregyháza–DMVSC 0–1, Sabaria–PMSC 1–4, Ú. Dózsa–Békéscsaba 2–1, Videoton–Bp. Honvéd 1–0

Negyeddöntő (4. 1.-15.)

            FTC–Vasas 1–1, 0–1 [1–2], MTK-VM–DMVSC  1–2, 4–1 [5–3], Ú. Dózsa–Haladás  2–1, 3–0 [5–1], PMSC–Videoton 1–0 , 1–1 [2–1]              

Elődöntő (5. 27., 6. 10.)

            PMSC–MTK-VM   2–2, 2–1 [4–3], Vasas–Ú. Dózsa  1–0, 0–2 h. u.  [1–2]

Döntő

            ÚJPESTI DÓZSA SC–PÉCSI MUNKÁS SC 3–2 (1–1)

1987. 6. 17., Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Németh Lajos.
Ú. Dózsa: Szendrei – Schneider, Kardos, Kovács E., Kecskés – Herédi, Rostás (Balogh I., 88.), Steidl – Schróth (Sulija, 63.), Eszenyi, Katona. Edző: Göröcs János.

PMSC: Kollár – Kónya, Toma, Czérna, Brezniczky dr. – Lutz, Bérczy, Lőrincz (Márton, 75.) – Lovász, Nagy I., Mészáros F. Edző: Garami József.
Gólszerző: Rostás (14.), Kardos (50.), Kollár (öngól, 70.), ill. Lutz (42., 62.)
Kiállítva: Kecskés (82.), ill. Márton (88.)

 

49. kiírás (MNK), 1987–88

 

1. forduló (8. 19.-26.)

            Apátfalvai KSK–Orosházi MTK 2–3, Bagi SE–Kecskeméti SC 3–4, Balatonföldvári SE–Pápai SE 0–2, GH Balatonfüredi SE–Székesfehérvári MÁV Előre 3–0, Balatonlellei SE–Bólyi Medosz 4–1, Barcsi SC–Nagykanizsai Olajbányász SE 1–3, Bicsérdi Aranymező TSz SE–Miskei TSz SK 0–4, Borsodi Építők Volán–Püspökladányi MÁV 0–2, Borsodivánkai Tiszamenti SE–Gyöngyösi SE 0–1, Budakeszi–Építők SC 1–4, Csokonyavisonta–Komlói Bányász 0–6, Csornai SE–Sabaria SE 2–1, Demecseri KSE– Rakamazi Spartacus 0–9, Dunaújvárosi Volán–Pénzügyőr SE 2–0, Egyházasrádóc–Soproni SE 0–3, Farkasfa–Győr-Ménfőcsanaki KSK 3–3 (t.), Felsőzsolca–Bélapátfalvai Építők 1–3, Gönci VM SK–Nyíregyházi VSSC 2–3 h. u., ­Győr I. Kerületi FC–Celldömölk 3–5, Győri Elektromos–Ajka Hungalu 1–3, Hajdúhadház-Téglási SE–Mezőkovácsházi TSz 2–1, Hegyeshalmi SE–Répcelak 2–3, Honvéd Esze Tamás SE–Salgótarjáni Síküveggyár 2–3, Honvéd Gáspár SE–Kartali Medosz SE 0–6, Honvéd Latinca SE–Mohácsi TSz SE 0–5, Honvéd Steinmetz SE–Bajai SK 0–1, Jobbágyi Szőnyi SE–Szolnoki MÁV MTE 0–10, Kakucsi SK–Balassagyarmat HVSE 1–2, Kaposvári Építők SC–Siklósi Tenkes SE 7–2, Kétegyházai Szakmunkás SE–Kőrösszegapáti 0–1, Komlói Carbon SE–Dombóvári VMSE 1–2, Körmendi Dózsa MTE–Győri Dózsa 1–4, Lajosmizsei KSE–Szeged SC 0–7, Leveleki Dózsa TSz SE–Olefin SC 3–5, Lovasberényi TSz SK–Budafoki MTE 0–10, Mányi TK–Esztergomi MIM Vasas 1–11, Mátészalka–Diósgyőri VTK 2–9, Mátranováki Vasas–Budapesti VSC 1–5, Medgyesegyházi MSC–Szentesi Vízmű 1–5, Mélykúti SK–Csongrádi Építők 2–2 (t.), Móri SE–BKV Előre 4–2, Nagyatádi VSE–MÁV Nagykanizsai TE 1–1 (t.), Nagyecsedi Rákóczi TSz–Kazincbarcikai Vegyész SE 0–1, Nagykáta–Jászberényi Lehel SC 0–4, Nagykőrösi Kinizsi–Romhányi Kerámia 3–1, Pándi KSK–Kecskeméti TE 0–3, Putnoki Bányász–Eger SE 1–0, Rákóczifalvai Volán–Ráckevei Aranykalász TSz SE 2–3, Sárbogárdi Videoton–Honvéd Táncsics SE 1–5, Soproni Vasas–Sárvári Kinizsi 0–3, Szécsényi VSE–Budapesti Volán SC 2–3, Szegedi VSE–Szarvasi Vasas 1–3, Székesfehérvári Ikarus–Nike Fűzfői AK 2–2 (t.), Szekszárdi TÁÉV SE–Kalocsai SE 2–4, Szigetvár–Szekszárdi Dózsa 0–5, Szuhavölgyi Bányász–Salgótarjáni BTC 0–3, Táskai TSz SC–Mázaszászvári Bányász 1–4, Tessedik TSz SE (Bugyi)–Csepel SC 4–6, Tiszabereki TSz SE–Hajdúböszörményi Bocskai 0–2, Uraiújfalu–Motim TE 1–2, Vajai Rákóczi TSz SE–Borsodi Bányász 0–3, Villány–Dunaújvárosi Kohász SE 1–3, Zala Volán MTE–Marcali VSE 1–0; Közlekedési és Távközlési Főiskola (Győr)–Oroszlányi Bányász – az Oroszlány játék nélkül jutott tovább         

2. forduló (9. 2.-3.)

            Balassagyarmat–Csepel 0–3 h. u., Balatonfüred–BVSC 4–2, Borsodi Bányász–SBTC 1–0, Celldömölk–Soproni SE 2–0, Csorna–Sárvár 3–5, Dombóvár–Szekszárd 2–0, Dunaújvárosi Volán–Miske 1–2, Építők SC–Kartal 2–1, Esztergom–Bp. Volán 1–2-es állásnál félbeszakadt (továbbjutó: Bp. Volán), Gyöngyös–Kazincbarcika 0–2, Győr-Ménfőcsanak–Oroszlány 2–4, Győri Dózsa–N. Olajbányász 3–1, Hajdúhadház-Téglás–Rakamaz 0–0 (t.: 2-3), Kalocsa–Dunaújvárosi Kohász 1–2, Kaposvári Építők–Baja 0–6, Körösszegapáti–Kecskeméti TE 1–2, Lehel­–DVTK 1–0 h. u., Mázaszászvár–Komló 1–4, Mélykúti SK–Kecskeméti SC 2–3, Mór–Pápa 2–1, Motim–Ajka Hungalu 3–2, Nagyatád–Mohács 1–0, Nagykőrös–Salgótarjáni Síküveggyár SE 2–3, Nike Fűzfői AK–Budafok 1–1 (t.), Putnok–Hajdúböszörmény 0–1, Püspökladány–Nyíregyháza 3–3 (t.: 8-9), Olefin–Bélapátfalva 4–1, Orosházi MTK–Szeged SC 2–1, Ráckeve–Szolnoki MÁV MTE 1–2, Szentes–Szarvas 3–0, Zala Volán MTE–Répcelak 0–1  

3. forduló (9. 8.-9.-10.)

            Baja–Dunaújváros 2–1, GH Balatonfüredi SE–Bp. Építők 1–2 h. u., Boglárlellei SE–Dombóvár 1–1 (t.: 4-2), Celldömölk–Sárvár 3–2 h. u., Győri Dózsa–Oroszlány 2–3, Mór–Bp. Volán , Olefin–Kazincbarcika 2–1, Hajdúböszörmény–Borsodi Bányász 2–0, Kecskeméti TE–Orosháza 4–0, Miskei TSz SK–Csepel SC 1–4, Nagyatád–Komlói Bányász 0–4, Rakamaz–Nyíregyháza 2–4 h. u., Répcelak–Motim 2–1, Salgótarjáni Síküveggyár–Kecskeméti SC 4–3, Szentes–Lehel 2–­1 h. u., Szolnok–Budafok 3–1

A nyolcaddöntőbe jutásért (2. 28.)

            Baja–MTK-VM 1–0, Boglárlelle–Videoton 1–1 (t.: 1-3), Bp. Építők–Tatabányai Bányász SC 2–1, Celldömölk–Debreceni MVSC 1–2, Csepel–Bp. Honvéd 2–4 h. u., Hajdúböszörmény–Vasas SC 0–5, Kazincbarcika–Újpesti Dózsa SC 0–1, Kecskeméti TE–Békéscsabai Előre SSC 2–3, Komló–Zalaegerszegi TE 1–2, Nyíregyházi Vasutas SSC–Rába ETO 3–4, Oroszlány–Váci Izzó MTE 0–0 (t.: 3-4), Répcelak–Haladás VSE 2–3, Salgótarjáni Síküveg–Siófoki Bányász 0–3, Szentesi Vízmű–Ferencvárosi TC 0–1, Szolnoki MÁV MTE–Pécsi MSC 1–1 (t.: 5-3), Bp. Volán–Kaposvári Rákóczi FC 1–0

Nyolcaddöntő (3. 2.)

            Baja–Bp. Honvéd 0–3, Békéscsaba–DMVSC 4–1, Építők–Szolnok 1–2, Haladás–Ú. Dózsa 3–1, Siófok–Rába ETO 0–1, Vasas–Vác 1–0, Volán–FTC 2–1, ZTE–Videoton 0–2 

Negyeddöntő (3. 9.-23.)

            Békéscsaba–Volán 2–0,1–2 h. u.[3–2], Bp. Honvéd–Vasas 0–0, 1–1 [1–1 i. g.], Szolnok–Haladás 1–1, 1–0 [2–1], Videoton–Rába ETO  1–1, 1–3  [2–4]

Elődöntő (4. 13., 5. 23., 6. 8.)

            Bp. Honvéd–Rába ETO  2–1*,1–0  [3–1], Szolnok–Békéscsaba 1–2, 1–2 [2–4]  
* az első mérkőzés 0–0-nál félbeszakadt
           

Döntő

            BÉKÉSCSABAI ELŐRE SSC–BUDAPESTI HONVÉD SE 3–2 (0–1)

1988. 6. 13., Szolnok, 7000 néző. V.: Plasek Gábor.
Békéscsaba: Gulyás – Szenti, Ottlakán, Bánfi (Csernus, 46.), Fabulya – Mracskó, Kanál, Csató, Gruborovics, Csanálosi – Szekeres (Horváth, 85.). Edző: Csank János.

Bp. Honvéd: Disztl P. – Sallai, Disztl L., Cseh – Sikesdi (Lippai, 83.), Fitos, Gyimesi, Sass (Romanek, 55.) – Fodor I., Kovács K. Edző: Bicskei Bertalan.
Gólszerző: Csernus (62.), Gruborovics (69.), Csató (80.), ill. Gulyás (öngól, 9.), Gyimesi (75. – 11-esből)
Kiállítva: Fitos (87.)

 

50. kiírás (MNK), 1988–89

 

1. forduló (8. 10.-17.)

            Abújszántó–Kisvárda 1–2, Apátfalva–Orosháza 3–5, Apc–Ózdi Kohász 1–0, Baracska–Budapesti Építők SC 0–5, Békés–Szeged SC 1–2, Csákvár–Sárisáp 3–2, Csornai SE–Celldömölki VSE 0–1, Dány–Salgótarjáni Kohász 2–1, Enying–Peremarton 0–2, Fehérgyarmat–Debreceni Kinizsi 0–5 h. u., Fót–Salgótarjáni Síküveggyár 2–5, Gödöllő–Salgótarjáni BTC 0–7, Gönc–Bélapátfalva 1–0, Győri Dózsa–Ajkai Bányász 1–1 (t.: 5-4), Gyula–Metripond SE 4–3, Halásztelek–Honvéd Toldi SE (Ercsi) 1–0, Herend–Keszthely 1–6, Hetényegyháza–Gyöngyös 1–1 (t.: 1-3), Honvéd Katona SE–Tapolcai Bauxitbányász 3–2 h. u., Honvéd Kiss János SE–Bólyi Medosz 0–1, Honvéd Szabó Lajos SE–Kazincbarcikai Vegyész 5–1, Jánossomorja–Répcelaki Bányász 0–2 h. u., Jászkisér–Diósgyőri VTK 0–3, Kaba–Nyíregyházi VSSC 1–0, Kakucs–Honvéd Kun Béla SE 4–7, Kaposvári Építők–Mohács 0–4, Kaposvári Vasas–Bajai SK 1–1 (t.: 1-4), Kiskunhalas–Csongrádi Építők 0–1, Koroncó–Oroszlányi Bányász 1–3, Körmendi Dózsa MTE–Zala Volán 1–0, Lajoskomárom–Pét 0–5, Mátészalka–Berettyóújfalu 3–3 (t.: 7-8), MEAFC–Hatvan 0–3, Ménfőcsanak–Pápai SE 0–1, Mezőcsát–Eger SE 0–3, Mezőfalva–Budapesti Volán 0–6, Mihályi–Szentgotthárd 3–5, Miske–Szekszárdi Dózsa 2–2 (t.: 3-4), Móri SE–Ajkai Hungalu 1–5 (újrajátszás után), Nagykálló–Olefin SC 1–5, Nézsa–Recsk 2–1, Nyíregyházi Volán–Balmazújváros 1–1 (t.: 2-4), Pécsi Vasas–Kaposvári Rákóczi FC 0–7, Püspökmolnári–Motim TE 3–1, Rátka–Szolnoki MÁV MTE 1–2, Sárvár–Soproni SE 1–2, Sátorhely–Marcali 0–1, Somberek–Honvéd Táncsics SE 1–2, Soproni Postás–Sabaria SE 0–5, Szajk–Csurgó 1–6, Székesfehérvári MÁV Előre–Nike Fűzfői AK 1–3. Szentes–Szarvasi Vasas 0–1, Szentendrei Petőfi–Szigetújfalu–Csepel SC 0–5, Szőnyi M. SE (Jobbágyi)–III. Kerületi TTVE 0–5, Tab–Siklós 0–0 (t.: 4-5), Tamási–Komlói Bányász 0–3, Tápiószentmárton–Kecskeméti SC 4–3, Táska–Szigetvár 1–2, XIV.-XVI. Kerületi IKV–Szentendrei Petőfi 0–1, Tótkomlós–Szegedi Dózsa 1–6, Újfehértó–Mád 0–1, Uraiújfalu–Győri MÁV DAC 1–2 h. u., Üllő–Budapesti VSC 1–2, Zimány–Szentlőrinc 1–0

2. forduló (8. 24.)

            Ajka Hungalu–Keszthely 3–1, Apc–Eger 1–3 h. u., Berettyóújfalu–H. Szabó L. SE 0–4, Bóly–Baja 4–1, Csákvár–Fűzfő 3–2, Csongrádi Építők–Balmazújváros 1–0, Dány–Bp. Volán 1–2, Dömsödi Tsz SK–Építők SC 2–0, Gönc–Kisvárda 2–1, Győri Dózsa–Sabaria 1–0, Gyula–Szeged 1–1 (t.: 6-7), Halásztelek–SBTC 1–2, H. Katona SE–Rákóczi FC 0–1, H. Kun Béla SE–Szolnok 1–2, H. Táncsics SE–Mohács 2–3, Kaba–DVTK 2–1, Körmend–Pápa 4–1, Mád–Debreceni Kinizsi 2–3 h. u., Marcali–Komló 0–1, Nézsa–BVSC 1–1 (t.: 3-4), Olefin–Hatvan 2–1, Peremarton–Oroszlány 2–4, Pét–Celldömölk 4–1, Püspökmolnári–Csurgó 1–2, Répcelak–MÁV DAC 3–2, Salgótarjáni Síküveggyár–Csepel 2–1, Siklós–Szekszárd 1–9, Szegedi Dózsa–Orosháza 2–0, Szentendrei Petőfi–III. Kerület 0–1, Szentgotthárd–Sopron 0–0 (t.: 1-3), Tápiószentmárton–Szarvas 0–2, Zimány–Szigetvár 1–2  

3. forduló (9. 15.)

            Ajka Hungalu–Rákóczi FC 1–1 (t.: 4-1), Bóly–Szekszárd 2–3 h. u., Csongrád–Szolnok 3–8, Dömsöd–Komló 2–1, Győri Dózsa–Oroszlány 1–1 (t.: 4-2), Gönc–Debreceni Kinizsi 0–2, H. Szabó L. SE–Szeged 1–3, Kaba–Eger 2–2 (t.: 4-5), Körmend–Sopron 1–3, Olefin–Szarvas 0–1, Pét–III. Kerület 1–3 h. u., Répcelak–Csákvár 2–0, Salgótarjáni Síküveg–Bp. Volán 1–2, SBTC–BVSC 3–0, Szegedi Dózsa–Mohács 1–0, Szigetvár–Csurgó 2–0

4. forduló (11. 26.)

            Ajkai Hungalu–Tatabányai Bányász SC 0–3, Debreceni Kinizsi–Békéscsabai Előre SSC 0–2, Dömsöd–MTK-VM 2–1, Eger–Pécsi MSC 0–1, Győri Dózsa–Budapesti Honvéd SE 0–0 (t.: 3-5), III. Kerület–Vasas SC 2–0, Répcelak–Veszprém SE 0–0 (t.: 5-4), SBTC–Ferencvárosi TC 1–3, Sopron–Dunaújvárosi Kohász 3–0, Szarvas–Haladás VSE 0–1, Szeged SC–Újpesti Dózsa SC 0–1, Szegedi Dózsa–Rába ETO 0–1, Szekszárd–Videoton SC 1–4, Szigetvár–Siófoki Bányász 0–3, Szolnok–Zalaegerszegi TE 1–3, Bp. Volán–Váci Izzó 0–3

Nyolcaddöntő (11. 30.)

            Bp. Honvéd–Videoton 2–1, Dömsöd–Békéscsaba 2–1, FTC–Haladás 2–0, III. Kerület–Vác 0–1, Répcelak–Tatabánya 2–1, Siófok–PMSC 3–0, Sopron–ZTE 0–4, Ú. Dózsa–Rába ETO 1–2 h. u.                                         

Negyeddöntő (4. 19., 5. 3.)

            Bp. Honvéd–Rába ETO 3–1, 1–2 [4­–3], Dömsöd–Siófok 0–1, 1–5 [1–6], Répcelak–FTC   0–3, 1–4 [1–7], Vác–ZTE 2–2,1–1  [3–3, i. g.],

Elődöntő (5. 10.-17.)         

            Bp. Honvéd–ZTE  1–1, 2–1 [3–2], Siófok–FTC 2–1, 0–3 [2–4]

Döntő

            BUDAPESTI HONVÉD SE–FERENCVÁROSI TC 1–0 (0–0)

1989. 6. 14.,  Budapest, Népstadion, 20 000 néző. V.: Győri László.
Bp. Honvéd: Disztl P. ­– Sallai, Disztl L., Csuhay, Csehi – Sikesdi, Szíjjártó, Fodor, Cseh – Kovács K. (Pisont, 46.), Gregor. Edző: Both József.

FTC: Józsa – Simon, Pintér, Keller – Páling, Topor, Limperger, Bánki (Wukovics, 74.) – Fischer, Dzurják, Dukon (Fonnyadt, 74.). Edző: Rákosi Gyula.
Gólszerző: Fodor (64.)

 

51. kiírás, 1989–90

 

1. forduló (8. 13.-14.)

            1. csoport: Fertőszentmiklós–Keszthelyi ATE Haladás 0–3, Halászi–Sárvári Kinizsi 1–6 h. u., Hegyeshalom–Sabaria SE 1–3, Soproni VSE–Pápai SE 2–3 h. u.
            2. csoport: Csornai SE–Tapolcai Bauxitbányász 2–4, Fertőd–Celldömölki VSE 0–3, Győri Elektromos–Petőházi Cukorgyári SE 0–2, Soproni Postás–Ajkai Bányász 4–6 h. u.
           
3. csoport: Farkasfa–Honvéd Katona SE 2–6, Kőszegi Latex–Motim TE 0–3, Pannónia SE (Balogunyom)–Nagykanizsai Olajbányász 1–2, Szombathelyi Postás–Győri Dózsa 0–8
            4. csoport: Nemesbőd–Zala Volán 3–2, Styl Spartacus Szombathely–Nagykanizsai Volán Dózsa 1–1 (t.: 8-9), Uraiújfau–Zalaegerszegi TE 0–8, Vasvár–MÁV DAC 0–5
            5. csoport: Balatonszentgyörgy–MÁV Nagykanizsai TE 1–0, Kiskanizsa–Répcelak 1–4, Lenti SE–Komlói Bányász 1–4, Tótszentmárton–Szentgotthárd 0–3
            6. csoport: Iszkáz–Sárbogárdi Videoton 1–6, Kemenesalja SK Vönöck–Nike Fűzfői AK 3–1, Pápai Elekthermax–Soproni SE 0–3, Zirc-Dudari Bányász–Sárisáp ?–? 
            7. csoport: Csabrendek–Oroszlányi Bányász 0–6, Devecser–Várpalotai Bányász 0–0 (t.: 2-4), Felsőörs–Péti MTE ?–?, Ganz Hajó SE (Balatonfüred)–Boglárlelle 5–0-nál félbeszakadt (84. p.)      
            8. csoport: Bábolnai SE–Ajka Hungalu 1–2, Bakonyszombathely–Magyar Viscosa Nyergesújfalu ?–?, Győrszentiván–Peremarton 0–4, Várpalotai TSZ SK–Labor MIM Vasas Esztergom 3–4
            9. csoport: Balatonalmádi–Kaposvári Táncsics SE 1–5, Csákvár–Dorogi Bányász 0–6, Fehérvárcsurgó–BKV Előre 0–8, Lepsény-Mezőszentgyörgy–Érdi VSE 1–8
            
10. csoport: Barcsi SC–Mohácsi Új Barázda TSz SE 0–1, Homokszentgyörgy–Siklósi Tenkes SE 3–1, Nagyatád–Szigetvár 1–0, Szuloki SE–Sellye 3–1
            
11. csoport: Balatonföldvár-Kőröshegy–Budafoki MTE-Törley ?–?,  Balatonkeresztúr–Dombóvári Vasas 1–4, Lajoskomárom TSz SK–Mázaszászvár 4–1, Zimány–Bólyi Medosz 0–4
            
12. csoport: Nagykozári TSz SE–Dombóvári VMSE 1–0, Pécsi Postás–Csurgó 2–1, Sátorhely–Paksi Atom 1–2, Somberek–Szekszárdi Dózsa 2–4 h. u.
            13. csoport: Nagymányok–Dunaújvárosi Kohász SE 1–2, Tengelic–Dunafölvár 5–3 h. u., Vasasi Bányász–Marcali 0–2, Zsolnay SE–Rákóczi FC 1–2 h. u.
            14. csoport: Kunbaja–Szegedi VSE ?–?, Mélykút–Kecskeméti TE ?–?, Mórahalmi SZSK–Békési SE ?–?, Tápéi SK–Szarvasi Vasas 0–1
            
15. csoport: Kalocsa–Dömsödi Dózsa 3–5, Makói SVSE–Szolnoki MÁV MTE 0–2, Tótkomlós–Csongrádi Építők 1–1 (t.: 2-4), Újszeged–Soltvadkert ?–?
            16. csoport: Eleki SE–Szentesi Vízmű 3–1, Gyomaendrőd–Szegedi Dózsa 2–4, Komádi–Mezőkovácsházi TE 1–4, Kunágota–Honvéd Kun Béla SE ?–?
            
17. csoport: Derecske–Gyulai SE 2–5, Encsencs–Olefin SC 2–4, Fehérgyarmat–Hajdúböszörményi Bocskai SE 3–2, Püspökladány–Honvéd Szabó Lajos SE 0–2
            18. csoport: Nagyecsed–Kaba 4–5, Nyírmada–Hajdúhadházi Bocskai SE 0–7, Polgár–Diósgyőri VTK 1–6, Újfehértó–Berettyóújfalu 7–0
            
19. csoport: Anarcs–Tiszavasvári 1–5, Sényő–Mádi Bányász 1–2, Tokaj–Rakamaz 0–3, Záhony–Debreceni MTE 4–5
            20. csoport: Hejőcsaba–Debreceni Kinizsi 0–3, Hernádnémeti–Recski Ércbányász 1–0, Sárospatak–Honvéd Asztalos SE 1–3, Sajókeresztúr–Gyöngyösi SE 0–2 
            
21. forduló: Karcsa–Kisvárda 0–3, Miskolci VSC–Balmazújváros 2–0, Perkupa–Bélapátfalva 0–7, Sajóbábony–Eger SE 1–1 (t.: 3-1)
            22. csoport: Borsodi Építők Volán–Nyíregyházi VSSC 2–0, Borsodnádasd–Salgótarjáni Kohász SE 3–3 (t.: 5-6), Novaj–Nagybátonyi Bányász 1–0, Novajidrány–Mezőcsát 2–1
            23. csoport: Mátranovák–Ózdi Kohász 1–1 (t.: 4-5), Nagyréde–Jászberényi Lehel 2–3, Salgótarjáni VT ZIM SE–Kazincbarcikai Vegyész 0–3, Szécsény–Apc 2–1
            
24. csoport: Honvéd Gáspár SE–Edelényi Bányász SE 1–1 (t.), Jászapáti–Szeged SC 0–6, Nógrádi Volán–Borsodi Bányász 1–2, Selyp–Jászkisér 1–0
            25. csoport: Békéscsabai MÁV SE–Szeghalom ?–?, Jászladány–Orosházi MTK ?–? (t.: 5-6), Kisújszállás–Mezőhegyes 1–3, Szolnoki Vegyiművek–Metripond SE 0–3
            26. csoport: Kakucsi KSK–Honvéd Osztapenko SE 0–3, Kerekegyházi KSK–Paksi SE 2–4, Lakitelki SK–Volán Rákóczi SE 0–3; Hetényegyházi KSK erőnyerő (a Honvéd Katona SE megszűnése miatt)
            
27. csoport: Adony–Bajai SK 3–4 h. u., Diósd–Magyar Kábel 1–6, Mezőfalva–Bonyhád 0–2, Vajta–Dunai Kőolaj 1–2
            28. csoport: Szabadegyháza–III. Kerületi TTVE 1–4, Keltex–Dunakeszi 2–7, Törökbálint–Pénzügyőr SE 1–3; Tordas erőnyerő (a Bp. Építők megszűnése miatt)
            29. csoport: Diósjenő–Bag 2–3, Göd–Bp. Volán 1–2, Honvéd Ságvári SE–Salgótarjáni BTC 0–4, Veresegyházi SE–Hatvani Kinizsi Vasutas 1–3
            30. csoport: Aszód–Erzsébeti Spartacus MTK 1–7, Malév SC–Salgótarjáni Síküveggyár 4–5 h. u., Tápiószele–Hevesi SE 4–2, Volán Tefu SE–Rákosmenti TK ?–?
            31. csoport: EMG SK Sashalom–Balassagyarmat 1–0, Fok-Gyem SC–Kecskeméti SC ?–?, Honvéd Bem SE–Törökszentmiklósi SE 3–3 (t.), Üllő–Kiskőrös 1–2
            32. csoport: Domony–Kerámia SE Romhány 0–4, Dunavarsány–Miske 2–2 (t.: 2-4), Hernád–Budapesti VSC ?–?, XIV.-XVI. Kerületi IKV SE–Gödöllő 2–5
 

2. forduló (8. 30.)

            Ajkai Bányász–Celldömölk 6–0, Atomerőmű–Szekszárd 2–1, Bag–Bp. Volán 2–3, Balatonfüred–Pét 2–1, Bélapátfalva–Sajóbábony 1–3, BKV Előre–Dorog 1–2, Csongrád–Szolnok 1–1 (t.: 4-4), Dombóvár–Budafok 1–2, Dunai Kőolaj–Bonyhád 2–1 h. u., Elek–H. Kun B. SE 2–1, EMG Sashalom–Kecskeméti SC 3–1, Esztergom–Ajka Hungalu 0–1, Fehérgyarmat–Olefin 1–5, Gödöllő–BVSC 0–5, Gyula–H. Szabó L. SE 1–2, H. Asztalos J. SE–Debreceni Kinizsi 1–4, H. Gáspár SE–Szeged SC 1–0, H. Katona SE–Nagykanizsai Olajbányász 4–2, H. Osztapenko  SE–Volán Rákóczi ?–?, H. Táncsics SE–Érd 1–0, Hatvan–SBTC 3–1, Hernádnémeti–Gyöngyös 1–7, Hetényegyháza–Paksi SE 0–4, Homokszentgyörgy–Mohács 1–2, Kaba–DVTK 1–2, Kemenesalja–Sárbogárd 5–1, Kiskőrös–Törökszentmiklós 2–3 h. u., Kunbaja–KTE 0–5, Lajoskomárom–Bóly 0–1, Mád–Tiszavasvári 3–0, Magyar Kábel–Baja 0–4, Marcali–Rákóczi 2–2 (t.: 2-4), Mezőkovácsháza–Szegedi Dózsa 1–2, Miske–Romhány 4–1, Mórahalom–Szarvas 3–4, Motim TE–Győri Dózsa 5–1, MVSC–Kisvárda 1–0. Nagykanizsai Volán Dózsa–Zalaegerszegi TE 0–2, Nagykozár–Pécsi Postás 1–4, Nemesbőd–MÁV DAC 2–4, Novaj–Salgótarjáni Kohász 1–3, Novajidrány–Borsodi Építők Volán 1–6, Orosházi MTK–Mezőhegyes 2–0, Ózd–Lehel 0–1, Pápa–Keszthely 0–3, Pénzügyőr–Dunakeszi 2–1, Petőháza–Tapolca 0–1, Rakamaz–Debreceni MTE 2–1, Rákosmenti TK–Salgótarjáni Síküveggyár 2–4, Répcelak–Komló 2–1, Sárisáp–Soproni SE 0–1, Sárvári Kinizsi–Sabaria 1–6, Selyp–Borsodi Bányász 2–1, Szeghalom–Metripond SE 5 (t.: 3-1), Szentgotthárd–Balatonszentgyörgy 2–3 h. u., Szécsény–Kazincbarcika 1–7, Szulok–Nagyatád ?–?, Tápiószele–ESMTK 0–6, Tengelic–Dunaújváros 2–11, Tordas–III. Kerület ?–?

3. forduló (9. 13.)

            Ajkai Bányász–Tapolca 3–0, Balatonfüred–Oroszlány 1–0, Balatonszentgyörgy–Répcelak 0–3, Borsodi Építők Volán–SKSE 1–0, Dömsöd–Szolnok 3–2 h. u., Dunai Kőolaj–Baja 0–3, Elek–Szegedi Dózsa 0–1, ESMTK–Salgótarjáni Síküveggyár 3–0, Gyöngyös–Debreceni Kinizsi 0–1, H. Osztapenko SE–Paks ?–?, Hatvan–Bp. Volán 5–4, Jászberény–Kazincbarcika 2–0, Kaposvári Honvéd–Dorog 0–2, Kemenesalja–Sopron 1–1 (t.: 0–3), KTE–Szarvas 1–1 (t.: 8-7), Lajoskomárom–Budafok 2–1, Mád–Rakamaz 1–0, MÁV DAC–ZTE 0–2, Miske–BVSC 2–1, Motim–H. Katona SE 6–1, MVSC–Sajóbábony 0–2, Olefin–Mezőtúri Honvéd 2–2 (t.: 4-3), Orosháza–Szeghalom 5–1, Pécsi Postás–Paksi Atomerőmű 3–2 h. u., Pénzügyőr–III. Kerület ?–?, Peremarton–Ajka Hungalu 2–6, Rákóczi FC–Dunaújváros 0–3, Sabaria–Keszthely 2–0, Sashalom–Törökszentmiklós ?–?, Selyp–H. Gáspár SE 2–3, Szulok–Mohács 0–11, Újfehértó–DVTK 1–0

4. forduló

            Balatonfüred–Ajkai Bányász 2–3, Borsodi Építők Volán–Hatvan 2–1, Dömsöd–Mohács 0–1, ESMTK–Dunaújváros ?–?, H. Osztapenko SE–Dorog 3–6 h. u., Jászberényi SE–Debreceni Kinizsi 4–7 h.u., KTE–Baja 2–1, Lajoskomárom–Pénzügyőr 1–2, Motim–ZTE 2–1 h. u., Orosháza–Szegedi Dózsa 1–1 (t.: 0-3), Pécsi Postás–Miske 0–0 (t.: 4-3), Répcelak–Ajka Hungalu 0–3 h. u., Sabaria–Sopron 5–2, Sajóbábony–H. Gáspár SE 0–0 (t.: 5-4), Törökszentmiklós–Mád 1–2, Újfehértó–Olefin 0–1       

A nyolcaddöntőbe jutásért (11. 21.-22.)

            Ajka Hungalu–Siófoki Bányász 0–1, Ajkai Bányász–Ferencvárosi TC 1–2, Borsodi Építők Volán–Újpesti Dózsa 0–1, Debreceni Kinizsi–Vasas SC 1–0, Dorogi–Veszprémi SE 2–3, Dunaújváros–Békéscsabai Előre SSC 3–0, Haladás VSE–Sabaria SE 1–1 (t.: 4-3), KTE–Budapesti Honvéd SE 0–1, Mád–Tatabányai Bányász SC 1–1 (t.: 9-8), Mohács–Csepel SC 1–0, Motim–Váci Izzó MTE 0–2, Olefin–Debreceni VSC 0–2, Pécsi Postás–Videoton 0–5, Pénzügyőr–MTK-VM 1–2, Sajóbábony–Pécsi MSC 0–1, Szegedi Dózsa–Rába ETO 1–2

Nyolcaddöntő (11. 29., 12. 3.)

            Bp. Honvéd–Haladás 4–3, 2–2 [6–5], DVSC–Dunaújváros 1–2, 0–3 [1–5], FTC–MTK-VM 0–0, 0–3 [0–3], Mád–PMSC 0–2, 0–0 [0–2], Siófok–Mohács 2–2, 1–0 [3–2], Ú. Dózsa–Debreceni Kinizsi 3–0, 0–0 [3–0], Veszprém–Rába ETO 0–1, 0–1 [0–2], Videoton–Vác 1–2, 0–1 [1–3]

Negyeddöntő (4. 18.-25.)

            Bp. Honvéd–Siófok 2–1, 1–1 [3–2], PMSC–Dunaferr 5–1, 1–3 [6–4], Rába ETO–MTK-VM 1–0, 4–1 [5–1], Vác–Ú. Dózsa  4–0, 2–1  [6–1]

Elődöntő (5. 9.-23.)

            Bp. Honvéd–Vác 2–0, 1–0 [3–0], PMSC–Rába ETO 2–0, 1–0 [3–0]

Döntő

PÉCSI MUNKÁS SPORT CLUB–BUDAPESTI HONVÉD SE 2–0 (0–0)

1990. 6. 6., Tatabánya, 3000 néző. V.: Molnár László.
PMSC: Bodnár – Kónya, Márton, Braun – Megyeri, Bérczy, Czérna, Palaczky – Lovász, Nagy T. (Czéh, 62.), Lehota (Tomka, 90.). Edző: Garami József.

Bp. Honvéd: Disztl P. ­– Sallai, Ács, Bánfi, Cseh – Szíjjártó, Pisont (Orosz, 73.), Sikesdi, Fodor – Molnár F. (Gregor, 46.), Csehi. Edző: Haász Sándor.
Gólszerző: Bérczy (71.), Lehota (90.)

 

52. kiírás, 1990–91

 

1. forduló (8. 10.)

            I. csoport: Ikervár–Motim TE 0–3, Soproni VSE–Sabaria SE 0–2, Újkér Rábatótfalu 1–0, Uraiújfalu–Győri MÁV DAC 0–3
            II. csoport: Balogunyomi PSE–Keszthelyi Haladás Honvéd SE 1–3, Kapuvár Haladás VSE 0–4, Lébényi SE–Kemenesalja 4–1, Nemesbőd–Tapolcai Bauxitbányász 0–5
            III. csoport: Csákánydoroszlói KSK–Győri Dózsa 0–6, Csorna–MÁV Nagykanizsai TE 2–1, Mecsér–Sárvári Kinizsi 3–3 (t.: Sárvár), Püspökmolnári KSK–Zalaegerszegi TE 2–3
            IV. csoport: Honvéd Gönyüi SE–Ajka Hungalu 1–6, Koroncó–Celldömölki VMSE 1–2, Rábapatona–Zirc-Dudari Bányász 6–0, Soproni Postás–Körmendi Dózsa MTE 0–4
            V. csoport: Devecser–Répcelaki Bányász 1–2, Ganz Hajó Balatonfüredi SE–Oroszlányi Bányász 1–2, Győri Elektromos–Petőházi Cukorgyár SE 3–2 h. u., Gyulafirátót–Tatai Honvéd AC 1–3
            VI. csoport: Badacsonytomaj–Soproni SE 0–4, Csabrendek–Pápai SE 1–2, Felsőörs–Várpalotai Bányász 1–4, Ősi Petőfi SK–Magyaralmás 2–1
            VII. csoport: Letenye–Herendi Porcelán 0–1, Lenti TE–Csurgó 2–1, Zalaegerszegi Dózsa–Komlói Bányász 1–3, Zalaszentgyörgy–Balatonszentgyörgy 3–2 h. u. vagy 4–3 h. u.*
            VIII. csoport: Fonyód–Nagykanizsai Olajbányász 1–9, Karád–Lajoskomárom 0–5  Öreglak–Boglárlelle 1–5, Somogysárd–Mázaszászvár 3–4
            IX. csoport: Drávafok–Kaposvári Honvéd 0–5, Galambok–Mohácsi Új Barázda TSz SE 0–14, Kaposgép–Somberek 1–3, Somogyvár–Tamási Medosz 0–6
            X. csoport: Csokonyavisonta–Bóly 1–1 (t.: Bóly), Kaposfő–Dombóvári Vasas 1–5 h.u., Nagymányok–Dunaferr SE 1–5, Szabadszentkirály–Barcs 0–4
            XI. csoport: Bonyhádi Spartacus–Szekszárdi Dózsa 1–9, Mohácsi TE–Kaposvári Rákóczi 3–4, Pécsi Gázmű–Kaposvári Építők 1–0, Szajk–Marcali 1–1 (t.: Marcali)
            XII. csoport: Babarc–Paksi SE 0–7, Madaras–Siklós 2–3, Mélykút–Dömsöd 2–1, Szigetvár–Paksi Atomerőmű SE 0–1

            XIII. csoport: Bordány–Kiskőrösi PSSE 4–2, Kunbaja–Szegedi Dózsa 1–3, Kunfehértó–Tápé 1–7, Szegedi Vasutas–Bajai SK 1–2
            XIV. csoport: Ásotthalmi Hunyadi SK–Miske 0–4, Mártély–Szolnoki Cukorgyár 0–8 (Szolnokon játszották), Mindszent–Nagyszénás 1–2 (h. u.), Sándorfalva–Kecskeméti TE 0–4

            XV. csoport: Gombegyháza–Csongrádi Építők ?–?, Kunágota–Mezőtúri Honvéd SE 1–6, Szentesi Vízmű–Szarvasi VSE 1–2, Szolnoki Vegyiművek–Orosházi MTK 3–4
            XVI. csoport: Földes–Mezőhegyes ?–?, Gyulai Húskombinát–Hajdúböszörményi Bocskai 0–8, Magyarbánhegyes–Püspökladány ?–?, Szeghalmi SC–Metripond SE 3–4 h. u.
            XVII. csoport: Ercsi Kinizsi–Budafoki MTE-Törley ?–?, Hajós–Mezőkosháza 3–2, Nagykőrösi Konzervgyár–XVII. Kerületi Rákosmenti TK 1–3, Tengelic–Honvéd Osztapenko SE 1–3
            XVIII. csoport: Akasztó–Dabas 2–4, Kiskunhalas–Csepel 0–5, Pilisi KSK–Malév SC 1–2, Tiszaalpári–Gyulai SE 1–1 (t.: 4-3)

            XIX. csoport: Délborsodi Medosz (Mezőnagymihály)–Mátészalka 1–5, Hajdúszoboszlói Bocskai–Nyíregyházi VSC 0–4, Kisújszállás–Hajdúnánás 1–4, Mikepércs–Rakamaz 0–4
            XX. csoport: Bodroghalom–Záhony 0–1, Ibrány–Debreceni Kinizsi 0–3, Kótaj–Mádi Bányász 0–2, Sárospatak–Debreceni MTE 0–2
            XXI. csoport: Abaújszántó–Tiszavasvári 2–5, Nagykálló–Olefin SC 1–2, Nyírbátor–Kaba 0–7, Tarpa–Balmazújváros 0–5
            XXII. csoport: Baktakék–Apci Vasas 1–5, Halmaj–Kisvárda 0–1, Miskolci VSC–Gyöngyös 0–3, Nagyhalász–Szolnoki MÁV MTE 1–0

            XXIII. csoport: Bőcs–Volán SC Rákóczifalva 1–4, Mezőcsát–Törökszentmiklós 1–4, Nyírteleki Honvéd SE–Diósgyőri VTK 1–3, Karancsalja–Miskolci Honvéd SE játék nélkül (a miskolci csapat feloszlott)
            XXIV. csoport: Bélapátfalva–Sajóbábonyi Vegyész 4–1, Borsodszentgyörgy–Honvéd Gáspár SE 0–1, Mezőkövesd SE–Eger SE 0–2, Nógrád Volán–Ózdi Kohász 1–3

            XXV. csoport: Cserhátsurány–Edelény 0–6, Gyöngyöshalász–Borsodi Építők Volán 0–1 h. u., Heréd–Aszód 2–0, Nagybátony–Hatvani KVSE 1–2 (h. u.)
            XXVI. csoport: Isaszeg–Salgótarjáni Kohász SE 1–3, Jászapáti–Kazincbarcikai Vegyész SE 1–2, Nézsa–Borsodnádasd 5–3 (h. u.), Tápiószecső–Salgótarjáni BTC 3–4 (h. u.)
            XXVII. csoport: Leányfalu–Labor MIM Vasas (Esztergom) 2–6, Naszály–Nike Fűzfői AK ?–?, Perbál–Ajkai Bányász 2–4, Sárisáp–BKV Előre ?–?
            XXVIII. csoport: Budakeszi–Peremarton 3–4, Etyek–Érdi VSE 0–3, Papkeszi–Péti MTE ?–?, Vasas Ikarus–Kecskeméti SC 0–3
            XXIX. csoport: Délegyháza–Jászberényi SE 0–7, Gödöllői EAC–Budapesti VSC 2–7, Szászberek–Bagi SE 1–1 (t.: 3-4), Újlengyel–Fok-Gyem SE ?–?
            XXX. csoport: Adony–III. Kerületi TTVE ?–?, Baracska–Dunai Kőolaj 0–5, Hunyadi Honvéd SE–Dunakeszi VSE 3–3 (t.: Hunyadi SE), Seregélyes–Erzsébeti SMTK ?–?
            XXXI. csoport: Aba–Pénzügyőr SE 1–3 h. u., Gázművek–Salgótarjáni Síküveggyár 0–1, Közterület-Fenntartó–Honvéd Bem SE 1–4?, Vecsés–Romhány 0–5 (óvás után a Vecsés jutott tovább)
            XXXII. csoport: Maglód–Balassagyarmati HSE 1–0, Magyar Kábel–Dorogi Bányász 0–4, Kinizsi Sörgyár–Gödöllői SC 2–3, Telefongyár játék nélkül
            *az első eredmény a Zalai Hírlap, a második a Somogyi Hírlap szerinti

2. forduló (8. 29.)

            Ajkai Bányász–BKV Előre 4–0, Bag–Jászberény 3–2, Barcs–Dunaferr 0–4, Bélapátfalva–H. Gáspár SE 5–0, Boglárlelle–N. Olajbányász 0–2 (h. u.), Bóly–Dombóvár 2–1, Bordány–Tápé 0–0 (t.: 4-3), Csorna–Sárvár 1–2, Csongrádi Építők–Szarvas ?–?, Dabas–Malév SC ?–?, Debreceni Kinizsi–Debreceni MTE ?–?, Dunai Kőolaj–III. Kerület 4–2 (h. u.), Edelény–Hatvan 2–0, Érd–Pét 4–1, Földes–Hajdúböszörmény ?–?, Fűzfő–Esztergom 1–3, Gyöngyös–Apc 3–0, Győri Dózsa–ZTE 0–2, Győri Elektromos–Tata 1–3, H. Bem SE–Vecsés ?–?, H. Hunyadi SE–ESMTK ?–?, H. Osztapenko–Rákosmenti SK ?–?, Hajós–Budafok 1–3 (h. u.), Heréd–Borsodi Építők Volán 2–6, Herend–Komló 1–3, Kaposvári Honvéd–Mohács 4–3 (h. u.), Karancsalja–Törökszentmiklós 2–5, Keszthely–Tapolca 4–2 (h. u.), Körmend–Ajka Hungalu 1–0, Lajoskomárom–Mázaszászvár 4–1, Lébény–Haladás 1–8, Maglód–Dorog 0–3, Magyarbánhegyes–Metripond SE ?–?, Marcali–Kaposvári Rákóczi 2–1, Mátészalka–Nyíregyháza 2–1, Mélykút–Siklós 3–0, Miske–KTE 3–1 h. u., Motim–Sabaria 2–2 (t.: 5-4), Nagyhalász–Kisvárda 1–0, Nagyszénás–Szolnoki Cukorgyár 1–1 (t.: 5-4), Nézsa–SKSE 1–5, Olefin–Balmazújváros 2–0, Orosháza–Mezőtúr 1–1 (t.: 3-5), Ózd–Eger 1–0 (h. u.), Ős–Várpalota 1–4, Paksi SE–Paksi Atomerőmű 0–2, Pápai SE–Sopron 1–1 (t.: 2-1), Pécsi Gázmű–Szekszárd 0–6, Pénzügyőr–Salgótarjáni Síküveggyár 2–3, Peremarton–Kecskeméti SC 0–2, Rábapatona–Celldömölk 2–0, Rakamaz–Hajdúnánás 3–0, Répcelak–Oroszlány 3–1, SBTC–Kazincbarcika 0–2, Szegedi Dózsa–Baja 1–2, Tamási–Somberek 2–1, Telefongyár–Gödöllői SC ?–?,  Tiszaalpár–Csepel 1–9, Tiszavasvári–Kaba 0–4, Újkér–MÁV DAC 0–3, Újlengyel vagy Fok-Gyem (?)–BVSC ?–?, Volán Rákóczifalva–DVTK 1–6, Záhony–Mád 0–0 (t.: 4-3), Zalaszentgyörgy–Lenti 0–4

3. forduló (9. 12.)

            Ajkai Bányász–Esztergom 4–1, Bag–BVSC 2–2 (t.: Bag), Bóly–Dunaferr 1–0, Bordány–Baja 0–3, Dabas vagy Malév–Csepel ?–?, Dunai Kőolaj–ESMTK ?–?, Edelény–Borsodi Építők Volán 0–1 (h. u.), Érd–Kecskeméti SC 1–0, Hajdúböszörmény–Metripond ?–?, H. Bem SE–Salgótarjáni Síküveggyár 0–1, H. Osztapenko vagy RTK–Budafok ?–?, Keszthely–Haladás 0–2, Lajoskomárom–N. Olajbányász 3–0, Lenti–Komló 0–1 (h. u.), Marcali–Szekszárd 1–0 (h. u.), Mélykút–Paksi Atomerőmű 0–6, Mezőtúr–Szarvas ?–?, Miske–Nagyszénás 5–1, Motim–MÁV DAC 2–0, Nagyhalász–Gyöngyös 1–2, Olefin–Kaba 1–0, Ózd–Bélapátfalva 2–0, Pápa–Várpalota 0–0 (t.: 2-4), Rábapatona–Körmend 3–1, Rakamaz–Nyíregyháza 0–1, Répcelak–Tata 3–1, Sárvár–ZTE 1–3 (h. u.), SKSE–Kazincbarcika 0–1, Tamási–Kaposvári Honvéd 0–3, Telefongyár–Dorog 1–5, Törökszentmiklós–DVTK 2–3, Záhony–Debreceni Kinizsi 3–2  

4. forduló (9. 26.)

            Ajkai Bányász–Dorog 1–4, Bag–Salgótarjáni Síküveggyár 0–2, Bóly–Paksi Atomerőmű 0–1, Borsodi Építők Volán–Nyíregyháza 1–2, Érd–Budafok ?–?, ESMTK–Csepel ?–?, Gyöngyös–Kazincbarcika 1–2, Hajdúböszörmény–Szarvas 1–0, Lajoskomárom–Kaposvári Honvéd 1–2, Marcali–Komló 0–3, Miske–Baja 0–1, Motim–Haladás 0–4, Ózd–DVTK 0–1, Répcelak–ZTE 4–1, Rábapatona–Várpalota 2–3, Záhony–Olefin 2–1

A nyolcaddöntőbe jutásért (3. 2.)

            Baja–Ferencvárosi TC 0–2, Budafok–Szeged SC 0–0 (t.: 4-3), DVTK–Siófoki Bányász 2–1 (h. u.), Dorog–Rába ETO 2–0, ESMTK–Veszprémi FC 1–3, Hajdúböszörmény–Pécsi MSC 1–8, Haladás–Videoton-Waltham 0–3, Kaposvári Honvéd–Tatabányai Bányász SC 0–5, Kazincbarcikai–Debreceni VSC 1–0 (h. u.), Komló–MTK-VM 1–2, Nyíregyháza–Váci Izzó 1–3, Olefin–Budapesti Honvéd SE 0–7, Paksi Atomerőmű–Békéscsaba 2–1, Répcelak–Vasas SC 0–3, Salgótarjáni Síküveggyár–Volán FC 0–0 (t.: 3-5), Várpalota–Újpesti TE 1–3

Nyolcaddöntő (3. 2.-6.)

            Dorog–Veszprém 1–0, 0–0 [1–0], DVTK–Bp. Honvéd 3–2, 0–0 [3–2], Kazincbarcika–Budafok 3–0, 4–­1 [7–1], MTK-VM–Tatabánya 1–1, 0–1 [1–2], Paksi Atomerőmű–UTE 0–0, 1–1 [1–1, i. g.], PMSC–FTC 0–3, 0–2 [0–5], Vasas–Volán 1–2, 0–0 [1–2], Videoton-Walham–Vác 1–2, 0–1 [1–3]   

Negyeddöntő (5. 8.-22.)

            Vác–Dorog 1–1, 2–2 [3­–3, i. g.], Paksi Atomerőmű–DVTK 0–0, 1–0 [1–0], Tatabánya–Kazincbarcika  1–2, 1–2 [2–4], Volán–FTC 0–3, 2–1 [2–4]

Elődöntő (5. 29., 6. 12.)

FTC–Paksi Atomerőmű 4–1, 1–2  [5–3], Kazincbarcika–Vác 0–1, 0–0 [0–1]           

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–VÁCI IZZÓ MTE 1–0 (1–0)

1991. 6. 18., Diósgyőr, 8000 néző. V.: Vágner László.
FTC: Balogh T. – Limperger, Pintér, Telek – Páling, Topor (Fischer, 85.), Vanicsek, Patkós (Szekeres, 23.) – Nacer, Dzurják, Keresztúri. Edző: Nyilasi Tibor.

Vác: Koszta – Bánföldi, Kosztolnik, Sándor (Kerekes, 63.), Szalai – Zirko, Gyimesi A.,  Víg, Romanek – Füle, Répási. Edző: Csank János.
Gólszerző: Nacer (27.)

 

53. kiírás, 1991–92

 

1. forduló (8. 11.)

Ajka Hungalu–Sabaria-Tipo 0–2, Bagod–Marcali 0–3, Baktalórántházi TSz SK–Debreceni MTE 18–0, Beremend–Bajai FC 1–3, Betka-MÁV DAC–Dorogi Bányász 1–3, Biharkeresztes–Olefin SC 0–2, Bolhás–Honvéd Szondi SE 0–5, Budakeszi–Rákosmenti TK ?–?, Csákberény–Pénzügyőr 2–5, Csongrád–Miske 0–4, Csurgói SE–Paksi Atomerőmű SE 3–1, Döbröközi TSz SE–Boglárlelle 4–2, Égszöv Medosz (Kiskunlacháza]–Kiskőrösi Petőfi SE 2–6, Etyek–BKV Előre 1–4, Gara–Siklósi Tenkes SE 0–3, Gesztelyi TSz SE–Gyöngyös 2–1, Girincs–Balmazújváros 1–9, Gönci VMSE–Bélapátfalva 1–0, Győri Dózsa–Volán FC 5–2, Gyulaháza–Borsodi Építők Volán 1–2, Hegykő–Oroszlányi Bányász 0–8, Herend–III. Kerületi TTVE 0–1, Hevesi SE–Balassagyarmat 1–0, Ibrányi Szövetkezeti SE–Borsodnádasd 2–1, Izsák–Dunaferr SE 2–5, Jászapáti–Gyomaendrőd 2–1, Kaposfüred–Komlói Bányász 0–2, Kaposvári Építők–Szekszárdi Dózsa 0–3, Kaposvári Honvéd–Új Barázda TSz SE (Mohács) 0–3, Kecskeméti TE–Kabai Egyetértés 0–1, Kétegyháza–Szeged SC 0–3, Kiskunhalas–Békéscsabai Előre FC 1–3, Kunbaja–Metripond SE 0–2, Lajoskomárom–Erzsébeti SMTK 1–3, Máriakálnok–Celldömölki VSE 0–1, Medosz Erdért–Bagi SE 3–6, Metripond–Szolnoki Cukorgyár ?–?, Miskolci VSC–Nyíregyházi VSC 1–0, Monor–Salgglas-Salgótarján 0–1, Nagyhalász–Debreceni VSC 1–1 (t.: 2-4), Nagykáta–Szolnoki MÁV MTE 1–2, Nagytétény–Dunai Kőolaj ?–?, Novajidrány–Debreceni Kinizsi 0–5, Pacsa–Barcsi SE 0–5, Pécsi Postás–Nagykanizsai Olajbányász 2–4, Perkáta–Csepel  SC 0–5, Pomáz–Tatai HAC 5–3, Püspökmolnári–Tapolcai Bauxitbányász 1–3, Rábapatona–Várpalotai Bányász 3–2, Röszke–Nagyszénási TSz SE 2–8, Salgótarjáni BTC–Eger SE 1–4, Salgótarjáni Kohász SE–Hatvan-Deko 1–0, Sülysáp–Kecskeméti SC 1–3, Szentgotthárd–Ajkai Bányász 0–4, Szolnoki Cukorgyár–Szarvas 2–1, Tapolcai Ifjak AC–Körmend 1–0, Tét–Péti MTE 1­–1 (t.: Pét), Tószeg–Ceglédi Kossuth Honvéd 2–6, Újfehértó–Hajdúnánási Bocskai 1–3, Uraiújfalu–Soproni LC 1–3, szentlászlói TSz SK–Budafoki MTE-Törley 1–0, Vép–Motim TE 2–6, Záhony–Kazincbarcikai Vegyész 0–4; Makói FC játék nélkül (a Határőr Dózsa megszűnt)

2. forduló (8. 28.)

Baktalórántháza–Borsodi Építők Volán 1–0, Balmazújváros–Hajdúnánás 2–1,

BKV Előre–Pénzügyőr ?–?, Budakeszi–Bag ?–?, Cegléd–Miske 0–4, Celldömölk–Oroszlány 1–0, Csurgó–Barcs 0–1, Debreceni Kinizsi–Kazincbarcika 1–1 (t.: 2-3), Döbrököz–ESMTK ?–?, Dunai Kőolaj–Kecskeméti SC 1–2, Gesztely–Hatvan-Deko 0–3, Gönc–DVSC 0–3, Heves–Salgglas 2–4, Ibrány–MVSC 2–1, Jászapáti–Kaba 1–2, Kaposvári Rákóczi–Mohács 0–2, Kiskőrös–Dunaferr 2–1, Komló–Nagykanizsa 1–3, Makó–Békéscsaba 0–6, Marcali–Ajkai Bányász 1–2, Metripond–Szolnoki Cukorgyár ?–?, Motim–Sopron 0–6, Nagyszénás–Szeged 2–3, Olefin–Eger 2–3, Pét–Győri Dózsa 1–2, Pomáz–Csepel ?–?, Rábapatona–Dorog 1–6, Siklós–Baja 0–1, Szondi-Waltham–Szekszárd 1–2, T. Bauxitbányász–III. Kerület 1–1 (t.: 4-5), Tapolcai IAC–Sabaria-Tipo 0–4, szentlászló–Szolnok 0–0 (t.: 4-5)     

3. forduló (9. 4.)

Ajkai Bányász–Sabaria-Tipo 2–1, Bag–Kecskeméti TE 4–1, Baja–Mohács 2–2 (t.:

4-5), Baktalórántháza–Kazincbarcika 2–1, Balmazújváros–Eger 2–0, Barcs–Nagykanizsa 1–4, Békéscsaba–Kaba 2–0, Celldömölk–Győri Dózsa 3–0, Csepel–Szolnok 3–1, Hatvan-Deko­–Salgglas 3–0, III. Kerület–Sopron 2–0, Ibrány–DVSC 2–1, Kiskőrös–Miske 0–0 (t.: 4-5), Metripond–Szeged 1–0, Pénzügyőr–Dorog 1–1 (t.: Pénzügyőr), Szekszárd–ESMTK 3–2 h. u.,  

A nyolcaddöntőbe jutásért (2. 29.)

            Ajkai Bányász–Haladás VSE 1–3, Bag–Vasas SC 2–2 (t.: 4-2), Baktalórántháza–Diósgyőri VTK 2–0, Balmazújváros–Veszprém FC 2–3 h. u., Békéscsaba–Tatabánya 3–0, Celldömölk–Vác FC-Samsung 0–7, Csepel–Kispest-Honvéd FC 2–2 (t.: 1-4), Hatvan-Deko–Ferencvárosi TC 2–6, III. Ker. TVE–Pécsi MSC 0–1, Hódmezővásárhelyi LC–MTK 1–3, Ibrány–Siófoki Bányász 1–3 h. u., Miske–Győri Rába ETO 0–4, Mohács–BVSC-Novép 4–3, Nagykanizsa–Videoton-Waltham 3–2, Pénzügyőr–Újpesti TE 0–2, Szekszárd–Zalaegerszegi TE 2–0  

Nyolcaddöntő

            Baktalórántháza–Bag 2–2, 0–2 [2–4], FTC–UTE 1–1, 0–1 [1–2], Gy. Rába ETO–Haladás 1–0, 1–2 [2–2, i. g.], Kispest-Honvéd–PMSC 1–0, 1–0 [2–0], MTK–Békéscsaba 2–1, 3–0 [5–1], Siófok–Veszprém 3–1, 1–0 [4–1], Szekszárd–Vác 1–1, 1–4 [2–5], Mohács–Nagykanizsa 0–1, 0–1 [0–2]

Negyeddöntő (3. 11.-18.)   

Bag–UTE 0–0, 0–5  [0–5], Győr–Kispest-Honvéd 0–1, 1–2 [1–3], MTK–Siófok

3–1, 3–1 [6–2], Nagykanizsa–Vác 0–1, 1–2 [1–3]

Elődöntő (4. 15.-22.)

            Vác–MTK 0–0, 3–1  [3–1], Kispest-Honvéd–UTE 2–3, 0–0 [2–3]

Döntő

            ÚJPESTI TE–VÁC FC-SAMSUNG 1–0 (0–0, 0–0, 0–0)

1992. 5. 20., Békéscsaba, 10 000 néző. V.: Németh Lajos.
UTE: Brockhauser – Tomka, Aczél, Szőnyi – Miovecz, Kaspar (Varga A., 117.), Véber, Szlezák – Cigan, Bácsi (Lovász, 65.), Eszenyi. Edző: Kos Ferenc.

Vác: Koszta – Bereczki, Nagy T., Hahn, Puglits – Zombori A. (Romanek, 71.), Kriska, Simon (Répási, 102.), Horváth – Orosz, Füle. Edző: Csank János.
Gólszerző: Eszenyi (117.)

 

54. kiírás,  1992–93

 

1. forduló (8. 10., 10. 7.)

            Bősárkányi SE–Ajkai Bányász 0–9, Bakonycsernyei Bányász–Kaposvári Építők 3–1, Balatonakali SE–Keszthelyi Haladás Honvéd 0–10, Békési SE–Hajdúnánás 3–4, Biatorbágy–Betka-MÁV DAC 0–6, Búcsú–Tapolcai Bauxit ISE 3–2 h. u., Büki KSK–Nagyatád 2–5, Bükkaljai SE–Mátészalka 0–2, Csánytelek–Miske 0–3, Debreceni Kinizsi–Tiszavasvári 3–2, Devecseri Spartacus–Haladás VSE 0–8, Dunavarsányi KSK–Újpesti TE 2–3, Elekthermax-Vasas Pápa–EMDSZ Soproni LC 1–8, Gesztely–Gödöllői LC 2–4, Győri Elektromos–Tatabányai SC 0–5, Füzesabony– FC-Samsung 0–4, Halászi SK–Répcelaki Bányász 0–8, Halásztelki KSK–BMTE-Törley 1–2, Hegyeshalmi VSE–Veszprém LC 0–4, Heréd–Vasas SC 0–0 (t.: 4:2), Herendi Porcelán SK–Videoton-Waltham FC 0–5, Hernád–Kiskőrösi SC 1–5, Hunyadi SE (Rétság)–Kabai Egyetértés,  1–5, Izsák–III. Kerületi TVE 0–5, Jászberényi SE–Kispest-Honvéd FC 0–3, Kalocsai FC–Szeged SC 4–0, Kaposvári Honvéd–Pécsi MSC 3–5, Kisvárdai SE–Diósgyőri FC 0–2, Kókai KSK–Rákosmenti TK 1–4, Koroncói SK–Sabaria SE 0–10, Körmendi Dózsa MTE–Győri Rába ETO 1–5, Lajoskomárom–Budapesti VSC-Novép 2–5, Lajosmizse–BKV Előre 1–2, Mogyoródi SE–Dorogi Bányász 0–4, Nagykálló–Borsodi Építők Volán 2–1, Nagyréde-Sámson–Olefin SC 4–2, Nemesnádudvar–Százhalombattai FC 0–5, Onga–Ibrány 1–8, Pécsi Kinizsi–Barcs 3–2, Pécsi VSK–Siófoki Bányász 1–2, Perkáta–Kaposvári Rákóczi 1–2, Pusztamonostori TSz–Mezőkosházi TE 2–3, Putnok–SBTC-Salgglas 0–3, Rábatótfalu–Motim TE 3–2, Sárándi Speditőr–Szolnoki MÁV MTE 3–1, Sárbogárdi SE–Balatonfüredi Vasas 1–2, Soproni VSE–Ajka Hungalu 0–3, Szegedi Dózsa–Békéscsabai Előre FC 0–3, Szerencs-Hegyalja SE–Nyíregyházi VSC 1–4, Szikszó–Rakamaz 0–3, Táborfalva–Gyöngyösi SE 3–2, Tápé–Szarvas 0–5, Táskai TSz SE–Berenend 0–8, Tiszakécske–MTK 2–6, Újkígyós–Hódmezővásárhelyi LC 3–2, Velence-Tours–Komlói Bányász 2–3, Verőcei SE–Pénzügyőr 0–1, Záhonyi VSC–Ózdi Kohász 4–1; Ferencvárosi TC erőnyerő, mert a Salgglas összeolvadt az SBTC-vel   

2. forduló (10. 28.)

            Ajkai Bányász–Haladás VSE 1–1 (t.: 3-4), Bakonycsernye–Tatabánya 0–0 (t.: 4-5), Balatonfüred–Sabaria-Tipo 0–1, Beremend–Dunaferr SE 1–0, Betka-MÁV DAC–MTK 1–2, Bonyhád–Kiskőrös 2–1, Búcsú–Ajka Hungalu 0–4, Debreceni Kinizsi­­–SBTC-Salgglas 2–3, Gyöngyös–Újpesti TE 0–4, Heréd–BVSC-Novép 0–2, Hódmezővásárhely–Békéscsabai EFC 0–4, Ibrány–Kabai 0–2, Kalocsa–BKV Előre 3–2, Kaposvári Rákóczi–PMSC 1–3, Keszthely–Veszprém 0–1, Komló–Siófoki 1–5, Mátészalka–Diósgyőr 3–1, Mezőkosháza–Nyíregyháza 1–3, Miske–Kispest-Honvéd FC 1–3, Nagyatád–Zalaegerszegi TE 1–2, Nagykálló–Gödöllő 1–1 (t.: 4-3), Pécsi Kinizsi–Paksi Atomerőmű 1–0, Pénzügyőr SE–Videoton-Waltham 0–1, Rábatótfalu–EMDSZ-Sopron 0–2, Rakamaz–Szarvas 1–0 h. u., RTK– FC-Samsung 1–7, Répcelak–Győri Rába ETO 0–4, Sámson SE–BMTE-Törley 3–2, Sáránd–III. Ker. TVE 2–1, Sukoró FC–Dorog 2–3, Százhalombatta–Ferencvárosi TC 1–2, Záhony–Hajdúnánás 1–1 (t.: 3-4)

3. forduló (11. 25.) 

            Ajka Hungalu–FTC 0–3, Beremend–PMSC 0–5, Bonyhád–Videoton-Waltham 0–3, Dorog–UTE 0–4, EMDSZ-Sopron–Veszprém 1–0, Kalocsa–MTK 1–10, Mátészalka–BVSC-Novép 0–3, Nagykálló–Békéscsaba 0–6, Pécsi Kinizsi–Haladás 1–3, Rakamaz–NYVSC 1–0, Sabaria–Siófok 3–2, Sámson–Hajdúnánás 0–3, Sáránd–Kaba 1–0, SBTC–Vác FC-Samsung 0–4, Tatabánya–Kispest-Honvéd 2–5, ZTE–Gy. Rába ETO 0–1

Nyolcaddöntő (12. 2.-3.-6.-12.)

            Gy. Rába ETO–FTC 0–1, 0–2 [0–3], Haladás–Hajdúnánás 3–1, 2–0 [5–1], Kispest-Honvéd–EMDSZ-Sopron 4–2, 2–1 [6–3], MTK–UTE 2–2, 1–0 [3–2], Rakamaz–PMSC-Fordan 1–2, 0–1 [1–3], Sabaria–Sáránd 1–1, 0–2 [1–3], Vác FC-Samsung–Békéscsaba 3–1, 0–2 [3–3, i. g.], Videoton–Waltham–BVSC-Novép 0–1, 1–3 [1–4]

Negyeddöntő  (2. 24., 3. 3.-16., 4. 2.) 

BVSC-Dreher–Békéscsaba 0–2, 1–4 [1–6], Kispest-Honvéd–Haladás

2–1, 1–4 [3–5], PMSC-Fordan–FTC 0–2, 1–3 [1–5], Sáránd–MTK 1–2, 0–3 [1–5]

Elődöntő (5. 5.-18.)

            Haladás–Békéscsaba 3–0, 1–3 [4–3], MTK–FTC 1–1, 0–1 [1–2]

Döntő

            HALADÁS VSE–FERENCVÁROSI TC  1–1 (1–1)

1993. 6. 2., Szombathely, 18 000 néző. V.: Márton Sándor.
Haladás: Derdák – Szekér, Jagodics, Németh – Neudl, Kenesei, Kovács S., Farkas – Hídvégi (Kovács Zs., 87.), Morozov, Berbás (Tóth N., 70.). Edző: Glázer Róbert.

FTC: Horváth D. – Simon, Telek, Szekeres, Keller – Páling, Albert (Vanicsek, 79.), Fodor, Lipcsei – Gregor, Wukovics (Nagy Zs., 70.). Edző: Nyilasi Tibor.
Gólszerző: Jagodics (32.), ill. Keller (40.)

 

            FERENCVÁROSI TC–HALADÁS VSE 1–1 (1–0, 1–1, 1–1), 11-esekkel: 5-3

1993. 6. 23., Budapest, Üllői út, 18 000 néző. V.: Vágner László.
FTC: Horváth D. – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Páling (Gregor, 77.), Albert (Szűcs M., 46.), Fodor, Lipcsei – Nagy Zs., Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor.

Haladás: Derdák – Szekér, Jagodics, Nagy M. – Neudl, Kenesei, Kovács S., Sánta – Hídvégi, Morozov (Berbás, 82.), Farkas (Tóth N., 64.). Edző: Glázer Róbert.
Gólszerző: Fodor (23.), ill. Kovács S. (89.)
11-esek: Lipcsei (1-0), Kenesei (1-1), Gregor (2-1), Jagodics (2-2), Telek (3-2), Neudl (Ø, 3-2), Keller (4-2), Nagy M. (4-3), Fodor (5-3)
Kupagyőztes: az FTC, 2–2-es összesítéssel, 11-esekkel

 

55. kiírás, 1993–94

 

1. forduló (8. 4.-8.-11.)

            Baktalórántházi SE–Kabai Egyetértés SE 2–4, Balatonlelle–Honvéd Szondi-Velence 3–2, Barcsi SC–Beremendi ÉSK 1–2, Bátyai SE–Szegedi Dózsa FC 1–3, Bólyi SE–Nagykanizsai Olajbányász 3–2, Borsodszentgyörgy–Derecskai FC 4–0, Budaörsi SC–Balatonfüredi SC 3–2, Colors SE-Békés–Kiskőrös-Stadler FC 3–2, Csákánydoroszló–Soproni TSE 1–4, Cserépfalu–Pásztói SE 0–7, Csetény–Győri Dózsa 1–5, Csongrádi ÉSSE–Mezőkovácsházi MTE 1–0, Dabas–Füzesabony SC 1–1 (t.: 2-4), Egerág–Marcali VSE 1–2, Farmosi VMSK–Tatabányai SC 1–2, Felsőhegyköz–Salgótarjáni BTC 1–2, Felsőszentmárton–Siófoki Bányász 1–6, Gérce-Vásárosmiske–Rába ETO 0–15, Gyömrői SE–Rákospalotai EAC 1–2 h. u., Győrsövényháza LC–Linde SC (Répcelak) 0–5, Halmaji TSz SK–Vác FC-Samsung 0–9, Hegyhát SE-Sótony–Motim TE 1–12, Herendi Porcelán SK–Zalaegerszegi TE 0–3, Ibrányi SC–FC Hatvan 0–1, Ikrény Medosz–Szentgotthárdi SE 0–1, Jánoshida–Csepel-Kordax 0–8, Kislángi TSz SK–Ajkai LC 0–7, Kisszállási Ámor SC–Hódmezővásárhelyi LC 2–1, Kisújszállási MÁV–BVSC-Dreher 1–5, Lébényi SE–0kispest-Honvéd FC 0–12, Martfűi VSE–Vasas-Ilzer 1–7, Mélykút SE–PMSC-Fordan 0–1, Mohácsi TE–Ercsi Kinizsi 2–2 (t.: Ercsi), Nagybajomi TSz SE–Keszthelyi HHSE 0–6, Nyírbátori FC–Kazincbarcikai SC 3–2 h. u., Nyírcsaholy SC–Miskolci VSC 1–0, Oroszlányi Bányász–Betka-MÁV DAC 0–1, Pápai SE–Haladás VSE 0–3, Pécsi Zsolnay SE–Nagyatádi VSE 2–1, Péteri Petőfi SK–III. Kerület TVE 0–4, Pétervására–Edelényi Bányász 0–2, Polgárdi SE–MTK 1–4, PPTSE–Szekszárdi PSE 0–3, Pusztaszabolcs SC–Veszprém LC 0–4, Salgótarjáni Kohász–Ferencvárosi TC 4–7, Sárándi SE–Kisvárdai SE 1–0 h. u., Sényő FC–Diósgyőri FC 1–4, Solti FC–Szentendrei Petőfi 2–6, Somogyvári KSK–Tapolcai Bauxit SE 0–5, Soproni FAC–Körmend LC 1–3, Sülysápi KSK–Multi Rocco 2–1, Szeghalom SC–Szeged SC 0–5, Szentesi Kinizsi-Deko–Gyulai FC 1–6, Szentlőrinc–Kaposvári Rákóczi FC 0–5, Szokolya Balassagyarmati LC 1–2, Tabi MSC–Újpesti TE 0–8, Tapolcai IAC–EMDSZ-Soproni LC 0–3, Tenki SE–Tiszakécskei FC 3–2, Tiszalöki SE–Borsodi Építők Volán 2–4, Toponári VSC–Videoton-Waltham 0–2, Tököli KSK–ESMTK-Hungaplast 0–5, Tura–Pénzügyőr SE 2–5, Újfehértó SE–Békéscsabai EFC 1–4, Vásárosnamény SE–Debreceni VSC 2–3,  

2. forduló (9. 8.-15.-21.-22., 10. 6.)

              Ajka–Rába ETO 0–5, Balassagyarmat–MTK 1–3, Betka-MÁV DAC–Csepel-Kordax 0–4, Bóly–Siófoki 1–3, Borsodi Építők Volán–Kaba 0–2, Borsodszentgyörgy–Hatvan 0–3, Budaörs–Ercsi 1–3, Csongrád–REAC 2–1, Füzesabony FC–Vác FC-Samsung 0–6, Győri Dózsa–III. Kerület 0–8, Gyula–Debreceni VSC 2–3, Honvéd Szondi-Velence–Kispest-Honvéd FC 2–3 h. u., Kaposvár–Beremend 2–0, Kisszállás–Békés 0–0 (t.: 6-5), Körmend–Veszprém 3–1, Linde SE–ZTE 0–3, Marcali–PMSC-Fordan 1–3 h. u., Motim TE–Haladás VSE 1–3, Nyírbátor–Diósgyőr 1–2 h. u., Nyírcsaholy–Edelény 2–1, Pásztó–Vasas-Ilzer 0–2, Pécsi Zsolnay SE–Szekszárd 0–3, SBTC–Pénzügyőr 2–2 (t.: 4-3), Sáránd–Szeged 2–3, Soproni Távközlési SE–Keszthely 2–1, Sülysáp–ESMTK-Hungaplast 1–4, Szegedi Dózsa–Békéscsaba 0–4, Szentendrei Petőfi–UTE 0–3, Szentgotthárd–EMDSZ-Sopron 0–2, Tapolcai BSE–Videoton-Waltham 1–3, Tatabánya–Ferencvárosi TC 0–1, Tenk–BVSC-Dreher 1–6

3. forduló (10. 28., 11. 2.-3.-4., 12. 1.)

            Csongrád–Vasas-Ilzer 0–1 h. u., Diósgyőr–MTK 0–1, Ercsi–Kispest-Honvéd 1–2, ESMTK–Vác FC-Samsung 1–0, Hatvan–Rába ETO 1–1 (t.: 8-9), III. Kerület–PMSC-Fordan 4–2, Kaba–BVSC-Dreher 2–1, Kisszállás–UTE 0–4, Körmend–Haladás 1–2, Nyírcsaholy–Csepel-Kordax 0–2, Rákóczi–EMDSZ-Sopron 2–1, SBTC–Siófok 1–3, Sopron–Videoton-Waltham 1–4, Szeged–DVSC 1–2, Szekszárd–Békéscsaba 0–4, ZTE–FTC 1–3

Nyolcaddöntő (2. 26.-27., 3. 1.-2.)

            Békéscsaba–ETO FC 1–1, 1–2 [2–3], ESMTK–Kabai Cukor 5­–5, 2–0 [7–5], III. Kerület–FTC 0–2, 0–0 [0–2], MTK–Csepel-Kordax 1–0, 3–0 [4–0], Parmalat FC (ex-Videoton-Waltham)–Siófok 2–1, 0–1 [2–2, i. g.], Rákóczi-Kaposcukor–Kispest-Honvéd 2–2, 0–6 [2–8], UTE–DVSC 1–1, 0–0 [1–1, i. g.], Vasas-Ilzer–Haladás 2–1, 2–2 h. u. [4–3]

Negyeddöntő (3. 16.-29.-30., 4. 13.)

            DVSC–Kispest-Honvéd 0–1, 0–3  [0–4], ESMTK–Siófok 0–0, 1–2 [1–2], FTC–ETO FC 3–0, 0–0 [3–0], MTK–Vasas-Ilzer 0–1, 1–2 [1–3]

Elődöntő (4. 26.-27., 5. 10.-11.)

            FTC–Vasas-Ilzer 2–0, 2–1 [4–1], Siófok–Kispest-Honvéd 1–3, 1–2   [2–5]

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–KISPEST-HONVÉD FC 3–0 (3–0)

1994. 5. 26., Budapest, Üllői út, 15 000 néző. V.: Piller Sándor.
FTC: Szeiler – Hrutka – Szűcs M., Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert, Keller, Bubcsó (Lisztes, 84.) – Christiansen, Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor.

Kispest-HFC: Brockhauser – Bánfi – Csábi, Mátyus – Stefanov (Farkasházy, 46.), Forrai, Illés, Duró, Csehi –  Sallói (Hamar, 61.), Vincze. Edző: Dimitrije Davidovics.
Gólszerző: Wukovics (18.), Lipcsei (32.), Páling (44.)
Kiállítva: Hrutka (91.)

 

            KISPEST-HONVÉD FC–FERENCVÁROSI TC 1–2 (0–1)

1994. 6. 15., Budapest, Bozsik Stadion, 12 000 néző. V.: Hartmann László.
Kispest-HFC: Brockhauser – Bánfi – Plókai, Mátyus – Stefanov, Pisont, Forrai, Illés (Hamar, 46.), Duró – Sallói, Vincze. Edző: Dimitrije Davidovics.

FTC: Szeiler – Hrutka – Telek, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert, Keller, Szűcs M. – Christiansen, Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor.
Gólszerző: Vincze (47.), ill. Christiansen (39.), Wukovics (82.)
Kiállítva: Hamar (69.), Sallói (88.), ill. Szekeres (69.)
Kupagyőztes: az FTC, 5–1-es összesítéssel

 

56. kiírás, 1994–95

 

1.forduló (7. 17.-20.-21.-22.-23.-24.)

            Abony–Salgótarjáni BTC 2–4, Adonyi PSK–BVSC-Dreher 0–4, Barcs SC–Nagykanizsai Olajbányász SE 1–0, Békéscsabai MÁV–Tiszakécskai FC 0–1, Berettóújfalui SE–Békéscsabai EFC 0–11, Cibakháza KSE–Apci TE 1–4, Csákánydoroszló–Hévíz SK 4–0, Csákvári TE–Újpesti TE-Novabau 1–8, Elek SE–Hajdúnánási FC 2–4 h. u., Farmosi KSK–Pásztói SE 7–0, Fűzfői AK–Győri Dózsa 3–0, Gázművek SC–Szentendrei Petőfi  HSE 3–1, Gázszer FC–Vasas-Ilzer 1–3, Gérce-Vásárosmiske–ETO FC Győr 1–2 h. u., Gönc–Kisvárai SE 0–1, Gyáli KSK–Betka-MÁV DAC 2–3, Halászi–Linde SE 4–3, Harkányi NKSE–Marcali VSE 3–5, Hegyfalu–Lenti Tempó TE 0–4, Hosszúhetény–Keszthelyi Haladás HSE 0–4, Izsáki Medosz–Csepel-Kordax 1–4, Jánkmajtis–Ózdi Kohász 2–2 (t.: 2-3), Kapuvári SE–Tapolcai Bauxit ISE 1–5, Karancskeszi–EAC Rádiótaxi 2–1, Karancslapujtő SE–Ferencvárosi TC 1–11, Kiságyházi SE–Gerjeni Medosz SE 0–2, Kiskőrös FC–Százhalombattai FC 2–1, Kiskundorozsma SK–Szarvasi Vasas 2–1, Kisszállás FC–PMSC-Fordan 0–3, Koroncói SK–Püspökmolnári KSK 0–7, Kunhegyes–MTK 0–9, Kutasi Medosz SK–Pécsi VSK 1–6, Lengyeltóti SE–Lajoskomáromi SE 0–4, Malév SC–Vác FC-Samsung 0–3, Malomsok–Matáv SC Sopron 0–3, Mezőhegyesi SE–Kecskeméti SC 1–0, Mezőkövesdi VSE–Gyöngyös ESC 4–3, Miklósfa–Siófoki Bányász 0–2, Mohácsi TE–Rákóczi-Kaposcukor FC 1–6, Nyergesújfalu–Budafoki LC 1–3, Nyíregyházi Volán SC–Stop-MVSC 1–3, Nyírmeggyes SE–Szerencsi VSE 2–1, Oroszlányi Bányász SK–Kispest-Honvéd FC 0–10, Peremartoni SC–Petőházai Cukor SE 0–­2, PSC Pilisvörösvár–BKV Előre 0–3, Rácalmás–Szigetszentmiklósi TK 2–5, Ráckeresztúr–Dunavasvári KSK 1–4, Sárospataki TC–Füzesabony 0–0 (t.: 4-5), Sellye–Parmalat FC 1–2, Sátoraljaújhelyi TK–Tiszavasvári ASE 2–6, Soproni VSE–Haladás VSE 2–5 h. u., Sülysáp–Tenki SE 4–0, Szatymaz–Kalocsai SC 1–5, Szeghalim SC–Szegedi VSE 2–7, Tapolcai Ifjak AC–Zalaegerszegi TE 0–7, Tihany PSE–EMDSZ-Soproni LC 1–1 (t.: 7-8), Tiszamenti TE–Borsodi Építők Volán 1–0, Tisza Új KSK–Stadler FC 2–4 h. u., Töltéstava–Herendi PSK 0–0 (t.: 3-0), Törzsök SE (Toponár)–Paks 1–3 h. u., Újszegedi TC–Jászberényi SE 1–4, Vámospércsi BSE–Kazincbarcikai SE 3–2, Záhonyi VSC–Debreceni VSC 1–6; Lánycsók SE–Kaposvári Honvéd játék nélkül (A kaposvári csapat megszűnt.)  

A nyolcaddöntőbe jutásért (7. 27.-30.-31., 8. 2.-7.-10.-11.-16.-17.-23.-24.-30.-31., 9. 1.-6.-7.-14.-21.-28., 10. 5.-6.-11.-12.-15.-25.-26.-27., 11. 2.-9.)

            1. csoport: Nyíregyházi Volán–Füzesabony 1–0, Nyírmeggyes–Hajdúnánás 3–0 (óvás után), Nyíregyházi Volán–Hajdúnánás 1–3, Füzesabony–Nyírmeggyes 2–2, Füzesabony–Hajdúnánás 0–2, Nyírmeggyes–Nyíregyházi Volán 2–2, Hajdúnánás–Nyírmeggyes 3–0, Füzesabony–Nyíregyházi Volán 7–0, Nyírmeggyes–Füzesabony 2–0, Hajdúnánás–Nyíregyházi Volán 4–2, Hajdúnánás–Füzesabony 3–1, Nyíregyházi Volán–Nyírmeggyes 0–0. A végeredmény: 1. Hajdúnánás 15 pont, 2. Nyírmeggyes 9, 3. Nyíregyházi Volán 5, 4. Füzesabony 4   
            2. csoport: Kisvárda–Ózd 1–1, Tiszamenti SE–DVSC 0–3, Ózd–Tiszamenti SE 7–0, DVSC–Kisvárda 4–0, Ózd–DVSC 0–4, Tiszamenti SE–Kisvárda 1–10, DVSC–Tiszament SE 17–1, Ózd–Kisvárda 2–3, Kisvárda–DVSC 1–1, Tiszamenti SE–Ózd 3–2, DVSC–Ózd 8–1, Kisvárda–Tiszamenti SE 3–1. A végeredmény: 1. DVSC 16 pont, 2. Kisvárda 11, 3. Ózd 4, 4. Tiszamenti SE 3  

            3. csoport: Apc–Tiszavasvári 0–5, Mezőkövesd–FTC 1–5, Tiszavasvári–Mezőkövesd 2–0, Apc–FTC 2–8, Mezőkövesd–Apc 2–0, Tiszavasvári–Apc 0–0, FTC–Mezőkövesd 10–0, Apc–Mezőkövesd 5–2, Mezőkövesd–Tiszavasvári 1–4, FTC–Apc 7–2, Tiszavasvári–FTC 1­–2, FTC–Tiszavasvári 7–0. A végeredmény: 1. FTC 18 pont, 2, Tiszavasvári 12, 3. Mezőkövesd 3 (6–26), 4. Apc 3 (9–30) 
            4. csoport: Szegedi VSE–Vámospércs 1–0, Mezőhegyes–Békéscsaba 0–16, Vámospércs–Mezőhegyes 2–1, Békéscsaba–Szegedi VSE 8–0, Mezőhegyes–Szegedi VSE 2–0, Békéscsaba–Mezőhegyes 5–1, Vámospércs–Szegedi VSE 1–1, Vámospércs–Békéscsaba 1–2, Mezőhegyes–Vámospércs 2–0, Szegedi VSE–Békéscsaba 0–3, Békéscsaba–Vámospércs 8–0, Szegedi VSE–Mezőhagyes 6–4. A végeredmény: 1. Békéscsaba 18 pont, 2. Szegedi VSE 10, 3. Vámospércs 4, Mezőhegyes 3
            5. csoport: Kiskundorozsma–Budafok 0–1, Budafok–Farmos 7–0, Farmos–Vác FC-Samsung 0–6, Farmos–Kiskundorozsma 0–3, Budafok–Kiskundorozsma 6–1, Vác FC-Samsung–Farmos 9–0, Kiskundorozsma–Vác FC-Samsung 0–2, Budafok–Vác FC-Samsung 0–1, Vác FC-Samsung–Budafok 2–0, Farmos–Budafok 1–4, Vác FC-Samsung–Kiskundorozsma 4–0, Kiskundorozsma–Farmos 2–3. A végeredmény: 1. Vác FC-Samsung 18 pont, 2. Budafok 12, 3. Kiskundorozsma 3 (6-16), 4. Farmos 3 (4–31)  
            6. csoport: Töltéstava–ETO FC Győr 0–9, Haladás–Püspökmolnári 3–0, ETO FC Győr–Püspökmolnári 1–0, Haladás–Töltéstava 5–0, Töltéstava–Püspökmolnári 0–6, Püspökmolnári–Haladás 1–2, ETO FC Győr–Töltéstava 11–0, Haladás–ETO FC Győr 1–4, Töltéstava–Haladás 0–6, Püspökmolnári–ETO FC Győr 0–0, Püspökmolnári–Töltéstava 6–0, ETO FC Győr–Haladás 2–1. A végeredmény: 1. ETO FC Győr 16 pont, 2, Haladás 12, 3. Püspökmolnári 7, 4. Töltéstava 0 
            7. csoport: Halászi SE–UTE-Novabau 0–12, MÁV DAC–MTK 0–4, MTK–Halászi 5–1, UTE-Novabau–MÁV DAC 11–0, Halászi–MÁV DAC 1–2, MTK–UTE-Novabau 1–1, UTE-Novabau–Halászi 14–0, MTK–MÁV DAC 4–0, Halászi–MTK 0–9, MÁV DAC–UTE-Novabau 0–8, MÁV DAC–Halászi 4–0, UTE-Novabau–MTK 1–1. A végeredmény: 1. UTE-Novabau 14 pont (47–2), 2. MTK 14 (24–3), 3. MÁV DAC 6, 4. Halászi 0
            8. csoport: Rákóczi–Siófok 1–2, Lánycsók–Stadler 0–10, Lánycsók–Rákóczi 0–3, Siófok–Stadler 0–0, Stadler–Rákóczi 4–1, Siófok–Lánycsók 8–0, Stadler–Siófok 2–2, Rákóczi–Lánycsók 4–2, Rákóczi–Stadler 0–3, Lánycsók–Siófok 1–2, Siófok–Rákóczi 3–3, Stadler–Lánycsók 13–1. A végeredmény: 1. Stadler 14, 2. Siófok 12, 3. Rákóczi 7, 4. Lánycsók 0
            9. csoport: Dunavarsány–SBTC 1–0, Karancskeszi–Vasas-Casino Vigadó  0–8, Dunavarsány–Vasas-CV 1–1, SBTC–Karancskeszi 9–2, Karancskeszi–Dunavarsány 0–0, SBTC–Vasas-CV 1–3, Vasas-CV Karancskeszi 10–2, Dunavarsány–Karancskeszi 1–2, SBTC–Dunavarsány 10–1, Karancskeszi–SBTC 2–8, Vasas-CV–Dunavarsány 6–0, Vasas-CV–SBTC 2–1. A végeredmény: 1. Vasas-Casino Vigadó 16 pont, 2. SBTC 12, 3. Karancskeszi 4, 4. Dunavarsány 2
            10. csoport: Jászberény–Tiszakécske 4–1, Sülysáp–Csepel-Kordax 0–5, Csepel-Kordax–Jászberény 1–0, Tiszakécske–Sülysáp 8–0, Tiszakácske–Csepel-Kordax 1–1, Sülysáp–Jászberény 3–4, Csepel-Kordax–Sülysáp 8–0, Tiszakécske–Jászberény 1–2, Sülysáp–Tiszakécske 1–7, Jászberény–Csepel-Kordax 0–5, Csepel-Kordax–Tiszakécske 1–1, Jászberény–Sülysáp 0–1. A végeredmény: 1. Csepel-Kordax 14 pont, 2. Jászberény 9, 3. Tiszakécske 8, 4. Sülysáp 3
            11. csoport: Petőháza–Keszthely 2–3, Csákánydoroszló–EMDSZ-Sopron 1–5, Keszthely–Csákánydoroszló 13–1, EMDSZ-Sopron–Petőháza 0–1, Csákánydoroszló–Petőháza 0–8, EMDSZ-Sopron–Csákánydoroszló 12–0, Keszthely–Petőháza 5–1, Petőháza–EMDSZ-Sopron 0–3, Csákánydoroszló–Keszthely 2–4, Keszthely–EMDSZ-Sopron 2–1, EMDSZ-Sopron–Keszthely 1–1, Petőháza–Csákánydoroszló 4–1. A végeredmény: 1. Keszthely 16 pont, 2. EMDSZ-Sopron 10, 3. Petőháza 9, 4. Csákánydoroszló 0
            12. csoport: Fűzfő–Parmalat 0–10, Tapolca–Matáv Sopron 2–4, Fűzfő–Matáv Sopron 2–3, Fűzfő–Tapolca 3–6, Matáv Sopron–Parmalat 3–1, Parmalat–Fűzfő 5–0, Matáv Sopron–Tapolca 2–0, Parmalat–Tapolca 5–2, Matáv Sopron–Fűzfő 3–2, Tapolca–Parmalat 1–4, Tapolca–Fűzfő 1–0, Parmalat–Sopron 2–0. A végeredmény: 1, Parmalat 15 pont (27–6), 2. Matáv Sopron 15 (15–8), 3. Tapolca 6, 4. Fűzfő 0
            13. csoport: Kiskőrös–Lajoskomárom 1–0, Gázművek–Kispest-Honvéd FC 0–6, Kispest-Honvéd–Kiskőrös 4–0, Lajoskomárom–Gázművek 3–3, Gázművek–Kiskőrös 2–6, Kispest-Honvéd–Gázművek 7–0, Lajoskomárom–Kiskőrös 3–2, Kiskőrös–Kispest-Honvéd 0–6, Gázművek–Lajoskomárom 0–5, Lajoskomárom–Kispest-Honvéd 1–0, Kispest-Honvéd–Lajoskomárom 7–1, Kiskőrös–Gázművek 2–1. A végeredmény: 1. Kispest-Honvéd 15 pont, 2. Lajoskomárom 10, 3. Kiskőrös 9, 4. Gázművek 1
            14. csoport: Barcs SC–Paks 0–2, Lenti–PMSC-Fordan 1–2, Paks–Lenti 11–0, PMSC-Fordan–Barcs 5–0, Paks–PMSC-Fordan 0–3, Lenti–Barcs 2–0, PMSC-Fordan–Lenti 7–0, Paks–Barcs 6–1, Lenti–Paks 1–4, Barcs–PMSC-Fordan 0–7, Barcs–Lenti 2–3, PMSC-Fordan–Paks 3–2. A végeredmény: 1. PMSC-Fordan 18 pont, 2. Paks 12, 3. Lenti 6, 4. Barcs 0 
            15. csoport: Kalocsa–BVSC-Dreher 2–2, Szigetszentmiklósi–BKV Előre 3–5, BKV Előre–Kalocsa 7–1, BVSC-Dreher–Szigetszentmiklós 3–0, BKV Előre–BVSC-Dreher 0–6, Kalocsa–Szigetszentmiklós 1–0, BKV Előre–Szigetszentmiklós 3–2, BVSC-Dreher–Kalocsa 2–0, Kalocsa–BKV Előre 0–2, Szigetszentmiklós–BVSC-Dreher 1–5, BVSC-Dreher–BKV Előre 2–1, Szigetszentmiklós–Kalocsa 2–2. A végeredmény: 1. BVSC-Dreher 16 pont, 2. BKV Előre 12, 3. Kalocsa 5, 4. Szigetszentmiklós 
           16. csoport: Gerjen–ZTE SE 0–6, Marcali–PVSK 3–1, ZTE–Marcali 3–1, PVSK–Gerjen 4–1, POVSK–ZTE 0–1, Gerjen–Marcali 3–3, ZTE–Gerjen 3–1, PVSK–Marcali 4–2, Gerjen–PVSK 2–1, Marcali–ZTE 0–3, Marcali–Gerjen 1–0, ZTE–PVSK 3–0. A végeredmény: 1. ZTE 18 pont, 2. Marcali 7, 3. PVSK 6, 4. Gerjen A csoportelsők jutottak a nyolcaddöntőbe

 

Nyolcaddöntő (11. 16.-23.-30., 12. 3.)

            Békéscsaba–DVSC 3–0, 0–2 [3–2], Csepel-Kordax–Kispest-Honvéd 0–2, 2–2 [2–4], ETO FC–BVSC-Dreher 1–0, 1–3 [2–3], FTC–ZTE 1–0, 1–2 [2–2, i. g.], PMSC-Fordan–Hajdúnánás 3–0, 0–1 [3–1], Stadler FC–Vasas-Casino Vigadó 1–0, 1–2 [2–2, i. g.], UTE-Novabau–Parmalat 4–0, 0–0 [4–0], Vác FC-Samsung–Keszthely 4–0, 4–0 [8–0]

Negyeddöntő (3. 22., 4. 4.-15.)

BVSC-Dreher–FTC 4–2, 0–3 [4–5], Kispest-Honvéd–UTE-Novabau 2–0, 1–2 h.u. [3–2], PMSC-Fordan–Stadler 3–2, 3–2 [6–4], Vác FC-Samsung–Békéscsaba 1–1, 2–1 [3–2]

Elődöntő (5. 3.-17.)

            Kispest-HFC–FTC 1–1, 1–3 [2–4], Vác FC-Samsung–PMSC-Fordan 2–0, 0–0 [2–0]

Döntő

         FERENCVÁROSI TC–VÁC FC-SAMSUNG 2–0 (0–0)

1995. 5. 31., Budapest, Üllői út, 8000 néző. V.: Puhl Sándor.
FTC: Szeiler – Telek – Kuznyecov (Czéh, 69.), Szekeres – Páling (Nagy Zs., 60.), Simon, Lisztes, Lipcsei, Keller – Kopunovics, Neagoe. Edző: Novák Dezső.

Vác: Koszta – Nagy T. – Schwarcz, Puglits – Nyilas, Romanek, Kasza, Aranyos, Farkas (Víg, 83.) – Andrássy (Sallai T., 71.), Füle. Edző: Csank János.
Gólszerző: Nagy Zs. (60.), Czéh (87.)

 

         VÁC FC-SAMSUNG–FERENCVÁROSI TC  3–4 (3–1)

1995. 6. 21., Vác, 10 000 néző. V.: Vágner László.
Vác: Koszta (Hámori, 80.) – Nagy T. – Puglits, Kasza – Nyikos, Sallai T. (Füle, 56.), Víg, Aranyos, Romanek – Andrássy, Hetesi (Nyilas, 46.). Edző: Csank János.

FTC: Szeiler – Telek – Kuznyecov, Szekeres – Páling, Lipcsei, Simon, Czéh (Lisztes, 46.), Keller – Kopunovics, Neagoe (Nagy Zs., 61.). Edző: Novák Dezső.
Gólszerző:  Nyikos (11.), Víg (16., 38.), ill. Lipcsei (39. – 11-esből, 60., 72. – 11-esből), Keller (75.)
Kiállítva: Nagy T. (39.)
Kupagyőztes: az FTC, 6–3-as összesítéssel

 

57. kiírás, 1995–96

 

A 32 közé jutásért

            1. csoport: Tápiószőlősi KSC–EMDSZ-Soproni LC 0–8, Tápiószőlős–Haladás VSE 0–9, Lajoskomáromi SE–EMDSZ-Sopron 0–3, EMDSZ-Sopron–Haladás 0–1, Tápiószőlős–Lajoskomárom 0–2, Lajoskomárom–Haladás 0–5. A végeredmény: 1. Haladás 9 pont, 2. EMDSZ-Sopron 6, 3. Lajoskomárom 3, 4. Tápiószőlős 0
            2. csoport: Budafoki LC–Vác FC-Samsung 1–3, Tompai SE–Tatabányai SC 1–4, Tatabánya–Budafok 0–0, Tompa–Vác 0–6, Tatabánya–Vác 0–5, Tompa–Budafok 0–5. A végeredmény: 1. Vác FC-Samsung 9 pont, 2. Budafok 4 (6–3), 3. Tatabánya 4 (4–6), 4. Tompa 0
            3. csoport: Dévaványa Medosz SE–Salgótarjáni BTC 0–5, Dévaványa–Debreceni VSC 0–5, Gödöllő-Verzál LC–SBTC 1–2, Dévaványa–Gödöllő 0–7, SBTC–DVSC 1–2. A végeredmény: 1. DVSC 9 pont, 2. SBTC 6, 3. Gödöllő 3, 4. Dévaványa 0
            4. csoport: Krasznokvajda–Baktalórántházai SE 1–7, Krasznokvajda–Stadler FC 1–6, Baktalórántháza–Balmazújváros SC 2–1, Krasznokvajda–Balmazújváros 2–5, Baktalórántháza–Stadler 1–6, Balmazújváros–Stadler 1–2. A végeredmény: 1. Stadler 9 pont, 2. Baktalórántháza 6, 3. Balmazújváros 3, 4. Krasznokvajda 0 
            5. csoport: Hódmezővásárhelyi AVFC–Paksi SE 0–7, Mohácsi SE–Kispest-Honvéd FC 2–1, Mohács–Paks 1–4, Hódmezővásárhely–Mohács 2–1, Paks–Kispest-HFC 0–3, Hódmezővásárhely–Kispest-Honvéd 0–3. A végeredmény: 1. Paks 6 pont (11–4), 2. Kispest-Honvéd 6 (7–2), 3. Mohács 3 (4–7), 4. Hódmezővásárhely  3 (2–11)
            6. csoport: Nyékládháza KSE–Békéscsabai EFC 0–3, Nyíregyházi Kárpát-Hús-Volán SC–Kaba Cukor FC-Hajdúszoboszló 1–2, Nyékládháza–Hajdúszoboszló 0–4, Nyíregyháza-Békéscsaba 0–2, Hajdúszoboszló–Békéscsaba 1–1, Nyíregyháza–Nyékládháza 3–3. A végeredmény: 1. Kaba 7 pont (7–2), 2. Békéscsaba 7 (6–1), 3. Nyíregyháza 1 (4–7), 4. Nyékládháza 1 (3–10)
            7. csoport: Csákvári TC–MTK 1–5, Kunbajai SE–Balatonfüredi SC 3–2, Csákvár–Balatonfüred 3–1, Kunbaja–MTK 0–4, Balatonfüred–MTK 0–4, Kunbaja–Csákvár 0–3 (fegyelmi bizottsági döntéssel). A végeredmény: 1. MTK 9 pont, 2. Csákvár 6, 3. Kunbaja 3, 4. Balatonfüred 0
            8. csoport: Büki TK-Gyógyfürdő Rt.–Parmalat FC 0–3, Letenye SE–Motim TE  1-8, Letenye–Parmalat 2–7, Motim–Parmalat 1–4, Letenye–Bük 4–6, Bük–Motim 2–3. A végeredmény: 1. Parmalat 9 pont, 2. Motim 6, 3. Bük 3, 4. Letenye 0
            9. csoport: Linde SE (Répcelak)–Zalaegerszegi TE 1–3, Kamond-Dabóka SE–Csorna-Riegler SE 3–2, Kamond–ZTE 2–2, Linde–Csorna 1–3, Csorna–ZTE 0–1, Kamond–Linde 0–1. A végeredmény: 1. ZTE 7 pont, 2. Kamond 4, 3. Csorna 3 (5–5), 4. Linde 3 (3–6) 
            10. csoport: Jászapáti SE–BKV Előre SC 0–5, Komáromi SC–BVSC-Dreher 0–3, Komárom–BKV Előre 1–5, Jászapáti–BVSC-Dreher 0–10, BKV Előre–BVSC-Dreher 0–3, Jászapáti–Komárom 0–3 (fegyelmi bizottsági döntéssel). A végeredmény: 1. BVSC-Dreher 9 pont, 2. BKV Előre 6 pont, 3. Komárom 3, 4. Jászapáti 0
            11. csoport: Palotás SE–Ferencvárosi TC 0–4, Palotás–Veszprém FC 1–3, Selypi Kinizsi SK–FTC 0–6, Selyp–Palotás 2–1, Veszprém–FTC 0–2, Selyp–Veszprém 2–1. A végeredmény: 1. FTC 9 pont, 2. Selyp 6, 3. Veszprém 3, 4. Palotás 0
            12. csoport: Szigetszentmiklósi TK–PMSC-Fordan 2–2, Mártély SK–Siófoki Bányász SE 2–2, Mártély–PMSC-Fordan 0–6, Szigetszentmikós–Siófok 3–2, Mártély–Szigetszentmiklós 0–3, Siófok–PMSC-Fordan 1–0. A végeredmény: 1. Szigetszentmiklós 7 pont, 2. PMSC-Fordan 4 (8–3), 3. Siófok 4 (5–5), 4. Mártély 1
            13. csoport: Edelényi BSE–Százhalombattai FC 0–1, Füzesabonyi SC–Újpesti TE-Novabau 0–3, Edelény–UTE-Novabau 1–5, Füzesabony–Százhalombatta 0–2, Százhalombatta–UTE-Novabau 0–4, Edelény–Füzesabony 0–4. A végeredmény: 1. UTE-Novabau 9 pont, 2. Százhalombatta 6, 3. Füzesabony 3, 4. Edelény 0
            14. csoport: Balatonföldvári SE–Csepel SC 0–5, Felsőszentmárton–Matáv SC Sopron 3–0 (fegyelmi bizottsági döntéssel). Balatonföldvár–Matáv SC 0–1, Felsőszentmárton–Csepel 0–6, Matáv SC–Csepel 2–0, Felsőszentmárton–Balatonföldvár 1–1. A végeredmény: 1. Csepel 6 pont (11–2), 2. Matáv SC 6 (3–3), 3. Felsőszentmárton 4, 4. Balatonföldvár 1
            15. csoport: Magyarbánhegyes FC–Kazincbarcikai SC 2–0, Szolnoki MÁV MTE–Kazincbarcika 2–0, Kazincbarcika–Vasas-Casino Vigadó 1–0, Magyarbánhegyes–Szolnoki MÁV-MTE 2–3, Szolnok–Vasas-CV 1–4, Magyarbánhegyes–Vasas-CV 0–8. A végeredmény: 1. Vasas-CV 6 pont  (12–2), 2. Kazincbarcika 6 (9–2), 3. Szolnok 4, 4. Balatonföldvár 1
            16. csoport: Harkányi SE–Nagykanizsai Olajbányász SE 1–5, Balatonlelle SE–Győri FC 1–0, Balatonlelle–Nagykanizsa 1–2, Harkány–Győr 0–1, Nagykanizsa–Győr 0–1, Harkány–Balatonlelle 1–5. A végeredmény: 1-2. Nagykanizsa 6 pont 7–3) és  Balatonlelle 6 (7–3), 3. Győr 6 (2–1), 4. Harkány 0A csoportok első és második helyezettjei jutottak tovább  

 

A nyolcaddöntőbe jutásért (9. 19.-20., 10. 4.-5.)

            Baktalórántháza–Csepel 2–2, 0–5 [2–7], Balatonlelle–Paks 3–1, 0–5 [3–6], BKV Előre–UTE 0–4, 0–0 [0–4], Csákvár–DVSC-Epona 2–2, 0–6 [2–8], FTC–EMDSZ-Soproni LC 2–1, 3–4 [5–5, i. g.], KCFC-Hajdúszoboszló–Kamond 6–0, 4–1 [10–1], Kazincbarcika–Haladás VSE 0–0, 3–1 [3–1], Motim–ZTE 0–0, 0–9 [0–9], MTK–Békéscsaba 0–1, 1–2 [1–3], Parmalat–Budafok 5–1,1–0 [6–1], SBTC–Nagykanizsa 2–1, 0–0 [2–1], Stadler–Matáv SC 2–0, 1–0 [3–0], Százhalombatta–BVSC-Dreher 0–4, 1–2 [1–6], Szigetszentmiklós–Kispest-Honvéd 1–8, 0–6 [1–14], Vác–Selyp 2–1, 5–0 [7–1], Vasas CV–Pécsi MFC 2–0, 2–0 [4–0]

Nyolcaddöntő (11. 29., 12. 3., 2. 25.-28., 3. 2.-6.-11.-12.)

            BVSC-Dreher–Vasas CV 4–1, 3–3 (7–4), FTC–SBTC 2–0, 3–1 [5–1], Kaba–PaksI SE-ASE 0–3, 2–1 [2–4], Kispest-Honvéd–Békéscsaba 1–0, 1–1 [2–1], Stadler FC– DVSC–Epona 0–1, 1–3 [1–4], UTE–Kazincbarcika 3–0, 0–0 [3–0]. Vác FC-Samsung–Csepel 1–0, 2–2 [3–2], ZTE–Fehérvár-Parmalat 1–2, 2–0 [3–2]

Negyeddöntő (4. 3.-17.)

            BVSC-Dreher–DVSC-Epona 0–0, 2–2 [2–2, i. g.], Kispest-Honvéd–FTC 2–2, 4–1 [6–3], UTE–Paks 2–2, 2–1 [4–3], Vác FC-Samsung–ZTE 2–1, 1–1 [3–2]

Elődöntő (4. 25., 5. 8.)

            BVSC-Dreher–UTE 1–0, 2–0 [3–0], Kispest-Honvéd–Vác FC-Samsung 2–0, 3–0 [5–0]

Döntő

         BVSC-DREHER–KISPEST-HONVÉD FC 1–0 (1–0)

1995. 6. 8., Budapest, Szőnyi út, 3000 néző. V.: Molnár László.
BVSC: Koszta – Csábi – Molnár, Bondarenko, Szalma – Komódi, Zováth, Dárdai (Csordás, 46.), Aranyos (Farkas, 25.) – Bükszegi, Vincze I. Edző: Egervári Sándor.

Kispest-HFC: Vezér – Hahn – Tarlue, Mátyus – Árgyelán (Dubecz, 71.), Kovács B. (Kabát, 75.), Urbányi, Piroska, Gabala (Jovanovics, 59.) – Bárányos, Tóth M. Edző: Török Péter.
Gólszerző: Csábi (25. – 11-esből)
Kiállítva: Bükszegi (54.), ill. Urbányi (54.)

 

         KISPEST-HONVÉD FC–BVSC-DREHER 2–0 (0–0)

1995. 6. 20., Budapest, Bozsik Stadion, 6000 néző. V.: Puhl Sándor.
Kispest-HFC: Vezér – Hahn – Plókai, Mátyus – Forrai (Árgyelán, 71.), Urbányi, Bárányos, Piroska (Kovács B., 89.), Gabala – Jovanovics (Ghinda, 65.), Tóth M. Edző: Török Péter.

BVSC: Koszta – Csábi – Molnár, Bondarenko (Csordás, 89.), Szalma (Potemkin, 89.) – Komódi, Bognár, Zováth, Aranyos – Orosz (Farkas, 76.), Vincze I. Edző: Egervári Sándor.
Gólszerző: Piroska (87.), Árgyelán (88.)
Kiállítva: Gabala (61.)
Kupagyőztes: a Kispest-Honvéd FC, 2–1-es összesítéssel

 

58. kiírás, 1996–97 (Samsung Magyar Kupa)

 

A 32 közé jutásért

            1. csoport: Koroncó–Rákóczi Kaposcukor FC 1–4, Linde SE Répcelak–Zalaegerszegi TE 0–7, Koroncó–ZTE 0–7, Linde–Rákóczi 2–3, Rákóczi–ZTE 2–1, Koroncó–Linde 3–1. A végeredmény: 1. Rákóczi KFC 9 pont, 2. ZTE 6, 3. 0koroncó 3, 4. Linde SE 0
            2. csoport: Körmend Pumtex-Babati Hús–Győri ETO FC 1–2, Sümeg–III. Kerületi TVE 2–3, Körmend–III. Kerület 1–8, Sümeg–Győr 0–9, Győr–III. Kerület 1–1, Sümeg–Körmend 0–0. A végeredmény: 1. Győr 7 pont (12–2), 2. III. Kerület 7 (12–4), 3. Körmend 1 (2–10), 4. Sümeg 1 (2–12) 
            3. csoport: Jutas-Veszprém–Siófoki Bányász SE 1–3, Szentgotthárd–Matáv SC Sopron 1–3, Szentgotthárd–Siófok 1–1, Jutas-Veszprém–Matáv SC 0–0, Matáv SC–Siófok 2–1, Szentgotthárd–Jutas-Veszprém 2–3. A végeredmény: 1. Matáv SC 7 pont, 2. Siófok 4 (5–4), 3. Jutas-Veszprém 4 (4–5), 4. Szentgotthárd 0
            4. csoport: Miklósfa–Haladás VFC 0–4, Pápai ELC–Soproni FAC 0–3, Miklósfa–Pápa 3–2, SFAC–Haladás 1–1, Miklósfa–SFAC 1–1, Pápa–Haladás 0–5. A végeredmény: 1. Haladás 7 pont, 2. SFAC 6, Miklósfa 4, Pápa 0
            5. csoport: Csákvár­–Nagykanizsai Olajbányász 3–2, Fonyód–Csákvár 1–4, Fonyód–Nagykanizsa 2–12, Fonyód–MTK FC 1–8, Csákvár–MTK 0–5, Nagykanizsa–MTK 0–1. A végeredmény: 1. MTK 9 pont, 2. Csákvár 6, 3. Nagykanizsa 3, 4. Fonyód 0 
            6. csoport: Dorogi SE–Paksi ASE 3–2, Lajoskomáromi SE–Vasas Casino Vigadó 1–2, Lajoskomárom–Paks 0–3, Dorog–Vasas CV 0–1, Lajoskomárom–Dorog 2–6, Paks–Vasas CV 3–0. A végeredmény: 1. Paks 6 pont (8–3), 2. Dorog 6 (9–5), 3. Vasas-CV 6 (3–4), 4. Lajoskomárom 0
            7. csoport: Perbál–Videoton FCF 1–2, Balatonlelle–Soroksári TE 0–3, Perbál–Soroksár 0–3, Balatonlelle–Videoton 1–1, Soroksár–Videoton 1–4, Perbál–Balatonlelle 0–1. A végeredmény: 1. Videoton 7 pont, 2. Soroksár 6, 3. Balatonlelle 4, 4. Perbál 0
            8. csoport: Jászberény–Tiszavasvári Alkaloida 0–2, Jamina Patrick SE–Innstadt Stadler FC 1–2, Tiszavasvári–Stadler 3–1, Jamina–Jászberény 3–1, Jamina–Tiszavasvári 0–1, Jászberény–Stadler 0–3. A végeredmény: 1. Tiszavasvári 9 pont, 2. Innstadt-Stadler 6, 3. Jamina 3, 4. Jászberény 0
            9. csoport: Csabacsűd–Kecskeméti TE 0–6, Baktalórántháza–DVSC-Epona 2–5, Csabacsűd–DVSC-Epona 1–4, Baktalórántháza–KTE 0–3, Csabacsűd–Baktalórántháza 4–8, KTE–DVSC-Epona 0–2. A végeredmény: 1. DVSC-Epona 9 pont, 2. KTE 6, 3. Baktalórántháza 3, 4. Csabacsűd 0
            10. csoport: Dunaszekcső–Csepel SC 0–3, Lakitelek–Szolnoki MÁV 0–1, Dunaszekcső–Szolnok 2–2, Lakitelek–Csepel 2–2, Szolnok–Csepel 2–3, Lakitelek–Dunaszekcső 2–5. A végeredmény: 1. Csepel 7 pont, 2. Dunaszekcső 4 (7–7), 3. Szolnok 4 (5–5), 4. Lakitelek 1 
            11. csoport: Sándorfalva–Békéscsabai EFC 1–9, Hajós–Kabai Cukor FC-Hajdúszoboszló 1–1, KCFC-Hajdúszoboszló–Békéscsaba 3–3, Sándorfalva–KCFC-Hajdúszoboszló 1–6. Hajós–Békéscsaba 2–10 (megsemmisítve jogosultatlan játékosszerepeltetések miatt). A végeredmény: 1. Békéscsaba 7 pont, 2. KCFC-Hajdúszoboszló 5, 3. Hajós 4, 4. Sándorfalva 0
            12. csoport: Selypi Kinizsi–Diósgyőri FC 0–6, Tiszamenti SE–Újpesti TE 1–4, Selyp–UTE 0–3, Tiszamenti SE–DFC 2–5, Tiszamenti SE–Selyp 1–7, DFC–UTE 0–2. A végeredmény: 1. UTE 9 pont, 2. DFC 6, 3. Selyp 3, 4. Tiszamenti SE 0
            13. csoport: Felsőtárkány–Rákospalotai EAC 1–0, Pálháza–Vác FC-Samsung 1–1, Felsőtárkány–Vác FC-Samsung 0–4, Pálháza–REAC 2–3, REAC–Vác FC-Samsung 0–2, Pálháza–Felsőtárkány 2–1. A végeredmény: 1. Vác FC-Samsung 7 pont, 2. Pálháza 4, 3. Rákospalota 3, 4. Felsőtárkány 3
            14. csoport: Vecsés–Balatonfüred 3–1, Vecsés–Velence SE1–2, Velence–Balatonfüred 0–3, Vecsés–BVSC 0–1, Velence–BVSC 2–2, Balatonfüred–BVSC 0–3. A végeredmény: 1. BVSC 7 pont, 2. Velence 4, 3. Balatonfüred és Vecsés 3-3 pont (4–4)
            15. csoport: Törökbálinti FC–Salgótarjáni BTC 2–2, Budafoki LC–Kispest-Honvéd FC 4–3, Budafok–SBTC 0–2, Törökbálint–Kispest-Honvéd 1–3, SBTC–Kispest-Honvéd 2–1, Törökbálint–Budafok 0–7. A végeredmény: 1. SBTC 7 pont, 2. Budafok 6, 3. Kispest-Honvéd 3, 4. Törökbálint 1
            16. csoport: Péteri–Besenyőtelek 0–4, BKV Előre–Ferencvárosi TC 0–5, Besenyőtelek–FTC 0–5, Péteri–BKV Előre 0–2, Péteri–FTC 0–6, Besenyőtelek–BKV Előre 1–1. A végeredmény: 1. FTC 9 pont, 2. Besenyőtelek 4 (5-6), 3. BKV Előre 4 (3–6), 4. Péteri 0
A csoportok első és második helyezettjei jutottak tovább. A 11. csoportból a Békéscsabát kizárták, onnan a 2. és a 3. helyezett jutott  tovább 

A nyolcaddöntőbe jutásért (9. 11., 10. 2.-7.-23., 11. 21.)

            Besenyőtelek–Matáv SC 0–2, 0–4 [0–6], BVSC–ZTE 2–3, 2–0 [4–3], Csákvár–Videoton FCF 0–0, 1–5 [1–5], DFC–Paks 1–0, 1–3 [2–3], Dunaszekcső–FTC 1–0, 0–7 [1–7], DVSC-Epona–III. Kerület 1–0, 0–3 [1–3], KCFC-Hajdúszoboszló–Győri ETO 0–0, 3–2 [3–2],  KTE–Haladás VFC 0–1, 0–1 [0–2], MTK FC–Budafok 2–0, 2–1 [4–1], Pálháza–Csepel 1–3, 0–2 [1–5], SBTC–Innstadt Stadler 2–0, 1–2 [3–2], SFAC–Alkaloida SE 1–0, 0–2 [1–2], Soroksár–Hajós 1–0, 3–2 [4–2], UTE–Dorog 4–0, 0–1 [4–1], Vác FC-Samsung–Siófok 2–1, 2–2 [4–3], Velence–Rákóczi KFC 1–0, 1–2 [1–3] 

Nyolcaddöntő (11. 21.-24.-28., 12. 2.-5.)

            Csepel–FTC 0–3, 2–6 [2–9), Haladás VFC–KCFC-Hajdúszoboszló 4–4, 3–0 [7–4], III. Kerület–Paks 3–1, 2–1 [5–2], MTK FC–UTE 2–2, 1–0 [3–2], SBTC–Matáv SC 1–2, 1–0 [2–2, i. g.], Vác FC-Samsung–Alkaloida 2–1, 4–2 [6–3], Velence–Soroksár 1–2, 1–5 [2–7], Videoton FCF–BVSC 0–1, 1–1 [1–2]

Negyeddöntő (3. 6.-12.)

            FTC–Vác 2–2, 0–3 [2–5], III. Kerület–MTK 1–2, 0–4 [1–6], Matáv–BVSC 0–1, 0–3 [0–4], Soroksár–Haladás 2–0, 1–4 [3–4]                      

Elődöntő (4. 8.-9.-23)

            BVSC–Haladás 3–0, 0–0 [3–0], MTK–Vác 4–0, 2–3 [6–3]

Döntő

         MTK FC–BUDAPESTI VASUTAS SC 6–0 (4–0)

1997. 5. 21., Budapest, Hungária körút, 2000 néző. V.: Molnár László.
MTK: Babos – Lőrincz – Kuttor, Szekeres – Molnár, Halmai, Illés (Zimmermann, 46.), Zsivóczky (Talapa, 64.) – Farkasházy, Csertői, Orosz (Kenesei K., 55.). Edző: Garami József.

BVSC: Végh – Dragóner (Pelles, 36.) – Komlósi, Bondarenko, Farkas – Erős, Csiszár, Zováth, Füzi – Bükszegi (Csordás, 46.), Stanici (Rósa, 68.). Edző: Dajka László.
Gólszerző: Halmai (12.), Erős (öngól, 28.), Illés (33.), Orosz (36.), Kenesei K. (66.), Lőrincz (83. – 11-esből).

 

         BUDAPESTI VASUTAS SC–MTK FC 0–2 (0–0)

1997. 6. 11., Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Puhl Sándor.
BVSC: Végh – Pomper – Erdei (Szokai, 59.), Komlósi – Erős, Csiszár, Simon, Rósa, Füzi – Bükszegi (Potemkin, 10.; Polonkai, 78.), Kiss. Edző: Dajka László.

MTK: Babos – Lőrincz – Horváth Cs., Molnár (Farkas A., 46.) – Farkasházy, Zimmermann (Korolovszky, 76.), Illés, Halmai, Talapa – Orosz (Zsivóczky, 86.), Csertői. Edző: Garami József.
Gólszerző: Orosz (58., 73.).
Kupagyőztes: az MTK FC, 8–0-s összesítéssel

 

59. kiírás, 1997–98 (Samsung Magyar Kupa)

 

A 32 közé jutásért (7. 27.-30., 8. 13.-19.-22.-27., 9. 9.-17.-18.) 

            1. csoport: Bodroghalom–Tiszakécskei FC Eurobusz 0–7, Füzesabony–Nyíregyházi FC 0–5, Füzesabony–Tiszakécske 0–2, Bodroghalom–Nyíregyháza 1–1, Bodroghalom–Füzesabony 2–0, Nyíregyháza–Tiszakécske 0–1. A végeredmény: 1. Tiszakécske 9 pont, 2. Nyíregyháza 4 (6–2), 3. Bodroghalom 4 (3–8), 4. Füzesabony 0
           
2. csoport: Szerencs-Bekecs FC–Ecker-Stadler FC 1–1, Szerencs–Püspökladányi FC 2–2, Szolnoki MÁV-Neusiedler–Ecker-Stadler 1–1, Püspökladány–Szolnok 0–0, Szerencs–Szolnok 1–6, Püspökladány–Ecker-Stadler 1–3. A végeredmény: 1. Szolnok 5 pont (8–3), 2. Ecker-Stadler 5 (6–4). 3. Püspökladány 2 (3–5), 4. Szerencs-Bekecs 2 (4–9) 
            3. csoport: Hernádkércs–Alkaloida SE Tiszavasvári 1–4, Hernádkércs–Balassagyarmati SE Nógrád Volán 3–2, Balassagyarmat–Alkaloida 1–2. A végeredmény: 1. Alkaloida SE 6 pont, 2. Hernádkércs 3, 3,. Balassagyarmat 0
            4. csoport: Abaújszántó–Vác FC 0–8, Besenyőtelek–Salgótarjáni BTC 1–2, Besenyőtelek–Vác 0–5, Abaújszántó–SBTC 0–2, Abaújszántó–Besenyőtelek 1–3, SBTC–Vác 2–1. A végeredmény: 1. SBTC 9 pont, 2. Vác 6, 3. Besenyőtelek 3, 4. Abaújszántó 0
            5. csoport: Gyulai West Group FC–Szeged-Dorozsma 0–5, Csenger–DVSC-Epona 2–2, Csenger–Szeged-Dorozsma 2–1, Csenger–Gyula 1–1, Szeged-Dorozsma–DVSC-Epona 2–1, Gyula–DVSC-Epona 0–1. A végeredmény: 1. Szeged-Dorozsma 6 pont, 2. Csenger 5, 3. DVSC-Epona 4, 4. Gyula 1
            6. csoport: Nyírlugos–Diósgyőr FC 1–4, Nyírlugos–Mezőberényi FC 3–0, Mezőberény–DFC 1–5. A végeredmény: 1. DFC 6 pont, 2. Nyírlugos 3, 3. Mezőberény 0

            7. csoport: Orgovány–Dunaferr SE 1–3, Orgovány–Csepel SC 1–8, Csepel–Dunaferr 2–2. A végeredmény: 1. Csepel 4 pont (10–3), 2. Dunaferr 4 (5–3), 3. Orgovány 0
            8. csoport: Nemesnádudvari KSK–Siófoki Bányász 1–3, Csákvár FC–Paksi Atomerőmű SE 0–3, Csákvár–Siófok 0–2, Nemesnádudvar–Paks 0–4, Paks–Siófok 1–1, Nemesnádudvar–Csákvár 1–3. A végeredmény: 1. Paks 7 pont (8–1), 2. Siófok 7 (6–2), 3. Csákvár 3, 4. Nemesnádudvar 0
            9. csoport: Csávolyi SK–Békéscsabai EFC 0–5, Rákosszentmihályi AFC–Százhalombatta FC 1–1, RAFC–Békéscsaba 2–4, Csávoly–Százhalombatta 0–5, Csávoly–RAFC 2–5, Százhalombatta–Békéscsaba 0–1. A végeredmény: 1. Békéscsaba 9 pont, 2. Százhalombatta 4 (6–2), 3. RAFC 4 (8–7), 4. Csávoly 0
             10. csoport: BKV Előre–Matáv SC Sopron 1–1, Tápiógyörgye–Gázszer FC 0–1, BKV Előre–Gázszer FC 1–2, Tápiógyörgye–Matáv SC 1–8, Tápiógyörgye–BKV Előre 2–4, Matáv SC–Gázszer FC 2–1. A végeredmény: 1. Matáv Sopron 7 pont, 2. Gázszer 6, 3. BKV Előre 4, 4. Tápiógyöngye 0
            11. csoport: Törökbálinti TC–Soproni FAC 1–4, Törökbálint–III. Kerületi TVE 3–3, III. Kerület–SFAC 5–1. A végeredmény: 1. III. Kerület 4 pont, 2. SFAC 3, 3. Törökbálint 1
            12. csoport: Szabadegyháza–Haladás VFC 0–1, Petőházi Cukorgyári SE–Dunakeszi VSE 2–3, Petőháza–Haladás 2–3, Szabadegyháza–Dunakeszi 2–1, Dunakeszi–Haladás 1–2, Szabadegyháza–Petőháza 1–1. A végeredmény: 1. Haladás 9 pont, 2 Szabadegyháza 4, 3. Dunakeszi 3, 4. Petőháza 1
            13. csoport: Jánossomorja–Videoton FCF 0–6, Büki TK-Gyógyfürdő Rt.–Jutas-Veszprém 11, Bük–Videoton 2–2, Jánossomorja–Jutas-Veszprém 2–1, Jutas-Veszprém–Videoton 1–4, Jánossomorja–Bük 3–3. A végeredmény: 1. Videoton 7 pont, 2. Jánossomorja 4, 3. Bük 3, 4. Jutas-Veszprém 1
            14. csoport: Soproni VSE–Dorogi SE 0–3, Celldömölki VSE-Antók Nyomda–Kispest-Honvéd FC 1–5, SVSE–Kispest-Honvéd 1–2, Celldömölk–Dorog 1–1, Celldömölk–SVSE 6–0, Dorog–Kispest-Honvéd 2–2. A végeredmény: 1. Kispest-Honvéd 7 pont, 2. Dorog 5, 3. Celldömölk 4, 4. SVSE 0
            15. csoport: Nagyberki KVSC–Győri ETO FC 0–12, Sárvár FC–Nagykanizsai Olajbányász 0–3, Sárvár–Győri ETO 0–1, Nagyberki–Nagykanizsa 0–1, Nagykanizsa–Győri ETO 1–2, Nagyberki–Sárvár 2–1. A végeredmény: 1. Győri ETO 9 pont, 2. Nagykanizsa 6, 3. Nagyberki 3. 4. Sárvár 0
            16. csoport: Barcsi SC–Zalahús ZTE FC 0–4, Barcsi SC–PVSK-Pécs ’96 1–3, PVSK–Zalahús ZTE 1–2. A végeredmény: 1. Zalahús ZTE 5 pont, 2. PVSK 3, 3. Barcs 0A négycsapatos csoportokból az első és a második, a háromcsapatosakból az első helyezett jutott tovább

A nyolcaddöntőbe jutásért (10. 8.-10.-14.-15.)

            Csenger–Haladás-Milos 0–2 h. u., Diósgyőri FC–Ferencvárosi TC 2–1, Dorog–MTK FC 0–2, Ecker-Stadler–Szolnok 3–1, Gázszer FC–Békéscsaba 4–2, Győri ETO–Nagykanizsa 3–1, III. Kerület TVE–BVSC-Zugló FC 3–1, Jánossomorja–Siófok 1–6, Kispest-Honvéd–Alkaloida SE 2–1, Paks–Szeged-Dorozsma 0–2, SBTC–Csepel 3–1, Szabadegyháza–UTE 0–4, Százhalombatta–Vasas Dabubius Hotels 1–1 h. u., Tiszakécske–Vác FC 0–3, Videoton FCF–Nyíregyháza 4–0, Zalahús ZTE–Matáv SC 4–1

Nyolcaddöntő (11. 28.)

            Haladás-Milos–UTE 2–3, III. Kerület–Gázszer 0–0 (t.: 4-5), MTK Hungária–Diósgyőr 1–0, Siófok–Győri ETO 2–1, Szeged–SBTC  1–2 h. u., Vác–Videoton 2–0, Vasas DH–Kispest-HFC 4–3 h. u., Zalahús ZTE–Ecker-Stadler 2–0

Negyeddöntő (3. 10.)

            MTK Hungária–Vác 4–0, UTE–Gázszer 2–1, SBTC–Siófok 0–0 (t.: 3-1), Vasas DH–Zalahús ZTE       1–0

Elődöntő (4. 8.)

            UTE–SBTC 2–0, Vasas DH–MTK Hungária 2–2 (t.: 4-5)

Döntő

         MTK HUNGÁRIA FC–ÚJPESTI TE  1–0 (0–0)

1998. 5. 13., Budapest, Fáy utca, 13 000 néző. V.: Tóth Vencel.
MTK: Babos – Lőrincz – Kuttor, Molnár Z., Szekeres T. – Madar Cs., Halmai, Illés, Szamosi – Orosz (Kincses, 90), Szabados (Zimmermann, 78). Edző: Egervári Sándor.

UTE: Bíró – Sebők V. – Tamási, Fehér Cs. – Jenei, Petô T., Kozma (Monye, 77.), Szlezák – Herczeg M. (Eszenyi, 80.), Tóth N., Korsós A. Edző: Várhidi Péter.
Gólszerző: Kuttor (73.)

 

60. kiírás, 1998–99 (Samsung Magyar Kupa)

 

A 32 közé jutásért

            1. csoport: Büki TK–Győri ETO FC 0–5, Gyirmót SE–Tihanyi Petőfi SE 2–1, Tihany–Győri ETO 1–11, Gyirmót–Bük 3–4, Gyirmót–Győri ETO 1–14, Tihany–Bük 1-2. A végeredmény: 1. Győri ETO 9 pont, 2 Bük 6, 3. Gyirmót 3, 4. Tihany 0
            2. csoport: Malomsok–Csornai SE 1–1, Sárvári FC–Haladás-Milos 1–3, Csorna–Haladás 1–5, Malomsok–Sárvár 1–4, Csorna–Sárvár 2–3, Malomsok–Haladás 0–2. A végeredmény: 1. Haladás-Milos 8 pont, 2. Sárvár 6, 3. Csorna 1 (4–9), 4. Malomsok 1 (2–7)
            3. csoport: Etyek SE–Balatonföldvár SE 3–2, Royal Goldavis-Zalaapáti FC–Sopron Dreher FAC 2–1, Balatonföldvár–SFAC 1–7, Etyek–Zalaapáti 2–4, Balatonföldvár–Zalaapáti 0–7, Etyek–SFAC 0–5. A végeredmény: 1. Zalaapáti 9 pont, 2. SFAC 6, 3. Etyek 3, 4. Balatonföldvár 0
            4. csoport: Lajoskomárom SE–Lébény Földgép-Agro 3–3, Lombard FC Tatabánya–Rákóczi Kaposvár FC 6–1, Lébény–Rákóczi 2–1, Lajoskomárom–Tatabánya 2–2, Lébény–Tatabánya 0–3, Lajoskomárom–Rákóczi 1–4. A végeredmény: 1. Lombard Tatabánya 7 pont, 2. Lébény 4, 3. Rákóczi 3, 4. Lajoskomárom 2
            5. csoport: Dunaszentgyörgyi SE–Zalahús ZTE FC 0–5, Hartai SE–Felsőszentmárton Zrínyi SE 3–1, Felsőszentmárton–ZTE 0–4, Harta–Dunaszentgyörgy 2–2, Harta–ZTE 1–6, Felsőszentmárton–Dunaszentgyörgy 3–2. A végeredmény: 1. Zalahús ZTE 9 pont, 2. Harta 4, 3. Felsőszentmárton 3, 4. Dunaszentgyörgy 1
            6. csoport: Budaörs–Tompai KSE 2–2, Kunszentmártoni TE–Siófoki Bányász 0–1, Budaörs–Kunszentmárton 1–4, Tompa–Siófok 0–7, Budaörs–Siófok 0–5, Tompa–Kunszentmárton 3–3. A végeredmény: 1. Siófok 9 pont, 2. Kunszentmárton 4, 3. Tompa 2, 4. Budaörs 1
            7. csoport: Kabai Cukor FC-Hajdúszoboszló–BVSC-Zugló FC 0–1, Ladánybene–Soroksári TE 1–3, Ladánybene–KCFC-Hajdúszoboszló 0–9, Sorosksár–BVSC 0–0, , Ladánybene–BVSC 0–5, Soroksár–KCFC-Hajdúszoboszló 0–1. A végeredmény: 1. BVSC-Zugló 7 pont, 2. KCFC-Hajdúszoboszló 6, 3. Soroksár 4, 4. Ladánybene 0
            8. csoport: Sülysápi KSK–Borota SE 3–2, Sülysáp–III. Kerület FC 0–1, Borota–III. Kerület 1–4. A végeredmény: 1. III. Kerület FC 6 pont, 2. Sülysáp 3. 3. Borota 0
            9. csoport: Edelény–Videoton FCF 0–3, Parádi SE–Lán SK-Angelland 1–2, Láng SK–Videoton 1–7, Parád–Edelény 2–3, Láng SK–Edelény 2–5, Parád–Videoton 0–11. A végeredmény: 1. Videoton FCF 9 pont, 2. Edelény 6, 3. Láng SK 3, 4. Parád 0
            10. csoport: Nyírmeggyes–Pásztói LC 3–3, Tiszaújvárosi SC–Kispest-Honvéd FC 2–0, Nyírmeggyes–Tiszaújváros 0–1, Pásztó–Kispest-Honvéd 1–1, Nyírmeggyes–Kispest-Honvéd 1–8, Pásztó–Tiszaújváros 1–3. A végeredmény: 1. Tiszaújváros 9 pont, 2. Kispest-Honvéd 4, 3. Pásztó 2, 4. Nyírmeggyes 1
            11. csoport: Kék SE–Mezőkövesdi SE 2–4, Palotás SE–Vasas Danubius Hotels 3–5, Kék–Palotás 1–2, Mezőkövesd–Vasas DH 0–4, Mezőkövesd–Palotás 0–1, Kék–Vasas DH 0–3. A végeredmény: 1. Vasas DH 9 pont, 2. Palotás 6, 3. Mezőkövesd 3, 4. Kék 0
            12. csoport: Borsod Volán–Nyírség-Spartacus 3–3, Kemecse–Besenyőtelek 6–1, Kemecse–Borsod Volán 2–4, Besenyőtelek–Nyírség-Spartacus 1–3, Kemecse–Nyírség-Spartacus 0–3, Besenyőtelek–Borsod Volán 1–6. A végeredmény: 1. Borsod Volán 7 pont (13–6), 2. Nyírség-Spartacus 7 (9–4), 3. Kemecse 3, 4. Besenyőtelek 0
            13. csoport: Csongrádi ÉSSE–Pénzügyőr 1–0, Csongrád–Gázszer FC 0–4, Pénzügyőr–Gázszer FC 2–2. A végeredmény: 1. Gázszer FC 4 pont, 2. Gázszer 3, 3. Pénzügyőr 1
            14. csoport: Gyulavári Vállalkozók–Dunakeszi-AD Trans 1–2, Gyulavári Vállalkozók–Tiszakécskei FC 0–5, Dunakeszi–Tiszakécske 2–0. A végeredmény: 1. Dunakeszi 6 pont, 2. Tiszakécske 3, 3. Gyulavári Vállalkozók 0
            15. csoport: Orosházi Rákóczi Vasas–Előre FC Békéscsaba 0–3, Orosháza–Dunaferr SE 0–10, Békéscsaba–Dunaferr 1–1. A végeredmény: 1. Dunaferr 4 pont (11–1), 2. Békéscsaba 4 (4–1), 3. Orosháza 0
            16. csoport: Germán Rt.-Ceglédi VSE–Salgótarjáni BTC 0–1, Cegléd–Vác FC-Zollner 0–5, SBTC–Vác 0–0. A végeredmény: 1. Vác FC-Zollner 4 pont (5–0), 2. SBTC 4 (1–0), 3. Cegléd 0
A négycsapatos csoportokból az első és a második, a háromcsapatosakból az első helyezett jutott tovább

A nyolcaddöntőbe jutásért (10. 8.-13.-21.-27.-28.)

            Borsod Volán–Gázszer FC 2–1, Bük–Diósgyőr 2–2 (t.: 5-6), Dunaferr–Újpest FC 1–2, Dunakeszi–Tiszaújváros 1–0, Edelény–MTK Hungária 1–3, Haladás-Milos–Kispest-Honvéd 2–1, Harta–Videoton FCF 2–3, III. Kerület–Ferencvárosi TC 0–1, Kunszentmárton–Győri ETO 0–2, Lébény–DVSC-Epona 1–3, Lombard FC Tatabánya–KCFC-Hajdúszoboszló 4–0, Palotás–BVSC-Zugló 1–0, Sárvár–Vasas DH 1–3, Vác FC-Zollner–Siófok 3–0, Zalaapáti–Nyírség-Spartacus 2–3, Zalahús ZTE–SFAC 2–2 (t.: 4-2)

Nyolcaddöntő (11. 11.-25.)

            Borsod Volán–Győri ETO 0–4, Dunakeszi–Vác FC-Zollner 1–2, MTK Hungária–LFC Tatabánya 1–2, Nyírség-Spartacus–Zalahús ZTE 2–1, Palotás–Diósgyőr 0–4, Újpest–FTC 3–1, Vasas DH–DVSC-Epona 2–3, Videoton FCF–Haladás-Milos 3–3 (t.: 3-4)                                         

Negyeddöntő (3. 16.-17.)

            DVSC-Epona–Diósgyőr 3–1, Győri ETO–Nyírség-Spartacus  1–0, LFC Tatabánya–Újpest 3–1, Vác FC-Zollner–Haladás-Milos 3–1

Elődöntő (4. 14.-15.)

            DVSC-Epona–Győri ETO 2–1, LFC Tatabánya–Vác FC-Zollner 3–0

Döntő

         DEBRECENI VSC-EPONA–LOMBARD FC TATABÁNYA  2–1 (1–0)

1999. 5. 20., Vác, 12 000 néző. V.: Puhl Sándor.
DVSC: Téglási – Goian – Bodnár (Szatmári, 89.), Pető – Dombi, Sándor T.,
Vadicska, Bagoly, Böőr – Sabo (Csehi Z., 57.), Ilea. Edző: Garamvölgyi Lajos.
Tatabánya: Gelei – Bukva, Szabó V., Szalma, Virág (Van de Merwe, 41.) – Süveges, Kovács A. (Csernák, 67.), Tüske, Szekeres (Szoboszlai, 39.) –Kiprich, Nagy S. Edző: Tóth Bálint.
Gólszerző: Bagoly (22.), Gelei (öngól, 80.), ill. Kiprich (50.)

 

61. kiírás, 1999–2000 (Arany Ászok Magyar Kupa)

 

A 32 közé jutásért (7. 28.-31., 8. 4.)

            1. csoport: Pápai ELC–Haladás-Milos 2–0, MTE-Motim–Sárvár FC 1–1, Pápa–Sárvár 0–0, MTE-Motim–Haladás 1–2, Sárvár–Haladás 0–1, Pápa–MTE-Motim 2–1. A végeredmény: 1. Pápa 7 pont, 2. Haladás-Milos 6, 3. Sárvár 2, 4. MTE-Motim 0
            2. csoport: Beledi SE–Győri ETO FC 0–6, Ajka SE–Celldömölki VSE 0–3 játék nélkül, Ajka–Győri ETO 0–6, Beled–Celldömölk 0–7, Beled–Ajka 4–0, Celldömölk–Győri ETO 1-2. A végeredmény: 1. Győri ETO 9 pont, 2. Celldömölk 6, 3. Beled 3, 4. Ajka 0
            3. csoport: Harkány–Zalaegerszegi TE 1–2, Veszprém LC 2000–Kaposvári Rákóczi 2–0, Harkány–K. Rákóczi 2–1, Veszprém–ZTE 1–1, Harkány–Veszprém 1–1, K. Rákóczi–ZTE 0–1. A végeredmény: 1. Veszprém 7 pont (6–2), 2. ZTE 7 (4–2), 3. Harkány 3, 4. Rákóczi 0
            4. csoport: Kaposfüredi Vállalkozók FC–Videoton FCF 2–2, Atomerőmű SE–Royal Goldavis Hévíz 0–1, Atomerőmű–Videoton 1–1, Kaposfüred–Hévíz 2–0, Hévíz–Videoton 2–5, Kaposfüred–Atomerőmű 3–0. A végeredmény: 1. Kaposfüred 7 pont, 2. Videoton 5, 3. Hévíz 3, 4. Atomerőmű 1
            5. csoport: Baracs–Dunaferr SE 0–5, Koroncó–III. Kerület FC-Autotrader 1–2, Baracs–III. Kerület 1–3, Koroncó–Dunaferr 0–5, Baracs–Koroncó 2–0, III. Kerület–Dunaferr 1–5. A végeredmény: 1. Dunaferr 9 pont, 2. III. Kerület 6, 3. Baracs 3, 4. Koroncó 0
            6. csoport: Bodajk SE–Kispest-Honvéd FC 1–1, Dorog FC–Százhalombatta 2–4, Bodajk–Százhalombatta 3–2, Dorog–Kispest-Honvéd 1–2, Százhalombatta–Kispest-Honvéd 3–3, Bodajk–Dorog 0–0. A végeredmény: 1. Kispest-Honvéd 5 pont (6–5), 2. Bodajk 5 (4–3), 3. Százhalombatta 4, 4. Dorog 1
            7. csoport: Abda SC–Fót 4–4, Herta-BLC–Balaton TV-Siófok 0–1, Herta–Fót 0–3, Abda–Siófok 1–6, Fót–Siófok 1–3, Herta–Abda 3–7. A végeredmény: 1. BTV-Siófok 9 pont, 2. Fót 4 (8–7), 3. Abda 4 (12–13), 4. Herta 0
            8. csoport: Monor-Ilzer SE–Gázszer FC 0–1, TFC-Cegléd–BVSC 0–3 (j. n.), Cegléd–Gázszer 0–3, Monor-Ilzer–BVSC 2–4, BVSC–Gázszer 1–0, Monor-Ilzer–Cegléd 2–4. A végeredmény: 1. BVSC 9 pont, 2. Gázszer FC 6, 3. Cegléd 3, 4. Monor 0
            9. csoport: Hevesi SE–Rákospalotai EAC 2–2, Pásztó LC–Diósgyőri FC 1–1, Heves–Diósgyőr 1–3, Pásztó–REAC 0–0, Pásztó–Heves 3–1, REAC–Diósgyőr 0–6. A végeredmény: 1. DFC 7 pont, 2. Pásztó 5, 3. REAC 3, 4. Heves 1
           
10. csoport: Jászfényszaru–BKV Előre 1–1, Germán SE-Tápiószentmárton–Salgótarjáni BTC 3–1, Jászfényszaru–SBTC 0–6, Tápiószentmárton–BKV Előre 2–2, Jászfényszaru–Tápiószentmárton 3–3, SBTC–BKV Előre  0–1. A végeredmény: 1. Tápiószentmárton 5 pont (8–6), 2. BKV Előre 5 (4–3), 3. SBTC 3, 4. Jászfényszaru 2
            11. csoport: Mezőkövesd–Csepel SC 0–1, Tápiógyörgyei KSK–Csepel 0–1, Tápiógyörgye–Mezőkövesd 0–1. A végeredmény: 1. Csepel 6 pont, 2. Mezőkövesd 3, 3. Tápiógyörgye 0
            12. csoport: Jászberényi SE-Vasas–EFC Békéscsaba 2–0, Blondy FC Szentpéterszeg–Békéscsaba 1–0, Szentpéterszeg–Jászberény 0–3. A végeredmény: 1. Jászberény 6 pont, 2. Szentpéterszeg 3, 3. Békéscsaba 0
            13. csoport: Kiskunfélegyházi TK–Szeged LC 0–3, Magyarbánhegyes–Szeged 1–9, Magyarbánhegyes–Kiskunfélegyháza 1–2. A végeredmény: 1. Szeged LC 6 pont, 2. Kiskunfélegyháza 3, 3. Magyarbánhegyes 0
            14. csoport: Miskolci VSC-Elán–Vác FC-Zollner 0–6, Kisléta–Vác 1–1, Kisléta–MVSC 3–1. A végeredmény: 1. Vác FC-Zollner 4 pont (7–1), 2. Kisléta 4 (4–2), 3. MVSC 0
            15. csoport: Kazincbarcikai SC–FC Eger 2–0, Kemecse–Demecser 1–2, Kazincbarcika–Demecser 1–2, Kemecse–Eger 1–5, Eger–Demecser 3–1, Kemecse–Kazincbarcika 0–4. A végeredmény: 1. Kazincbarcika 6 pont (7–2), 2. Eger 6 (8–4), 3. Demecser 6 (5–5), 4. Kemecse 0
            16. csoport: Borsod Volán–Nyírség-Spartacus 1–1, Baktalórántháza–Nyírség-Spartacus 2–2, Baktalórántháza–Borsod Volán 2–1. A végeredmény: 1. Baktalórántháza 4, 2. Nyírség-Spartacus 2, 3. Borsod Volán 1
A négycsapatos csoportokból az első és a második, a háromcsapatosakból az első helyezett jutott tovább

A nyolcaddöntőbe jutásért (10. 12.-13.)   

            Baktalórántháza–Kispest-Honvéd 1–3, Bodajk–Újpest FC 0–3, Celldömölk–Siófok 0–2, Csepel–Dunaferr 0–3, Debreceni VSC–BKV Előre 2–1, Fót–Diósgyőr 1–0, Győri ETO–Haladás 1–0, Kaposfüred–Jászberény 2–2 (t. 7-6), Kazincbarcika–Vác 1–3, MTK Hungária–Gázszer 2–0, Pápa–Eger 0–1, Pásztó–Vasas DH 2–3, Szeged–BVSC 0–1, Tápiószentmárton–III. Kerület 2–1, Videoton–Veszprém 0–1, Zalahús ZTE–Ferencvárosi TC 0–1 h. u.

Nyolcaddöntő (10. 27., 11. 3., 12. 1.-14.-15.)  

            BVSC–Fót 3–0, Dunaferr–Siófok 3–0, Eger–Vác 1–2, Győri ETO–MTK Hungária 0–1, Kaposfüred–Tápiószentmárton 4–5, Kispest-HFC–Újpest 0–1, Vasas DH–FTC 4–1, Veszprém–DVSC 0–3

Negyeddöntő (3. 14.-15.)

            DVSC–BVSC 3–1 h. u., MTK Hungária–Dunaferr 1–0, Tápiószentmárton–Vác

2–1, Újpest–Vasas DH 1–2

Elődöntő (4. 11.)

            MTK Hungária–DVSC 4–0, Tápiószentmárton–Vasas DH 1–4

Döntő

         MTK HUNGÁRIA–VASAS DANUBIUS HOTELS  3–1 (0–1)

2000. 5. 3., Budapest, Népstadion, 4000 néző. V.: Hajdó Attila.
MTK: Babos G. – Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek – Halmai – Buzsáky (Madar Cs., 46.),
Erős K., Illés – Kenesei K. (Ilea, 84.), Gusatu (Egressy, 74.). Edző: Henk ten Cate.
Vasas: Kövesfalvi – Juhár – Tóth A., László A. – Mónos, Zováth, Szili (Simek, 81.), Aranyos (Bekő, 46.) – Szilveszter (Tiber, 78.) – Kabát, Sowunmi. Edző: Komjáti András.
Gólszerző: Tóth A. (öngól, 49.), Szilveszter (öngól, 56.), Kenesei K. (76.), ill. Szilveszter (12.)

 

62. kiírás, 2000–01 (Arany Ászok-kupa)

 

A 32 közé jutásért (7. 25.-26.-28., 8. 1.-2.-8.-16., 9. 5.-6.)

            1. csoport: Petneháza–Ferencvárosi TC 0–5, Nyékládháza–FC Eger 3–4, Eger–FTC 0–6, Nyékládháza–FTC 0–3, Petneháza–Eger 0–8, Petneháza–Nyékládháza 0–4. A végeredmény: 1. FTC 9 pont, 2. Eger 6 (12–9), 3. Nyékládháza 3, 4. Petneháza 0
            2. csoport: Nyíregyházi Kertváros–Kispest-Honvéd FC 0–2, Sátoraljaújhely–Jászberény 2–1, Ny. Kertváros–Jászberény 0–6, Sátoraljaújhely–Kispest-Honvéd 0–0, Ny. Kertváros–Sátoraljaújhely 3–3, Jászberény–Kispest-Honvéd 0–3. A végeredmény: 1. Kispest-Honvéd 7 pont, 2. Sátoraljaújhely 5, 3. Jászberény 3, 4. Nyíregyháza-Kertváros 1
            3. csoport: Abaújszántó–Debreceni VSC 1–5, Salgó Öblös-Faipar SC–BKV Előre 1–2, Abaújszántó–BKV Előre 0–5, Salgó-ÖFSC–DVSC 3–4, Abaújszántó–Salgó-ÖFSC 0–2, BKV Előre–DVSC 2–3. A végeredmény: 1. DVSC 9 pont, 2. BKV Előre 5, 3. Salgó-ÖFSC 3, 4. Abaújszántó 0
            
4. csoport: Jobbágyi HSE–Nyírség-Spartacus 0–5, Jobbágyi–Tápiószentmárton 1–2, Tápiószentmárton–Nyírség–Spartacus 4–1 (A Diósgyőr FC visszalépett.). A végeredmény: 1. Tápiószentmárton 6 pont, 2. Nyírség-Spartacus 3, 3. Jobbágyi 0
            5. csoport: Volán-Sényő–Újpest FC 1–9, Borsod Volán–Szolnoki MÁV 1–2, Borsod Volán–Újpest 0–0, Sényő–Szolnok 1–5, Sényő–Borsod Volán 4–1, Szolnok–Újpest 2–1. A végeredmény: 1. Szolnok 9 pont, 2. Újpest 4, 3. Sényő 3, 4. Borsod Volán 1
            6. csoport: Békési FC–Pécsi MFC 0–0, Kiskunhalasi FC–BVSC 1–1, Békés–BVSC 1–4, Kiskunhalas–PMFC 1–1, Békés–Kiskunhalas 4–1, BVSC-PMFC 0–1. A végeredmény: 1. PMFC 5 pont, 2. BVSC 4, 3. Békés 4, 4. Kiskunhalas 2
            7. csoport: Akasztói FC–Nagykanizsa FC 1–1, Bonyhád Agraco FC–Marcali IFC 1–0, Akasztó–Marcali 1–5, Bonyhád–Nagykanizsa 1–2, Marcali–Nagykanizsa 2–1, Akasztó–Bonyhád 0–2. A végeredmény: 1. Bonyhád 6 pont, 2. Marcali 6, 3. Nagykanizsa 4, 4. Akasztó 1
            8. csoport: Balassagyarmati SE-Nógrád Volán–Fóti SE 3–0, Balassagyarmat–Győri ETO FC 0–2, Törekvés SE–Fót 2–4, Törekvés–Győri ETO 2–8, Fót–Győri ETO 0–3, Törekvés–Balassagyarmat 2–6. A végeredmény: 1. Győri ETO 9 pont, 2. Balassagyarmat 6, 3. Fót 3, 4. Törekvés 0
            9. csoport: Iváncsa–Matáv Compaq Sopron 0–3, Kistarcsai PFK–Pápai ELC 1–2, Kistarcsa–MC Sopron 3–1, Iváncsa–Pápa 1–6, Pápa–MC Sopron 1–3, Iváncsa–Kistarcsa 0–6. A végeredmény: 1. Kistarcsa 6 pont (10–3), 2. Pápa 6 (9–5), 3. Matáv Sopron 6 (7–4),, 4. Iváncsa 0
            10. csoport: Lipót SE Pékség–Haladás VFC 0–1, Bodajk SE–Vác VLSE 4–3, Bodajk–Haladás 3–6, Lipót–Vác 1–2, Vác–Haladás 1–2, Lipót–Bodajk 0–5. A végeredmény: 1. Haladás 9 pont, 2. Bodajk 6, 3. Vác VLSE 3, 4. Lipót 0
            11. csoport: Győri Dózsa–Siófok FC 2–1, Győri Dózsa–Balatonfüred 3–4, Balatonfüred–Siófok 1–3. A végeredmény: 1. Siófok 3 (4–3), 2. Győri Dózsa 3 (5–5), 3. Balatonfüred 3 (5–6
            12. csoport: Gyirmót SE–Veszprém LC 3–3, Gyirmót–Büki TK-Gyógyfürdő Rt. 0–0, Bük–Veszprém 1–2. A végeredmény: 1. Veszprém 4 pont, 2. Gyirmót 2, 3. Bük 1
            13. csoport: Kemenesalja-Violsped SK–Hévíz LC 0–8, Kemenesalja–Beremend 2–3, Beremend–Hévíz 0–1. A végeredmény: 1. Hévíz 6 pont, 2. Beremend 3, 3. Kemenesalja 0
            14. csoport: Püspökladány–Békéscsabai EFC  1–6, Püspökladány–Kisvárda 0–7, Kisvárda–Békéscsaba 4–2. A végeredmény: 1. Kisvárda 6 pont, 2. Békéscsaba 3, 3. Püspökladány 0
            15. csoport: Örkény SE–Zalahús ZTE 1–3, Tata HAC–Kaposvári Rákóczi FC 1–1, Örkény–Kaposvár 3–4, Tata–Zalahús ZTE 0–1, Örkény–Tata 1–0, Kaposvár–Zalahús ZTE 1–1. A végeredmény: 1. Zalahús ZTE 7 pont, 2. Kaposvár 5, 3. Örkény 3, 4. Tata 1
            16. csoport: Bajai LSE–III. Kerület FC-Auto Trader 0–1, Kiszombor–Videoton FCF 1–1, Kiszombor–Csepel-Auto Trader 0–6, Baja–Videoton 0–5, Csepel-AT–Videoton 2–2, Kiszombor–Baja 1–4. A végeredmény: 1. Csepel-AT* 7 pont, 2. Videoton-FCF 5, 3. Baja 3, 4. Kiszombor 1
*A III. Kerület menet közben egyesült a Csepel SC-vel

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött. A négycsapatos csoportokból az első és a második, a háromcsapatosakból az első jutott tovább.  

A nyolcaddöntőbe jutásért (10. 4.-25.)

             BKV Előre–Bonyhád 5–2, Bodajk–Lombard FC Tatabánya 2–4, BVSC–Győri ETO 2–1 (h. u.), Csepel-AT–Siófok 0–1, DVSC–Eger 6–0, Haladás–Hévíz 5–1, Kaposvári Rákóczi FC–Szolnoki MÁV 1–4, Kistarcsa–Balassagyarmat 1–4, Kisvárda–Dunaferr SE 0–3, Marcali–MTK Hungária 0–1, Nyírség-Spartacus–PMFC 2–1, Sátoraljaújhely–Zalahús ZTE 1–3, Tápiószentmárton–Pápa 3–1, Újpest–FTC 2–0, Vasas DH–Veszprém 3–0, Videoton-FCF–Kispest-Honvéd 2–1  

Nyolcaddöntő (12. 2.)

             Balassagyarmat–BKV Előre 0–2, Haladás–Vasas DH 0–1, Lombard Tatabánya–Dunaferr 1–0, MTK Hungária–BVSC 3–0, Siófok–Újpest 0–1 (h. u.), Szolnoki MÁV–Zalahús ZTE 4–2 (h. u.), Tápiószentmárton–SVSC 0–6, Videoton-FCF–Nyírség-Spartacus 2–1    

Negyeddöntő (3. 28.)

             BKV Előre–Szolnoki MÁV 2–1, DVSC–Újpest 4–2 (h. u.), Tatabánya–MTK Hungária 1–0, Vasas–Videoton 0–2

Elődöntő (5. 2.-8.)

            DVSC–Tatabánya 2–0, Videoton–BKV Előre 1–0        

Döntő

            DEBRECENI VSC–VIDEOTON FCF 5–2 (1–0)

2001. 6. 13., Budapest, Üllői út, 10 000 néző. V.: Ábrahám Attila.
DVSC: Balogh J. – Kovács N., Alekszics, Szatmári Cs. – Bernáth, Ulveczki,

Vadicska, Szabó II Zs. (Turján, 66.), Böőr (Hanák, 32.) – Bajzát, Kerekes Zs.  (Sándor Cs., 84.). Edző: Pajkos János.
Videoton: Milinte – Kiskapusi, Balassa (Zombori Z., 52.), Vilotics – Szalai T., Csató S., Julinho, Tóth B. (Kovács A., 81.), Usvat – Földes G. (Leo, 63.), Korsós A.  Edző: Várhidi Péter.
Gólszerző: Szatmári Cs. (39.), Kerekes Zs. (47.), Bajzát (65., 84.), Ulveczki (79.), ill. Julinho (78.), Zombori Z. (90+2.)

 

63. kiírás, 2001–02 (Arany Ászok Magyar Kupa)

 

1. forduló (8. 29.)

            SK Ajka–Balatonlellei SE  2–3, Akasztó FC–Békés 4–3 (h. u.), Andocs SE–Harkány 0–3, Bagi TC ’96–Gyöngyösi AK Ytong 4–1, Bodajk SE–Pécsi MFC 1–1 (t.: 5-3), Szecolor–Bordány–ESMTK 0–4, Budapesti Erőmű SE–Kiskunhalasi FC 3–1, BTC-Rákosmente–Kaposvári Rákóczi 2–5, Csorna SE–Pilisvörösvári LSE 2–4, Felcsút–Celldömölki VSE 0–9, Gádoros–Kecskeméti FC 0–9, Gellénháza–Nagyatád 3–2, Gyirmót SE–Sümeg-Légrádi SC 3–1, Halmaj FC–Ipolyvece SE 1–0, Hasznos–Demecser FC 2–4, Hosszúpályi SE–Sátoraljaújhely TK 0–2, Hódoscsépány–Kisújszállás 1–4 (h. u.), Ikarus-Dunafém–Kaposvölgye VSC 3–2, Ikrény–Veszprém LC 2–3, Karancslapujtő–Bőcs KSC 0–7, Kiszombor–Kalocsa 1–3, Koroncó–Vasszécseny 3–1, Kópháza–Répcelaki SE 0–1, Lábatlan–Siófok FC 0–11, Mátyásföldi LTC–FC Dabas 1–2, Mezőcsát–Balassagyarmat 0–2, Mezőfalva–Bonyhád-Agraco FC 2–3, Nagyecsed–Békéscsabai Előre FC 0–7, Nagykőrösi FC–Kiskunfélegyházi TK 2–3, Nagyrákos SE–Nagykanizsa FC 1–5, Nagyvarsány–Jászberényi Vasas 2–0, Nyíregyháza-Kertváros FC–Csepel-Auto Trader 2–3, Nyírgyulaj–FK Hajdúnánás 1–1 (t.: 2-3), Nyírkarász–Diósgyőri VTK 3–8 h. u., Pákozd–Szekszárdi UFC 0–3, Péti MTE–Baracs SE 4–2, Rábapatona–Marcali IHFC 1–7, Salgó Öblös-Faipar SC–Baktalórántháza VSE 0–2, Szabadszállás–Gyula 1–2, Szentesi TE–Szolnoki MÁV FC 3–5 h. u., Tapolcai IAC-Honvéd–PetőházI FC 0–2, Tápiógyörgye–Rákospalotai EAC 3–3 (t.: 3-4), Tomor-Lak–FC Eger 1–0, Törökszentmiklós–Csongrád 8–0, Vác VLSE–Dorogi FC 4–3 (h. u.), Veresegyház VSK–Soroksár-Csepel1–0   

2. forduló (9. 18.-19.)

            Akasztó–Szolnoki MÁV FC 3–4, Bag–Bodajk 1–3 (h. u.), Baktalórántháza–DVTK 0–3, Balassagyarmat–Kispest-Honvéd FC 1–3, Bőcs–Vasas SC 1–1 (t.: 5-4),  Bp. Erőmű–Kiskunfélegyháza 3–0, Diego FC-Dabas–Csepel AT 1–2, Gellénháza–s.Oliver-Haladás 1–8, Gyirmót–Siófok 0–6, Gyulai Termál FC–Kecskeméti FC 1–2, Hajdúnánás–Békéscsaba 2–1, Halmaj–Demecser 0–1, Harkány–Bonyhád 2–0, Ikarus-Dunafém–Celldömölk 0–3, Kalocsa–ESMTK 4–2, Kisújszállás–Újpest FC 1–3, Koroncó–Zalahús ZTE FC 2–4, Nagyvarsány–Sátoraljaújhely 2–1, Petőháza–Nagykanizsa 6–0, Pét–Marcali 0–8, Pilisvörösvár–Matáv-Sopron 1–2, Répcelaki–Balatonlelle 3–0, Szekszárd–Kaposvár 4–1, Tomor-Lak–MTK Hungária 0–8,  Törökszentmiklós–BKV Előre 2–7, Váci VLSE–Videoton FCF 0–4,  Veresegyház–REAC 0–4, Veszprém–Győri ETO FC 0–1

3. forduló (10. 10.)

            BKV Előre–Bodajk 1–0, Csepel-AT–Lombard FC Tatabánya 0–3, Demecser–Bőcs 1–0, FTC–Újpest 1–1 (t.: 1-4), Hajdúnánás–Bp. Erőmű 5–0, Kalocsa–DVSC 2–5, Kispest-Honvéd–Zalahús ZTE 2–1, Matáv Sopron–Kecskemét 2–0, MTK Hungária–Dunaferr 2–2 (t.: 0-3), Nagyvarsány–REAC 0–2, Petőháza–Harkány 2–1 (h. u.), Répcelak–Győri ETO 0–4, s.Olver-Haladás–Celldömölk 3–1, Siófok–Marcali 2–0, Szekszárd–DVTK 3–0, Videoton FCF–Szolnoki MÁV 3–0

Nyolcaddöntő (11. 10.-28.)

            Győri ETO–Siófok 2–2 (t.: 4-2), Hajdúnánás–Szekszárd 1–5, LFC Tatabánys–Demecser 9–0, Matáv Sopron–Kispest-Honvéd 3–1, DVSC–Videoton 1–2 (h. u.),  Petőháza–Dunaferr 0–1, REAC–s.Oliver-Haladás 1–1 (t.: 2-4), Újpest–BKV Előre 3–2

Negyeddöntő (3. 5.-6.)    

Dunaferr–Videoton 2–0, s.Oliver-Haladás–Győri ETO 0–0 (t.: 3-2), Szekszárd–LFC Tatabánya 0–0 (t.: 2-4), Újpest–Matáv Sopron 2–0         

Elődöntő (4. 2.-3.)

            Dunaferr–s.Oliver-Haladás 2–3, LFC Tatabánya–Újpest 2–2 (t.: 2-4)

Döntő

            ÚJPESTI FC–S.OLIVER-HALADÁS 2–1 (1–0, 1–1, 1–1)

2002. 5. 1., Győr, ETO Park, 10 000 néző. V.: Ábrahám Attila.
Újpest: Posza – Kunzo, Tamási Z., Kozel, Korolovszky – Szélesi, Erős K., Slončík (Poljakovics, 67.), Lőw – Tokody (Móri, 99.), Vágner.  Edző: Glázer Róbert.

Haladás: Takács T. – Flávio Pim (Japa, 67.), Szekér, Selymes – Kaj, Somfalvi, Némethy (Juhász T., 46.), Leandro – Fred (A. Filipovics, 55.), Alex, Halmosi P.  Edző: Szentes Lázár.
Gólszerző: Vágner (26., 120.), ill. Halmosi P. (75.)

 

64. kiírás, 2002–03

 

1.forduló (8. 13.-14.)

            Balatonboglár–Letenye 3–0, Baracs–Budafoki FK 1–2 (h. u.), Barcsi SC–Pécsi MFC 1–3, Bölcske–Nabi Kaposvári Rákóczi FC 0–8, Devecser SE–Kapuvári SE 2–6, Enese SE–Csepreg SE 2–1, Ercsi Kinizsi–Vác VLSE 2–0, Füle–Balatonlelle SE 0–2, Gól-Palota–Tápiószecső 1–2, Gyirmót SE–Pápai ELC 1–2, Gyomaendrőd–Szolnoki MÁV FC 1–2 (h. u.), Gyömrői SE–Bodajk SE 0–4, Gyulaháza–Bőcs 1–4, Gyulafirátót–Dorogi FC 1–2 (h. u.), Hajdúszoboszlói Spartacus 2000 SE–Ibrány 3–2, Harta SE–Soroksár 1–3, Izsáki Sárfehér–Gázművek  MTE 2–2 (t.: 4-5), Jánkmajtis–Balmazújváros 1–2, Kemendollár–Celldömölki VSE 0–3, Kisapostag–Pilisvörösvár 4–3, Kisbágyon–Kazincbarcikai SC 2–3, Kiskundorozsma ÉSK–Orosháza FC 0–3, Kiskunfélegyházi Honvéd–Makó FC 0–7, Kiszombor–Kecskeméti FC 0–6, Koroncó–Sárvár FC 2–5, Kun FC–Újpest FC-Fót 0–6, Magyargéc SE–Monor Sáma SE 2–2 (t.: 5-4), Mátranovák–BKV Előre 4–8, Mélykút–Szekszárdi UFC 0–4, Nagyatád FC–Százhalombatta 1–0, Nyírkarász–Putnok 2–0 (h. u.), Pásztó–Diósgyőri VTK 0–6, Pereszteg SE–Szomor-Zsámbék 1–2, Rédics–Marcali  IFC 2–6, Sajószentpéter–Mátészalka 2–2 (t.: 3-4), Sátoraljaújhely TK–Nyírség-Spartacus 1–2, Sümeg–BTK Bükfürdő 3–0, Szabadkikötő SE–Petőháza 3–0, Szabadszállás–Szentesi SE 0–3, Szár KSE–SK Ajka 1–0, Szentlőrinc–Kaposvölgye VSC 3–1, Szőlőskert-Nagyréde–Agria FC Eger 1–0, Tiszafüred–Rákospalotai EAC 2–3, Vámosszabadi SE–Tapolcai IAC-Honvéd VSE 1–4, Vépisz SE-Túrricse–Tiszaújvárosi FC 1–0

2. forduló (9. 4.-11.-18.)

            Balatonboglár–Szekszárd 0–2, Balmazújváros–DVTK 0–1, Bőcs–MTK Hungária 1–2, Dorogi FC–Győri ETO FC 0–1, Enese–Balatonlelle 2–5 (h. u.), Ercsi–Kaposvári Rákóczi 2–4, Gázművek–Bodajk 1–4, Hajdúszoboszló–Orosháza 0–1, Kapuvár–Lombard FC Haladás 1–6, Kazincbarcika–Nyírség-Spartacus 1–2, Kisapostag–Siófok FC 1–6, Magyargéc–Újpest FC-Fót 0–1, Makó–Kecskeméti FC 7–5, Mátészalka–Debreceni VSC 0–5, Nagyatád–PMFC 2–5, Nyírkarász–Békéscsabai Előre FC 3–3 (t.: 2-4), Pétervására–BKV Előre 1–4, Soroksár–Dunaferr SE 1–3, Sümeg-Légrádi–Celldömölk 0–0 (t.: 5-4), Szabadkikötő–Videoton FCF 0–12, Szár–Sárvár FC 1–2, Szentes–REAC 1–0, Szentlőrinc–Marcali 2–4, Szomor-Zsámbék–Pápa 1–3, Szőlőskert-Nagyréde–Budafok 0–2 (h. u.), Tapolca–Matáv Sopron 1–5, Tápiószecső–Vasas SC 3–1 (h. u.), Túrricse–Szolnoki MÁV FC 1–12 

3. forduló (10. 8.-30., 11. 5.-6.)

            Balatonlelle–Győri ETO 2–3, Bodajk–DVSC 0–3, Budafok–MTK Hungária 1–2, DVTK–Siófok FC 0–1 (h. u.), Makó–Kaposvár 0–3, Marcali–Dunaferr 0–4, Orosháza–BKV Előre 0–1, Pápa–FTC 2–3 h. u., PMFC–Békéscsaba 1–2 (h. u.), Sárvár–Zalaegerszegi TE FC 1–2, Sümeg–LFC Haladás 1–2, Szekszárd–Videoton 1–2, Szentesi TE–Kispest-Honvéd FC 2–3, Szolnok–Nyírség-Spartacus 2–1, Tápiószecső–Újpest 1–0, Újpest FC-Fót–Matáv Sopron 1–2   

Nyolcaddöntő (11. 26.-27.)

            BKV Előre–Videoton 2–1, Kaposvári Rákóczi–FTC 1–1 (t.: 1-4), Kispest-Honvéd–Dunaferr 1–2, LFC Haladás–Siófok 1–2, Matáv Sopron–Békéscsaba 1–0, Szolnoki MÁV–DVSC 0–1, Tápiószecső–MTK Hungária 0–2, ZTE–Győri ETO 5–2

Negyeddöntő (3. 4.-5.)  

BKV Előre–Siófok 1–1 (t.: 4-2), DVSC–Matáv Sopron 2–0, FTC–ZTE 2–0, MTK Hungária–Dunaferr 3–2

Elődöntő (4. 15.-16.)

            BKV Előre–FTC 1–2, DVSC–MTK 6–1

Döntő

FERENCVÁROSI TC–DEBRECENI VSC-MEGAFORCE  2–1 (0–1)

2003. 5. 6., Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 10 000 néző. V.: Megyebíró János.
FTC: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Balog Z. – Kriston, Kapič (Zováth, 49.), Lipcsei, Keller – Gera (Penksa, 90+1.), Tököli (Jovics, 90+3.), Leandro. Edző: Garami József.

DVSC: Tomić – Bernáth (Bajzát, 82.), Éger, Flávio Pim, Szekeres T. – Dombi (Belényesi, 65.), Habi, Vincze G., Kiss Z. – Sándor T., Ilie. Edző: Szentes Lázár.
Gólszerző: Tököli (68., 78.), ill. Szűcs L. (öngól, 43.)

 

65. kiírás, 2003–04

 

1. forduló (7. 29., 8. 2.-3.)

Alsóörs SE–Budafok FK 1–2, Bábolna SE–Mosonmagyaróvári TE 1–9, Bagi TC ’96–ESMTK-Hungaro Casing 3–2, Balatonboglári BBSC–Hévíz FC 1–3, Balatonszárszó SE–Szekszárdi UFC 1–5, Baracs SE–Balatonlelle SE 1–4, Budapesti Erőmű SE–Balassagyarmati SE 0–3, Bugyi SE–Soroksár 0–4, Ceglédi VSE–FC Szeged 3–2, Dunaszentgyörgy SE–Komlói Bányász 2–1, Encsi VSC–Tuzsér SE 1–3 (h. u.), Érsekvadkert SE–Budakalász 3–1, Farád SE–FC Keszthely 3–5, Felcsút SE–Rákospalotai EAC 3–2 (h. u.), Felsőszentiváni SK–Pénzügyőr SE 0–5, Felsőzsolca VSC–Mátészalka FC-Medicor 1–2, Győri Dózsa SE–Pápai Termál PELC 1–15, Gyulafirátót-Kádárta SE–FC Tatabánya-Autó Trader 1–5, Harta SE–Orosháza FC 1–6, Kisbágyon-Katon–Kistarcsa 4–7, Kiszombor SK–Kecskeméti TE 0–5, Lábodi Medosz SE–Szentlőrinci SE 0–1, Magyargéc–Vasas 0–6, Miskolci VSC–Nyíregyháza Spartacus 0–3, Nagykálló VSE–Jászberényi SE-Vasas 0–2, Nagyszentjános SC–Veszprém LC 2–1, FC Napred Tótszentmárton–Barcsi SC 0–2, Paksi SE–Nabi-Kaposvári Rákóczi FC 1–2, Rajka SE–Tapolcai IAC-Honvéd 1–6, Rakamazi Spartacus SE–Szolnoki MÁV FC 0–4, Sárosd NKSC–Kaposvölgye VSC-Nagyberki 0–8,  Spari FC Szombathely–Gyirmót SE 2–10, Sümeg-Légrádi SC–Bodajk FC 1–4, Szakmár KSE–Makó FC 0–6, Tabdi KSE–Szentesi TE 1–2 (h. u.), Tarhosi FCLétavértes SC ’97 2–4, Tárnok KSK–Ikarus-Maroshegy SE 4–3 (h. u.), Tiszakécske VSE–BKV Előre 0–4, Úrkút SK–Celldömölki VSE 3–4, Vasvár VSE–Integrál-DAC 2–5

2. forduló (8. 15.-16.-17.)

Abaújszántó–Mátészalka 1–2, Bag–BKV Előre 3–4, Balatonlelle–ZTE FC  1–3, Besenyőtelek–Balassagyarmat 0–3, Cegléd–Budafok 1–0, Dunaszentgyörgy–Barcs 2–4, Érsekvadkert–Vasas 0–3, Felcsút–Pápa 2–1, Gyirmót SE–Bp. Honvéd 0–4, Integrál-DAC–Hévíz 4–1, Jászberény–Szentes 0–2, Kaposvölgye–Újpest FC 2–1, Keszthely–Celldömölk 6–1, Kistarcsa–Balaton FC 0–4, Létavértes–Karcag 1–3, Mád–Nyíregyháza 0–3, Makó–Békéscsaba 2–1, Mosonmagyaróvár–Haladás 0–2, Nagyszentjános–Tatabánya 1–6, Pénzügyőr–Videoton FCF 0–4, Rákóczifalva–Kecskeméti TE 0–4, Szekszárd–Pécsi MFC 0–4, Szentlőrinc–Kaposvár 1–2, Szimabesenyő–Soroksár 0–3, Tapolca–Matáv SC Sopron 0–2, Tárnok–Bodajk 1–2, Tuzsér–Szolnoki MÁV 2–1

3. forduló (9. 3., 17.)

            Balassagyarmat–Matáv Sopron 1–3 (h. u.), BKV Előre–LFC Haladás 1–1 (t.: 6-5), Bodajk–Győri ETO FC 2–0, Cegléd–Makó 0–0 (t.: 3-0), Felcsút–Szentes  1–2, Karcag–Kaposvölgye 3–2, KTE–MTK Hungária 0–3, FC Keszthely–Integrál-DAC 1–3, Mátészalka–Pécsi MFC 1–2, Nyíregyháza–FTC 1–1 (t.: 3-4), Orosháza–Videoton FCF 0–4, Soroksár–Budapest Honvéd 1–1 (t.: 1-4), Szentlőrinc–Barcs 2–0, Tatabánya–ZTE 0–2, Tuzsér­–Balaton FC 2–1, Vasas–Debreceni VSC 2–0

Nyolcaddöntő (10. 12.-29.)

            Bodajk–PMFC 1–0, Cegléd–Vasas 0–1 (h. u.), Integrál-DAC–Videoton 2–4, Karcag–ZTE 1–6, MTK Hungária–FTC 1–2, Szentes–Budapest Honvéd 0–3, Szentlőrinc–Matáv FC Sopron 0–1, Tuzsér–BKV Előre 1–0  

Negyeddöntő (3. 17.)

            Bodajk–FTC 1–3, Tuzsér–Budapest Honvéd 0–3, Vasas–Matáv Sopron 2–1, ZTE–Videoton 1–0

Elődöntő (4. 14.)

            Budapest Honvéd–ZTE 2–1, Vasas–FTC 1–2

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–BUDAPEST HONVÉD FC 3–1 (1–0)

2004. 5. 5., Bp., Puskás Ferenc Stadion, 4000 néző. V.: Hanacsek Attila.
FTC: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Botis (Gyepes, 88.), Kiss Gy. (Szkukalek, 41.; Sowunmi, 83.) – Rósa D., Lipcsei, Kapič, Leandro – Gera, Tököli. Edző: Pintér Attila.

Bp. Honvéd: Molnár L. – Bábik, Vámosi, Budovinszky, Takács Z. – Dobos (Bonchis, 38.), Vadócz, Horky, Vén (Hamar, 56.) – Drobnjak (Borgulya, 67.), Horváth P. Edző: Gálhidi György.
Gólszerző: Tököli (36.), Gera (68.), Sowunmi (86.), ill. Bábik (75.)

 

66. kiírás, 2004–05

 

Országos selejtező (8. 1.)

            Arnót SE–XI. Kerületi Lágymányosi TC 4–2, Baracs–Felsőmocsolád SE Vill-Master 1–2, Börcs KSK–Soroksár 0–4, Csólyospálos FC–FC Dabas 0–4, Encs VSC–Rakamaz SSC 0–2, Nagybajom–Veszprém LC 0–5, FC Táp–Elekthermax Vasas-Pápa 1–4, Váralja Csókakő SC–Dunakeszi VSE 0–5

1. forduló (8. 11.-13.-14.-15.)

            Angol Foci Suli Páterdomb Zalaegerszeg–Balatonlelle 0–4, Anarcs SE–Abaújszántó KSE 1–3 (h. u.), Arnót–Ibrány 1–0, Bagi TC ’96–FC Szeged 1–3, Bóly SE–Barcs SC 2–0, Budapesti Erőmű SE–Balassagyarmati SE 2–1 (h. u.), Dombóvári FC-Rutin–Dunaújváros FC 0–1, Dudar–Sárvár 2–0, Dunakeszi–Kecskeméti TE 1–3, Egyházasfalu–Veszprém 3–2 (h. u.), Érsekvadkert SE–Pénzügyőr SE 1–4, EV-Pápa–Szombathelyi Haladás 2–2 (t.: 2-4), Fagor-Kelen SC–Integrál-DAC 2–4, Fábiánsebestyén SE–Orosháza FC 2–7, Felsőcsatár KSK–Jánossomorja SE 2–3, Felsőmocsolád–Felcsút SE 0–4, Felsőtárkány–Magyargéc 0–0 (t.: 4-5), Főnix Kőbányai ISE–Szolnoki MÁV-Neusiedler 1–4, Füzesabony SC–Kazincbarcikai SC 1–5, Győri Elektromos Indukció SK–Soroksár 1–7, Héhalom SE–Tápiószecső 0–6, Jászkisér SE–Hajdúböszörmény 0–5, Kalocsa–Monor SE 3–2, Létavértes SC–Gyulai Termál FC 2–1, Litér  KSE–Bodajk FC 0–9, Marcali VFC–Szentlőrinc SE 3–5, Mezőkövesd–BKV Előre 0–2, Nagyatád FC–Paksi SE 1–0 (h. u.), FC Napred–Kaposvölgye VSC 0–5, Oroszlány SZE–FC Ajka 0–4, Ráckeve-Szigetszentmiklós KSK––Kiskunhalasi FC 2–2 (t.: 5-6), Rajka SE–Hévíz 0–5, Rakamaz–Karcag SE 7–2, Répcelak SE–FC Tatabánya-Autó Trader 1–2, Seregélyes–Budaörs 0–6, Szirmabesenyő–Baktalórántháza 0–3, Tapolcai IAC-Honvéd VSE–Celldömölk 1–2, Tiszafüred VSE–Szentes TE 1–10, Tiszakécske VSE–Dabas 0–3, Várda SE Kisvárda–FK Hajdúnánás 2–1, Záhony–Bőcs 1–7; Hetényegyháza–Makó FC játék nélkül (a Hetényegyháza visszalépett, továbbjutott a Makó)

2. forduló (9. 21.-22.)

            Abaújszántó–Szolnoki MÁV 0–2, Ajka–Zalaegerszegi TE FC  4–3, Arnót–Baktalórántháza 1–4, Bóly–Dunaújváros 1–2, Bőcs–Nyíregyháza Spartacus 2–1, Bp. Erőmű–Bodajk FC 0–1, Budaörs–BKV Előre 0–1, Celldömölk–Győri ETO FC 3–4,  Dabas–Kecskeméti TE 2–1, Dudar–Balatonlelle 0–2, Egyházasfalu–Pénzügyőr SE 0–3, Felcsút–Rákospalotai EAC 3–2, Integrál-DAC–Hévíz 2–0, Jánossomorja–Haladás 1–5, Kalocsa–FC Szeged 0–3, Kaposvölgye–Pápa 1–1 (t.: 1-4), Kiskunhalas–Makó 1–2, Létavértes–Békéscsaba 1–4, Magyargéc–MTK Budapest 0–5, Nagyatád–Pécsi MFC 0–4, Rakamaz–Hajdúböszörmény 5–0, Soroksár–FC Fehérvár 0–6, Szentes TE–Orosháza 2–1, Szentlőrinc–Kaposvár 1–1 (t.: 1-3), FC Tatabánya–Vasas 0–3, Tápiószecső–Diósgyőri VTK 0–8, Várda SE–Kazincbarcika 1–1

3. forduló (10. 26.-27.)

            Ajka–Matáv Sopron 0–5, Baktalórántháza–Vasas 2–3, Balatonlelle–Kaposvár 0–3, BKV Előre–Győri ETO 2–1, Bodajk–Makó 2–1 (h. u.), Bőcs–Budapest Honvéd 2–4, Dabas–FTC 0–4, Dunaújváros–DVTK 2–1, Felcsút–DVSC 2–3, Haladás–Békéscsaba 1–2 (h. u.), Integrál-DAC–Újpest 2–5, Kazincbarcika–Pénzügyőr 1–0, Rakamaz–Lombard Pápa 0–1, Szeged–MTK Budapest 0–4, Szentes–PMFC 1–6, Szolnoki MÁV–FC Fehérvár 1–3  

Nyolcaddöntő (11. 24., 12. 8.)

            BKV Előre–MTK Budapest 1–0, Bodajk–Újpest 2–0, Budapest Honvéd–Vasas 1–0, Fehérvár–Békéscsaba 3–0, Kaposvár–Lombard Pápa 3–3 (t.: 7-6), Kazincbarcika–Dunaújváros 2–1, Matáv Sopron–DVSC 1–0, PMFC–FTC 1–3

Negyeddöntő (4. 6.)

            BKV Előre–Bodajk 3–2, Budapest Honvéd–FC Fehérvár 1–1 (t.: 2-0), FTC–Kaposvár 3–1, Kazincbarcika–Matáv Sopron        2–3

Elődöntő (4. 19.-20.)

            BKV Előre–FTC 1–3, Matáv Sopron–Budapest Honvéd          4–2 (h. u.)

Döntő

            MATÁV FC SOPRON–FERENCVÁROSI TC 5–1 (3–0)

2005. 5. 11., Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Edo Trivković (horvát).
Sopron: Balogh – Fehér Z., Horváth A., Szekeres, Szabó – Pintér Z., Lazics, Bárányos (Földvári, 82.), Balaskó (Somorjai, 72.) – Sira (Csordás, 72.), Tóth  M. Edző: Pintér Attila.

FTC: Szűcs L. – Gyepes, Botis, Huszti – Kapić, Takács Á., Lipcsei, Rósa D., Penksa – Bartha (Udvarácz, 46.), Sowunmi. Edző: László Csaba.
Gólszerzô: Tóth M. (13.), Bárányos (38.), Balaskó (45., 57.), Horváth A. (73.), ill. Lipcsei (49.)
Kiállítva: Pintér Z. (78.), ill. Rósa D. (38.), Szűcs L. (45.), Kapić (68.),

 

67. kiírás,  2005–06

 

1. forduló (7. 27.-30.-31.)

            Abaújszántó VSE–Jászapáti VSE 1–4 (h. u.), Adonyi VSK–Kaposvölgye VSC-Nagyberki 1–4, Arnót SE–Balkány SE 0–2, Balatonboglár BBSC–Hévíz FC 0–0 (t.: 4-2), Battonyai FK–Makó FC 1–2, Besenyszögi KSE–Ceglédi VSE 0–2, Budatétényi SE–Dunakeszi VSE 1–3, Dörögdi Medence–Celldömölki VSE-Mávépcell 1–4, Dunaharaszti MTK–Balaton FC-Siófok 0–1, Felsőcsatár KSK–Jánossomorja SE 1–4, Felsőpakony-Ergofer SK–ESMTK LE 4–2, Felsőtárkány–Vecsés 0–1, Unicentrál Győri Dózsa–Elmax Vasas SE-Pápa 1–5, FK Hajdúnánás–Bőcs 1–2, FSC Hegykő–Szombathelyi Haladás 0–2, Héhalom SE–BKV Előre 1–6, Hévízgyörk SC–Magyargéc SE 4–3 (h. u.), Izsáki Sárfehér SE–Dunaszentgyörgy 3–1, Kalocsa–Bonyhád Völgység LC 1–4, Kaposfő–Bóly 1–2, Kisbágyon-Karton–III. Kerületi TUE 5–1, Komáromi VSE–Mosonmagyaróvári TE 1904  1–5, Kozármisleny–Balatonlelle 1–1 (t.: 3-1), Ladánybene FC–Pénzügyőr SE 3–4, Martfűi LSE–Baktalórántháza VSE 0–7, Méhkerék–Kecskeméti TE 1–5, Ozora–Enying 2–3, Répcementi SE–Tapolcai IAC-Honvéd 0–2, Répcelak–Gyirmót SE 1–2, Ságod LSC–Nagyatád FC 2–3, Seregélyes–Szentlőrinc SE 1–6, Somosi SE–Gyöngyösi AK-Ytong 0–2, Szatmárcseke SE–Létavértes  SC ’97  1–2, Székkutas–Gyulai Termál FC 1–4, Tiszakanyár SE–Putnok VSE 3–1, Tiszalök VSE–Kazincbarcikai SC 0–6, XI. Kerületi Lágymányosi TC–Dorogi FC 0–3, Töltéstava SE–FC Ajka 2–4 (h. u.), Lindab-Törökbálinti TC–Felcsút SE 1–0, Újfehértó SC–Szolnoki Spartacus-Rákóczifalva SE 1–2, Úrkút SK–FC Keszthely 1–0

2. forduló (9. 6.-7.-8.-10.-11.)

            Balatonboglár–Celldömölk 1–3 (h. u.), Balkány–Bőcs 1–0, Bóly–Kaposvári Rákóczi FC 0–4, Bonyhád–Budapest Honvéd 2–5 (h. u.), Cegléd–MTK Budapest 0–3, Dorogi–Győri ETO FC 2–4, Dunakeszi–Vasas SC 1–2, Elmax Pápa–Gyirmót 0–3, Enying–Pécsi MFC 2–5, Felsőpakony–KTE 3–1, Gyöngyös–Diósgyőri VTK 1–5, Gyula–Nyíregyházi Spartacus FC 2–8, Harta SE–Jászapáti 2–3 (h. u.), Hévízgyörk–Ajka 1–2, Izsák–Makó 1–4, Jánossomorja–Rákospalotai EAC 1–5, Kisbágyon–Vecsés 1–0, Kozármisleny–FC Fehérvár 2–3, Létavértes–Baktalórántháza 2–2 (t.: 1-4), Nagyatád–Zalaegerszegi TE FC 0–5, Pénzügyőr–Tatabánya-Auto Trader 0–3, Szentlőrinc–Kaposvölgye 1–0, Szolnoki Spartacus–Újpest FC 0–7, Tapolca–Mosonmagyaróvár  0–1, Tiszakanyár–Kazincbarcika 1–3, Törökbálint–BFC-Siófok 2–1, Úrkút–Haladás 0–5

3. forduló (9. 20.-21.-27.)

            Ajka–FC Sopron 1–2, Baktalórántháza–Fehérvár 0–2, Balkány–Kaposvár 0–5, Celldömölk–Lombard Pápa 0–3, Felsőpakony–REAC 1–3, Gyirmót–Tatabánya 0–4, Haladás–PMFC 2–2 (t.: 2-4), Jászapáti–MTK Budapest 1–3 (h. u.), Kazincbarcika–Vasas 1–2, Kisbágyon–Újpest 0–3, Makó–Győri ETO 0–0 (t.: 4-2), Mosonmagyaróvár–Budapest Honvéd FC 2–3, Nyíregyháza–BKV Előre 1–2, Szentlőrinc–DVTK 2–2 (t.: 4-2), Törökbálint–ZTE 1–4, DVSC j. n. (FTC kizárva)   

Nyolcaddöntő (10. 26., 11. 9.-12.-23., 12. 6.)

            Budapest Honvéd–BKV Előre 2–1, 3–1 [5–2], Fehérvár–MTK Budapest 1–1, 2–1 [3–2], Kaposvári Rákóczi–REAC 1–1, 3–3 [4–4, i. g.], Szentlőrinc–PMFC 0–2, 1–0 [1–2], Tatabánya–DVSC 0–2, 1–2 [1–4], Újpest–Makó 8–1, 1–0 [9–1], Vasas–Lombard Pápa 3–3, 2–1 [5–4], ZTE–Sopron 1–5, 1–3 [2–8]

Negyeddöntő (3. 15.-22.-29., 4. 5.)

Kaposvár–Fehérvár 1–2, 1–3 [2–5], PMFC–Vasas 0–1, 0–1 [0–2],
Sopron–Budapest Honvéd 0–0, 0–1 [0–1], Újpest–DVSC 0–1, 0–2 [0–3]

Elődöntő (4. 25.-26., 5. 2.-3.)

Budapest Honvéd–Vasas 1–3, 1–0 [2–3], DVSC–Fehérvár 0–1, 2–2 [2–3]

Döntő

FC FEHÉRVÁR–VASAS SC  2–2 (0–1, 2–2, 2–2), 11-esekkel: 6-5

2005. 5. 17., Budapest, Üllői út, 5000 néző. V.: Megyebíró János.
Fehérvár: Sebők Zs. – Csizmadia,  Kuttor, Koller, Horváth G. (Vincze Z., 76.) –
Dvéri (Horváth F., 107.), Schwarcz, Bozsics, Lattenstein – Alumona (Dajić, 78.),Sitku. Edző: Csertői Aurél.
Vasas: Németh G. – Balog Zs., Janjics, Tóth A., Molnár Z. – Németh N. (Gyánó, 61.), Pintér Z. (Kapić, 46.), Bárányos, Zováth, Szabó O. (Csordás Cs., 69.) – Waltner. Edző: Pintér Attila.
Gólszerzô: Sitku (46.), Schwarcz (57.), ill. Waltner (25.), Balog Zs. (84.)
A 11-est belőtte: Sitku (0-1), Bárányos (1-1), Horváth F. (2-1), Csordás Cs. (2-2), Koller (3-2), Gyánó (3-3), Dajić (Ø, 3-3), Janjics (Ø, 3-3), Csizmadia (4-3), Tóth A. (4-4), Kuttor (5-4), Zováth (5-5), Bozsics (6-5), Molnár Z. (Ø, 6-5)

 

68. kiírás, 2006–07

 

1. forduló (8. 5.-6.-9.)

            Alba Régia FC–Budapesti Erőmű SE 0–0, Badacsonytomaji SE–Balatonszárszó 2–3 (h. u.), Bajaszentistváni SK–Bonyhád Völgység LC 0–8, Bajóti Szikra SE–Bajcs SE 0–4, Balatonszemes KSE–Márkó SE 0–7, Berkenye SE–Gyöngyöshalász SE 2–1, Bódvavölgyi TSE Edelény–Karancslapujtő SE 2–0, Budai XI SE–Monori SE 1–3, Buzsák KSE–SK Ajka-Padragkút 2–4, Cigánd SE–Nagykálló VSE 1–2, Csór-Truck Trailer SE–Budatétény SE 3–0, Duna SK–Maglódi KSK 1–3, Dunasziget KSE–Tatai HAC 0–1, Dunavecsei SE–Felsőpakony SK 1–2, Egerág SE–Szekszárdi UFC 1–0, Egri FC–Salgótarjáni BTC 3–0, Etyek SE–III. Kerületi TUE 1–1, Felsőcsatár KSK–KSE Csesztreg 1–4, Fővárosi Vízművek SK–Kóka KSK 2–2 (t.: 3-5), Galambok SC–Tapolcai IAC Honvéd VSE 1–0, Gödöllői EAC–Gyöngyösi AK 1–6, Györköny SE–Sárszentmiklós SE 0–9, Hajdúsámson–Túrkevei VSE 1–3, Hegyeshalmi VSE–Bábolna SE 2–0, Hímesháza SE–Bogád SE 1–4, Iván KSE–Elmax Vasas SE Pápa 2–4, Izsáki Sárfehér SE–Jászberényi SE 3–10, Jenő KSK–Törökbálinti TC 1–3, Kemenesalja SE–Koroncó SE 1–2, Kiskőrösi LC–Hódmezővásárhelyi FC 1–0, Kocsola SC–VSK Adony 1–10, Ladánybenei FC–Tököl KSK 1–4, Méhkeréki SE–Kiszombor KSK 4–1, Mezősas SE–Nyírbátor FC 1–3, Múcsony KSK–Putnok VSE 2–7, Nádasd FC–Andráshida LSC 1–2, Nagycsécs SE–Tuzsér SE 1–10, Nagymágocs SE–Szolnoki Spartacus 0–3, Nyírtelek SC–Létavértes SC ’97 2–7, Pannonhalma SE–Ugod SE 6–2, Pellérd SE–Tamási SE 1–5, Rákóczifalva SE–Gyomaendrődi FC 1–3, Rákosszentmihályi SC–Fóti SE 6–1, Sáránd SE–Csenger-Siebel FC 3–4, Sármellék FC–Csurgói TK 2–4, Somogysárd KSK–Sellye VSK 4–2, Somosi SE–Arnót SE 1–0, Söpte SE–Angol Foci Suli Péterdomb Zalaegerszeg 1–1, Szentgotthárd VSE–Lenti TE 4–0, FC Táp–Bük TK 1–8, Tolcsva SE–Volán Sényő FC 0–2, Tompai KSE–Magyarbánhegyes FC 3–1, Törökszentmiklósi SC–Balástya KSK 8–7, Vértesi Erőmű SE–Ménfőcsanak ESK 2–3, Záhony VSE–Encs VSC 0–1   

2. forduló (8. 30.)

            Adony–Budakalászi MSE 1–2, Ajka–Tata 0–2, Alba Régia–Balatonlelle 1–1, Bajcs–Elmax Vasas 1–2, Balatonszárszó–Budafoki LC 0–4, Berkenye–Gyöngyös 2–2, Bonyhád–Tököl 1–0, Csenger–Putnok 2–3, Csór TT–Gyirmót 3–5, Edelény–Nyíregyháza Spartacus 0–9, Egerág–Kaposvölgye 2–4, Encs–Baktalórántháza 1–6, Etyek–Balaton FC-Siófok 0–3, Csurgó–Bogád 2–1, Felsőpakony–Soroksár 1–4, Galambok–Ajka 0–2, Gyomaendrőd–Karcag 0–6, Hegyeshalom–Lombard Pápa Termál FC 1–5, Karád SC–Dunaújvárosi Kohász 0–5, Kisbágyon–Eger 0–2, Kiskőrös–Szolnoki Spartacus 2–1, Kaszaper–Makó 0–2, Kóka–ESMTK 1–1, Maglód–Felcsút 2–4, Ménfőcsanak–Szombathelyi Haladás 1–5, Koroncó–Bük 4–3, Márkó–Mosonmagyaróvári TE 1904 2–1, Méhkerék–Kecskeméti TE 1–2, Monor–Jászberény 2–2, Nagykálló–Bőcs 2–3, Nyírbátor–Tuzsér 1–3, Pannonhalma–Celldömölk 1–1, Rákosszentmihály–Vecsés 0–2, Sárszentmiklós–BKV Előre 3–3, Sényő–Kazincbarcikai SC 0–3, Somogysárd–Csesztreg 1–2, Somosi SE–Vasas SC 0–3, Söpte–Andráshida 2–4, Szentgotthárd–Hévíz 0–7, Tamási–Barcs 2–4, Tompa–Orosháza 0–7, Törökbálint–Integrál-DAC 0–2, Törökszentmiklós–Szolnoki MÁV FC 2–2, Túrkeve–Létavértes 1–5     

3. forduló (9. 19.-20.-21.-26.)

            Ajka–Lombard Pápa Termál FC 2–4, Alba Régia FC–Dunaújváros 1–5, Andráshida–Zalaegerszegi TE FC 2–4, Baktalórántháza–Diósgyőri VTK 1–3, Berkenye–Kazincbarcika SC 1–1, Bonyhád–Szombathelyi Haladás 1–0, Budakalász–Paksi FC 0–1, Femat Csesztreg–BFC Siófok 1–1, Csurgó–Kaposvári Rákóczi 0–3, Eger–Nyíregyháza Spartacus 0–4, EV Pápa–FC Tatabánya 1–2, Felcsút–Pécsi MFC 1–3, Hévíz–Barcs 2–1, Jászapáti–Soroksár 1–3, Kaposvölgye–Ferencvárosi TC 1–2, Karcag–Vecsés 2–1, Kiskőrösi–Orosháza 1–4, Kóka–Vasas 0–8, Koroncó–Győri ETO FC 2–7, Létavértes–Dunakanyar-Vác 0–1, Makó–KTE 2–2 (t.: 5-3), Márkó–Budafok 0–4, Monor–Budapest Honvéd 2–6, Pannonhalma–Gyirmót 0–6, Putnok–Bőcs 6–2, Sárszentmiklós–FC Sopron 0–1, Tata–Integrál-DAC 0–5, Törökszentmiklós–MTK Budapest 0–8, Tuzsér–REAC 0–3  

4. forduló (10. 18.-19.-25., 11. 1.)

            Berkenye–REAC 0–6, Budafok–DVTK 0–1, Bonyhád–Sopron 1–6, Csesztreg–Kaposvári Rákóczi 0–3, Dunaújváros–Paks 2–0, FTC–PMFC 4–0, Gyirmót–Fehérvár 5–4 (h. u.), Hévíz–ZTE 0–4, Integrál-DAC–Győri ETO 0–3, Karcag–Dunakanyar-Vác 0–5, Lombard Pápa–Tatabánya 3–0, Makó–MTK Budapest 1–6, Nyíregyháza–DVSC 0–2, Orosháza–Budapest Honvéd FC 0–1, Putnok–Újpest 0–3, Soroksár–Vasas 2–3

Nyolcaddöntő (11. 1.-8.-21.-22.-29.)

            Budapest Honvéd–Kaposvár 1–1, 4–0 [5–1], Dunaújváros–Debrecen 1–1, 1–3 [2–4], FTC–Gyirmót 1–0, 3–1 [4–1], Győri ETO–MTK 1–3, 0–5 [1–8], Lombard Pápa–Újpest 0–2, 2–4 [2–6], Sopron–DVTK 1–2, 1–4 [2–6], Vasas–Dunakanyar-Vác 2–1, 1–1 [3–2], ZTE–REAC 1–0, 3–4 [4–4, i. g.]

Negyeddöntő (3. 13.-21.-22., 4. 3.-4.–11.)

            DVTK–ZTE 2–1, 3–3 [5–4], FTC–Vasas 0–2, 3–2 [3–4], MTK–Budapest Honvéd 2–2, 1–2 [3–4], Újpest–DVSC 0–0, 1–3 [1–3]                      

Elődöntő (4. 17.-18.-24.-25.)

            Budapest Honvéd–Vasas 0–0, 2–1 [2–1], DVTK–DVSC         0–1, 2–2 [2–3]

Döntő

            BUDAPEST HONVÉD FC–DEBRECENI VSC  2–2 (0–1, 2–2, 2–2), 11-esekkel: 3–1

2007. 5. 9., Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 8000 néző. V.: Bede Ferenc.
Bp.-Honvéd: Tóth I. – Schindler, Pomper, Szmiljanics, Vincze Z. – Dobos (Genito, 91.), Szabó T., Benjamin – Ivancsics, Hercegfalvi (Koós, 80.), Abraham (Ndjodo, 56.). Edző: Supka Attila.

DVSC: Balogh J. – Bernáth (Bíró, 46.), Mészáros, Komlósi, Leandro – Túlio (Sándor T., 46.), Kiss Z., Vukmir, Dzsudzsák – Tchana (Zsolnai, 62.), Sidibe. Edző: Miroslav Beránek.
Gólszerző: Ivancsics (28.), Szabó T. (104. – 11-esből), ill. Zsolnai (69.), Sidibe (97. – 11-esből)
A 11-est belőtte: Ivancsics (0-1), Komlósi (Ø, 0-1), Genito (0-2), Sidibe (1-2), Ndjodo (Ø, 1-2), Kiss Z. (Ø, 1-2), Szabó T. (1-3), Zsolnai (Ø, 1-3)
Kiállítva: Pomper (95.), ill. Bíró (113.)

Döntetlennel osztálykülönbség esetén az alacsonyabb osztályú csapat jutott tovább

 

69. kiírás, 2007–08

 

1. forduló (8. 4.-6.-10.-11.-12.-15.)

            Ajka Kristály SE–Polgárdi VSE 2–0, SK Ajka-Padragkút–Teskánd KSE 1–2, Balatonföldvári SE–Velence SE 1–8, Balatonfüredi FC–Mőri SE 2–3, Barbacs SE–Úrkút SK 2–4, Berkenye SE–Rákosszentmihályi AFC 1–2, Bodrogkisfalud SE–Nagyhalászi SE 2–2, Bogács KSK–Visonta SE 1–1, Bölcskei SE–Pécsi VSK 1–2, Bugaci KSE–Gyulai Termál FC 1–2, Cigánd SE–Nyírmadai SE 2–0, Dörögdi Medence SE–Andráshida LSC 0–1, Egri FC–Szécsény SE 3–1, Erdőhorváti SE–Ibrány SE 1–4, Etyek SE–III. Kerületi TUE 2–1, Felsőtárkány SE–Putnok VSE 0–6, Gönc VMSE–Balkány SE 1–2, Halogy SE–Zalalövő TK 4–3, FC Hatvan–Nagybátonyi SC 6–0, Ják KSK–Bajcs SE 0–0, Kisbágyon SE–Magyar Testnevelési Egyetem SE 3–2, Kocsola SE–Komlói Bányász SK 1–10, Kóka KSK–ESMTK 1–5, Külsővat SE–FC Táp 2–5, Letenye SE–Somogysárd KSK 6–0, Martfűi LSE–Tiszakécskei VSE 2–1, Mátranováki Vasas SE–Mezőkövesd-Zsóry 1–6,  Mezőkovácsháza TE–Ásotthalom TE 1–2, Nagyecsed Rákóczi SE–Volán Sényő 2–2 (t.: 4-2), Nagymágocs SE–Tompai SE 2–3, FC Napred Tótszentmárton–Marcali VFC 0–5, Nárai SK–Veszkényi Tardosa SE 3–1, Öttevényi TC–Bük TK 1–1, Páka VMSE–Nagyatád FC 1–3, Pálmonostora SE–Orosházi Rákóczi Vasas SE 3–1, Pénzügyőr SE–Tököl KSK 3–2, Pókaszepetk SE–Veszprém FC 0–7, Püski KDSE–Rum KSC 4–6, Püspökladány SE–Mezőtúri AFC 2–0, Rákosligeti AC–Sárisápi Bányász 1–3, Ságvár Junior SE–Bonyhád Völgység LC 2–5, Sajószöged KSK–Kemecse SE 0–4, Sárosd LSC–Balatonszárszó SE 1–0, Solti FC–Pécsváradi Spartacus 3–1, Sopronkövesd LC–Nemesszalók SE 2–3, Szekszárdi UFC–Szederkényi SE 3–2, Sükösdi SC–Nagyárpádi SK 4–1, Tállya KSE–Demecseri SE 0–3, Tisza Volán SC–Békésszentandrási HSE 7–1, Tiszakarád SE–Mándok KSE 1–6, Tiszaszentimrei SE–Balmazújvárosi FC 1–1, Töltéstava SE–Jánosháza KSK 0–1, Újfehértó SE–Nyíradony VVTK 3–0, Verőce SE–Balassagyarmati VSE 0–2, Viszák KSE–Lenti TE 0–6, Voyage SE–Lindab-Törökbálinti TC 0–3, Zamárdi Petőfi SE–Kápolnásnyéki VSE 1–5, Zsámbéki SK–Budapesti Erőmű SE 2–1

2. forduló (8. 21.-22.-23.)

            Ajka Kristály–Felcsút 0–6, Andráshida–Nagyatád 2–1, Balassagyarmat–Budafok 0–1, Bodrogkisfalud–Kemecse 3–5, Bonyhád–Dunaújváros FC 3–2, Cigánd–Balkány 2–2, Demecser–Bogács 5–1, Eger–Szolnoki MÁV FC 2–2, Etyek–Soroksár SC 1–11, Halogy­–Barcs 0–9, Hatvan–Jászberény 2–2, Ibrány–Baktalórántháza 2–4, Ják–Integrál-DAC 0–8, Jánosháza–Öttevény 4–1, Kápolnásnyéki VSE–BKV Előre SC 2–3, Kazincbarcikai SC–Karcagi SE 4–1, Kecskeméti TE–Jászapáti VSE 3–1, Kisbágyon–Pénzügyőr SE 1–4, Lenti–Balatonlelle SE 0–7, Letenye–Marcali 2–1, Makói FC–Békéscsabai Előre 2–2, Mándok–Bőcs 2–4, Nagyecsed–Tuzsér 3–0, Nárai SK–Mosonmagyaróvári TE 1904  0­–14, Nemesszalók–Celldömölki VSE 0–3, Orosházi Rákóczi Vasas SE–Ásotthalmi TE 1-2, Püspökladány–Martfű 4–4, Rákosszentmihályi AFC–Vác Újbuda SE 3–6, Rum–Gyirmót 1–6, Sárisáp–Budaörsi SC 3–1, Sárosd–ESMTK 1–1, Solt–Pécsi MFC 0–6, Sükösdi FC–Komló 0–4, Szekszárdi UFC–Pécsi VSK 2–1, Táp–Szombathelyi Haladás 0–2, Teskánd–Kaposvölgye 0–5, Tisza Volán–Gyula 10–3, Tiszaszentimre–Mezőkövesd-Zsóry 1–8, Tompa–Orosháza FC 0–3, Lindab-Törökbálinti TC–Ferencvárosi TC 0–6, Újfehértó–Putnok 3–6, Úrkút–Móri SE 2–5, Velence–Lombard Pápa Termál FC 2–2, Veszprém–Hévíz 6–3, Zsámbék–Vecsés 3–3  

3. forduló (8. 28.-29., 9. 5.)

            Andráshida–Barcsi 1–0, Ásotthalom–Tisza Volán 0–5, BKV Előre–FC Fehérvár 0–5, Bonyhád–Zalaegerszegi TE FC 0–10, Bőcs–Nyíregyháza Spartacus FC 0–2, Budaörsi–Soroksár 1–0, Celldömölki–FC Sopron 0–3, Demecser–Cigánd 0–1, Eger–Diósgyőri VTK 0–3, Felcsút–Újpest FC 3–1, FTC–Paksi FC 0–0, Gyirmót–Haladás 1–1 (t.: 5-3), Hatvan–Vasas 0–10, Jánosháza–Győri ETO FC 0–7, Kaposvölgye–PMFC 3–1 (h. u.), Kemecse–Kazincbarcika 0–1, Komló–Kaposvári Rákóczi FC 1–3, Letenye–Balatonlelle 2–2, Martfű–Békéscsaba 1–8, Mosonmagyaróvár–FC Tatabánya 2–3, Mór–Budafok 4–0, Nagyecsed–Mezőkövesd 0–2, Orosháza FC–KTE 1–2, Pénzügyőr–Vác-Újbuda 2–2, Putnok–Baktalórántháza 2–0, Sárosd–REAC 2–8, Szekszárd–BFC Siófok 2–2, Velence–Zsámbék 4–0, Veszprém–Integrál-DAC 2–3

4. forduló (9. 25.-26.)

            Andráshida–Győri ETO 0–3, Békéscsaba–Nyíregyháza 2–5, Budaörs–Kaposvölgye 1–1 (t.: 3-4), Cigánd–Vasas 0–5, Felcsút–FTC 0–1, Gyirmót–Tatabánya 2–2, Integrál-DAC–ZTE 2–1, Kazincbarcika–REAC 2–1, KTE–DVSC 2–4, Mezőkövesd-Zsóry–DVTK 1–3, Mór–FC Sopron 1–2, Pénzügyőr–Kaposvári Rákóczi 1–7, Putnok–MTK 0–0, Szekszárd–Letenye 7–0, Tisza Volán–Bp. Honvéd 1–4, Velence–FC Fehérvár 0–12

Nyolcaddöntő (10. 23.-24., 11. 6.-7.)

            Budapest Honvéd FC–FC Sopron 2–1, 3–0 [5–1], FTC–Kaposvári Rákóczi 2–2, 1–2 [3–4], Gyirmót–Nyíregyháza 2–0, 0–1 [2–1], Győri ETO–Fehérvár 1–1, 2–3 [3–4], Kaposvölgye–DVSC 2–5, 2–6 [4–11], Kazincbarcika–DVTK 3–1, 1–1 [4–2], Putnok–Vasas 1–3, 1–3 [2–6], Szekszárd–Integrál-DAC 0–4, 0–7 [0–11]

Negyeddöntő (3. 18.-19.-25.-27.)

            Gyirmót–Kaposvári Rákóczi 2–4, 0–3 [2–7], Integrál-DAC–Vasas 0–1, 2–1 [2–2, i. g.],
Kazincbarcika–Budapest Honvéd 2–2, 2–4 [4–6], Fehérvár–DVSC 2–1, 1–3 [3–4]

Elődöntő (4. 1.-2.-8.-9.)

            Budapest Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–0, 2–1 [6–1], Integrál-DAC–DVSC 1–4, 0–6 [1–10]

Döntő

            BUDAPEST HONVÉD FC–DEBRECENI VSC 0–7 (0–3)

2008. május 28., Budapest, Bozsik József Stadion, 2200 néző. V.: Kassai Viktor.
Bp. Honvéd: Tóth I. – Adewunmi, Szmiljanics, Filó T. (Abraham, 46.), Vincze Z. – Dobos, Pomper, Bárányos (Diego, 55.), Genito, Ivancsics – Hercegfalvi (Berdó, 65.). Edző: Vass László.

DVSC: Polekszics – Bernáth, Komlósi (Szatmári Cs., 14.), Szűcs I., Takács Z. – Huszák (Dombi, 59.), Kiss Z., Leandro (Bogdanovics, 78.), Czvitkovics – Rudolf, Kouemaha. Edző: Herczeg András.
Gólszerző: Leandro (9.), Rudolf (17.), Czvitkovics (19., 82.), Kouemaha (58. – 11-esből, 77., 89.)
Kiállítva: Adewunmi (57.), Dobos (73.)

            DEBRECENI VSC–BUDAPEST HONVÉD FC 2–1 (0–1)

2008. június 4., Debrecen, Nagyerdei Stadion, 7000 néző. V.: Vad II István.
DVSC: Balogh J. – Bernáth, Bíró P., Takács Z., Szatmári Cs. – Dombi (Huszák, 46.), Kiss Z., Leandro, Czvitkovics – Kerekes Zs. (Sándor T., 90.), Bogdanovics (Rudolf, 65.). Edző: Herczeg András.

Bp. Honvéd: Borel – Vincze Z., Szmiljanics, Filó T., Bojtor – Koós (D. Abass, 55.), Pomper, Bárányos, Diego (Ivancsics, 80.) – Abraham, Hercegfalvi (Zsolnai, 70.). Edző: Borgulya István.
Gólszerző: Czvitkovics (74.), Leandro (76.), ill. Filó T. (39.)
Kupagyőztes: DVSC (9–1-gyel)

Döntetlennel osztálykülönbség esetén az alacsonyabb osztályú csapat jutott tovább

 

70. kiírás, 2008–09

 

A 32 közé jutásért (8. 2.-3.-5.-6.-9.-10.-12.-13.)

            Abaújszántó KSE–Várda SE 1–3, AEK Beloiannisz FC–FC Dabas 0–2, Alsóőrs SE–Tamási SE 3–1, Andráshida LSC–Csörötnek KSK 3–0, Angol Foci Suli Páterdomb–Balatonszárszó NSE 1–2, Balatonfüredi FC–Fehérvár FC II 0–4, Berkenye SE–Újpest FC II 0–5, Bodrogkisfaludi SÉE­­­–Nagyecsed RSE 3–2, Bogács KSK–Pétervására SE 0–2, Börcs KSK–Komárom VSE 4–1, Buzsák KSE–Nagykanizsa TE 1866 MÁV 0–4, Csabrendek FC–Vasszécseny SE 4–3, Csongrád TSE–Kiskunfélegyházi TK 2–0, Dány KSK–III. Kerületi TUE UPE 0–5, Devecser SE–Celldömölki VSE 0–2, Dombrád SE–Sárospataki TC 3–0, Dunaharaszti MTK–MTK Budapest II 1–1, Felsőtárkány SC–Ózd FC 1–3, Fertőszentmiklós SE–Bük TK 2–1, Gönyü SE–Veszprém FC P2 Sport 1–10, Győrszemere KSK–Környe SE 3–2, Hajósi FC–Paksi SE II 2–10, Harkakötönyi TSE–Algyő SK 1–7, Ikrény SE–Bicskei TC 0–8, Kaposszerdahely KSE–Szentlőrinc SE 0–4, Kerámia SE Tófej–Balatonberényi SE 3–1, Kishárságy SE–Bajai LSE 1–19, Kisteleki TE–Kiskőrösi LC 0–0 (t.: 1-4), Kótaj SE–Kemecse SE 2–1 (h. u.), Kovácshida–Szekszárdi UFC 1–3, Kővágószőlősi SE–Gabona Transz-Kaposvár II 0–3, Ladánybenei FC–Százhalombattai LK 2–3 (h. u.), Leányfalu SE–Nagybátonyi SC 3–2, Lipót SK–Móri SE 7–1, Majsi Táncsics SE–Decs KSE 0–3, Mezősas SE–Békéscsabai Előre 1912 SE 1–5, Nagytétényi SE–Tura VSK 0–2, Nyírkárászi KSE–Nyírtelek SE 2–3, Pálhalma Agrospeciál–Szigetszentmiklósi TK 2–4, PTE-PEAC–Nagybajomi AC 3–4, Putnok VSE–Salgótarján-Baglyasalja FC1–2, MP-Widenta Romhány–REAC II 1–3, Sajókaza SE–Egri FC 2–3, Sarkadkeresztúri SE–Ebesi KSK 2–1, Sülysáp KSK–Jászapáti VSE 1–0, Soproni VSE-GYSEV–Sárvár FC 2–1, Szécsény VSE–Gyöngyös AK 3–2, Szentgál Senior SE–Zalaszentmihály SE 2–1, Tabak SE Tokodaltáró–KSE Karancslapujtő 1–2, TGT-Tomor-Lak KSE–Tiszabecs LC 4–1, Tiszaköröd SE–DVSC-Teva II 1–18, Tiszapalkonyai SE–Ajak SE 0–0 (t.: 4-2), Túrkevei VSE–Méhkeréki SE 2–0, Újszászi VVSE–Monori SE 3–2, Várbalog KSK–Vépi KSE 1–1 (t.: Várbalog), Viadukt SE-Biatorbágy–Budapest Honvéd II 1–1, Zalahápi SE–Gránit Gyógyfürdő SE 0–6, Zalalövő TK–Rum KSC 2–4   

2. forduló (8. 20.-26.-27.-28.)

            Alsóőrs–Fehérvár II 0–5, Andráshida–Nagybajom 3–2, Balatonszárszó–Veszprém 2–4, Veszprém Bicske–Integrál-DAC 1–2, Bodrogkisfalud–Tuzsér 0–3, Börcs–Biatorbágy 0–3, Csabrendek–MTE 1904 1–2, Csongrád–Orosháza 0–3, Dabas–BKV Előre 2–1, Decs–Komlói Bányász SK 3–2, Dombrád–DVSC-Teva II 3–5, Dunaharaszti–Budaörs 2–1, Gyirmót SE–Lombard Pápa Termál FC 1–4, Gránit Gyógyfürdő–Gabona Transz-Kaposvár II 1–0, Győrszemere–Felcsút 3–8, III. Kerület–Tököl 4–1, Karancslapujtő–Kazincbarcika 0–6, Kiskőrös–Algyő SK 2–3, Kótaj–Bőcs 1–3, Leányfalu SE–Ferencvárosi TC 0–9, Lipót–FC Tatabánya 1–1 (t.: 4-5), Mezőkövesdi SE–Baktalórántháza 0–0 (t.: 4-2), Nagykanizsa–Kaposvölgye 4–3, Nyírtelek–Tomor-Lak 3–0, Pétervására–Salgótarján-Baglyasalja 1–2, REAC II–Vác-Újbuda 2–0, Rum–Fertőszentmiklós 3–0, Sarkadkeresztúr–Makói FC 0–5, Soroksár–Vecsés FC 0–2, Sülysáp–Jászberény 0–2 (h. u.), SVSE-GYSEV–Ajka 1–0, Szécsény–Ózd 4–2, Szekszárd–Pécsi MFC 3–4, Szentgál–Dunaújváros FC-Prelasti 0–4, Szentlőrinc–Paks II 3–0, Szigetszentmiklós–Újpest II 1–0, Szolnoki MÁV-Mondi–Restart-Ceglédi VSE 3–2,  Tiszapalkonya–Várda 1–2 (h. u.), Tófej–Barcs 1–6, Tura–Százhalombatta 7–1, Túrkeve–Békéscsaba 0–3, Újszász–Eger 3–0, Várbalog–Celldömölk 0–7     

3. forduló (9. 2.-3.-4.)

            Algyő–Orosháza 1–0, Andráshida–Kaposvári Rákóczi 0–1, Bőcs–Nyíregyháza 1–0, Celldömölk–SVSE-GYSEV 2–1, Dabas–REAC 0–6, Decs–Pécsi MFC 1–4, Dunaharaszti –Vasas 2–4, Erzsébeti SMTK–Szolnoki MÁV-Mondi 4–3, Gránit Gyógyfürdő–Barcsi 1–0, III. Kerület–Felcsút 2–5, Integrál-DAC–Szombathelyi Haladás 0–1, Jászberényi–Kecskeméti TE-Ereco 1–3, Kozármisleny–Paks 1–0, Makó–Békéscsaba 1–0, Mosonmagyaróvár TE 1904–Lombard Pápa 2–4, Nyírtelek–Diósgyőri VTK 2–5, REAC II–Fehérvár FC II 1–3, Rum –Nagykanizsai TE 3–1, Salgótarján-Baglyas–Kazincbarcika 0–1, Szentlőrinc–Balaton FC Siófok 0–2 (h. u.), Szigetszentmiklós–Ferencvárosi TC 1–1 (t.: 2-3), Tatabánya–Fehérvár FC 0–3, Tura–Budapest Honvéd FC 1–2 (h. u.), Tuzsér–Mezőkövesd-Zsóry 1–1 (t.: 4-3), Újszász–Szécsény 5–1, Veszprém–Zalaegerszegi TE FC 2–1, Várda–DVSC II 1–5, Vecsés –Újpest FC 1–1 (t.: 4-5), Biatorbágy–Dunaújváros 3–4

4. forduló (9. 17.-23.-24.-25.)

            Algyő–DVSC 1–10, Celldömölk–Lombard Pápa 0–4, Dunaújváros–Bőcs 1–1 (t.: 6-7), DVSC II–Bp. Honvéd 0–1, ESMTK–KTE-Ereco 0–4, Fehérvár II–Veszprém 4–0, FTC–Haladás 1–2, Kazincbarcika–Vasas 2–1, Kozármisleny–MTK Budapest 2–2 (t.: 3-6), Felcsút–Fehérvár 1–1 (t.: 5-6), Makó–DVTK 1–0, PMFC–Győri ETO 0–5, Rum–Siófok 0–3, Tuzsér–Újpest 1–2, Újszász–REAC 0–3, Zalakaros–Kaposvár 0–6

Nyolcaddöntő (10. 8.-10.-21.-22.)

            Bőcs–Újpest 0–3, 0–7 [0–10], Fehérvár–DVSC 2–1, 0–1 [2–2, i. g.], Fehérvár II–BFC Siófok 0–4, 1–4 [1–8], Haladás–Győri ETO 3–2, 0–4 [3–6], Kaposvár–MTK Budapest  2–4, 1–6 [3–10], Kazincbarcika–Lombard Pápa 2–0, 1–1 [3–1], KTE-Ereco-REAC 1–1, 2–2 [3–3, i. g.], Makó–Bp. Honvéd 0–2, 1–3 [1–5]                                  

Negyeddöntő (3. 10.-11.-17.-18.)

Budapest Honvéd–KTE-Ereco 2–0, 4–1 [6–1], BFC Siófok–DVSC 2–0, 1–1 [3–1],
Kazincbarcika–Győri ETO 1–2, 0–7 [1–9], MTK Budapest–Újpest 1–2, 3–2 [4–4, i. g.]     

Elődöntő (4. 14.-15.-21.-22.)

            Győri ETO–MTK Budapest 2–1, 2–2 [4–3], BFC Siófok–Budapest Honvéd 1–2, 2–2 [3–4]

Döntő

            GYŐRI ETO–BUDAPEST HONVÉD FC  0–1 (0–0)

2009. 5. 20., Győr, ETO Park, 11 000 néző. V.: Szabó Zsolt.
Győr: Sztevanovics – Odikadze (Djordjevics, 74.), Stark, Sztanisics, Völgyi (Bicák, 60.) – Böőr, Józsi, Pilibaitis (Supics, 68.), Kink – Bajzát, Alekszidze. Edző: Dragoljub Bekvalac.

Bp. Honvéd: Rabóczki – Takács Á., Debreceni, Szmiljanics, Filó T. – Abass (Moreira, 63.), Vukmir, Benjamin (Maróti, 86.), Diego – Hercegfalvi (Dobos, 88.), Abraham. Edző: Sisa Tibor.
Gólszerző: Abraham (71.)

            BUDAPEST HONVÉD FC–GYŐRI ETO  0–0

2009. 5. 26., Budapest, Bozsik József Stadion, 7000 néző. V.: Solymosi Péter.
Bp. Honvéd: Rabóczki – Takács Á., Debreceni, Szmiljanics, Benjamin – Vukmir, Lungu, Abass (Moreira, 65.), Diego – Hercegfalvi (Dobos, 80.), Abraham (Palásthy, 91.). Edző: Sisa Tibor.

Győr: Sztevanovics – Odikadze, Stark, Sztanisics, Völgyi – Supics, Böőr (Bicák, 71.), Józsi, Kink (Copa, 76.) – Bajzát (Pilibaitis, 65.), Alekszidze. Edző: Dragoljub Bekvalac.
Kiállítva: Benjamin (83.), ill. Supics (63.)
Kupagyőztes: a Budapest Honvéd FC, 1–0-s összesítéssel

 

71. kiírás, 2009–10

 

1.forduló (8. 5.-7.-8.-9.)

            Babcsán Művek SC–Vasas SC II 1–6, Balatonkeresztúr KSK–Hévíz 1–3, Balatonszárszó SE–Veszprém FC 1–3, Cigánd SE–Nyírmadai SE 2–4 (h. u.), Csanytelek SC–Harta SE 0–2 (h. u.), Dunaföldvár FC–Szigetvári ZMSE 4–1, Gázművek MTE–Érdi VSE 0–5, Gönc VMSE–Tiszalök VSE 1–2, Görögdi Medence SE–Pákozd SE 2–1, Harkakötönyi TSE–Algyő SK 1–2, Herendi Porcelán SK–Bakonycsernye BSE 2–3, Hevesi SC–Aszaló SE 1–5, Interec Ablak Bajcs SE–Celldömölki VSE 0–4, Istenmezei SE–Putnok VSE 1–2, Ják KSK–Police-Ola SK 2–0, Kaposmérői SE–Gránit Gyógyfürdő SE 1–0 (h. u.), Kentaur ASC–Rum KSK 0–0 (t.: 12-13*), Kinizsi SK Szabadegyháza–Ajka Kristály SE 7–2, Kisújszállási SE–Kondorosi TE 1–1 (t.: 3-5), KSE Karancslapujtő–Tura Bio Tech USA 0–2, Koroncó SE–Sárisápi Sikér 3–5 (h. u.), Kömlőd–Börcs KSK 0–4, Lábatlani EKSE–Győrszemere KSK 0–8, Lébény SE–Sárvár FC 2–1, Lindab-Törökbálint TC–Újbuda 3–4, Lövő SE–Nemesszalók ESE 2–5, Markaz FC–Diósgyőri VTK II 0–6, Monostorpályi KSE–Mátészalkai MTK 0–4, Nagykanizsai TE 1866 MÁV–Nagyatád FC 1–3, Nyírbátor FC–Berettyóújfalui SE 3–0, Öreglaki Medosz SE–Semjénházi SE 1–4, Ősi PSE–Pálhalma Agrospeciál SE 1–6, Öskü MFC–Sárosd NSC 2–3, Paksi SE II–Szentlőrinc SE 1–2, Pellérd SE–Bonyhád VSC 1–6, Pénzügyőr SE–Rákosmenti TK 2–2 (t.: 4-5), Pogány Tanko Trans–Szekszárdi UFC 3–1, Rábapatyi LSK–KSE Csesztreg 4–3, Sárospataki SE–Várda SE 2–0, Soproni VSE–GYSEV–Répcelak SE 2–3 (h. u.), Sülysáp–Jászladányi SE 0–1, Szajki SE–Kalocsai TE 1–1 (t.: 4-5), Szőlőskert-Nagyréde SC–Mezőkövesd-Zsóry SE 3–7, Tállya KSE–Mándok KSE 1–3, Tápiószecső FC–Jánoshidai SE 1–3, Teskánd SE–Táplán SE 3–0, Tisza Volán SC–Kecskeméti TE II 4–2, FC Tiszaújváros–Kemecse SE 1–3 (h. u.), Tótkomlósi FC–Ladánybene FC 0–2, Törteli KSK–Orosházi FC 1–6, Ugod SE–MTE Mosonmagyaróvár 1–4, Újpest FC II–Balassagyarmat SE 1–2, Vácduka KSK–Szügy SE 2–3, Vajai II. Rákóczi Ferenc SE–Nyírábrányi KSK 2–3, Verőce SE–Mátranováki VSC 5–6   
*a Vas Népe tudósítása szerint 13-14

2. forduló (8. 19.-20.-26., 9. 23.)

            Algyő–Orosháza FC 1–4, Börcs–Videoton FC II 0–6, Dörögd–Hévíz 1–2, Érd–Vecsés 2–3, Győrszemere SK–Bakonycsernye 6–0, Harta–Duinaföldvár 2–1, Jánoshida–Heves 4–3, Jászberényi SE–Cegléd 0–4, Jászladány–Mezőkövesd-Zsóry 2–3, Kaposmérő–Kozármisleny SE 0–3, Kinizsi Szabadegyháza–Kalocsai FC 11–1, Kondoros–Makói FC 1–3, Ladánybene–Szolnoki MÁV FC 4–5, Lébény–Répcelak 1–0, Lövő–Rábapaty 3–0, Mosonmagyaróvár–Celldömölk 1–0 (h. u.), Mándok–Bőcs 4–1, Mátranovák–MTK Budapest II  2–10, Nagyatád–Pécsi MFC 1–3, Nyírbátor–Kazincbarcikai SC 5–0, Nyírmadai ISE–DVTK II 4–2, Pálhalma–Bonyhád-Völgység LC 1–0, Pogány-TT–Kaposvölgye VSC 3–4 (h. u.), Police-Ola–Veszprém FC 0–5, Putnok–Kemecse 2–1, Rákosmenti KSK–Tököl 1–2, Rum­–Zalaegerszegi TK II 0­–5, Sárisáp–Győri ETO FC II 1–3, Sárosd–Bajai LSE 0–1, Sárospatak–Baktalórántháza 1–2, Semjénháza SE–FC Ajka 2–3 (h. u.), Százhalombattai LK–Budaörsi SC 2–3, Szentlőrinc–Barcs 0–1,  Szügy–Rákospalotai EAC 0–5, Teskánd–Balaton FC-Siófok 0–2, Tisza Volán–Békéscsabai Előre 1912 SE 2–4, Tura–BKV Előre SC 4–2, Újbuda–Szigetszentmiklósi TK 0–1, Vasas SC II–Balassagyarmat 0–3  

3. forduló (9. 9.-15.-16.-29.)

            Bajai–Makó FC 2–1, Balassagyarmat–REAC 1–7, Cegléd–Békéscsaba 1–0, Dunakanyar-Vác–Budaörs 2–0, Győri ETO II–Lombard Pápa 0–2, Győrszemere–FC Tatabánya 1–6, Harta–Szolnoki MÁV 1–7, Hévíz–Zalaegerszegi TE 0–3, Jánoshida–Szigetszentmiklós 0–2, Kinizsi Szabadegyháza–Kaposvölgye 0–3, Kozármisleny–Paksi FC 0–1, Lébény–Gyirmót 0–6, Lövő–Ajka 1–8, Mándok–DVTK 1–2, Mátészalka–Mezőkövesd-Zsóry 0–6, Mosonmagyaróvár–Győri ETO 0–7, MTK Budapest II–Ferencvárosi TC 2–0, Nyírbátor–Baktalórántháza 2–1 (h. u.), Nyírmada–Nyíregyháza Spartacus 2–0, Orosháza–Kecskeméti TE 0–3, Pálhalma–BFC Siófok 2–1, Putnok–DVSC-DEAC 2–3, Tököl–Barcs 2–1, Tura–Vasas SC 5–4 (h. u.), Vecsés–MTK Budapest 0–5, Veszprém–Kaposvári Rákóczi 1–2, Videoton-Puskás Akadémia–Videoton 0–3, Zalaegerszegi TE–Pécsi MFC 1–5

4. forduló (9. 29.-30., 10. 7.)

            Ajka–Győri ETO 1–5, Baja–Haladás 0–1, Cegléd–KTE 0–3, Dunakanyar-Vác–Budapest Honvéd FC 0–2, Gyirmót–Kaposvári Rákóczi 1–1 (t.: 4-5), Kaposvölgye–Paks 1–0, Mezőkövesd-Zsóry–DVSC-DEAC 4–2, MTK Budapest II–Újpest FC 0–4, Nyírbátor–DVTK 0–4, Nyírmada–Debreceni VSC 0–8, Pálhalma–Videoton 1–4, Pécsi MFC–ZTE 0–1 (h. u.), REAC–Szolnoki MÁV 1–4, Tatabánya–Lombard Pápa 1–2, Tura–MTK 0–6, Tököl–Szigetszentmiklós 0–1,

Nyolcaddöntő (10. 20.-21.-22.-27.-28.)

            Győri ETO–Kaposvári Rákóczi 1–1, 2–0 [3–1], Haladás–ZTE 0–2, 1–1 [1–3], Kaposvölgye–Szigetszentmiklós 2–2, 2–3 [4–5], KTE–Újpest 2–5, 2–6 [4–11], Mezőkövesd-Zsóry–DVSC 1–4, 3–4 [4–8], MTK Budapest–DVTK 3–0, 3–0 [6–0], Szolnoki MÁV–Budapest Honvéd 4–1, 0–3 [4–4, i. g.], Videoton–Lombard Pápa 3–0, 0–0 [3–0],

Negyeddöntő (11. 11.-17.-25., 12. 12.17.)

            Bp. Honvéd–Győri ETO 1–1, 1–0 [2–1], DVSC–MTK Budapest 2–0, 0–2 [2–2, t.: 5-4], Szigetszentmiklós–ZTE 0–3, 1–3 [1–6], Videoton–Újpest 0–1, 0–1 [0–2]

Elődöntő (3. 23.-24., 4. 13.-14.)

            Bp. Honvéd–DVSC 1–1, 1–2 [2–3], Újpest–ZTE 0–1, 0–0 [0–1]

Döntő

            DEBRECENI VSC–ZALAEGERSZEGI TE  3–2 (2–1)

2010. 5. 26., Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző. V.: Vad II István.
DVSC: Verpecz – Bernáth, Komlósi, Mijadinoszki, Laczkó – Szakály P., Bódi (Varga J., 90+1.), Szélesi, Czvitkovics (Kiss Z., 81.) – Coulibaly, Yannick (Rezes, 44.). Edző: Herczeg András.

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovič, Bogunovics, Máté P. – Szluka, Horváth A., Kamber, Illés – Rudnjevs, Pavicsevics. Edző: Csank János.
Gólszerző: Coulibaly (24., 68.), Yannick (31.), ill. Pavicsevics (42.), Rudnjevs (70.)

 

72. kiírás, 2010–11

 

1. forduló (8. 7-8.)

            Ásotthalom SE–Gyulai Termál FC 0–3, Bácsborsódi SK–Hódmezővásárhelyi FC 0–0 (t.: 4-5), Balatonszárszó KSE–Úrkút SK 2–3 (h. u.), Bárándi KSE–Füzesgyarmati SK 6–1, Bölcskei SE–Tököli VSK 1–2, Csillaghegyi MTE–Tát SE 1–4, Demecsei SE–FC Tiszaújváros 0–4, Dunaharaszti MTK–Jánoshidai SE 6–0, Dunaszeg SE–Ete SE 1–3, Egerág SE–Kakasd SE 1–2, Egyházasfalu SE–Körmedi FC 0–3, Encs Városi SC–Tiszakanyár SE 1–3,  Esztergom SC–Újbuda Labdarúgó FC 0–6, Fehérgyarmati FC–Nagyecsed RSE 0–3, Felsőörsi IKSE–Velence SE 1–5, Gázművek MTE–Gödöllői SK 1–1 (t.: 4-5), Gyomaendrődi FC–Püspökladányi LE 1–4, Hajdúsámson SE–Tiszabecs LC 0–3, Kávás KSE–Angol Foci Suli Páterdomb 1–9, Kék SE–Tiszalúc NKSE 1–4, Kiskanizsai Sáskák SE–Mezőcsokonya SE 0–1 (h. u.), Kiskorpádi SE–Bonyhád VLC 1–3, Kiskőrösi LC–Szegedi Vasutas SE 1–3, Kőrösszegapáti SE–Karcagi SE 3–5, KSE Karancslapujtő–Felsőtárkány SC 1–4, Kulcs SE–Hartai SE 2–3 (h. u.), Ladánybenei FC–Csepeli FC 2–4, Lébény SE–Kemenesmagasi SE 1–3, Lövő SE–Király Sabadidősport Egyesület 1–2 (h. u.), Miskolci Vasutas SC–Egri FC 0–4, Nagyatád TC–NTE 1866 MÁV Nagykanizsa 2–3, Novai-Ostoros SE–Sajókaza SE 3–2, Oroszlányi SZE–Győrszemere KSK 1–6, Öttevény TC–Ugod SE 1–0, Pálmonostora SE–Dunaújváros-Pálhalma SE 0–4, Pétervására SE–Nagybátonyi SC 7–0, Rábapatyi KSK–Lipóti Pékség SK 1–4, Rákosmenti KSK–Érdi VSE 1–2, Rum KSC–Soproni VSE 0–2, Satelit SC Somogytarnóca–Komlói Bányász SK 0–6, Siklósi FC–Szekszárdi UFC 0–2, Szajol KLK–Felsőpakony SK 1–2, Szécsény VSE–Putnok Városi SE 1–2, Szentantalfa Nivegy-völgy–Csákvár TK 2–5, Szentlőrinc SE–Bajai LSE 0–3, Szentpéterfai SE–Let’s do it Technoroll Teskánd SE 0–5, Tállya KSE–Nyírmadai ISE 3–1, Tótkomlósi TC–Tisza Volán SC 1–2, Törteli KSK–Szolnoki Spartacus 2–0, Újbuda TC–Pásztó SK 1–2 (h. u.), Újfehértó SE–Cigánd SE 1–2, Várvölgy SE–Veszprém FC 1–3, Verőce SE–Pénzügyőr SE 2–1, Zalakomár Egyetértés SE–Balatonlelle SE 0–2; Aszód FC–Újpest II 0–3 játék nélkül 

2. forduló (8. 17.-18.-25.)

            Baktalórántháza VSE–Bőcs KSC 0–3, Balatonlelle–Hévíz FC 2–1, Cigánd–Nyíregyháza Spartacus FC 0–3, Csákvár TK–MTK Budapest II 2–2 (t.: 7-8), Csepel FC–Dunaharaszti 0–5, Eger–Diósgyőri VTK 3–2, Érdi VSE–Cegléd 0–1, Ete–Győri ETO FC II 0–5, Felsőpakony–­Dunakanyar-Vác 1–4, Felsőtárkány–Tiszaújváros 2–0, Gödöllő SK–Budapest Honvéd II 2–4, Győrszemere–FC Ajka 4–1, Harta–Baja 2–4, Hódmezővásárhely­–Makói FC 0–1, Karcag–Báránd 2–3, Kemenesmagasi SE–Gyirmót FC 2–5, Király SZE–Lipót 2–3 (h. u.), Komló–Bonyhád 1–2, Mezőkocsonya­–Kakasd 0–2, Nagykanizsa–Pécsi MFC 0–5, Novai-Ostoros–Putnok 0–3, Öttevény–­Enternet SE-Tatabánya 1–2, Pálhalma–REAC 0–3, Pásztó SK–Mezőkövesd-Zsóry 0–6, Péterdomb–Kaposvölgye 0–5, Pétervásár­a–KBSC KC 1–0, Püspökladányi LE–DVSC-DEAC  0–2, Szegedi VSE–Békéscsaba 1912 Előre SE 1–3, Szekszárd–Kozármisleny 2–1, Tállya–Nagyecsed 5–6 (h. u.), Tát–SZTK-Erima 0–1, Teskánd–Körmendi FC 3–0, Tisza Volán–Gyulai Termál FC 3–2, Tiszabecs–Hajdúböszörményi TE 4–3, Tiszalúc–Tiszakanyár 0–3, Tököl–Vecsés 3–2, Törtel–Budaörs 1–5, Újbuda–Újpest FC II 5–1, Úrkút–Soproni VSE 1–4, Velence SE–BKV Előre SC 2–6, Verőce–Videoton-Puskás Akadémia 1–3, Zalaszentgróti VFC–Barcsi SC 1–­6, ZTE FC II–Veszprém 4–4 (t.: 4-5)

3. forduló (9. 21.-22., 10. 5.)

            Balatonlelle–Paksi FC 0–4, Bárándi KSE–RSE Nagyecsed 1–2, Békéscsaba–Kecskeméti TE-Ereco 1–2, Bonyhád-Völgység FC–BLC Siófok 0–2, Budaörs–Budapest Honvéd FC 1–2, Cegléd–Makó 1–0, Dunaharaszti MTK–MTK Budapest II 2–1, Eger–Mezőkövesd-Zsóry 2–0, Győri ETO FC II–Lombard Pápa Termál FC 1–2, Győrszemere–Szombathelyi Haladás 1–2, Kakasd–Baja 1–7, Lipót–Veszprém 2–1, Pétervására–Bőcs KSC 0–3, Pécsi Mecsek FC–Kaposvölgye VSC 7–1,  Putnok–Felsőtárkány SC 2–1, Rákospalotai EAC–SZTK-Erima 3–0, Szekszárd–Kaposvári Rákóczi 1–3, Teskánd–Barcs 0–1, Tisza Volán–Szolnoki MÁV 2–1, Tiszabecs–Nyíregyháza 4–1, Tiszakanyár–DVSC-DEAC 2–1, Tököli VSK–Vasas-Híd 2–4, Újbuda Labdarúgó Kft.–Ferencvárosi TC 1–8, Videoton II-Puskás Akadémia–MTK Budapest 0–4; Újpest FC játék nélkül

4. forduló (10. 6.-26.-27., 11. 2.)

            Baja–Videoton FC 2–4, Barcs–Győri ETO 1–7, BKV Előre–BFC Siófok 1–2, Budapest Honvéd II–ZTE 1–2, Bőcs–Újpest 1–5, Cegléd–MTK Budapest 0–5, Dunaharaszti–Kaposvári Rákóczi 1–2 (h. u.), Gyirmót–Lombard Pápa 1–1 (t.: 3-4), Lipóti Pékség–Szombathelyi Haladás 2–5, Nagyecsed–DVSC-Teva 1–1 (t.: 7-8), PMFC–Paks 0–1, Putnok–Budapest Honvéd 1–3 (h. u.), REAC–FTC 0–5, Tisza Volán–Vasas 1–3, Tiszabecs–Eger 1–3, Tiszakanyár–KTE-Ereco 0–3

Nyolcaddöntő (11. 9.-10.-23. – 2. 16., 3. 1.-2.)

            BFC Siófok–FTC 3–1, 1–2 [4–3], DVSC-Teva–KTE-Ereco 0–3, 1–3 [1–6], Eger–Budapest Honvéd 0–3, 0–7 [0–10], Kaposvári Rákóczi–Paks 1–0, 1–0 [2–0], Lombard Pápa–Újpest 1–3, 1–3 [2–6], MTK Budapest–Győri ETO 0–0, 1–1 [1–1, i. g.], Vasas–ZTE 0–3, 0–6 [0–9], Videoton–Szombathelyi Haladás 3–0, 3–1 [6–1]   

Negyeddöntő (3. 8., 9., 15., 16.)    

            Budapest Honvéd–Videoton 1–1, 0–4 [0–5], KTE-Ereco–Siófok 5–1, 1–1 [6–2], MTK Budapest–ZTE 0–0, 1–2 [1–2], Újpest–Kaposvári Rákóczi 2–3, 2–2 [4–5] 

Elődöntő (4. 19.-20., 5. 3.-4.)

            Kaposvári Rákóczi–Videoton 0–1, 0–4 [0–5], KTE-Ereco–ZTE 5–1, 0–0 [5–1]

Döntő

            KECSKEMÉTI TE-ERECO–VIDEOTON FC 3–2 (2–0)

2011. 5. 17.,  Budapest,  Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző. V.: Iványi Zoltán.
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh B., Mohl – Csukics (Bertus, 91.), Ebala – Bori, Litsingi, Foxi (Szavics, 93.) – Tököli (Dosso, 87.). Edző: Tomiszlav Szivics.

Videoton: Sebők – Lázár, Lipták, Vaskó, Elek Á. – Gosztonyi (Lencse, 70.), Farkas B. (Szakály D., 60.), Sándor Gy., Polonkai (Vasziljevics, 46.) – Nikolics, André Alves. Edző: Mezey György.
Gólszerző: Foxi (2., 14., 80.), ill. Csukics (öngól, 48.), Nikolics (82.)

 

73. kiírás, 2011–12

 

1. forduló (8. 5.-6.-7.-10.)

            Aba-Sárvíz FC–Akasztó FC 3–0, Adonyi VSK–Hartai SE 0–1, Alsónémedi SE–Rákosmenti KSK 0–3, Aszód FC–Nagybátonyi TC 3–1, Bácsalmási PVSE–Pécsi VSK 3–4, Bajcs SE–MTE 1904  2–0, Békéscsabai MÁV SE–Tisza Volán 1–2, Bólyi SE–Tolnai VFC 1–0, Bödei SE–Tanakajdi TC 1–1 t.: 2-3), Bököny SE–Sárrétudvari SE 2–2 (t.: 4-2), Celldömölki VSE–Egervári TE 3–1, Csanádpalota FC–Békéscsabai Jamina SE 0–1, Detk SE–Putnok VSE 0–4, Diósdi TC–Soroksár SC 3–2, Ebesi SKSE–II. Rákóczi Ferenc SE Szakoly 3–4, Ferencvárosi FC–Tardosi FC 1–1 (t.: 6-4), Garai SE–Ócsárd SE 0–5, Gödöllői SK–Vasas-Híd II 1–0, Győrszemere KSK–Ácsi Kinizsi SC 8–0, Hajdúhadházi SK–Nagyiváni KSE 0–3, Herendi Porcelán SE–Csákvár TK 0–1, Indotek Csepel FC–Érdi VSE 4–1, Ikrény SE–Úrkút SK 3–0, Jáki SE–ZTE FC II 1–1 (t.: 7-8), Jánossomorja SE–Vép VSE 3–2 (h. u.), Kapuvári SE–Sárvár FC 1–3, Kiskanizsai Sáskák SE–Kiskorpádi SE 1–5, Kapuvári SE–Sárvár FC 0–3, Kislőd FC–Iszkaszentgyörgyi KSE 0–11, Kispalád SE–Pátroha LSE 2–1, Madocsa SE–Bölcskei SE 0–6, Magyarorbánhegyesi FC–M Foci (Kistelek) 3–4 (h. u.), Nagyárpádi SE–Kaposvári Rákóczi II 0–11, Nagykőrösi Kinizsi Törtel–Törökszentmiklósi FC 2–0, Nagyrozvágy KSE–Aszaló SE 1–2, Nyírcsaholy SE–Tiszakanyár SE 0–8, Öskü MFC–Velence SE 0–5, Petőházi SE–Répcelaki SE 1–3 (h. u.), Rédics KSE–Badacsonytomaj-Tapolca FC 0–2, Révfülöp NSE–Gránit Gyógyfürdő SE 3–1, Rum KSC–Kentaur Sprint ASC 1–4, Sárosd NKSC–Solti FC 2–0, Szany SE–Ete SE 4–1, Szászbereki SE–Tápiószecső FC 4–0, Szászvári SE–Bonyhádi VLC 2–5, Szécsény VSE–FC Hatvan 2–1, Szendrő VSE–Tiszalúc NKSE 3–5 (2–2, h. u.), Szigetvári ZMSE–Balatonlellei SE 0–2, FC Táp–Lombard Pápa Termál FC II 0–5, Tarnalelesz Romacsillagok–VMSE Gönc 2–0, Terem SE–Tiszakóród SE 2–1, Tomor-lak KSE–FC Tiszaújváros 4–5 (3–3, h. u.), Töltéstava SE–Nemesszalók ESE 3–1, Újbuda–Maglódi TC 1–0, Újhartyáni SE–Kecskeméti TE II 0–5, Varbói Bányász SE–Felsőtárkány SC 0–4, Zalaszentmihály SE–Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdő 1–1 (t.: 3-4) 

2. forduló (8. 13.-14.-16.)

            Aba-Sárvíz–Harta 0–6, Aszód–Egri FC 1–5, Badacsonytomaj-Tapolca–Gyirmót FC 0–14, Bajcs–Veszprém FC 1–9, Balatonkeresztúr-Balatonmáriafürdő–ZTE FC II 2–2 (t.: 4-5), Békéscsabai Jamina–Szeged 2011 0–1, Bóly–Bonyhád 3–0, Bököny–Putnok 1–6, Bölcske–Dunaújváros-Pálhalma SE 2–3,  Celldömölk–Sárvár 2–3, Csákvár–FTC II 3–0, Csepel–Videoton-Puskás Akadémia FC 0–0 (t.: 5-6), Diósd–MTK Budapest 0–4, Felsőtárkány–Budaörs 3–4 (2–2, h. u.), Ferencvárosi FC–Dunakanyar-Vác 0–1, Gödöllő–Budapesti Honvéd-Magyar Futballakadémia 0–2, Ikrény–Duna FC Tatabánya 0–16, Iszkaszentgyörgy–Győri ETO FC 3–6, Kecskeméti TE II–Szolnoki MÁV 0–2, Kentaur ASC–Balatonlelle 4–1, Kiskorpád–Kozármisleny 0–5, Kispalád–Aszaló 1–2, M. Foci–Békéscsabai Előre 0–6, Nagyiván–Nagykőrös 3–1, Ócsárd–Bajai LSE Kalo-Méh 0–4, PVSK–Kaposvári Rákóczi II 1–4, Répcelak–SVSE-GYSEV Goldschmit 0–3, Révfülöp–Győrszemere 0–3, RKSK–Vecsés 3–0, Sárosd–MVM Paks II 0–5, Szakoly–Balmazújváros 0–6,  Szany–FC Ajka 1–2 (1–1, h. u.), Szászberki–Restart Ceglédi VSE 0–7, Szécsény–Rákospalotai EAC 0–3, Tanakajd–Jánossomorja 0–5, Tarnalelesz–Újpest FC B 1–6, Terem–KBSC 1–4, FC Tisza Volán–Orosháza 3–4, Tiszakanyár­–Mezőkövesd-Zsóry FC 0–3, Tiszalúc–DVSC-DEAC 0–6, Tiszaújváros–Nyíregyháza Spartacus FC 1–2 (h. u.), Töltéstava–Lombard Pápa TFC II 3–2 (2–2, h. u.), Újbuda­–Szigetszentmiklósi TK-Erima 1–4,  Velence–BKV Előre SC 1–2 (1–1, h. u.)

3. forduló (9. 20.-21.-28.)

            Aszaló–Balmazújváros FC 0–2, BKV Előre–Dunaújváros-PASE 3–0, Bóly–Bajai LSE 2–5, Budaörs–Vasas SC 0–2, Ceglédi–Orosháza 3–0, Csákvár–Budapest Honvéd-MFA 2–1, Dunakanyar-Vác–Újpest FC 1–4, Eger–Diósgyőr 0–0 (t.: 2-4), Gyirmót–Ajka 3–3 (t.: 5-4), Győri ETO FC II–Tatabánya 0–0 (t.: 2-4), Győrszemere–Lombard Pápa 0–10, Harta–Kozármisleny 2–4, Jánossomorja SE–Sárvár FC 3–1, Kaposvári Rákóczi II–Zalaegerszegi TE 1–0, Kazincbarcikai BSC FC–Debreceni VSC-Teva 1–5, Kentaur ASC–Kaposvár Rákóczi 0–2, Mezőkövesd–Nyíregyháza 4–1, MTK Budapest–REAC 4–0, Nagyiván–Békéscsabai Előre 1–3, Paks FC II–Pécsi Mecsek FC 0–3, Putnok VSE–DVSC-DEAC 3–0, RKSK–Újpest FC II 4–1, Soproni VSE–Haladás 0–2, SZTK-Erima–Budapest Honvéd FC 2–1 (1–1, h. u.), Szolnoki MÁV FC–Szeged 2011  1–1 (t.: 4-1), Töltéstava–Veszprém 2–4, Videoton II–Győri ETO 0–3, Zalaegerszegi TE II–BFC Siófok 0–2

4. forduló (10. 25.-26.)

            Bajai LSE–Lombard Pápa 1–1 (t.: 4-3), Balmazújváros–MTK Budapest 1–2, Békéscsaba–Vasas 3–2, BKV Előre–Diósgyőr 1–4, Cegléd–DVSC 0–2, Csákvár–PMFC 2–3, Jánossomorja–Győri ETO 2–9, Kaposvári Rákóczi II–Gyirmót 3–2, Kozármisleny–BFC Siófok 2–1, Mezőkövesd Zsóry–KTE-Ereco 2–3, Putnok–Paks 3–2, RTK–Kaposvári Rákóczi 0–1 (h. u.), SZTK-Erima–Újpest 3–3 (t.: 3-4), Szolnoki MÁV–FTC 2–5, Tatabánya–Videoton 0–2, Veszprém–Haladás 0–2

Nyolcaddöntő (11. 30., 12. 3.)

            Baja–Kozármisleny 2–0, 0–0 [2–0], Békéscsaba–FTC 0–0, 2–2 [2–2 i. g.],
Diósgyőr–Győri ETO 1–1, 1–4 [2–5], Kaposvári Rákóczi II–Újpest 2–1, 0–2 [2–3],           

KTE-Ereco–DVSC-Teva 1–2, 1–1 [2–3], MTK Budapest–PMFC 0–1, 2–1 [2–2 i. g.],
Putnok–Kaposvári Rákóczi 1–1, 0–3 [1–4], Videoton–Haladás 1–0, 0–0 [1–0]

Negyeddöntő (2. 25.–3. 13.-14.)

            Baja–Újpest 1–3, 0–4 [1–7], Békéscsaba–MTK Budapest 0–3, 0–3 [0–6], Kaposvári Rákóczi–DVSC-Teva 0–1, 0–4 [0–5], Videoton–Győri ETO 5–1, 1–0 [6–1]

Elődöntő (3. 21., 4. 10-11.)

DVSC-Teva–Újpest 2–1, 3–1 [5–2], MTK Budapest–Videoton 2–3, 2–0 [4–3]

Döntő

            DEBRECENI VSC-TEVA–MTK BUDAPEST 3–3 (0–1, 3–3, 3–3), 11-esekkel: 8-7

2012. 5. 1., Bp., Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző. V.: Szabó Zsolt.
DVSC: Verpecz – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Luis Ramos (Coulibaly, 46.), Varga J. – Lucas, Szakály P., Rezes (Bouadla, 46.) – Kulcsár T. (Nagy Z., 62.). Edző: Kondás Elemér.

MTK: Hegedüs – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Zsidai, Vukmir – Könyves, Kanta, Ladányi (Pál A., 91.) – Balajti (Vass P., 55.). Edző: Garami József.
Gólszerző: Bouadla (51.), Szakály P. (55., 89.), ill. Könyves (45.), Ladányi (62.), Zsidai (87.)
11-esek: Szakály P. (1-0), Vukmir (1-1), Nagy Z. (2-1), Zsidai (2-2), Bouadla (3-2), Vass (3-3), Lucas (3-4), Wolfe (Ø, 3-4), Coulibaly (Ø, 3-4), Kanta (4-4), Korhut (5-4), Szekeres (4-5), Simac (6-6), Pál (5-6), Könyves (6-7), Varga  J. (7-7), Kálnoki Kis (Ø, 7-7), Mészáros (8-7)

 

74. kiírás, 2012–13

 

1. forduló  (8. 8.-10.-11.)

            Babóti SE–Rábapatyi KSK 1–0, Bánk SE–Rákospalotai EAC 2–4, Bölcskei SE–Balatonlelle SE 3–1, Csanádpalota FC–Kalocsai SC 0–0 (t.: 3-2), Csács-Nemesapáti SE–Szentlőrinc SE 0–4. Csornai SE–Répcelaki SE 3–1, Duna FC Tatabánya–Gyirmót FC Győr 1–2, Dunakanyar-Vác–MTK Budapest 2–2 (t.: 3-0), Erzsébeti SMTK–Viadukt SE Biatorbágy 2–1, Felsőtárkány SC–Várda SE 1–0, Gödi SE–Jászapáti VSE 0–8, Gönyü SE–Kecskéd KSK 0–4, Grund 1986 FC–Vecsési FC 1–5, Gyód SK–Balatonfüredi FC 0–4, HG Logistic Győrszemere–FC Ajka 0–2, Hosszúpályi SE–Bükkábrányi SC 2–2 (t.: 4-5), IVSE Rosenberger–Budaörsi SC 0–4, KSK Jánosháza–Lipót-Pékség 3–2, Kozármisleny–Veszprém FC 0–0 (t.: 5-6), Kunszállás SE–Mórahalom VSE 1–4, Létavértes SC '97–Putnoki VSE 2–0, Magyarpolány SE–Tapolca 1–2, Martonvásár SK–Sárisáp-TASK 2–1, Nagybátonyi SC–FC Hatvan 3–2, Nagyesztergár SE–Petőházi SE 0–1, Nagykállói SE–FC Tiszaújváros 0–2, Nagykőrösi K. Szájder FC–Békéscsabai Előre 1912 SE 0–3, Nyíregyháza Spartacus FC–Egri FC 2–1, Nyírkarászi SE–Mezőkövesd-Zsóry SE 0–8, Orosháza FC–Restart-Ceglédi VSE 2–0, Pécsi VSK–NTE 1866 Horváth MÉH 0–0 (t.: 7-6), Pénzügyőr SE–Diósd TC-Select 2–1, Sajóbábony SE–Balmazújváros 1–6, Sava-Borsfa-Sava SE–Iváncsa KSK 1–14, Soltvadkerti TE–Nagyszénási SE 0–0 (t.: 3-2), Szedres SE–Nagyatádi TC 0–8. Szikszó-Tomor-Lak–Tiszakanyár SE 0–2, Szolnoki MÁV FC–Szeged 2011 3–1, Szigetszentmiklósi TK-Erima–BKV Előre SC 2–1, Teremi SE–KBSC FC 1–2, Uraiújfalu SE–SVSE-GYSEV-Goldschmidt 0–9, Velence SE–Maglódi TC 6–6 (t.: 5-4), Vésztői SE–Bajai LSE-Kalo-Méh 1–6, Zalaszentgróti VFC–Dunaújváros PASE 1–2

2. forduló (9. 19.-25.-26.)

            Ajka–Bajai LSE 4–0, Babót–Rába ETO 0–12, Balatonfüredi–Soproni VSE 0–6, Budaörs–FGSZ Siófok 0–1, Bükkábrány–Nagybátony 2–1, Csanádpalota–REAC 1–2, Csornai–Pécsi MFC 1–5, ESMTK–Békéscsabai Előre 0–2, Felsőtárkány–SZTK-Erima 1–1 (t.: 5-4), Ferencvárosi TC–Haladás 0–2, Gyirmót SE–Kaposvári Rákóczi 1–2, Iváncsa–Dunaújváros-Pálhalma 1–2, Jánosháza–Szentlőrinc 1–5, Jászapáti–Dunakanyar-Vác 0–1, Kazincbarcika–Újpest FC 2–1, Kecskéd–PVSK 0–0 (t.: 4-5), Létavértes SC–Mezőkövesd-Zsóry SE 2–0, Martonvásár–Bölcske 0–4, Nyíregyháza Spartacus–Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 4–2, Orosháza–DVTK 0–7, Pénzügyőr–Vasas SC 1–2, Petőháza–Zalaegerszegi TE 1–12, Soltvadkert–Mórahalom 0–6, Tapolca–Lombard Pápa 0–9, Tiszaújváros–Balmazújváros 3–2, Vecsés–Szolnoki MÁV 0–3, Velence–Nagyatád 2–1, Veszprém–MVM Paks 0–2,

3. forduló (10. 28.-30.-31., 11. 7.)

            Bölcske–Győri ETO 2–5, Bükkábrány–ZTE 0–4, Dunaújváros-Pálhalma–Kaposvári Rákóczi 1–0, Felsőtárkány–Siófok 0–1, Kazincbarcika–Nyíregyháza 1–2, Létavértes–Lombard Pápa 1–0, Mórahalom–Szolnoki MÁV 2–3 (2–2, h. u.), PVSK–Budapest Honvéd 1–4, REAC–Paks 1–2, Soproni VSE–Békéscsaba 1–2 (1­–1, h. u.), Szentlőrinc–DVSC-Teva 1–3, Tiszakanyár–Dunakanyar-Vác 1–2, Tiszaújváros–PMFC 2–1, Vasas–Ajka 3–0, Velence–DVTK 0–3, Videoton–Haladás 2–0 (h. u.)

Nyolcaddöntő (10. 20.-21.-27.-28.)

            Békéscsaba–Vasas 0–1, 1–0 [t.: 3-4], Budapest Honvéd–DVTK 4–0, 2–1 [6–1], Dunaújváros-Pálhalma–BFC Siófok 2–1, 0–1 [2–2], Győri ETO–Paks 4–0, 3–2 [7–2], Létavértes–Szolnoki MÁV 0–1, 2–1 [2–2, i. g.], Nyíregyháza–DVSC-Teva 3–2, 1–3 [4–5], Tiszaújváros–Dunakanyar-Vác 1–1, 0–5 [1–6], Videoton–ZTE 4–0, 6–3 [10–3]

Negyeddöntő (2. 3.-6.-23.-27.)    

            Budapest Honvéd–Győri ETO 0–1, 0–2  [0–3], Létavértes–DVSC-Teva 0–2, 0–8 [0–10],
Vasas–Siófok 3–1, 1–2 [4–3], Dunakanyar-Vác–Videoton játék nélkül (a Vác nem állt ki)  

Elődöntő  (4.16.-17., 5. 7.-8.)

            Vasas–DVSC-Teva 0–3, 1–3 [1–6], Videoton–Győri ETO 0–2, 2–1 [2–3]

Döntő

            DEBRECENI VSC-TEVA–GYŐRI ETO  2–1 (0–1)

2013. 5. 22., Budapest,  Bozsik József Stadion, 5570 néző. V.: Kassai Viktor.
DVSC: Verpecz – Bernáth, Máté, Mészáros, Korhut – Luis Ramos – Bódi, Czvitkovics (Se. Bouadla, 81.), Ferenczi J. (Szécsi, 68.) – Kulcsár T. (Sidibe, 40.), Coulibaly. Edző: Kondás Elemér.
Győr: Molnár P. – Švec, Lipták (Djordjevics, 81.), Takács Á., Völgyi – Pátkai, Kamber – Varga R. (Kronaveter, 32.), Trajkovics (Dudás, 62.), Kink – Andrics. Edző: Pintér Attila.
Gólszerző: Coulibaly (51., 86.), ill. Andrics (17.)

 

75. kiírás, 2013–14

 

1. forduló (8. 7.-10.-11.)

            Bábolnai SE–Erzsébeti SMTK 1–3, Balatonkenese Globe Denta–Hévíz SK 0–6, Balatonlelle SE–Tarr Sprint Andráshida SC 1–7, Balmazújvárosi SC–Kemecse SE 0–7, Berkenye SE–Futura Mosonmagyaróvár 0–6, Csanádpalota FC–Dunaújváros-Pálhalma SE 1–3, Csornai SE–Rákosmenti KSK 1–4, Dunaharaszti MTK–Soproni VSE–GYSEV 2–4, Ebes KKSE–Nyíregyházi Spartacus FC 0–2, Elek LE–Kisvárda 1–7, Felsőzsolca-VSC–NKSE-Jászberényi FC 1–0, Géderlaki KSE–Sárszentmiklós SE 0–2, Geresdlak–Bajai LSE 1–3, FC Gyirmót FC Győr–Vasas FC 2–0, Gyöngyösi AK-Ytong–Cigánd SE 3–3 (t.: 2-4), Haladás VSE–Aqvital-Publo-Csákvári TK 0–13, Kunhegyesi SE–Kazincbarcikai BSC FC 2–4, Kunszállás SE–Pécsvárad Spartacus 3–0, Letenye SK–Balatonfüredi FC 0–2, Lipót SE Pékség–BKV Előre 1–4, Markaz FC–Termálfürdő Tiszaújváros 2–3, Mezőkovácsházi TE–Nyírbátori FC 2–4, Mórahalom VSE–Tolle UFC Szekszárd 0–2, Nádasd KSE–Veszprém FC 0–4, Nagyberki VFC–Zalaegerszegi TE FC 0–5, Nagykőrösi Kinizsi Törtel FC–Tállya KSE 2–0, Nyírgyulai KSE–Békéscsaba 1912 Előre SE 0–5, Pannonhalmi SE–Gödöllői SK 0–3, Pápateszéri SE­–Uraiújfalu SE 0–1, Péti MTE–Zalaszentgróti FC 0–5, Pilisi LK-Legea–Öttevény TC 2–0, Putnok FC–Ceglédi VSE 0–2, Répcelaki SE–FC Ajka 1–6, Sárisápi BSE–Balassagyarmati VSE 0–2, Szeged 2011–Kozármisleny 3–2 (1–1, h. u.), Szigetszentmiklósi TK-Erima–Tatabánya FC 2–1, Szikszó-Tomor-Lak–Fortress Felsőtárkány 1–5, Szolnoki MÁV FC–Mezőkövesd-Zsóry FC 0–1, Thermal Spa Siklós FC–Hetényegyházi SC 1–0, Tolnai VFC–Bajai LSE 0–7, Unio SE Nagyszekeres–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–2, Viadukt-Tópart-Biatorbágy–Ménfőcsanak ESK 3–0, Voyage SE–Martonvásár SK 4–1, Puskás Akadémia FC erőnyerő

2. forduló (8. 27.-28.)

            Andráshida–Puskás Akadémia 2–3, Balassagyarmat–Kemecse 1–1 (t.: 3-5), Békéscsabai Előre–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2–0, Cigánd–Felsőtárkány 3–2, Dunaújváros PASE–SZTK-Erima 0–2, Gödöllő–Szeged 2011 0–2, Kunszállás–Mezőkövesd-Zsóry 2–5, Nyíregyháza–Cegléd 2–0, Siklós–SVSE-GYSEV 1–5, Uraiújfalu–Geresdlak 2–4 (2–2, h. u.), Viadukt–Veszprém FC 3–2, ZTE FC–Ajka 1–2

3. forduló (9. 24.-25.)

            Balatonfüred–Ajka 0–2, Hévíz–Dunaújváros PASE 1–7, Felsőzsolca–Cigánd 2–2 (t.: 2-4), Geresdlak–Bajai LSE 1–3, Kazincbarcika–Mezőkövesd-Zsóry 3–4, Nagykőrös–Kisvárda 0–3, Nyírbátor–Nyíregyháza 0–2, Pilis–Kemecse 1–2, RKSK–Békéscsabai Előre 0–3, Sárszentmiklós–Csákvár 0–1, SVSE-GYSEV–Puskás Akadémia FC 2–3 (2–2, h. u.), Tiszaújváros–Szeged 2011  0–1 (h. u.), Szekszárd–BKV Előre 1–0,  Viadukt-–Mosonmagyaróvár 2–1, Voyage–ESMTK 2–3, Zalaszentgrót–Gyirmót FC 0–2

4. forduló (10. 22.-29.-30.)

            Ajka FC–Kaposvári Rákóczi FC 0–6, Baja–Újpest FC 0–6, Békéscsaba–Videoton FC 0–1 (h. u.), Cigánd–DVTK 3–4, Csákvár–Szombathelyi Haladás 0–3, Dunaújváros–MVM Paksi FC 2–0, Egri FC–Nyíregyháza 1–1 (t.: 3-4), ESMTK–Debreceni VSC-Teva 1–2, Gyirmót FC–Győri ETO 0–3 (h. u.), Kemecse–Budapest Honvéd FC 1–3, Puskás Akadémia–Kecskeméti TE 0–0 (t.: 3-4), Szeged 2011–MTK Budapest FC 0–2, Szekszárdi UFC–Ferencvárosi TC 0–10, Várda SE–Lombard Pápa Thermál FC 3–4, Viadukt SE–BFC Siófok 0–2

Nyolcaddöntő (11. 26.-27., 12. 3.-4.)

            Budapest Honvéd–Pécsi MFC 1–1, 0–1 [1–2], Dunaújváros–DVSC-Teva 1–1, 0–2 [1–3], FTC–Újpest 0–0, 0–1 [0–1], Kaposvár–Győri ETO 1–2, 1–2 [2–4], Kecskeméti TE–MTK 0–3, 0–1 [0–4], Nyíregyháza–Haladás 0–1, 2–0 [2–1], BFC Siófok–Lombard Pápa 1–2, 1–2 [2–3], Videoton–Diósgyőr 0–0, 0–1 [0–1]

Negyeddöntő (3. 11.-12., 25.-26.)

            Lombard Pápa–DVTK 2–2, 0–3 [2–5], MTK–Győri ETO 2–0, 3–3 [5–3], Nyíregyháza–DVSC-Teva 1–3, 1–6 [2–9], PMFC–Újpest 1–3, 0–4 [1–7]

Elődöntő (4. 15.-16., 5. 6.-7.)

            DVSC-Teva–DVTK 4–2, 0–2 [4–4, i. g.], MTK–Újpest 0–0, 0–3 [0–3]

Döntő

            ÚJPEST FC–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (1–0, 1–1, 1–1), 11-esekkel: 4-3

2014. 5. 25., Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 22 000 néző. V.: Solymosi Péter.
Újpest: Balajcza – Ngawa, Heris, Litauszki, Antón – Sztaniszavljevics (Juanan, 81.), Vasziljevics – Simon K., Balogh B., Suljić (Nagy J., 97.) – Kabát (Tshibuabua, 69.). Edző: Nebojsa Vignjevics.

DVTK: Radoš – Vadász, W. Alves, Debreceni (Batioja, 19.), Husić – Kosztics, Kádár, Elek Á. (Egerszegi, 112.) – Bacsa, Grumics, Gosztonyi (Barczi, 66.). Mb. edző: Bene Ferenc.
Gólszerző: Gosztonyi (öngól, 6.), ill. Bacsa (90.)
11-esek: Kosztics (0-1), Vasziljevics (1-1), Bacsa (1-2), Litauszki (2-2), W. Alves (Ø, 2-2), Tshibuabua (3-2), Barczi (3-3), Simon K. (4-3), Husić (Ø, 4-3),
Kiállítva: Kádár (95.)

 

76. kiírás, 2014–15

 

1. forduló (8. 7.-9.-10.-12.-13.-27.)

            Alsózsolcai KSC–Velence-Bericap 2–3, Tarr Sprint Andráshida SC–Puskás Akadémia FC 1–3, Babócsa SE–KBSC FC 0–2, Balatoni Vasas SE–Fertőszentmiklós SE 0–0 (t.: 4-5), Budaörs–Újpest FC 1–3, Celldömölki VSE–Sárvár FC 3–0, Cigánd SE–SZTK-Erima 2–3, Csepel FC–Létavértes FC ’97  12–0, Csornai SE–Budapest Honvéd 0–2, FC Dabas–ESMTK 1–3, Dorogi FC–Szombathelyi Haladás 1–4, Dunaharaszti MTK–Békéscsaba 1912 Előre 1–2, Fortress Felsőtárkány–MVM Paks 2–1, Fűzfői AK–Vecsési FC 0–6, Gyöngyösi AK–Putnok FC 2–3, HC Logistic Győrszemere–Kaposvári Rákóczi FC 1–2, Gyulaháza KSE–FC Ajka 0–3, FC Hatvan–Aqvital FC Csákvár 2–3, Hévíz SK–Ferencvárosi TC 0–8, Hímesháza KSE–Csács-Nemesapáti SE 2–1, Ikarus BSE–Kondorosi TE 1–0, Iváncsa KSE–Hajdúböszörményi TE 1–0, Jászfényszarui VSE–Bajai LSE 0–1, Kalocsai FC–Nyíregyháza Spartacus FC 0–8, Kisújszállási SE–Termálfürdő Tiszaújváros 1–3, Kisvárda Master Good–Tököl VSK 4–1, Kótaj SE­–REAC 0–1, Kozármisleny–Diósdi TC-Select 5–1, Körmendi FC–Gyirmót FC Győr 0–5, Kunszállás SE–Rákosmente KSK 3–0, Majosi SE–Ceglédi VSE 0–8, Mezőkovácsháza TE–Mezőkövesd-Zsóry SE 0–7,  Monori SE–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2–4, Mórahalom VSE–Maglódi TC 3–2, Nagykáta SE–Balatonfüredi FC 0–4, Nőtincs SE–II. Rákóczi Ferenc SE Szakoly 5–1, Nyíradony VVTK–Kecskeméti TE 0–8, Nyírbátori FC–Vác FC 1–5, Ónod SE–FGSZ Siófok 0–6, Orosháza FC–Dunaújváros 1–0, Pétervására SE–BKV Előre 1–2, Püspökladányi SE–Győrsövényház SE 1–2, Répcelaki SE–Nagyatádi FC 0–1, Sajóbábony VSE–AC Nagybajom 5–2, Sárisápi BSE–Jászapáti FK 1–2, Sárosd NKSC–Futura Mosonmagyaróvár 3–2, Semjénháza SE–SZEOL SC 2–4, Soltvadkerti TE Soltacél–Ebes KKSE 0–2, Soproni VSE-GYSEV–Győri ETO FC 0–1, Soroksár SC–Lombard Pápa Termál FC 2–0, Szászvári SE Fürge Nyuszi–PMFC-Matias 0–3, Szentlőrinc FC–MTK Budapest 0–2, Szerencsi VSE–Komlói Bányász SK 3–1, Taksony SE–Szolnoki MÁV FC 1–3, Taljándörögd-Halimba SE–Veszprém FC 0–2, Tatabánya FC–Szeged 2011-Grosics Akadémia 2–3 (2–2, h. u.), Tatai AC–Salgótarjáni BTC-Puebla 3–9, Testvériség SE–Videoton FC 0–7, Tevel SE–Csetény SE 7–2, Tolle UFC Szekszárd–DVSC-Teva 0–3, Újbuda FC–ZTE FC 1–2, Vasas FC–DVTK 0–4, Veresegyház VSK–Bölcskei SE 0–7, Voyage SE–Várfürdő Gyulai Termál FC 1–2

2. forduló (9. 2.-9.-10.)

            Baja–Soroksár 1–4, Balatonfüred–Vác 1–2, Békéscsaba–FGSZ Siófok 3–1, Bölcske–Gyirmót 0–5, Celldömölk–Ajka 0–4, Csepel–Szolnoki MÁV 3–4, Fertőszentmiklós–Szombathelyi Haladás 0–7, Győrsövényház–Nyíregyháza 0–8, Hímesháza–Újpest 0–13, Ikarus–Csákvár 1–5, Iváncsa–DVTK 0–4, Jászapáti–Gyula 3–1, KBSC–REAC 4–1, Kisvárda–Cegléd 2–0, Kozármisleny–Balmaz KGy 2–1, Nagyatád–Veszprém 2–0, Felsőtárkány–Budapest Honvéd 0–1, Kunszállás–Videoton 0–8, Mórahalom–DVSC-Teva 0–6, Orosháza–Puskás Akadémia 1–5, Putnok–Győri ETO 1–3, Sajóbábony–Nőtincs 3–1, Sárosd–SBTC 1–2, Soltvadkert–BKV Előre 1–6, Szeged 2011–SZTK-Erima 0–1, SZEOL SC–PMFC-Matias 1–4, Szerencs–ESMTK 0–10, Tevel–MTK 2–7, Tiszaújváros–Mezőkövesd-Zsóry 0–3, Vecsés–FTC 1–6, Velence–Kaposvári Rákóczi 1–2, ZTE–KTE 2–3

3. forduló (9. 23.-24.)

            Ajka–Soroksár 2–1, BKV Előre–Budapest Honvéd 1–3, ESMTK–FTC 0–3, Gyirmót–Kaposvári Rákóczi 1–0, Jászapáti–MTK 0–9, KBSC–Csákvár 2–3, Kisvárda–Nyíregyháza 3–2, Kozármisleny–PMFC-Matias 0–5, Mezőkövesd-Zsóry–Győri ETO 1–2, Nagyatád–Szolnoki MÁV 0–2, Puskás Akadémia–DVSC-Teva 0–2, Sajóbábony–DVTK 1–4, SBTC–Békéscsaba 1–3, SZTK-Erima–Videoton 1–2, Újpest–Szombathelyi Haladás 2–0, Vác–KTE 5–2 (2–2, h. u.)

Nyolcaddöntő (10. 28.-29.)

            Ajka–Újpest 1–1 (t.: 3-5), Budapest Honvéd–FTC 0–0 (t.: 1-3), Csákvár–Békéscsaba 2–1, Gyirmót–Győri ETO 2–0, Kisvárda–Vác 4–0, PMFC-Matias–DVSC-Teva 1–0, Szolnoki MÁV–MTK 2–1, Videoton–DVTK 2–0

Negyeddöntő (3. 4.-31., 4. 1.)

            FTC–Csákvár 5–0, 5–0 [10–0], Gyirmót–Újpest 0–0, 0–4 [0–4], Kisvárda–Szolnoki MÁV 1–3, 1–1 [2–4], Videoton–PMFC-Matias 2–1, 3–0 [5–1]

Elődöntő (4. 7.-8.-28.-29.)

            Szolnoki MÁV–FTC 0–2, 1–1 [1–3], Videoton–Újpest 1–0, 4–1 [5–1]

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–VIDEOTON FC 4–0 (0–0)

2014. 5. 20., Budapest, Groupama Aréna, 16 000 néző. V.: Iványi Zoltán.
FTC: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Batik, Ramírez (Bönig, 89.) – Gera (Csukics, 87.), Somália, Nagy Á. (Gyömbér, 70.) – Varga R., Böde, Lamah. Edző: Thomas Doll.

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor Gy., Simon Á. (Trebotić, 63.) – Gyurcsó, Kovács I. (Feczesin, 70.), F. Oliveira (Álvarez, 63.) – Nikolics. Edző: Joan Carrillo.
Gólszerző: Varga R. (54.), Batik (60.), Lamah (69.), Szolnoki (öngól, 87.)

 

77. kiírás, 2015–16

 

1. forduló (8. 5.-9.-11.-12.-13.)

            Ásotthalmi TE–Szerencs Város SE 4–0, Babócsa SE–Mátészalkai MTK 0–2, Bácsalmási PVSE–MTE 1904  5–1, Balatonalmádi SE–Velence SE-FQL System 0–5, Schieber Pincészet Bajai LSE–Zalaegerszegi TE FC 0–5, BKV Előre SC–Kazincbarcikai SC 3–1, Bonyhád VLC–FC Hatvan 3–2 (1–1, h. u.), Bölcskei SE–Balmazújvárosi FC 2–4, Celldömölki SE–KSE Iváncsa 2–1, Ceredvölgye SE–Aqvital FC Csákvár 0–4,  Cigánd SE–Szentlőrinc SE 3–1, Csepel FC–Békéscsaba 1912 Előre 0–1, Csornai SE–Diósgyőri VTK 0–2, FC Dabas–Vác FC 0–3, DAC Foci24.com–Szekszárdi UFC 0–5, Dudar SE–Budafoki MTE-Újbuda FC 0–2, Érdi VSE–Tállyai KSE 0–2,  ETO Futsal–Budapest Honvéd FC 0–2, Felsőtárkány SC–Dorogi FC 2–3 (2–2, h. u.), Füzesgyarmati SK–Budaörsi FC 1–4, Gyöngyösi AK-Ytong–Dunaújváros PASE 1–0 (h. u.), Hajdúböszörményi TE–SZEOL SC 1–0, Hajdúszoboszlói SE–Rákosmente KSK 1–4, Hévíz SK–Szolnoki MÁV FC 0–1, Hidasnémeti VSC–Vasas SC 0–12, Hódmezővásárhelyi FC–Várfürdő Gyulai Termál FC 1–2, Jászberényi FC–FC Ajka 0–2, Komlói Bányász SK–Szigetszentmiklósi TK-Erima 3–2, HR Rent Kozármisleny–FGSz Siófok 4–2 (2–2, h. u.), Lenti TE 36–Pénzügyőr SE 0–2, Maglód TC–MVM Paks 1–6, Mezőhegyesi SE–Szajol KLK 3–2, Monori SE–Szeged 2011–Grosics Akadémia 1–3, Nagyatádi FC–Ceglédi VSE 0–8, Loland Nyúl FC–Swietelsky Haladás 1–3, Nagykáta SE–Kisvárda Master Good 0–12, Rákóczi SE Nagyecsed–Rákospalotai  EAC 4–3, Nyíregyháza Spartacus FC–Putnok FC 2–0 (h. u.), Salgótarjáni BTC–Diósdi TC–Select 1–4, Sárisápi Bányász SE–Soroksár SC 0–7, Sárrétudvari KSE–Puskás Akadémia FC 0–5, Siklós FC–Sárvári FC 4–3, Somogyvár KÖSE–Dunaharaszti MTK 2–6, FC Tatabánya–Soproni VSE 0–2, Termálfürdő-Tiszaújváros–Erzsébeti Spartacus MTK LE 4–1, Tiszakanyár SE–Nyírbátori FC 1–1 (t.: 5-4), VSE Tököl Egyesülete–Gyirmót FC Győr 1–2, Vép VSE–Szőlőskert Nagyréde SC 2–0, Veresegyház VSK–Mezőkövesd Zsóry FC 0–2, Vértessomlói KSK–Újpest FC 1–14, Viadukt SE-Biatorbágy–III. Kerületi TVE 2–2 (t.: 4-5)

2. forduló (9. 22.-23.)

            Tarr Andráshida SC–Diósd 4–2 (2–2, h. u.), Ásotthalom–Nagyecsed 1–2, Bácsalmás–ZTE 3–5, Balatonfüred–DVTK 0–7, BKV Előre–Soproni VSE 0–3, BMTE-Újbuda–Somos  0–1, Bonyhád–Budapest Honvéd 0–2, Cegléd–Kisvárda 1–3, Celldömölk–Újpest 0–9, Cigánd–Soroksár 2–4, Dorog–Gyirmót 1–1 (t.: 5-4), Géderlak–Tiszakanyár 2–1, Gyöngyös–Paksi FC 0–2 (h. u.), Gyula–Szeged-Grosics Akadémia 1–2 (h. u.), III. Kerület–Budaörs 2–0, Internationale CDF–Hajdúböszörmény 5–1, Kozármisleny–Puskás AFC 2–0, Mátészalka–Balmazújváros 0–5, Mezőkövesd–Békéscsaba 0–2 (h. u.), Nyíregyháza–Vác 4–0, Pénzügyőr–Swietelsky Haladás 1–3, Rákosmente–Ajka 2–3, Siklós–Velence 1–4 (h. u.), Szekszárd–Dunaharaszti 0–3, Szolnok–Vasas 1–2, Tállya–Csákvár 0–3, Tiszaújváros–Komló 2–1, Vép–Mezőhegyes 0–2

3. forduló (10. 13.-14.-15.-21.)

            Andráshida–Videoton 0–2, Balmazújváros–Soproni VSE 2–3, Dorog–Csákvár 1–3, Dunaharaszti–ZTE 0–1, Géderlak–DVSC-Teva 0–3, Inter CDF–III. Kerület 2–1, Kisvárda–Békéscsaba 1–2, Kozármisleny–DVTK 1–0, Mezőhegyes–MTK 0–6, Nagyecsed–FTC 0–10, Nyíregyháza–Vasas 1–1 (t.: 5-3), Somos–Swietelsky-Haladás 1–3, Soroksár–Budapest Honvéd 3–5 (3–3, h. u.), Szeged–Ajka 1–0, Tiszaújváros–Paks 4–3, Velence–Újpest 1–2

Nyolcaddöntő (10. 27.-28., 11. 17.-18.)

            Békéscsaba–MTK 0–1, 1–1 [1–0], Budapest Honvéd–Kozármisleny 1–2, 1–2 [2–4], FTC–Csákvár 4–1, 3–4 [7–5], Swietelsky Haladás–Videoton 0–1, 1–2 [1–2], Nyíregyháza–Sopron 4–1, 0–0 [4–1], Szeged–DVSC-Teva 0–0, 0–3 [0–3], Tiszaújváros–Inter CDF 3–0, 1–0 [4–0], ZTE–Újpest 0–5, 1–1 [1–6]  

Negyeddöntő (2. 9.-10., 3. 1.-2.)

            Békéscsaba–Kozármisleny 2–1, 1–1 [3–2], FTC–Videoton 0–1, 2–1 [2–2, i. g.], Nyíregyháza–DVSC-Teva 1–2, 0–5 [1–7], Újpest–Tiszaújváros 8–1, 2–0 [10–1]   

Elődöntő (3. 16., 4. 13.)

            DVSC-Teva–FTC 0–0, 0–3 [0–3], Újpest–Békéscsaba 2–0, 1–1 [3–1]

Döntő

            FERENCVÁROSI TC–ÚJPEST FC 1–0 (0–0)

2015. 5. 7., Budapest, Groupama Aréna, 19 000 néző. V.: Iványi Zoltán.
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa (Radó, 46.), Leandro, Ramírez – Gera, Pintér Á., Hajnal – Varga R. (Csukics, 88.), Böde, Lamah (Gyömbér, 56.). Edző: Thomas Doll.

Újpest: Balajcza – Heris, Litauszki, Kecskés Á., Balogh B. – Sanković, Cseke – K. Hazard (Mohl, 33.), Bardi (Kabát, 85.), Andrics (S. Diarra, 73.) – Lencse. Edző: Nebojsa Vignjevics.
Gólszerző: Gera (79.)

 

78. kiírás, 2016–17

 

6. forduló (9. 14.-21.)

            Andráshida SC–Balmazújvárosi FC 0–3, Bácsalmási PVSE–Diósdi TC 3–1, Baktalórántháza VSE–Cigánd SE 4–4 (t.: 5-4), Balassagyarmati VSE–Hajdúböszörményi TE 2–1, Balatonfüredi FC–Duna Aszfalt Tiszakécske FC 0–3, Balatonlelle SE–Budaörsi SC 0–2, Balkányi SE–Budafoki MTE 1–2, Berettyóújfalui SE–STC Salgótarján 0–4, Berkenye SC–Jászberényi FC 2–3, BKV Előre SC–Ferencvárosi TC 0–1, Csepel FC–Ceglédi VSE 0–1, Dabas-Gyón FC–Komáromi FC 0–3, Eger SE–Diósgyőri VTK 1–3, ESMTK–Vác FC 1–3, ETO FC Győr–Debreceni VSC 1–0, Flexibil-Top Zalakomár–Gyirmót FC 0–7, Füzesgyarmat SK–Swietelsky Haladás 0–2, Hévíz SK–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–1, Hódmezővásárhelyi FC–Kisvárda FC 2–0, Internationale CdFSE–Mosonmagyaróvári TE 1–2, Iváncsa KSE–Nyíregyháza Spartacus FC 0–3,  Kazincbarcikai SC–Swietelsky Soproni VSE 1–2, Kecskeméti LC–Babócsa SE 7–0, Komlói Bányász–Aqvital FC Csákvár 1–2, Kondorosi TE–Kaposvári Rákóczi FC 0–4, Koroncó KSSZE–Bonyhád VLC 1–0, Körmendi FC–Szajol KLK 3–2, Mád FC–Edelényi FC 5–0, Makó–Sárvári FC 2–2 (t.: 4-2), Marcali VFC–Pénzügyőr SE 3–3 (t.: 4-3), Méhkeréki SE–Putnok FC 0–2, Ménfőcsanak ESK–FC Ajka 1–1 (t.: 5-3), Mojito-Lemon BTE Felsőzsolca–Újpest FC 0–4, Monor SE–Szolnoki MÁV FC 1–7, Mór Városi SE–FC Dabas 3–2, Mórahalom–Budapest Honvéd FC 1–7, Nagykanizsa–Celldömölki VSE 1–1 (t.: 3-4), Nagykáta SE–Szigetszentmiklósi TK 1–2, Nyúl SC–Rákosmente KSK 2–4, OBSK 70 Oroszlány–MTK Budapest FC 0–4, Olajmunkás SE–Dunaharaszti MTK 0–1, Pétervására SE–Soroksár FC 1–6, Rakamazi Spartacus SE–Mezőkövesd Zsóry FC 0–2, Rákospalotai EAC–BFC Siófok 2–0, Sárrétudvari KSE–Dunaújváros PASE 0–2, Sellye VSK–Szentlőrinc SE 2–5, Siklós FC–SZEOL SC 2–3, Szentantalfa SE–Király Szabadidősport Egyesület 1–1 (t.: 9-10), Taksony SE–Érdi VSE 0–6, Tállya KSE–III. Kerületi TVE 4–0, FC Tatabánya–Dorogi FC 0–3, Tatai AC–Puskás Akadémia FC 0–5, Testvériség SE–Vasas SC 0–4, Teveli MEDOSZ SE–Zalaegerszegi TE FC 0–9, Tiszaszigeti SE–Szászvári SE 4–1, Törökszentmiklósi FC–FC Hatvan 0–1, Tura VSK–Nyírbátori FC 2–1, Várfürdő-Gyulai Termál FC–Termálfürdő FC Tiszaújváros 1–1 (t.: 6-5), Várpalotai BSK–Bicske TC 1–6, Veszprém FC–HR-Rent Kozármisleny SE 0–3

7. forduló (10. 25.-26.)

            Bácsalmás–Celldömölk 0–2, Baktalórántháza–Gyula 1–1 (t.: 4-3), Balassagyarmat–MTK 1–3, Balmazújváros–Paks 3–2, Bicske–Szigetszentmiklós 2–1, Budafok–Szeged 2011  2–1, Csákvár–Békéscsaba 1–1 (t.: 6-5), Csorna–Vasas 2–7, Dunaújváros–Szolnok 2–3, Érd–Budaörs 3–3 (t.: 4-1), ETO FC–Komárom 7–1, Hatvan–Jászberény 3–2, Hódmezővásárhely–Dorog 0–4, Kecskemét–Dunaharaszti 5–0, Király SZE–REAL 0–4, Koroncó–FTC 0–9, Kozármisleny–Nyíregyháza 3–2, Körmend–Szentlőrinc 2–5, Mád–Újpest 0–4, Makó–Videoton 1–6, Marcali–Mezőkövesd 0–13, Ménfőcsanak–Soroksár 0–­1 (MLSZ-döntéssel), Mór–Puskás AFC 0–3, Mosonmagyaróvár–Gyirmót 2–3, Rákosmente–Budapest Honvéd 1–6, Salgótarján–DVTK 0–1, SZEOL–Soproni VSE 1–3, Tállya–Cegléd 1–3, Tiszakécske–ZTE 0–1, Tiszaliget–Kaposvári Rákóczi 1–2, Tura–Putnok 1–2, Vác–Swietelsky Haladás 0–3

8. forduló (11. 29.-30.)

            Baktalórántháza–Szolnok 1–2, Balmazújváros–ZTE 1–2, Bicske–Cegléd 0–2, Budafok–Videoton 2–1, Celldömölk–Szentlőrinc 0–1, Dorog–MTK 1–0, Érd–Swietelsky Haladás 3–3 (t.: 5-3), ETO FC–Vasas 2–3, Hatvan–Csákvár 1–2, Kaposvári Rákóczi–Soproni VSE 0–1, Kecskemét–Gyirmót 0–2, Kozármisleny–Újpest 1–1 (t.: 2-4), Ménfőcsanak–Budapest Honvéd 0–5, Puskás AFC–FTC 1–2 (1–1, h. u.), Putnok–DVTK 1–4, REAC–Mezőkövesd 1–3

Nyolcaddöntő (3. 11.-14.-28., 3. 1.)

            Cegléd–DVTK 0–1, 0–2 [0–3], Csákvár–Soproni VSE 2–1, 0–2 [2–3], Dorog–Vasas 1–2, 0–4 [1–6], Érd–Budafok 2–1, 0–2 [2–3], FTC–Budapest Honvéd 2–1, 2–0 [4–1], Mezőkövesd–Gyirmót 0–0, 1–1 [1–1, i. g.], Szentlőrinc–Szolnok 0–2, 0–3 [0–5], ZTE–Újpest 1–4, 0–2 [1–6]

Negyeddöntő (3. 28.-29., 4. 4.-5.)

            Budafok–Soproni VSE 1–2, 2–0 [3–2], FTC–DVTK 2–1, 0–0 [2–1], Mezőkövesd–Szolnok 3–1, 4–3 [7–4], Újpest–Vasas 1–2, 1–0 [2–2, i. g.]

Elődöntő (4. 26., 5. 17.)

            FTC–Budafok 8–0, 4–2 [12–2], Vasas–Mezőkövesd 2–0, 5–0 [7–0] 

Döntő

FERENCVÁROSI TC–VASAS FC 1–1 (1–0), 11-esekkel: 5-4

5. 31., Budapest, Groupama Aréna, 14 970 néző. V.: Solymosi Péter.
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Lovrencsics G. (Csernik, 90+6.) – Gera (Csukics, 69.), Hajnal (Sternberg, 79.) – Varga R., Kleinheisler, Moutari – Radó. Edző: Thomas Doll.
Vasas: Nagy G. – Burmeister (Korcsmár, 46.), Vaskó, Risztevszki – Kleisz, Vida M., Berecz, Hangya (Murka, 57.) – Kulcsár T. (Gaál B., 96.), Saglik, Remili. Edző: Michael Oenning.
11-esek: Remili (0-1), Varga R. (1-1), Berecz (1-2), Leandro (2-2), Risztevszki

(Ø, 2-2), Radó (3-2), Vida (3-3), Sternberg (4-3), Gaál B. (4-4), Csukics (5-4)

 

79. kiírás, 2017–18

 

6. forduló (9. 19.-20.)

            FC Ajka–Érdi VSE 2–2 (t.: 3-4), Ásotthalmi SE–Hódmezővásárhelyi FC 2–2 (t.: 4-3), Bácsa FC SE–Pápai Perutz FC 1–0, Balatonfüredi FC–Pestszentimrei SK 3–2 (1–1, h. u.), Balatonlellei SE–Vecsés FC 0–2, Bátaszék SE–Tolna VFC 3–2, BKV Előre–Kisvárda Master Good 0–3, Budakalászi MSE–Salgótarjáni TC 1–3, Cigánd SE–Szolnoki MÁV FC 2–2 (t.: 7-6), Csetény SE–Ercsi Kinizsi SE 0–4, Csongrád Kunság-Aszfalt–Debreceni VSC 1–10, Debreceni EAC–Budafoki MTE 0–4, Duna Aszfalt TVSE–Nyíregyháza Spartacus FC 2–3, Dunaharaszti MTK–Ferencvárosi TC 1–2, Duna-Tisza-Aszfalt-Törtel–Algyő SK 4–1, Edelényi FC–SZEOL SC 1–3, Eger SE–Testvériség SE 3–1, Erzsébeti SMTK–Monori SE 0–1, Felsőtárkány SC–Mád FC 1–3,  Füzesgyarmati SK–Makó FC 3–0, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Zalaegerszegi TE FC 0–3, Gyöngyösi AK–Pénzügyőr SE 5–3 (2–2, h. u.), III. Kerületi TVE–Soroksár SC 1–3 (1–1, h. u.), Herold Trans Ménfőcsanak–FC Dabas 1–3, Ibrány SE–Jászberényi FC 3–1, Jánoshalmi FC–Gödöllői SK 0–2, Jászárokszállási VSE-Rosenberger–Nagyecsed RSE 0–5, Kaposi Transport Csács SE–Pilisi LK-Legenda Sport 2–3, Kaposvári Rákóczi FC–Puskás Akadémia FC 1–3, Karancslapujtő KSE–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0–2, Kecskeméti LC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–4, Komárom VSE–Dorogi AC 0–2, Kondorosi TE–Békéscsaba 1912 Előre 0–2, Kozármisleny FC­–Gyirmót FC Győr 0–1, Lajoskomárom–Tarr Andráshida SC 0–3, Maklár SE–Rákosmente KSK 1–4, Mohácsi TE–Videoton FC 0–1, Mórahalom VSE–Budaörs 1–4, Nagyatádi FC–Vác FC 0–2, Nagyhalászi SE–Iváncsa KSE 1–3, Nyíradony VVTK–Vasas FC 0–2, Nyírbátori FC–WKW ETO FC Győr 1–1 (t.: 3-5), Olajmunkás SE–Mojito Lemon BTE Felsőzsolca 3–1, Öttevény TC–Újpest FC 0–6, Pécsi MFC–Budapest Honvéd 0–1, Pécsváradi Spartacus SE–Termálfürdő Tiszaújváros 1–4, Rákosszentmihályi AFC–BFC Siófok 1–3, Sárrétudvari KSE–Balassagyarmati VSE 1–8, Sárvár FC–Paksi FC 0–3, SBTC–Petőfi SE Vasszécseny 7–2, Sényő-Carnifex–Kazincbarcikai BSC 2–0 (h. u.), Szabadszállási SE–Dunaújvárosi PASE 1–3, Szarvasi FC–Credobus Mosonmagyaróvár 4–1, Szarvaskend SE–Swietelsky Haladás FC 0–6, Szekszárdi UFC–Szeged 2011-Grosics Akadémia 1–1 (t.: 4-2), Szentlőrinc SE–Csepel FC 3–0, Tállya SE–MTK Budapest 0–9, Tatabányai FCE–Soproni VSE 1–0, Tatai AC–Putnok FC 2–7, THSE-Szabadkikötő–Aqvital FC Csákvár 1–5, UFC Nagykanizsa–Törökszentmiklósi FC 2–0, Úrkút SK–Ceglédi VSE 0–6, VLS Veszprém–Diósgyőri VTK 1–3

7. forduló (10. 24.-25.)

            Andráshida–Siófok 1–2, Ásotthalom–Rákosmente 0–5, Bácsa–Vecsés 1–1 (t.: 3-4), Balassagyarmat–DVTK 0–1, Balatonfüred–Paks 0–7, Bátaszék–Balmazújváros 0–1, Budaörs–Budapest Honvéd 1–1 (t.: 4-5), Cegléd–Soroksár 0–4, Cigánd–Füzesgyarmat 1–1 (0–0, t.: 3-1), Csorna–Nyíregyháza 2–4, Dabas–Videoton 0–4, Dunaújváros–Vasas 2–1, Eger–Puskás Akadémia 0–6, Ercsi–Érd 0–6, Gödöllő–Újpest FC 0–3, Gyirmót–Mezőkövesd 2–1 (1–1, h. u.), Gyöngyös–Szentlőrinc 2–1, Ibrány–Budafok 0–3, Iváncsa–MTK 1–4, Kisvárda–FTC 1–0, Mád–Békéscsaba 1–4, Monor–DVSC 2–3, Pilis–ZTE 1–3, Putnok–Dorog 1–3, Salgótarjáni TC–Vác 0–1, SBTC–Szarvas 2–4, Szekszárd–Csákvár 0–3, SZEOL–ETO FC Győr 2–3, Tatabányai FCE–Nagyecsed 2–3, Tiszaújváros–Haladás 1–1 (t.: 3-1), Törtel–Sényő 1–3, UFC Nagykanizsa–Olajmunkás 4–2  

8. forduló (11. 28.-29.)

             Budafok–DVSC 0–3, Cigánd–Dorog 0–2, Csákvár–Paks 0–1, Dunaújváros–Balmazújváros 1–3 (1–1, h. u.), ETO FC–Nyíregyháza 3–1, Gyöngyös–Budapest Honvéd 0–4, Kisvárda–Puskás Akadémia 0–1, MTK–Gyirmót 2–1, Nagyecsed–Siófok 0–4, Sényő–Rákosmente 2–0, Soroksár–DVTK 1–3, Szarvas–ZTE 0–3, Tiszaújváros–Békéscsaba 0–2, UFC Nagykanizsa–Érd 3–2, Vác–Videoton 3–1, Vecsés–Újpest 0–5

Nyolcaddöntő (2. 20.-21.-27.-28., 3. 6.-7.)

            DVSC–Dorog 1–2, 3–2 [5–5, i. g.], DVTK–Vác 2–0, 1–0 [3–0], ETO FC–Balmazújváros 2–3, 0–0 [2–3], MTK–Sényő 4–0, 0–2 [4–2], Siófok–Budapest Honvéd 2–2, 1–2 [3–4], UFC Nagykanizsa–Békéscsaba 1–3, 0–1 [1–4], Újpest–Paks 2–0, 2–0 [4–0], ZTE–Puskás Akadémia 1–0, 0–2 [1–2]

Negyeddöntő (3. 13.-13., 4. 3.-4.)

            Balmazújváros–Békéscsaba 5–0, 2–1 [7–1], Budapest Honvéd–DVSC 0–0, 1–3 [1–3], Puskás Akadémia–DVTK 0–1, 3–0 [3–1], Újpest–MTK   2–1, 2–3 [4–4, i. g.]

Elődöntő (4. 17.-18., 5. 8.-9.)

            Puskás Akadémia–DVSC 4–0, 0–2 [4–2], Újpest–Balmazújváros 2–1, 0–0 [2–1]

Döntő

            ÚJPEST FC–PUSKÁS AKADÉMIA FC 2–2 (0–1, 2–2, 2–2), 11-esekkel: 5-4

5. 23., Budapest, Groupama Aréna, 11 270 néző. V.: Andó-Szabó Sándor.
Újpest: Pajovics – Balázs, Litauszki, Bojovics – Bureković (A. Diallo, 91.), Sanković – Onovo, Pauljevics, Nwobodo, Zsótér – Novothny (Tischler, 108.). Edző: Nebojsa Vignjevics.
PAFC: Hegedüs L. – Poór, Hegedűs J., Spandler – Trajkovski, Márkvárt (Bačelić-Grgić 117.) – Balogh B., Perošević, Szakály P. (Molnár G., 112.) – Knežević (U. Diallo, 87.), Henty. Edző: Pintér Attila.
Gólszerző: Zsótér (55.), Bojovics (62.), ill. Knežević (38.), Perošević (67.)
11-esek: Onovo (1-0), Perošević (1-1), Litauszki (2-1), Bačelić-Grgić (2-2), A. Diallo (3-2), U. Diallo (3-3), Balázs (Ø, 3-3), Henty (Ø, 3-3), Zsótér (4-3), Balogh B. (4-4), Bojovics (5-4), Hegedűs J. (Ø, 5-4)

 

80. kiírás, 2018–19

 

6. forduló (9. 22.-23.)

            Balkányi SE–Tarr Andráshida SC 1–3 (h. u.), Bátaszék–Újpest FC 1–7, Berkenye SE–Duna Aszfalt Tiszakécske VSE 0–5, BKV Előre–Debreceni VSC 1–2, Bonyhád VSC–Budafoki MTE 0–3, Bőny SE–Budapest Honvéd 0–5, BVSC Zugló–Érdi VSE 0–1, Cigánd SE–MOL Vidi FC 0–2, Csepel FC–Szombathelyi Haladás 0–2, FC Dabas–Salgótarjáni BTC 1–0, Dunaharaszti MTK–Szentlőrinc SE 0–1, Edelényi FC–Sárvár FC 1–6, ESMTK–Diósgyőri VTK 1–3 (1–1, h. u.), Fegyvernek VSE–BSS Monor 0–6, Eger SE–Dunaújváros 0–3, Felsőtárkány SC–Ménfőcsanak ESK 1–3 (h. u.), Femat Csesztreg SE­–Makó FC 0–4, Fővárosi Vízművek SK–Mezőkövesd Zsóry FC 0–5, Fűzfői AK–Soroksár SC 0–5, Gesztelyi FC–Sajóbábony VSE 0–1, Gyöngyöshalász SE–Gyirmót FC Győr 1–5, FC Hatvan–Ceglédi VSE 0–1, Hévíz SC–Pápai Perutz FC 2–4 (h. u.), Hódmezővásárhelyi FC–Vác FC 1–3, Ikarus-Maroshegy SE–Körmendi FC 0–1, Jánoshalmi SC–Füzesgyarmati SK 2–3 (h.u.), Jánossomorja SE–III. Kerületi TVE 0–4, Jászberényi FC–Credobus Mosonmagyaróvár 2–1, Kalocsai FC–Ibrány SE 1–0, Király SZE–Kaposvári Rákóczi FC 0–3, Komárom VSE–Puskás Akadémia FC 1–3, Kozármisleny FC–WKW ETO FC Győr 0–4, Kőrösladányi MSK–Budaörsi SC 2–8, Nagyatádi FC–Pénzügyőr SE 1–2, FC Nagykanizsa–­Iváncsa KSE 0–1, Nagykőrösi Kinizsi FC–Vasas FC 1–4,  Nyírbátori FC–Nyíregyháza Spartacus 0–3, Oroszlányi SZE–Ózdi FC 1–0, Öttevényi TC–Gyöngyösi AK 0–1, Pécsi MFC–Kazincbarcikai SC 1–2, PTE-PEAC Pannon Ásvány–FC Ajka 1–4, Putnok FC­–Aqvital FC Csákvár 0–2, Rákosmente KSK–THSE Szabadkikötő 1–1 (t.: 6-7), Sárisápi Bányász SE–Vecsési FC 0–1, Sárrétudvari KSE–Zalaegerszegi TE FC 0–1, Schott Lukácsháza SE–Balassagyarmati SE 1–4, 1908 SZAC Budapest–Békéscsaba 1912 Előre 0–3, Szeged-Grosics Akadémia–BFC Siófok 0–1, Szarvasi FC 1905–Debreceni EAC 4–4 (t.: 3-2), Szegedi VSE–Ferencvárosi TC 1–2, Szekszárdi UFC–Dorogi FC 1–1 (t.: 4-3), SZEOL SC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2–0, Szolnoki MÁV FC–Kisvárda Master Good 0–1, Tállya KSE–MTK Budapest 0–8, Tatabányai SC–Hajdúböszörményi TE 3–2, Technoroll Teskánd KSE–Mezőfalva Medosz SE 3–0 (h. u.), Thermál Spa Siklós FC–Paksi FC 0–5, Tiszafüredi VSE–Dabas-Gyón FC 0–2, Tiszasziget SE–Thermálfürdő FC Tiszaújváros 1–3, Tordas SE–Sényő-Cardinex FC 3–3 (t.: 5-6), Úrkút SK–Balatonlelle SE 1–1 (t.: 3-4), Viadukt SE Biatorbágy–Balatonfüredi SE 4–2

7. forduló (10.30.-31.)
            Andráshida–Nyíregyháza 1–0, Balassagyarmat–Taksony 1–3, Balatonlelle–Tiszaújváros 4–2, Biatorbágy–Szentlőrinc 0–4, Budaörs–Cegléd 5–0, Csákvár–Paks 1–2, Dabas-Gyón–Pénzügyőr 0–1, FC Dabas–Tiszakécske 0–1, Dunaújváros–Puskás Akadémia 0–2, ETO FC Győr–Újpest 2–3 (2–2, h. u.), Érd–Monor 2–1 (1–1, h. u.), Füzesgyarmat–THSE Szabadkikötő 2–0, Gyöngyös–Kisvárda 0–4, Iváncsa–Pápai Perutz 1–0, Jászberény–Budapest Honvéd 0–1, III. Kerületi TVE–Gyirmót 2–1, Kalocsa–Siófok 0–1, Kazincbarcika–Vasas 2–4, Körmend–Soroksár 0–7, Lipót Pékség–Ajka 2–0, Ménfőcsanak–Mezőkövesd 0–1, Oroszlány–Sajóbábony 2–6 (2–2, h. u.), Sárvár–FTC 0–4, Sényő–Makó 2–1, Szarvas–Haladás 1–3, Szekszárd–Budafok 1–3, SZEOL–Kaposvár 1–2, Tatabánya–Békéscsaba 0–2, Teskánd–DVSC 0–3, Vác–MOL Vidi 1–3, Vecsés–MTK 0–5, ZTE–DVTK 0–2

8. forduló (12. 4.-5.)

            Ajka–MTK 2–1, Budafok–MOL Vidi 1–2, Budaörs–DVTK 5–3, Érd–Andráshida 0­–0 (t.: 3-4), Füzesgyarmat–Tiszakécske 0–1, Iváncsa–Haladás 2–4, Kaposvár–Újpest 2–1, III. ker. TVE–Mezőkövesd 0–6, Pénzügyőr–Puskás Akadémia 0–6, Sajóbábony–Taksony 0–1, Sényő–FTC 0–4, Siófok–Paks 2–2 (t.: 5-6), Soroksár–Békéscsaba 2–0, Szentlőrinc–Kisvárda 1–4 (h. u.), Tiszaújváros–Budapest Honvéd 0–4, Vasas–DVSC 1–2

Nyolcaddöntő (2. 19.-20.-26.-27.)

            Ajka–DVSC 2–3, 1–1 [3–4], Budaörs–Kaposvár 2–1, 0–0 [2–1], FTC–Kisvárda 2–0, 1–1 [3–2], Mezőkövesd–Haladás 0–0, 1–0 [1–0], Puskás Akadémia–Paks 1–2, 3–1 [4–3], Soroksár–Andráshida 3–2, 1–0 [4–2], Taksony–MOL Vidi 1–2, 0–3 [1–5], Tiszakécske–Budapest Honvéd 0–1, 1–1 [1–2]

Negyeddöntő (3. 12.-13., 4. 2.-3.)

            DVSC–Mezőkövesd 1–0, 2–1 [3–1], Budaörs–Budapest Honvéd 1–1, 2–4 [3–5], FTC–MOL Vidi 1–2, 0–2 [1–4], Puskás Akadémia–Soroksár 1­–1, 1–1 h. u. [2–2, t.: 4-5]

Elödöntő (4. 16.-17.-23.-24.)

MOL Vidi–DVSC 1–0, 3–0  [4–0], Budapest Honvéd–Soroksár 2–1,

3–0 [5–1]

Döntő

            MOL VIDI FC–BUDAPEST HONVÉD FC 2–1 (0–1)

5. 25., Budapest, Groupama Aréna, 12 777 néző. V.: Iványi Zoltán.
MOL Vidi: Kovácsik – Fiola (Kovács I., 46.), Juhász R., Vinícius, Stopira – Pátkai (Futács, 93.), Elek Á. (A. Hadžić, 46.) – Nego, Nikolov, Huszti – M. Scsepovics. Edző: Marko Nikolics
Budapest Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Lovr
ićMezgrani, Heffler T., Gazdag (Ben-Hatira, 69.), Nagy Gergő, Uzoma (Kukoč, 80.) – N’Gog (Danilo, 76.), Holender. Edző: Supka Attila
Gólszerző: M. Scsepovics (79.),
A. Hadžić (91.), ill. Holender (14 . – 11-esből)

 

81. kiírás, 2019–20

 

6. forduló (9. 21.-22.-25.)

            Ajka Kristály SE–Balkányi SE 1–1 (t.: 2-4), Balassagyarmati SE–Dorogi FC 2–2 (t.: 2-3), Balatoni Vasas SE–Kecskeméti LC 4–2, Berettyóújfalui SE–Szajol KLK 2–2 (t.: 5-4), Berkenye SE–Ózdi Kohász SE 2–4, Bogács Thermálfürdő–III. Kerületi TVE 0–5, Bonyhád Völgység FC–Puskás Akadémia FC 0–3, Ceglédi VSE–Pápai Perutz FC 1–2, Club Valnut Nádasd FC–Soroksár SC 0–9, Csornai SE–Tatabányai SC 0–2, Csörnöcgyöngye-Vasvár VSE–Credobus Mosonmagyaróvári TE 1–9, Debreceni EAC–Aqvital FC Csákvár 2–0 (h. u.), Dunaharaszti MTK–Budapest Honvéd FC 1–7, Edelényi FC–Balaton FC Siófok 0–7, Eger SE–MOL Fehérvár FC 2–4, Egerszalók SE–Pécsi MFC 1–6, Érdi VSE–Diósgyőri VTK 0–1, Erzsébeti SMTK–WKW ETO FC Győr 1–3, Flavus Velence–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–3, ASR Gázgyár–Makó FC 1–0, Gönyű SE–BKV Előre 0–2, Greenplan Balatonlellei SE–FC Dabas 1–3, Gyöngyösi AK–Szombathelyi Haladás 0–3, FC Hatvan–Újpest FC 0–2, Hevestherm Hevesi LSC–Füzesgyarmati SC 1–3, Hévíz SK–Mezőköved Zsóry FC 0–6, Hódmezővásárhelyi FC–Budaörs SC 0–4 (h. u.), Iváncsa KSK–Ferencvárosi TC 0–3, Kelen SC–Vác FC 0–3, Kinizsi SK-Gyenesdiás–Dabas-Gyón FC 1–2, Kiskunfélegyházi HTK–Zalaegerszegi TE FC 1–5, Kőrösladányi MSK–Békéscsaba 1912 Előre 1–5, Maglódi TC–MVSC-Miskolc 6–0, Magyar Mélyépítő HSE–Vép VSE 2–3, Monor SE–Komárom VSE 2–0, Móri SE–HR-Rent Kozármisleny 0–2, Nagyecsed RSE–Nagybajomi AC 1–1 (t.: 3-4), FC Nagykanizsa–VLS Veszprém 1–0, Olajmunkás SE Gellénháza–Sárbogárd SE 1–5, Pétervására SE–Herold Trans Ménfőcsanak 1–1 (t.: 2-4), Pilisi LK-Legenda Sport–Kisvárda Master Good 0–1, Putnok FC–Paksi FC 0–5, Salgótarjáni BTC–Szolnoki MÁV FC 2–2 (t.: 15-14), Sárisápi Bányász SE–Rákosmente KSK 0–5, Sárvár FC–Debreceni VSC 0–3, Sényő-Carnifex FC–Jászberényi FC 3–2, Soltvadkerti TE–Kaposvári Rákóczi FC 0–4, SC Sopron–Wati-Kecskéd KSK 3–1, Szarvasi FC 1905–Siklósi FC 8–2, Szegedi VSE–Bicskei TC 4–0, Szekszárdi UFC–Lipót Pékség SE 2–2 (t.: 3-4), Szentlőrinc SE–Gyirmót FC Győr 0–1, Taksony SE GP Solar–Nyíregyháza Spartacus SC 0–2, Tamási 2009 FC–Tihanyi FC 4–1, Tarr Andráshida FC–Kecskeméti TE Hufbau 0–6, THSE-Szabadkikötő–Duna Aszfalt Tiszakécske LC 0–1, XII. Kerület Svábhegy FC–Kazincbarcikai BSC 0–6, Törökszentmiklósi FC–Budafoki MTE 0–5, Újfehértó SE–FC Ajka 2–6, Unione FC–MTK Budapest 0–1, Úrkúti SK–Vasas FC 0–1, Viadukt SE-Biatorbágy–Dunaújváros Pálhalma-Agrosoeciál SE 0–1, Villány TC–Termálfürdő Tiszaújváros 0–8

7. forduló (10. 29.-30.)
            Ajka–Újpest 2–5, Balatoni Vasas–Dabas-Gyón 0–4, Berettyóújfalu–Siófok 0–4, Budaörs–ZTE 3–7, BKV Előre–FTC 1–3, FC Dabas–DVTK 0–3, DEAC–MTK 0–3, Dunaújváros–Nagykanizsa 2–1 (1–1, h. u.) Füzesgyarmat–Békéscsaba 0–1, Gázgyár–ETO FC 1–4, Gyirmót–Soroksár 3–0, III. Kerület–Nyíregyháza 5–0, Kazincbarcika–Budapest Honvéd  0–2 (h. u.), Kozármisleny–Kisvárda 1–2, KTE–Lipót Pékség 0–1, Maglód–Puskás Akadémia 0–15, Ménfőcsanak–Haladás 0–2, Mosonmagyaróvár–Tállya 4–1, Nagybajom–Dorog 0–5, Pápa–Vasas 3–4 (2–2, h. u.), PMFC–Rákosmente 2–0, Sárbogárd–Vác 1–3, SBTC–Paks 1–7, Sényő–Mezőkövesd 1–2, Sopron–Budafok 1–1 (t.: 6-7), Szarvas–Balkány 2–1, SZVSE–Ózd 2–4, Tamási–Monor 0–2, Tatabánya–DVSC 0–2, DA Tiszakécske–Kaposvár 0–1,  Tiszaújváros–MOL Fehérvár 0–3, Vép–Szeged-Csanád 1–4


8. forduló (12. 3.-4.-11.)
            Békéscsaba–FTC 2–0, Dabas-Gyón–Puskás Akadémia 0–3, Dorog–DVSC 1–1 (t.: 5-4), Dunaújváros–Siófok 2–1, ETO FC–Mezőkövesd 2–3 (1–1, h. u.), Haladás–Budafok 2–1, III. Kerület–Vasas 2–1, Lipót Pékség–Gyirmót 3–1 (1–1, h. u.), Monor–Budapest Honvéd 1–3, Mosonmagyaróvár–Paks 0–4, MTK–DVTK 1–0 (h. u.), PMFC–Kisvárda 1–0, Szarvas–ZTE 0–2, Szeged-Csanád–MOL Fehérvár 0–1 (h. u.), Vác–Újpest 0–3; Ózd–K. Rákóczi játék nélkül (az Ózdot kizárták)


Nyolcaddöntő (2. 11.-12.-19.)
            Békéscsaba–Puskás Akadémia 0–3, 0–3 [0–6], Budapest Honvéd–Haladás 1–0, 1–2 [2–2, i. g.], Dorog–III. Kerület 4–1, 2–0 [6–1], Lipót Pékség–ZTE 1–3, 1–5 [2–8], Mezőkövesd–Kaposvár 2–1, 3–1 [5–2], MTK–Dunaújváros 3–0, 2–0 [5–0], PMFC–Paks 1–2, 0–1 [1–3], Újpest–MOL Fehérvár 0–0, 0–1 [0–1]


Negyeddöntő (3. 3.-4.-11.)
            Dorog–MTK 0–1, 0–3 [0–4], Puskás Akadémia–Mezőkövesd 0–1, 1–1 [1–2], Paks–Budapest Honvéd 0–0, 0–2 [0–2], ZTE–MOL Fehérvár 2–0,0–5 [2–5]

Elődöntő (???)
          Mezőkövesd–MOL Fehérvár, MTK–Budapest Honvéd

 

Öröktáblázat

 

Sorszám Csapatnév Győzelem Döntő Elődöntő Negyeddöntő
1.  FTC, Ferencváros 23 32 39 [3*]  48
2.  MTK, Hungária FC, Bp. Bástya, Bp. Vörös Lobogó, MTK-VM, MTK Hungária, MTK Budapest 12 15 27 [1*] 45
3.  UTE, Újpest FC, Bp. Dózsa, Újpesti Dózsa 10 17 32 [1*, 3♦] 52
4.  Kispesti AC, Kispest FC, BHSE, Kispest-Honvéd FC, Budapest Honvéd FC 7 18 27 [2*] 40
5.  DMVSC, Debreceni VSC 6 8 14 18
6.  Vasas SC, Vasas FC, Bp. Vasas 4 8 19 [2*] 37
7.  Győri ETO, Győri Vasas ETO, Rába ETO, Győri Rába ETO, ETO FC Győr 4 8 11 24
8.  Videoton SC, Videoton FCF, FC Fehérvár, Videoton FC, MOL Vidi 2 6 10 20
9.  DiMÁVAG, Diósgyőri Vasas, DVTK, Diósgyőr FC 2 6 10 19
10.  Pécsi Dózsa, Pécsi Munkás SC, Pécsi Mecsek FC 1 3 6 16
11.  Békéscsabai Előre Spartacus 1 1 6 12
12.  III. Kerületi TVE, III. Kerületi FC 1 1 4 [1 *, 1♦] 10
13.  Siófoki Bányász, Siófok FC, BFC Siófok 1 1 4 10
14.  Szolnoki MÁV, Szolnoki MÁV MTE 1 1 4 [1*] 6
15.  Soroksár FC, Soroksár TE, Soroksár SC 1 1 2 5
16.  Bocskai FC 1 1 2 [1♦] 4
17.  Matáv Sopron, FC Sopron 1 1 1 6
18.  Kecskeméti TE 1 1 1 2
19.  Salgótarjáni BTC   4 6 [1♦] 10
20.  Tatabányai SC, Tatabányai Bányász, LFC Tatabánya   3 9 [1♦]  
21.  Váci Izzó MTE, Vác FC, Dunakanyar-Vác   3 7 11
22.   Szombathelyi Törekvés, Szombathelyi Haladás VSE   3 5 11
23.  MAC   2 4 5
24.  Komlói Bányász   2 3 5
25.  BVSC   2 2 5
26.  Zalaegerszegi TE, ZTE FC   1 4 10
27.  BSzKRT, BKV Előre   1 4 6
hv. 28.  BTC   1 3 5
   Szegedi AK, Bástya FC, Szeged FC   1 3 5
30.  BAK   1 2 3
31.  Dorogi AC, Dorogi Bányász   1 1 5
32.  Kolozsvári AC   1 1 3
33.  Puskás Akadémia FC   1 1 2
hv. 34.  Attila FC   1 1 1
   BEAC   1 1 1
36.  Csepel FC, Csepeli Vasas, Csepel SC     6 11
hv. 37.  Törekvés     3 [1♦] 7
   Kaposvári Rákóczi     3 7
39.  "33" FC, Budai "33", Budai "11"     3 5
hv. 40.  Sabária FC     2 3
   Szegedi Haladás, Szegedi EAC, SZEOL-Délép     2 3
   Dunaújvárosi Kohász, Dunaferr SE     1 6
43.  Kazincbarcika     1 5
hv. 44.  MÁV DAC, Integrál-DAC     1 3
   Pécsi Lokomotív, Pécsi VSK     1 3
   Szegedi Vasutas SE     1 3
hv. 47.   Erzsébeti VTK, Erzsébeti SMTK     1 2
.  Kecskeméti AC     1 [1♦] 2
   Mezőkövesd     1 2
   Paksi Atomerőmű, Paksi FC     1 2
   Somogy FC     1 2
hv. 52.  Balmazújváros     1 1
 . Budafoki MTE     1 1
   Csepeli MOVE     1 1
   Eger SE     1 1
   Kaposvári Honvéd     1 1
   Püspökladány     1 1
   Sabaria SE     1 1
   Szegedi Honvéd     1 1
   Szolnoki Légierő     1 1
   Szolnoki MTE     1 1
   Szombathely AK     1 1
   Tápiószentmárton     1 1
   Testvériség SE     1 [1♦] 1
65.  Nyíregyházi VSC, Nyírség-Spartacus, Nyíregyházi Spartacus FC       6
66.  Volán SC, Volán FC       4
hv.67.  Elektromos, Vasas Elektromos       3
   Gamma FC       3
hv. 69.  Bodajk FC       2
   Erzsébeti TC       2
    Gyirmót FC Győr       2
   Nemzeti SC, Nemzeti FC       2
   Tokod       2
   VAC       2
hv. 75.  Bagi SE       1
   Bonyhádi Vasas       1
   Bp. Spartacus       1
   Bajai LSE       1
   Ceglédi Lokomotív       1
   Budaörs       1
   FC Csákvár       1
   Dömsödi Medosz       1
   VM Egyetértés SK       1
   Erzsébeti TC       1
   GázgyárI MTE       1
   Gázszer FC       1
   Gyöngyösi SE       1
   Hatvani AC       1
   KAOE       1
   Kisvárda       1
   Komáromi AC       1
   Kozármisleny       1
   Kőbányai Bástya       1
  Létavértes SC       1
   Litographia       1
   Lombard Pápa       1
   MAFC       1
   Magyar Posztó       1
   Miskolci Honvéd       1
   Motim TE       1
   Nagykanizsai Olajbányász       1
   Olefin SC       1
   Orosházi Kinizsi       1
   Ózdi Kohász       1
   Pécs-Baranya       1
 .  Pécsi Ércbányász       1
   Postás SE       1
   Postatakarékpénztári ASE       1
   Répcelaki Bányász        1
   Sárándi Speditőr       1
   Soproni VSE       1
 .  Stadler FC       1
   Szegedi Dózsa       1
   Szekszárdi UFC       1
   SzigetszentmiklósI TK       1
   Szombathelyi SE       1
   Szürketaxi FC       1
   Tiszaújváros FC       1
   Turul FC       1
   Tuzséri Medosz       1
   Újszegedi TC       1
   Újvidéki AC       1
   Üllői KSK       1
   Vasas Izzó       1
   VCS Traktorgyár       1
   Wekerletelepi SC       1


JELMAGYARÁZAT. hv.= holtversenyben, * = 3. helyezett, ♦ = 4. helyezett

Öröktáblázatunk a legalább a negyeddöntőig jutó együtteseket tartalmazza az összes befejezett és az 1952–1953-ban befejezetlenül maradt kiírásból.  
Két ízben (1976–1977, 1977–1978) négyszer négy csapatos középdöntőt rendeztek, ezeknél a középdöntős csoportmásodikokat tekintettük negyeddöntősnek. Az előbbi kiírásban körmérkőzéses döntőt rendeztek, akkor nem játszottak külön a 3. helyért. Jó néhány esetben korábban viszont volt "kisdöntő", ennek a győztesét és vesztesét külön jellel láttuk el (ld. jelmagyarázat)
A csapatnevek az adott idényben a legjobb nyolcig jutásnak megfelelő alakban szerepelnek, ha ugyanaz a csapat többször is viselte töténete során ugyanazt a nevet, csak az első előforduláskor tüntettük fel. A szponzorneveket csak nagyon indokolt esetben írtuk a csapatokhoz. Minden kiírásnál az első előforduláskor szerepelnek a hosszabb névalakok, utána már egyszerűsített formában jelennek meg.